Grčka

odgovora

Objavljeno

Evo i ja da vam se prikljucim na ovu temu.

Ove godine planirmo na more ali i dalje ne znamo kuda. Prosle godine smo bili u Herceg Novom i dete mi se "ogubalo" stafilokokom. To su plikovi po kozi koji se brzo stvaraju, pucaju i onda se stvaraju rane koje flisuju. Uzas jedan! Letovanje nam je propalo, pa smo se kroz 5 dana vratili kuci i lecili dete narednih mesec dana.

Medjutim, 2009 godine Luka je imao samo 10 meseci i isli smo u Gracku u Polihrono i proveli smo se super, a jos smo putovali busom.

Sada planiramo da idemo u Grcku ponovo, ali ne bismo u isto mesto. Mozda Leprokarija, ili Tasos mada sam cula da na Tasosu ima dosta osa. Nisam vise pametna gde da idemo.

Daj te mi neki predlog. Moze i privatni smestaj po preporuci.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :) ,

mi krećemo u nedelju rano ujutru kolima na Sitoniju, u mestašce koje se zove Vurvuru.Nalazi se na strani koja gleda na Atos, na Svetu Goru.Po onome što smo videli na sajtu mesto je idealno za porodicu s decom, svugde su peščane plaže i apartmani uz more.Uskoro ćemo proveriti da li je tako ;) . Mi smo uzeli studio s kuhinjom pošto nam sin ima godinu dana pa ću ja kuvati.Moj savet za sve koji idu svojim autom da nabave "Sat plus" br 265 ( izašao 9.6. ), izašao je članak " patrola od Beograda do Halkidikija i Tasosa " sa puno praktičnih saveta tipa benzinske pumpe, cene goriva, putarina, saobraćajni propisi...Pr. prijatelj mi je rekao da Grci za vozače koji nose naočare traže i rezervne inače je kazna 80 eura.

Sad samo čekamo dobar put i lep proved što želim i ostalima koji negde putuju :D

jao divno u tom mestu ima prelepa plaza sa belim stenama i jednim delom gde ima puno plicaka nisam letovala u tom mestu ali sam na toj plazi bila.super je za decu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se preključe vratili iz Grčke sa letovanja, bili smo na Krfu sa sedmomesečnom bebom. Za sve koji su zabrinuti zbog stanja u Grčkoj, da vam kažem, nikakvih problema nije bilo. Mi smo išli avionom a sestra sa porodicom autom. Kaže da je na granici sve išlo veoma brzo, trajekt je išao, goriva ima(mada je skupo, pa se preporučuje da se natoči u Makedoniji). Stvari za bebe ima da se kupe, pelene su dosta skupe pa smo nosili, a izbor kašica i sokića nije baš veliki(na Krfu). Bili smo u Jumbu, ima veoma povoljnih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predlažem bilo koje mesto na Kasandri (prvi prst) - za one sa dubljim džepom mesto Paljuri (na samom kraju prsta), za one sam plićim - Hanioti ili mesto pored. Naime, na samom kraju prsta, na mstu nekadašnjeg kampa se nalaze predivne plaže, za one sa malom decom idealne. Suncobrani i ležaljke se ''plaćaju'' tako što naručite piće iz kafića. Išla sam tamo 2 godine sa sestrom, zetom, njihovim klincem i bivšim. Za 7€ (2 kapućina) smo dobijali 4 ležaljke i 2 suncobrana. Može na plažu da se ponese putujući frižider, samo ne smete da imate na stolu ono što nema u kafiću.

Voda je plitka, pesak je, nema osa, pčela... Nema meduza.

