Grčka

odgovora

Objavljeno

Mi se ove godine upućujemo u pravcu Grčke-Paralije. Putujemo busom pa... videćemo ko će da preživi Emin šou :)

Kažu da je za decu predivno, toplo i plitko more, mnogo čistije nego u CG a i nešto nije velika razlika u cenama (u odnosu na Bg).

Prošle godine smo "preskočili" ne znam da li više iz finansijskih razloga ili zato što sam malo bila skeptična jer je po mojim razmišljanjima Ema je još bila mala.

U svakom slučaju... PARALIJO STIŽEMO!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se ove godine upućujemo u pravcu Grčke-Paralije. Putujemo busom pa... videćemo ko će da preživi Emin šou :)

Kažu da je za decu predivno, toplo i plitko more, mnogo čistije nego u CG a i nešto nije velika razlika u cenama (u odnosu na Bg).

Prošle godine smo "preskočili" ne znam da li više iz finansijskih razloga ili zato što sam malo bila skeptična jer je po mojim razmišljanjima Ema je još bila mala.

U svakom slučaju... PARALIJO STIŽEMO!!!! :D

Ana Paralija je za decu idealna narocito deo u centru kod crkve!Malo dalje odatle ima uvek meduza ali tu nikada!Voda je toliko plitka da je za decu prelepo,ja sam stalno kukala da moram da odem 500 m od plaze da bih se lepo kupala ali su zato roditelji sa decom bili odusevljeni!Plaze su super i ciste su sto je najbitnije!90 % Grka zna srpski tako da se mozete lako sporazumeti i veoma su usluzni i gostoljubivi!Sto se cena tice sve je isto kao kod nas osim mlecnih proizvoda to je bilo skoro duplo skuplje!Lep provod ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana Paralija je za decu idealna narocito deo u centru kod crkve!Malo dalje odatle ima uvek meduza ali tu nikada!Voda je toliko plitka da je za decu prelepo,ja sam stalno kukala da moram da odem 500 m od plaze da bih se lepo kupala ali su zato roditelji sa decom bili odusevljeni!Plaze su super i ciste su sto je najbitnije!90 % Grka zna srpski tako da se mozete lako sporazumeti i veoma su usluzni i gostoljubivi!Sto se cena tice sve je isto kao kod nas osim mlecnih proizvoda to je bilo skoro duplo skuplje!Lep provod ;)

Dunja hvala ti na preporukama i informacijama. Sad napominju da nema meduza jer su stavili neke mreze (ne znam koliko im je za verovati). Takodje sam dobila preporuke i za plaze koje se nalaze par metara od izlaska iz Paralie. Videcemo... U svakom slucaju pisem vam iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja mesta u Grčkoj bi ste preporučili za odmor sa decom

Kakva su vaša iskustva sa pojedinim mestima u Grčkoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja mesta u Grčkoj bi ste preporučili za odmor sa decom

Kakva su vaša iskustva sa pojedinim mestima u Grčkoj

PARALIJA!!!!!!!!!!!!!!extra je za decu,....plitko more barem 200m,cisto,nema meduza,morskih jezeva,.....ma,super je,mi je,uglavnom,ne preskacemo ni jedne godine (osim mozda ove)

Cene su ti iste kao i ovde,odnosno-nesto je jeftinije,nesto je skuplje-tako da mu dodje na isto...........

Za Emu imas zabavni (luna)park,....

Put ce ona super da ti podnese,makar u odlasku,posto pretpostavljam da kreces nocu.Povratak je uglavnom bio danju,....Aleksa je bio pomalo dosadan sa pitanjima-a kad stizemo,tako da se malo vise naoruzas strpljenjem :)

Sve u svemu,provod ne moze da ti manjka!

I donesi nam jedan giros!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehe...

ajmo sve iz pocetka!!!

mi ove necemo nigde, Luka ce sa babom i dedom u Becice.

sledece godine cemo opet u Polihrono sigurno jer mi je idealno za decu..

Hej Ivana, jel mozes nesto vise da napises o tom mestu? Mi planiramo da idemo u Grcku kolima na 15ak dana i da tamo na licu mesta trazimo smestaj. Isli bismo na sever Grcke, negde blizu Soluna, da bi put bio sto kraci. Jos se nismo odlucili za mesto, pa nam je svaka informracija korisna... Znamo samo da necemo Paraliju, tamo smo bili i nije nam se dopalo. Na Tasos smo isli i mnogo nam se dopalo, ali to je bilo dok smo bili sami, sada sa malim detetom ne bismo, mozda za koju godinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Ivana, jel mozes nesto vise da napises o tom mestu? Mi planiramo da idemo u Grcku kolima na 15ak dana i da tamo na licu mesta trazimo smestaj. Isli bismo na sever Grcke, negde blizu Soluna, da bi put bio sto kraci. Jos se nismo odlucili za mesto, pa nam je svaka informracija korisna... Znamo samo da necemo Paraliju, tamo smo bili i nije nam se dopalo. Na Tasos smo isli i mnogo nam se dopalo, ali to je bilo dok smo bili sami, sada sa malim detetom ne bismo, mozda za koju godinu...

