Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

chartgraphmodulephp.png

Kako po grafu može da se skonta kad je ovulacija?

Divan pad al me buni ovaj skok od danas... :huh: Jel si ti Red beše rekla da si bila trudna i da si zatrudnela na 3,4 dc? Da nije O? :huh:

Dobro jutro e evo i mene <_<601046_424086274281295_1546444651_n.jpg

Lep je bre graf! :)

chartgraphmodule.png

Ubav! :wub:

Zdravo žene, u gužvi sam došla sam samo na 5 min, ljubiiiim vas

chartgraphmodulephp.pnga

Super! ;)

z4fdc49701f0ea.gif

Glitter Text Maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učiteljice, pa to sam i ja pomislila ali maby baby ne pokazuje paprati kao u prošloj trudnoći. A s obzirom da sam prestala od ovog ciklusa da pijem pilule, mislim da će mi se jajnici aktivirati onog momenta kada shvate da nema pilula, odnosno u nedelju, tad bih trebala uzeti prvu pilulu. Ali danas se inače osećam kao pretučena i leđa me bole...u svakom slučaju pašće x malo kasnije za svaki slučaj:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chartgraphmodulephp.png

Kako po grafu može da se skonta kad je ovulacija?

Kada ti posle najnize temperature skoci za 0,2 ili 0,3 onda bi trebalo da ti je O bila dan pre skoka, tj. na toj niskoj BT. To bi kod tebe moglo da bude juce, ali ne verujem jer nisi imala prethodno malo nize i smirenije BT, sto je uglavnom slucaj pre skoka. Ali svaka zena ima i razliciti graf bazalnih temperatura, tvoj ce tek na kraju merenja da nam pokaze sta se desava jer ti je prvi (a nadam se i poslednji) mesec kako meris.

Dobro jutro e evo i mene <_<601046_424086274281295_1546444651_n.jpg

Pa lepo, umirila se.

chartgraphmodule.png

Super! Utrogestan cini svoje ali i beba mozda pridodaje :rolleyes:

Zdravo žene, u gužvi sam došla sam samo na 5 min, ljubiiiim vas

chartgraphmodulephp.pnga

I dalje je dobar, cak sta vise odlican! A vidim da te nesto nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učiteljice, pa to sam i ja pomislila ali maby baby ne pokazuje paprati kao u prošloj trudnoći. A s obzirom da sam prestala od ovog ciklusa da pijem pilule, mislim da će mi se jajnici aktivirati onog momenta kada shvate da nema pilula, odnosno u nedelju, tad bih trebala uzeti prvu pilulu. Ali danas se inače osećam kao pretučena i leđa me bole...u svakom slučaju pašće x malo kasnije za svaki slučaj:)

Ma ja se ne bih pouzdala toliko u taj maby baby,udari ti jedan x ako si u mogućnosti. A podseti me,jel si pre ovog ciklusa pila hormone,neku kontracepciju? :huh: čisto da ispitam sta ce i kod mene da bidne kad se organizam šokira kad mu ne dam pilulu.:)

z4fdc49701f0ea.gif

Glitter Text Maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je dobar skok, cak je mozda i za 0,1 veci od ovog jer sam merila dosta ranije nego inace, ali nema veze i sa ovim sam zadovoljna.

graf-pobednicki.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja se ne bih pouzdala toliko u taj maby baby,udari ti jedan x ako si u mogućnosti. A podseti me,jel si pre ovog ciklusa pila hormone,neku kontracepciju? :huh: čisto da ispitam sta ce i kod mene da bidne kad se organizam šokira kad mu ne dam pilulu.:)

z4fdc49701f0ea.gif

Glitter Text Maker

Pila sam pilule pet godina i onda sam godinu dana pauzirala. U tih godinu dana sam imala neredovne menstruacije. Tada smo mm i ja bili u borbi jer on nije hteo bebu, a ja sam je htela i borba je trajala nekih osam meseci...Onda smo u septembru počeli sa radovima, a ostala sam trudna tri dana pred ng.

A sad su mi pilule bile terapija zbog histero i pila sam ih sedam meseci, ovo mi je prvi bez njih i nadam se da ovaj put neću imati problem sa menstruacijom, zato pijem onaj čaj i nadam se da će odraditi svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ti posle najnize temperature skoci za 0,2 ili 0,3 onda bi trebalo da ti je O bila dan pre skoka, tj. na toj niskoj BT. To bi kod tebe moglo da bude juce, ali ne verujem jer nisi imala prethodno malo nize i smirenije BT, sto je uglavnom slucaj pre skoka. Ali svaka zena ima i razliciti graf bazalnih temperatura, tvoj ce tek na kraju merenja da nam pokaze sta se desava jer ti je prvi (a nadam se i poslednji) mesec kako meris.