Iduće godine planiramo Grčku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz,nash sin koji ce tada imati 1 god. i ja idemo 1.septembra na Atos,mesto Jerisos.Idemo kolima pa laganica.Moja mama se vratila pre dve nedelje iz istog mesta,i kaze da ce Danilo uzivati,da je plaza diiiiiivna,sljunak je malo krupniji,ne leti i ne ulazi u ochi.Mesto je mirno i lepo,a plaza je jedna od najlepshih u celoj Grchkoj.Smeshtaj je solidan,a udaljen je od plaze 50 tak metara.Cene su pristupachne,kao i u Bgdu.Nadam se da cemo uuuuuuuzivaaaaaati!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko bio na Krfu(Vila Grecia),planiramo od 18-og avgusta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na Krfu dva puta al nisam u toj vili, ali tamo je sve fantasticno, mi planiramo sledece godine ponovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila na Krfu dva puta al nisam u toj vili, ali tamo je sve fantasticno, mi planiramo sledece godine ponovo ;)

Mm je sasvim slucajno saznao za to,ali daju 30% popusta,tako da je prilicno povoljno,u pitanju je apartmanski smjestaj,sto nama i odgovara,jedini problem je sto se putuje busom(zbog Nikole)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je sasvim slucajno saznao za to,ali daju 30% popusta,tako da je prilicno povoljno,u pitanju je apartmanski smjestaj,sto nama i odgovara,jedini problem je sto se putuje busom(zbog Nikole)!

a koliko je udaljen smestaj od plaze? u kom je mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliko je udaljen smestaj od plaze? u kom je mestu?

Mjesto Moraitika,20km od Krfa,250m od pjescane plaze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je sasvim slucajno saznao za to,ali daju 30% popusta,tako da je prilicno povoljno,u pitanju je apartmanski smjestaj,sto nama i odgovara,jedini problem je sto se putuje busom(zbog Nikole)!

Jao i ja bi isla, al mi smo ove godine bas zbo tog putovanja odustali Stasa nemoze da miruje u kolima jedva izguramo i malo dok ne zaspi al kratko spava :( :(

Al na Krfu je prelepo odusevicete se i sve se lako obice tj nista nije daleko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mjesto Moraitika,20km od Krfa,250m od pjescane plaze!

Mi smo bili u Benitesu al je to blizu pa smo obisli plaza je fantasticna plitka odlicno je, mi smo isli kolima pa smo obisli ceo Krf i akva park :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja bi isla, al mi smo ove godine bas zbo tog putovanja odustali Stasa nemoze da miruje u kolima jedva izguramo i malo dok ne zaspi al kratko spava :( :(

Al na Krfu je prelepo odusevicete se i sve se lako obice tj nista nije daleko ;)

Mi smo bili u Benitesu al je to blizu pa smo obisli plaza je fantasticna plitka odlicno je, mi smo isli kolima pa smo obisli ceo Krf i akva park :D

Krf :D :D :D

Ja se zbog toga i dvoumim,Nikola je nevjerovatan i u autu,a ne u autobusu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i našeg "svežeg" iskustva iz Paralije.

More: u samom mestu-centru ima algi i malko je mutna voda ali je čista. Na plaži bude gužve i zato toplo preporučujem svega par minuta pešačenja plažu koja se nalazi odmah iza pristaništa koja je ogromna a more kristalno-azurno čisto. U jutarnjim satima je sveže a popodne izuzetno mlako... Ema je zahvaljujući tome počela sama da uleće u vodu. Jedva sam je zadržavala na plaži.

Mesto Paralija: uh... gužva...gužva...gužva... i buka :( što se tiče buke ona verovatno ne predstavlja problem što si udaljeniji od šetališta. Zato preporučujem da birate vilu koja se nalazi par dve ulice od šetališta (mi smo bili prva ulica paralelno sa šetalištem).

Zaključak: moja topla preporuka je da iznajmite apartman koji se nalazi na izlasku Paralije ka Olympic Beach kako bi ste bili što bliži plaži koju sam vam preporučila a ujedno daleko od buke.

Olympic Beach mnoooogoooo bolja varijatna za porodicu koja je željna tišine i mira. Svega 20ak minuta pešačenja je udaljena od Paralije a plaža je mnogo veća nego u Paraliji a čistoća mora je slična.

