Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Devojke, nešto mi nije jasno. Kao što sam vam rekla, sinoć sam merila temp, oralno, bila je 37.2, posle toga sam ispod pazuha bila je 36.8 :huh: sad uzmem izmerim oralno, 37.2 a uzmem ispod pazuha 36.3 :huh: :huh:

Da li neko može da mi objasni?? I kako to da mi je ujutru oralnim merenjem temp 36.7, 36.8 a sada 37.2 ? Koliko je pouzdano zapravno oralno meriti temp? :unsure: :unsure:

Tebe ustvari najvise buni razlika u temperaturi merena oralno ili ispod pazuha.

Normalno je da je BT pod pazuhom niza od ostalih nacina merenja jer zavisi od cirkulacije. Ispod pazuha se nalazi periferni sistem krvnih sudova i tu je cirkulacija slabija nego u ustima (tj pod jezikom imas citav splet krvnih sudova a vrlo tanku kozu koja skoro da nije nikakav izolator, pogledaj u ogledalu). Znas kako su ti sake ili stopala hladniji od ostataka tela zbog cirkulacije, kada bi u saci merila BT bi bio 33-34 stepena (kod mene oko 15 :P ). Ako bi merila vaginalno i tada bi imala razliku u odnosu na oralno, s tim sto bi tada vaginalna BT bila za 0,2-0,3 stepena jos visa od oralne. Nisam proveravala razliku u analnom merenju, imam samo taj jedn toplomer pa ga ne big setala bas po svim rupama :P

Normalno je da ispod pazuha kada meriš bude malo veća temp. Zato je i ne merimo ispod pazuha jer nije merodavno. I uvek ti je uveče veća temperatura nemoj da te to buni. Zato je vrlo važno da meriš na istom mestu, u isto vreme...Ovo ostalo možeš čisto zabave radi :)

:blink: SEDI KEC! happy0196.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: SEDI KEC! happy0196.gif

ma ne kaze se tako nego SEDI JEDAN! Odavno nisam bila u skoli :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ех бре кумеее :angry: и мени лије као блесава али нећемо да тугујемо јел тако???Ајде ти код мене на једну домаћу вишњовачу и малину па да уживамо...Важи????

Ma tuzna sam za medalju; ovaaj moj ce tek sutra da se vrati. Hoce covek da izadje sa drustvom (i sinoc je), a sto sam ja ovde sama koga briga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!!!!!
!601279_423589527664303_628491913_n.jpg

Lepo, vraca se. U pocetku posle O su cesto tako nestabilne sve do IP i posle se BT stabilizuje pa pozeleni :rolleyes:

Dobro jutro žene drage :wub::rolleyes:

chartgraphmodulephp.png

Bas bas dobar graf. I polako pocinje da se stabilizuje sto mi se baaaas svidja. Jos koji dan pa test :rolleyes:

chartgraphmodule.png

Kome ti ženo da kradeš, pa vidi tvoj kako je lep :wub: joj valjda ćemo da dobijemo po bebu iz svakog grafa

U vas dve se bas uzdam ovaj mesec. Moj je van konkurencije, nema izbora mora da pozeleni :P

Ja nemam baš nikakve simptome, i nešto se i ne nadam previše

Kakvi crni simptomi par dana posle O, nece to bas tako brzo. Ja se cak i vise nadam kad nema nikakvih simptoma, tako mi je bilo u sve tri trudnoce a kad me nesto bolucka i svrbucka obavezno i vesticara dodje <_<

Mene grudi ubijaju, ali i to i visoka T je od Utrogestana...

A kakvi su ti simptomi od Utrogestana bili proslog meseca? nesto se ne secam da si se zalila da ti se spava a sad se osecas omamljeno.

