Dvoroga materica

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima,

Utvrdjena mi je sedma nedelja trudnoce,ultra zvuk je pokazao plod koji je smesten u rogu materice,kako je mi rekao ginekolog. Preporucio mi je strogo mirovanje. Interesuje me da li postoji neki poseban tretman u takvoj situaciji i kakav je rizik takve trudnoce? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sonja, sigurno da postoji visok rizik jer neki ovakav "položaj" nazivaju i vanmateričnom trudnoćom. Ali je još rano o tome pričati pa će sledeću UZ ukazati na to da li se def. radi o vanmateričnoj ili ne. Iskreno se nadam da će sve biti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sonja i ja sam prvi put cula da imam dvorogu matericu kada sam ostala trudna. Hvala Bogu sve je dobro proslo. Nije mi preporucen neki poseban tretman, niti strogo mirovanje. Najbolje ce ti reci dr, a i malo mirovanja ne moze da skodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Utvrdjena mi je sedma nedelja trudnoce,ultra zvuk je pokazao plod koji je smesten u rogu materice,kako je mi rekao ginekolog. Preporucio mi je strogo mirovanje. Interesuje me da li postoji neki poseban tretman u takvoj situaciji i kakav je rizik takve trudnoce? Hvala unapred

Sonja meni je na pregledu pre obe trudnoce ustanovljena dvorogasta i zavaljena materica uz konstantaciju lekara da verovatno necu biti majka. Obe trudnoce su protekle bez vecih problema, tako da nije lose poslusati savet lekara ali mislim da nije nista strasno, uzivaj u trudnoci, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je dvoroga duboko zavaljena tesko sam ostala trudna i imala sam problema u trudnoci ne zbog toga vec je moj decko hteo ranije da se rodi i rodio se tri nedelje ranije . Jedini problem ako to uopste moze da se nazove problem jeste sto sam jako pocela da krvarim pred kraj seste nedelje od porodjaja kad krvarenje ustvari treba da stane. Uplasila sam se i otisla kod svoje dr na ultrazvuk i tad mi je rekla da se sadrzaj zadrzao zato sto mi je takva materica i da cu krvariti duze. Medjutim tacno na sest nedelja u dan krvarenje je prestalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A hajde mi molim te reci kako si zatrudnela uz dvorogu matericu?I ja je isto imam,imala sam jedan missed a vec 6 meseci ne mogu da ostanem trudna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A hajde mi molim te reci kako si zatrudnela uz dvorogu matericu?I ja je isto imam,imala sam jedan missed a vec 6 meseci ne mogu da ostanem trudna :P

Ako je pitanje bilo upuceno meni evo ti odgovor NEZNAM. Posle 15g braka uspela sam valjda zato sto smo suprug i ja odlucili da vise nerazmisljamo o tome opustili se i kad smo se najmanje nadali eto bebca. Inace meni su lekari rekli da dvoroga materica nije problem da zena zatrudni. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada sam ostala u drugom stanju dr me je pitao : vi ste sigurno tesko ostali trudni, imate dvorogu matericu i jako zavaljenu..... hmmmmmm, malo je falilo da mu kazem da im je ta teorija neosnovana i glupa! ja sam ostala trudna iz prvog pokusaja! Nisam uopste mirovala u trudnoci, bas sam se normalno ponasala. Tako da je samo zacece stvar vase psihe, ako vi vec unapred znate da imate takvu matericu i jos vas neki tamo dr uplasi kako cete tesko ostati trudni tako ce i biti! Jer cete stalno biti opterecene time, samo se opustite i uzivajte u sexu i ne razmisljajte o obliku vase materice i slicnim glupostima. Ako je vas jajnik zdrav, formira zdravu jajnu celiju, i muskarac ima zdrave i pokretne spermatozoide, nikakav oblik materice ne moze da ih spreci...... znam iz iskustva, poja materica je u strasno losem polozaju i obliku :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije išla na ginekološke preglede i nikad mi niko nije pomenuo dvorogu matericu. Odlazim danas da potvrdim trudnoću, 6 nedelja i 2 dana, doktor mi kaže dvoroga materica - ako ne pobaciš rodiceš prevremeno, zapravo mi uopšte nije jasno kako si zatrudnela odmah. Ja sam se isekla živa. Zatrudnela sam bukvalno od jednog odnosa, bez ikakvih problema. Rekao mi je samo da pijem PreMama Duo i da se nada najboljem, da ne može ništa da mi kaže do sledećeg UZ.

Iskustva? Saveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti nazalost ne mogu pomoci,samo da ti pozelim da izguras srecno do kraja. Nadam se sa ce se javiti neko sa iskustvom....

ja bih samo na tvom mestu potrazila mozda misljenje jos jednog.lekara da vidis da li deli misljenje ili ima drugacije. Mizda bude imao i drugaciji pristup trudnoci tako da ce ti vise.odgovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.