Cene: samo je voće i povrće malo skuplje u odnosu na cene u Beogradu a mlečno je baš poskupo (jogurt i mleko).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se za vikend vratili iz Grčke pa da podelim sa vama naša iskustva.Bili smo na Sitoniji u mestašcu Vurvuru i toplo ga preporučujem onima koji se još nisu odlučili gde bi a i ostalima za sledeći put.More je čisto i toplo, ima puno malih plaža od belog peska ali mi je najlepša Karidi.Idealna za decu s plitkom toplom vodom, četinarima i prirodnim hladom.Loše kod nekih plažica je što ima puno usidrenih čamaca pa je nezgodno za kupanje.Mestašce je mirno s više restorana ali bez kafića i diskoteka pa je savršeno za isključivanje od buke i za odmor.Što se tiče štrajka mi nismo ništa primetili a na granici nije bilo ni problema ni velikih gužvi.Zaključak - nama je ovo letovanje bilo pun pogodak pa se nadam da će nekome ove informacije biti od koristi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i našeg "svežeg" iskustva iz Paralije.

More: u samom mestu-centru ima algi i malko je mutna voda ali je čista. Na plaži bude gužve i zato toplo preporučujem svega par minuta pešačenja plažu koja se nalazi odmah iza pristaništa koja je ogromna a more kristalno-azurno čisto. U jutarnjim satima je sveže a popodne izuzetno mlako... Ema je zahvaljujući tome počela sama da uleće u vodu. Jedva sam je zadržavala na plaži.

Mesto Paralija: uh... gužva...gužva...gužva... i buka :( što se tiče buke ona verovatno ne predstavlja problem što si udaljeniji od šetališta. Zato preporučujem da birate vilu koja se nalazi par dve ulice od šetališta (mi smo bili prva ulica paralelno sa šetalištem).

Zaključak: moja topla preporuka je da iznajmite apartman koji se nalazi na izlasku Paralije ka Olympic Beach kako bi ste bili što bliži plaži koju sam vam preporučila a ujedno daleko od buke.

Olympic Beach mnoooogoooo bolja varijatna za porodicu koja je željna tišine i mira. Svega 20ak minuta pešačenja je udaljena od Paralije a plaža je mnogo veća nego u Paraliji a čistoća mora je slična.

Cene: samo je voće i povrće malo skuplje u odnosu na cene u Beogradu a mlečno je baš poskupo (jogurt i mleko).

Potpisujem

Mi smo bili smesteni nekih 4-5 ulica dalje od setalista, suprotna strana od ulice. Do Olympic Beacha nismo isli. Kolika je guzva bila nije ni cudo sto se nismo srele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, mian DOBRODOŠLE na vrele ulice grada! :) Ova iskustva nam puno znače...Mislim...ne idem ja u Grčku... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i našeg "svežeg" iskustva iz Paralije.

More: u samom mestu-centru ima algi i malko je mutna voda ali je čista. Na plaži bude gužve i zato toplo preporučujem svega par minuta pešačenja plažu koja se nalazi odmah iza pristaništa koja je ogromna a more kristalno-azurno čisto. U jutarnjim satima je sveže a popodne izuzetno mlako... Ema je zahvaljujući tome počela sama da uleće u vodu. Jedva sam je zadržavala na plaži.

Mesto Paralija: uh... gužva...gužva...gužva... i buka :( što se tiče buke ona verovatno ne predstavlja problem što si udaljeniji od šetališta. Zato preporučujem da birate vilu koja se nalazi par dve ulice od šetališta (mi smo bili prva ulica paralelno sa šetalištem).

Zaključak: moja topla preporuka je da iznajmite apartman koji se nalazi na izlasku Paralije ka Olympic Beach kako bi ste bili što bliži plaži koju sam vam preporučila a ujedno daleko od buke.

Olympic Beach mnoooogoooo bolja varijatna za porodicu koja je željna tišine i mira. Svega 20ak minuta pešačenja je udaljena od Paralije a plaža je mnogo veća nego u Paraliji a čistoća mora je slična.

Cene: samo je voće i povrće malo skuplje u odnosu na cene u Beogradu a mlečno je baš poskupo (jogurt i mleko).