Drage devojke necem da dans stavljam graf, vesticara je stigla

E svasta <_< Sta bre da radimo sa tobom? Alde Luna, moras nesto da preduzmes, neku stimulaciju, inseminaciju, sto bre da vise gubis vreme? Izvadi tu knjizicu, uzmi uput od tvog gise za Institut za M i D, onaj zeleni bolnicki, da ti prvo sve hormone isproveravaju za dzabe, pa ces se onda sa njima dogovoriti oko folikulometrije i inseminacije, sve za dzabe. I to nista ne treba da se dogovaras i zakazujes za te hormone, samo se pojavis sa uputom izmedju 2. i 5. dc. A ja cu da idem sa tobom jer mi je Institut bas blizu. Ionako ne ides na neko more, tm radi po ceo dan, iskoristi to vreme malo za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svasta <_< Sta bre da radimo sa tobom? Alde Luna, moras nesto da preduzmes, neku stimulaciju, inseminaciju, sto bre da vise gubis vreme? Izvadi tu knjizicu, uzmi uput od tvog gise za Institut za M i D, onaj zeleni bolnicki, da ti prvo sve hormone isproveravaju za dzabe, pa ces se onda sa njima dogovoriti oko folikulometrije i inseminacije, sve za dzabe. I to nista ne treba da se dogovaras i zakazujes za te hormone, samo se pojavis sa uputom izmedju 2. i 5. dc. A ja cu da idem sa tobom jer mi je Institut bas blizu. Ionako ne ides na neko more, tm radi po ceo dan, iskoristi to vreme malo za sebe.

Malopre je mm javio da je knjizica gotovaaaaaaaaaaaaaaaaa. Prema tome eto mene sledece nedelje u Bg pa ces me za ruricu fino i krecemoooooooooo.

Ljubo, ako mi je danas 1dc a u ponedeljak 4dc i uspem da izvadim odmah uput da li je u utorak 5dc kasno za hormone????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas definitivno O. Ja sve vreme imam kao neki eggwhite ali ovo belance sto se danas pojavilo je ko od bar 5 jaja :blink:

graf-pobednicki.jpg

ne znam sto je samo moj graf tako mali :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo, vraca se. U pocetku posle O su cesto tako nestabilne sve do IP i posle se BT stabilizuje pa pozeleni :rolleyes:

Bas bas dobar graf. I polako pocinje da se stabilizuje sto mi se baaaas svidja. Jos koji dan pa test :rolleyes:

U vas dve se bas uzdam ovaj mesec. Moj je van konkurencije, nema izbora mora da pozeleni :P

Kakvi crni simptomi par dana posle O, nece to bas tako brzo. Ja se cak i vise nadam kad nema nikakvih simptoma, tako mi je bilo u sve tri trudnoce a kad me nesto bolucka i svrbucka obavezno i vesticara dodje <_<

A kakvi su ti simptomi od Utrogestana bili proslog meseca? nesto se ne secam da si se zalila da ti se spava a sad se osecas omamljeno.

E svasta <_< Sta bre da radimo sa tobom? Alde Luna, moras nesto da preduzmes, neku stimulaciju, inseminaciju, sto bre da vise gubis vreme? Izvadi tu knjizicu, uzmi uput od tvog gise za Institut za M i D, onaj zeleni bolnicki, da ti prvo sve hormone isproveravaju za dzabe, pa ces se onda sa njima dogovoriti oko folikulometrije i inseminacije, sve za dzabe. I to nista ne treba da se dogovaras i zakazujes za te hormone, samo se pojavis sa uputom izmedju 2. i 5. dc. A ja cu da idem sa tobom jer mi je Institut bas blizu. Ionako ne ides na neko more, tm radi po ceo dan, iskoristi to vreme malo za sebe.

P&P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas definitivno O. Ja sve vreme imam kao neki eggwhite ali ovo belance sto se danas pojavilo je ko od bar 5 jaja

ne znam sto je samo moj graf tako mali

Zivela O!!!!!

Bitno je da se graf vidi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre je mm javio da je knjizica gotovaaaaaaaaaaaaaaaaa. Prema tome eto mene sledece nedelje u Bg pa ces me za ruricu fino i krecemoooooooooo.

Ljubo, ako mi je danas 1dc a u ponedeljak 4dc i uspem da izvadim odmah uput da li je u utorak 5dc kasno za hormone????

Joj super Luna bas mi je drago da ces nesto da uradis po tom pitanju pa kad sve utvrdis eto bebice,drzim fige da to bude sto pre!!!!!!!!

Meni je danas definitivno O. Ja sve vreme imam kao neki eggwhite ali ovo belance sto se danas pojavilo je ko od bar 5 jaja :blink:

graf-pobednicki.jpg

ne znam sto je samo moj graf tako mali :mellow:

:lol: ali je zato sa 5 zvezdica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre je mm javio da je knjizica gotovaaaaaaaaaaaaaaaaa. Prema tome eto mene sledece nedelje u Bg pa ces me za ruricu fino i krecemoooooooooo.