sat vremena od soluna. e znam sta bih ti pisala, lepo je mesto, malo mirno, plaze su super, voda cista i topla. idealno za decu bili smo prosle godine i zato cemo i sledece..

super je kadides kolima mesta su na 5km pa mozes da obidjes i druga mesta i plaze. mi smo tako sve obisli, hanioti, pefkohori.. i bili na divnoj plazi koja se zove Kursaros i na 15km je od Polihrona. sto se cena tice ok je sve. mi smo nosili nesto gotovih jela, a i meni je super da pojedem i giros i sl.. uvece nekad na picu- velika je bila 10e sto nije skupo.. mi se ne hranimo ni ovde po restoranima pa nismo ni tamo stalno pa mi nista nije ni bilo skupo.. sladoled oko 1e.. i tako..

nadam se da sam ti pomogla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Šećer preporučila Nei Pori, a sestra Olympic Beach, kao idealna mesta za letovanje sa decom. I jedno i drugo je blizu Paralije. Još uvek nismo odlučili, ali imamo dovoljno vremena do septembra da odaberemo, a i da sastavimo spisak zanimljivih mesta koja vredi posetiti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja mesta u Grčkoj bi ste preporučili za odmor sa decom

Kakva su vaša iskustva sa pojedinim mestima u Grčkoj

moj predlog Polihrono B):D

sat vremena od soluna. e znam sta bih ti pisala, lepo je mesto, malo mirno, plaze su super, voda cista i topla. idealno za decu bili smo prosle godine i zato cemo i sledece..

super je kadides kolima mesta su na 5km pa mozes da obidjes i druga mesta i plaze. mi smo tako sve obisli, hanioti, pefkohori.. i bili na divnoj plazi koja se zove Kursaros i na 15km je od Polihrona. sto se cena tice ok je sve. mi smo nosili nesto gotovih jela, a i meni je super da pojedem i giros i sl.. uvece nekad na picu- velika je bila 10e sto nije skupo.. mi se ne hranimo ni ovde po restoranima pa nismo ni tamo stalno pa mi nista nije ni bilo skupo.. sladoled oko 1e.. i tako..

nadam se da sam ti pomogla..

bili smo i u Nei Pori, jeste lepo ali prednost Polihronu dajem jer je voda cistija i toplija!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao mame, mi ove godine zelimo da idemo na more, ali jos nismo odlucili da li u CG ili u Grcku, bebac ima 6 meseci. ne znam gde je najpametnije da odemo, neka rodjaka mi preporucuje Sitoniju, da li neko zna da li je to mesto prilagodjeno bebama...veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

mi u subotu krećemo za Sitoniju ( to nije mesto, već srednji prst Halkidikija), a u mesto Nikiti. Nadam se dobrom putu, zdravlju i provodu. Možda na prvom mestu zdravlju jer smo predhodnih godina imali pehove, a sada smo i brojniji sa jednim članom koji je tek prohodao

Naši kumovi su sa klincima letovali godinama tamo pa po njihovoj preporuci i idemo . Oni su oduševljeni, situacija je slična kao na Kasandri, što se tiče usluge, cene , mora... samo ima mnogo manje gužve i onog osećaja kao da si na Adi u Beogradu.

A glavna premija je preko 60 peščanih plaža i mogućnost da se celo poluostrvo obiđe za sat vremena.

Suncicie D. Na internet strani www.sitonijanadlanu.com možeš da saznaš sve što te interesuje, a za sve koji idu u druge delove Grčke www.grckainfo.com, odličan sajt gde možete videti sve od puta, mesta, cene, ponude, vremenska prognoza, važni telefoni...

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sat vremena od soluna. e znam sta bih ti pisala, lepo je mesto, malo mirno, plaze su super, voda cista i topla. idealno za decu bili smo prosle godine i zato cemo i sledece..

super je kadides kolima mesta su na 5km pa mozes da obidjes i druga mesta i plaze. mi smo tako sve obisli, hanioti, pefkohori.. i bili na divnoj plazi koja se zove Kursaros i na 15km je od Polihrona. sto se cena tice ok je sve. mi smo nosili nesto gotovih jela, a i meni je super da pojedem i giros i sl.. uvece nekad na picu- velika je bila 10e sto nije skupo.. mi se ne hranimo ni ovde po restoranima pa nismo ni tamo stalno pa mi nista nije ni bilo skupo.. sladoled oko 1e.. i tako..

nadam se da sam ti pomogla..

Hvala ti puno... Imamo jos vremena da se odlucimo, ali ipak je 15. jul blizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

mi u subotu krećemo za Sitoniju ( to nije mesto, već srednji prst Halkidikija), a u mesto Nikiti. Nadam se dobrom putu, zdravlju i provodu. Možda na prvom mestu zdravlju jer smo predhodnih godina imali pehove, a sada smo i brojniji sa jednim članom koji je tek prohodao

Naši kumovi su sa klincima letovali godinama tamo pa po njihovoj preporuci i idemo . Oni su oduševljeni, situacija je slična kao na Kasandri, što se tiče usluge, cene , mora... samo ima mnogo manje gužve i onog osećaja kao da si na Adi u Beogradu.