Sad mi je intresantno da pratim šta se dešava sa temp, ne znam koliko će me držati volja da je merim. A što kažeš, mogu i prestati s razlogom da je merim, i to dobrim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je dobar skok, cak je mozda i za 0,1 veci od ovog jer sam merila dosta ranije nego inace, ali nema veze i sa ovim sam zadovoljna.

graf-pobednicki.jpg[/vs]

Super je graf Ljubo! :wub:

Pila sam pilule pet godina i onda sam godinu dana pauzirala. U tih godinu dana sam imala neredovne menstruacije. Tada smo mm i ja bili u borbi jer on nije hteo bebu, a ja sam je htela i borba je trajala nekih osam meseci...Onda smo u septembru počeli sa radovima, a ostala sam trudna tri dana pred ng.

A sad su mi pilule bile terapija zbog histero i pila sam ih sedam meseci, ovo mi je prvi bez njih i nadam se da ovaj put neću imati problem sa menstruacijom, zato pijem onaj čaj i nadam se da će odraditi svoje.

Držim ti fige da sad odma zatrudnis i sreća sreća radost! :)

z4fdc49701f0ea.gif

Glitter Text Maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si ti ziva uopste?

:lol:

Luna, Aja odlični su vam grafovi, navijam!! :)

hvala draga :wub:

Simona ništa stašno što je malo pala, lako će ona opet da skoči :)

Anči ne sećam se kad ti je bio ovako dobar graf :o Baš obećava :rolleyes:

Ljubo jel' to O? Tako izgleda

Ispod pazuha jeste inace manja temperatura, bas sam pitala moju sestru koja je medicinski radinik, pod pazuhom je najniza, oralno kad se meri za 0,3 stepeni veca nego ispod pazuha, a rektalno za 0,5 stepeni. Tako da eto, to je ok.

Ma razumela sam ja tebe da meris ti oralno svakog jutra, ali ti kazem samo da nema potrebe da je meris u toku dana jer nema nikakvu svrhu, i meni uvece buce oko 37, 3. Sto kaze Luna idemo do zelene boje.

z4fdac3b081195.gif

Glitter Text Maker

učiteljice mila, osećam se kao đak prvak, ponavljač :lol:

Tebe ustvari najvise buni razlika u temperaturi merena oralno ili ispod pazuha.

Normalno je da je BT pod pazuhom niza od ostalih nacina merenja jer zavisi od cirkulacije. Ispod pazuha se nalazi periferni sistem krvnih sudova i tu je cirkulacija slabija nego u ustima (tj pod jezikom imas citav splet krvnih sudova a vrlo tanku kozu koja skoro da nije nikakav izolator, pogledaj u ogledalu). Znas kako su ti sake ili stopala hladniji od ostataka tela zbog cirkulacije, kada bi u saci merila BT bi bio 33-34 stepena (kod mene oko 15 ). Ako bi merila vaginalno i tada bi imala razliku u odnosu na oralno, s tim sto bi tada vaginalna BT bila za 0,2-0,3 stepena jos visa od oralne. Nisam proveravala razliku u analnom merenju, imam samo taj jedn toplomer pa ga ne big setala bas po svim rupama

Jao bre Ljubo, ti si show!! Slatko me nasmejes uvek. Ja ga primam samo u usta :lol: pa toplomer, naravno.

Lepo, vraca se. U pocetku posle O su cesto tako nestabilne sve do IP i posle se BT stabilizuje pa pozeleni

Bas bas dobar graf. I polako pocinje da se stabilizuje sto mi se baaaas svidja. Jos koji dan pa test

U vas dve se bas uzdam ovaj mesec. Moj je van konkurencije, nema izbora mora da pozeleni

Kakvi crni simptomi par dana posle O, nece to bas tako brzo. Ja se cak i vise nadam kad nema nikakvih simptoma, tako mi je bilo u sve tri trudnoce a kad me nesto bolucka i svrbucka obavezno i vesticara dodje

E svasta Sta bre da radimo sa tobom? Alde Luna, moras nesto da preduzmes, neku stimulaciju, inseminaciju, sto bre da vise gubis vreme? Izvadi tu knjizicu, uzmi uput od tvog gise za Institut za M i D, onaj zeleni bolnicki, da ti prvo sve hormone isproveravaju za dzabe, pa ces se onda sa njima dogovoriti oko folikulometrije i inseminacije, sve za dzabe. I to nista ne treba da se dogovaras i zakazujes za te hormone, samo se pojavis sa uputom izmedju 2. i 5. dc. A ja cu da idem sa tobom jer mi je Institut bas blizu. Ionako ne ides na neko more, tm radi po ceo dan, iskoristi to vreme malo za sebe.