Da li u Grckoj ima jogurt u radnjama bas kao kod nas? Posto moj smizla ne voli mleko, pa joj kasice za dorucak pravim sa jogurtom, za slucaj da nema ponela bih ga odavde u frizider torbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li u Grckoj ima jogurt u radnjama bas kao kod nas? Posto moj smizla ne voli mleko, pa joj kasice za dorucak pravim sa jogurtom, za slucaj da nema ponela bih ga odavde u frizider torbi...

Ima ga. Malo je ređi od Imlekovog i za nijansu kisi ali je to u principu to. Ema takođe ne voli mleko ali obožava jogurt i odlično ga je prihvatila. Onda pavlaka je slična "bosanskoj" pavlaci nije kao ova naša. Za one koji nisu imali prilike da jedu "bosansku" pavlaku ona je nešto kiselija od naše ali je podjednake gustine. možda čak i kremastija od naše.

Ne znam šta da ti kažem. I sama znaš da su mlečni proizvodi najkvarljiviji i čak promena t od par stepeni može da utiče na kvalitet.

Mi smo nosili zamrznute skuvane porcije, juvitanine kašice i suhomesnate proizvode, testenina, plazmu, milupinu kašu i sl. Iskreno više sam nosila zbog Eme nego zbog sebe kako bih šanse da pokupi neku bakteriju/virus svela na minimum. Dakle meso i mlečne proizvode nisam nosila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ga. Malo je ređi od Imlekovog i za nijansu kisi ali je to u principu to. Ema takođe ne voli mleko ali obožava jogurt i odlično ga je prihvatila. Onda pavlaka je slična "bosanskoj" pavlaci nije kao ova naša. Za one koji nisu imali prilike da jedu "bosansku" pavlaku ona je nešto kiselija od naše ali je podjednake gustine. možda čak i kremastija od naše.

Ne znam šta da ti kažem. I sama znaš da su mlečni proizvodi najkvarljiviji i čak promena t od par stepeni može da utiče na kvalitet.

Mi smo nosili zamrznute skuvane porcije, juvitanine kašice i suhomesnate proizvode, testenina, plazmu, milupinu kašu i sl. Iskreno više sam nosila zbog Eme nego zbog sebe kako bih šanse da pokupi neku bakteriju/virus svela na minimum. Dakle meso i mlečne proizvode nisam nosila.

Hvala na savetima. :rolleyes: I ja prevashodno nosim sve zbog nje, za nas cemo lako. Jos cu razmisliti za jogurt, jer to nam je obavezni deo maltene svakog obroka, pije ga cesto i uz rucak. Kako je Emilija podnela put busom? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je Emilija podnela put busom? :rolleyes:

Teže meni palo nego njoj :)

Zaspala je tek oko 23h (kada smo išli na more) i spavala je do skoro same Paralije a u povratku je odremala 1h pa je animirala putnike autobusa do nekih 22h pa je zaspala i morala sam je buditi u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teže meni palo nego njoj :)

Zaspala je tek oko 23h (kada smo išli na more) i spavala je do skoro same Paralije a u povratku je odremala 1h pa je animirala putnike autobusa do nekih 22h pa je zaspala i morala sam je buditi u Beogradu.

Zato sam ja odustala od Grcke,jer bi kod nas bilo obrnuto,citav autobus bi morao animirati Nikolu,a ne on njih! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teže meni palo nego njoj :)

Zaspala je tek oko 23h (kada smo išli na more) i spavala je do skoro same Paralije a u povratku je odremala 1h pa je animirala putnike autobusa do nekih 22h pa je zaspala i morala sam je buditi u Beogradu.

Verujem ti. Ali cim je spavala veci deo puta znaci da je super podnela. Mi sutra oko 4 ujutru krecemo u Grcku, idemo u Sitoniju kolima, trazimo smestaj tamo, planiramo da ostanemo 15 dana. Kad se vratim pisem nasa iskustva. :rolleyes: Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra oko 4 ujutru krecemo u Grcku, idemo u Sitoniju kolima, trazimo smestaj tamo, planiramo da ostanemo 15 dana. Kad se vratim pisem nasa iskustva. :rolleyes: Pozdrav!

SREĆAN PUT I LEP PROVOD! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.