A glavna premija je preko 60 peščanih plaža i mogućnost da se celo poluostrvo obiđe za sat vremena.

Suncicie D. Na internet strani www.sitonijanadlanu.com možeš da saznaš sve što te interesuje, a za sve koji idu u druge delove Grčke www.grckainfo.com, odličan sajt gde možete videti sve od puta, mesta, cene, ponude, vremenska prognoza, važni telefoni...

Pozdrav svima

Da li mozes da mi kazes koliko je to mesto Nikita gde idete daleko od Soluna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima,

mi u subotu krećemo za Sitoniju ( to nije mesto, već srednji prst Halkidikija), a u mesto Nikiti. Nadam se dobrom putu, zdravlju i provodu. Možda na prvom mestu zdravlju jer smo predhodnih godina imali pehove, a sada smo i brojniji sa jednim članom koji je tek prohodao

Naši kumovi su sa klincima letovali godinama tamo pa po njihovoj preporuci i idemo . Oni su oduševljeni, situacija je slična kao na Kasandri, što se tiče usluge, cene , mora... samo ima mnogo manje gužve i onog osećaja kao da si na Adi u Beogradu.

A glavna premija je preko 60 peščanih plaža i mogućnost da se celo poluostrvo obiđe za sat vremena.

Suncicie D. Na internet strani www.sitonijanadlanu.com možeš da saznaš sve što te interesuje, a za sve koji idu u druge delove Grčke www.grckainfo.com, odličan sajt gde možete videti sve od puta, mesta, cene, ponude, vremenska prognoza, važni telefoni...

Pozdrav svima

hvala puno na informaciji a za ovo ostalo lapsus linguae :blink:

veliki pozdrav i srecan put i odmor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u ponedeljak krecemo kolima za Grcku u Paraliju, Katarini. Idemo po preporuci prijatelja. Planiramo da krenemo dan ranije prespavamo u Predejanima i ujutro posle dorucka nastavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,

Suncice, nikakav problem, nadam se da ćes naći neko lepo ušuškano mesto za tebe i porodicu :) hvala na željama, pa po povratku pišem utiske iz prve ruke, možda ti pomognu.

Aurora, mesto je tačno 110km udaljeno od Soluna, Iako blesavo zvuči, na Sitoniju se stiže za isto vreme kao na Kasandru. Geografski je dalje, ali se produžava boljim putem od mesta Nea Moudania gde je skretanje za Prvi prst halkidikija. Pogledaj sajtove koje sam postavila u predhodnom kucanju, možda ti pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :) ,

mi krećemo u nedelju rano ujutru kolima na Sitoniju, u mestašce koje se zove Vurvuru.Nalazi se na strani koja gleda na Atos, na Svetu Goru.Po onome što smo videli na sajtu mesto je idealno za porodicu s decom, svugde su peščane plaže i apartmani uz more.Uskoro ćemo proveriti da li je tako ;) . Mi smo uzeli studio s kuhinjom pošto nam sin ima godinu dana pa ću ja kuvati.Moj savet za sve koji idu svojim autom da nabave "Sat plus" br 265 ( izašao 9.6. ), izašao je članak " patrola od Beograda do Halkidikija i Tasosa " sa puno praktičnih saveta tipa benzinske pumpe, cene goriva, putarina, saobraćajni propisi...Pr. prijatelj mi je rekao da Grci za vozače koji nose naočare traže i rezervne inače je kazna 80 eura.

Sad samo čekamo dobar put i lep proved što želim i ostalima koji negde putuju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I can not bealive Generalni strajk Grcke

Da li se ovo sudbina igra sa mojim živcima? A sutra treba da krenemo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I can not bealive Generalni strajk Grcke

Da li se ovo sudbina igra sa mojim živcima? A sutra treba da krenemo <_<

Joj videla sam ovo!A kako bi trebali da idete?Vidis da ce putnicka vozila propustati a autobusi ce ici preko Bugarske.Agencije su sigurno upucene pa ce znati kako to da rese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj videla sam ovo!A kako bi trebali da idete?Vidis da ce putnicka vozila propustati a autobusi ce ici preko Bugarske.Agencije su sigurno upucene pa ce znati kako to da rese!

Što je najgore busom :(

Ali čula sam se sa agencijom pa su me utešili i rekli da će sutra u ponoć završiti sa štrajkom i početi "normalno" da rade a taman iza ponoći stižemo na granicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao...u Grčkoj je bio haos i prošle godine...ma divim vam se što sa malom decom idete na tako dalek put u nepoznato...ja to nikako ne bih mogla... :) Anči....srećan put! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoće li se Ana ikome javiti, da znamo "iz prve ruke" šta se dešava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoće li se Ana ikome javiti, da znamo "iz prve ruke" šta se dešava...

Pustiću nekome poruku bez problema ;)

Nadam se da će sve biti kako treba. Online izveštaj sa uličnih protesta a Ana u prvim redovima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.