Slažem se potpuno, LunaMi, vreme je da okreneš novi list i odmah ostaneš trudna!!!

Žene drage, ja naučila da citiram više ljudi, uh kakav napor :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, mislim da će veštica doći, jer sam polako nervozna kao pas i imam utisam da imam klasične pms simptome. Znam da su oni slični trudničkim, ali mislim da to nije to, a osećaj me nikad ne vara. Elem, šta bude biće, ne mogu da se opterećujem oko toga. Ako ne bude, idemo dalje, novi mesec, nova šansa, eh što reče Velnes ovo me sad podseti na Loto B);):o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dalje je dobar, cak sta vise odlican! A vidim da te nesto nema

Ja sam retko kad na netu kući, osim na poslu. Ne mogu da stignem, ali večeras je mm otišao na pecanje sa mojim bratom, a ja sama :( pa vas sad isčitavam polako.. Inače, malopre sam prvi put u životu pravila pitu sa višnjama tj lenju pitu, i znam koliko će smešno zvučati, pošto je jedna velika istina da ne umem u kuhinji ništa da napravim osim sr**a, kuhinja izgleda kao da je u njoj bio masakr, ulepljena od poda do plafona, i ja zajedno sa njom, sve sam zamazala i umazala, a kad sam je stavila u rernu, gledala sam je 20 minuta u rerni, iako ništa ja tu ne vidim, i znojila se od uzbudjenja. Mislim da je uspela :rolleyes: Ovih dana sam bila u nekim svadjicama sa mm, naišao nam period, pa da se malo iskupim ujutru kad dođe <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam retko kad na netu kući, osim na poslu. Ne mogu da stignem, ali večeras je mm otišao na pecanje sa mojim bratom, a ja sama :( pa vas sad isčitavam polako.. Inače, malopre sam prvi put u životu pravila pitu sa višnjama tj lenju pitu, i znam koliko će smešno zvučati, pošto je jedna velika istina da ne umem u kuhinji ništa da napravim osim sr**a, kuhinja izgleda kao da je u njoj bio masakr, ulepljena od poda do plafona, i ja zajedno sa njom, sve sam zamazala i umazala, a kad sam je stavila u rernu, gledala sam je 20 minuta u rerni, iako ništa ja tu ne vidim, i znojila se od uzbudjenja. Mislim da je uspela :rolleyes: Ovih dana sam bila u nekim svadjicama sa mm, naišao nam period, pa da se malo iskupim ujutru kad dođe <_<

Hehe zamislila sam te kako umazana od višanja čučiš ispred rerne :D Nije važno kako ispadne, važno je da si je s ljubavlju pravila ;)

Evo i ja da okačim moj smoritis chartgraphmodule.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe zamislila sam te kako umazana od višanja čučiš ispred rerne :D Nije važno kako ispadne, važno je da si je s ljubavlju pravila ;)

Evo i ja da okačim moj smoritis chartgraphmodule.png

baš tako :wub: :wub:

svaki početak je smoritis :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je intresantno da pratim šta se dešava sa temp, ne znam koliko će me držati volja da je merim. A što kažeš, mogu i prestati s razlogom da je merim, i to dobrim :)

Nadam se da neces ni da pocinjes sledeci krug ali videces da ces da se navuces jer ti BT mnogo toga govori i super je kad znas sta ti se trenutno desava, da li ti se sprema O, ili ti je anovulatorni ciklus (desava se svima) da li ti je dobar progesteron, cak se i vestica najavljuje preko BT pre nego sto dodje. Nema iznenadjenja, jedino iznenadjenje je kad graf pozeleni :rolleyes: Da Bog da se iznenadila vec za 2-3 nedelje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam retko kad na netu kući, osim na poslu. Ne mogu da stignem, ali večeras je mm otišao na pecanje sa mojim bratom, a ja sama :( pa vas sad isčitavam polako.. Inače, malopre sam prvi put u životu pravila pitu sa višnjama tj lenju pitu, i znam koliko će smešno zvučati, pošto je jedna velika istina da ne umem u kuhinji ništa da napravim osim sr**a, kuhinja izgleda kao da je u njoj bio masakr, ulepljena od poda do plafona, i ja zajedno sa njom, sve sam zamazala i umazala, a kad sam je stavila u rernu, gledala sam je 20 minuta u rerni, iako ništa ja tu ne vidim, i znojila se od uzbudjenja. Mislim da je uspela :rolleyes: Ovih dana sam bila u nekim svadjicama sa mm, naišao nam period, pa da se malo iskupim ujutru kad dođe <_<

A ja obozavam da citam o tvojim kulinarskim majstorijama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam retko kad na netu kući, osim na poslu. Ne mogu da stignem, ali večeras je mm otišao na pecanje sa mojim bratom, a ja sama :( pa vas sad isčitavam polako.. Inače, malopre sam prvi put u životu pravila pitu sa višnjama tj lenju pitu, i znam koliko će smešno zvučati, pošto je jedna velika istina da ne umem u kuhinji ništa da napravim osim sr**a, kuhinja izgleda kao da je u njoj bio masakr, ulepljena od poda do plafona, i ja zajedno sa njom, sve sam zamazala i umazala, a kad sam je stavila u rernu, gledala sam je 20 minuta u rerni, iako ništa ja tu ne vidim, i znojila se od uzbudjenja. Mislim da je uspela :rolleyes: Ovih dana sam bila u nekim svadjicama sa mm, naišao nam period, pa da se malo iskupim ujutru kad dođe <_<

uh ja opet znam dosta toga da napravim u kuhinji i drzim red uglavnom ali nekad dnaidje takav period da mi sve ispada iz ruku em nepravim nered em to sto sam pravila mogu da bacim i to sve zavisi kako se osecamo.....a ja se osecam gladno uvek :lol: vec pocinjem slatko da zderem tako da se i meni polako vestica najavljuje ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chartgraphmodulephp.png

Juče nije bilo prilike za x, valjda danas hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna, duso, bas mi je zao, pa sto ne rece juce kad smo se dopisivale? :(

Zasto da ti kvarim dan, dovoljno je sto je moj pokvaren

Bas mi je dobar skok, cak je mozda i za 0,1 veci od ovog jer sam merila dosta ranije nego inace, ali nema veze i sa ovim sam zadovoljna.

Vrlo sam zadovoljna sa tvojim grafom

Sad mi je intresantno da pratim šta se dešava sa temp, ne znam koliko će me držati volja da je merim. A što kažeš, mogu i prestati s razlogom da je merim, i to dobrim :)

Meris dok ne pozeleni i par dana preko, da mi uzivamo i parimo oci

učiteljice mila, osećam se kao đak prvak, ponavljač

Jao bre Ljubo, ti si show!! Slatko me nasmejes uvek. Ja ga primam samo u usta :lol: pa toplomer, naravno.

Slažem se potpuno, LunaMi, vreme je da okreneš novi list i odmah ostaneš trudna!!!

Žene drage, ja naučila da citiram više ljudi, uh kakav napor :rolleyes:

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO za citiranje.

Pitak se kada cu vise da prestanem da okrecem novi list?!

Ja sam retko kad na netu kući, osim na poslu. Ne mogu da stignem, ali večeras je mm otišao na pecanje sa mojim bratom, a ja sama :( pa vas sad isčitavam polako.. Inače, malopre sam prvi put u životu pravila pitu sa višnjama tj lenju pitu, i znam koliko će smešno zvučati, pošto je jedna velika istina da ne umem u kuhinji ništa da napravim osim sr**a, kuhinja izgleda kao da je u njoj bio masakr, ulepljena od poda do plafona, i ja zajedno sa njom, sve sam zamazala i umazala, a kad sam je stavila u rernu, gledala sam je 20 minuta u rerni, iako ništa ja tu ne vidim, i znojila se od uzbudjenja. Mislim da je uspela :rolleyes: Ovih dana sam bila u nekim svadjicama sa mm, naišao nam period, pa da se malo iskupim ujutru kad dođe <_<

VRISAK!!!! Zavratila sam se od smeha!

Hehe zamislila sam te kako umazana od višanja čučiš ispred rerne :D Nije važno kako ispadne, važno je da si je s ljubavlju pravila ;)

Evo i ja da okačim moj smoritis

P&P

Cek da vidis moj smoritis

EeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeP!!!!

Juče nije bilo prilike za x, valjda danas hoće.

Jedva cekam da vidim kolika ce sutra BT da ti bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga i moj smoritis Ellie

mpp-Ovulat.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene, malo smo pali od jutros :( :( :(:angry:

chartgraphmodulephp.png

Kažem ja, sprema se veštičara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene, malo smo pali od jutros :( :( :(:angry:

Kažem ja, sprema se veštičara

Mamu joj njenu :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamu joj njenu :angry: :angry:

Kako mi je tako upropastila moj divan graf :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dana inače pred M padne temp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.