Ljubo, ako mi je danas 1dc a u ponedeljak 4dc i uspem da izvadim odmah uput da li je u utorak 5dc kasno za hormone????

A sto danas ne odes po uput pa dodjes ovde u ponedeljak? U svakom slucaju mozes ti i u utorak pa ako misle da je kasno uput ti ionako vazi 6 meseci pa ako nista imas ga spremnog za sledeci mesec ako moras da cekas. A mislim da ces preko tog jednog uputa (na kom neka dr napise i dijagnozu sterilitet) proci sve ostalo. Ovi na Institutu su svi super, cak i mi se svidja i onaj namrsteni dr, posle se pokazao bas super, mozda sto sam mu pokazala zube :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto danas ne odes po uput pa dodjes ovde u ponedeljak? U svakom slucaju mozes ti i u utorak pa ako misle da je kasno uput ti ionako vazi 6 meseci pa ako nista imas ga spremnog za sledeci mesec ako moras da cekas. A mislim da ces preko tog jednog uputa (na kom neka dr napise i dijagnozu sterilitet) proci sve ostalo. Ovi na Institutu su svi super, cak i mi se svidja i onaj namrsteni dr, posle se pokazao bas super, mozda sto sam mu pokazala zube :D

Bih ja da mi knjizica taze ispod cekica nije na drugom kraju zemlje. Njemu treba 5h da dodje (a dolazi tek sutra), a meni sahat vremen da se dokotrljam do grada. Sve u svemu zacin C. Ok, znaci treba da stoji sterilitet i da bude zeleni bolnicki uput. Izgleda da mora da se zakazuje za gisu grrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!! Valjda me nece baciti za xy dana u pm pa da i to cekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj super Luna bas mi je drago da ces nesto da uradis po tom pitanju pa kad sve utvrdis eto bebice,drzim fige da to bude sto pre!!!!!!!!

Da, da se nesto fino i meni desi, pa bar da je to i knjizica!

Ce vidimo kako ce sve to ici! Svojevremeno sam radila hormone i bili su ok, a bolje da proverimo jos jednom. Moj gisa (privatnik) kaze da je sve ok kod mene a bebeeeeee nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da se nesto fino i meni desi, pa bar da je to i knjizica!

Ce vidimo kako ce sve to ici! Svojevremeno sam radila hormone i bili su ok, a bolje da proverimo jos jednom. Moj gisa (privatnik) kaze da je sve ok kod mene a bebeeeeee nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pa dobro, ti svakako spremi uput tokom ovog ciklusa da ako vesticara opet dodje mozes odmah 2. dc da dodjes vamo. U medjuvremenu bi bas bilo dobro da i tm da materijal za analizu, jer ce vam svakako to traziti pre inseminacije. Nema veze sto je kod tebe sve u redu, makar ces nesto malo da se pokrenes i uradis te inseminacije. Ipak se prilikom IUI plivaci pomocu neke podloge i centrifuge ubrzavaju vise desetina puta i odvajaju pokretni od nepokretnih. A kad vec ides po uput uzmi i za hsg (onaj obican, plavi) pa da lepo sve sledeceg meseca zavrsis. Ko zna mozda su ti jajovodi zapuseni i to sprecava zacece i pored svih dobrih hormona.

Sad nesto nism sigurna koje je boje koji uput ali zapamti za HSG obican za specijalisticki pregled a za hormone onaj za lezanje u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: SEDI KEC! happy0196.gif

:P

Luna baš mi je žao što ti je stigla veštičara.. :( Izgleda da ćemo ti i ja sledeći mesec u isto vreme da objavimo crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, ti svakako spremi uput tokom ovog ciklusa da ako vesticara opet dodje mozes odmah 2. dc da dodjes vamo. U medjuvremenu bi bas bilo dobro da i tm da materijal za analizu, jer ce vam svakako to traziti pre inseminacije. Nema veze sto je kod tebe sve u redu, makar ces nesto malo da se pokrenes i uradis te inseminacije. Ipak se prilikom IUI plivaci pomocu neke podloge i centrifuge ubrzavaju vise desetina puta i odvajaju pokretni od nepokretnih. A kad vec ides po uput uzmi i za hsg (onaj obican, plavi) pa da lepo sve sledeceg meseca zavrsis. Ko zna mozda su ti jajovodi zapuseni i to sprecava zacece i pored svih dobrih hormona.

Sad nesto nism sigurna koje je boje koji uput ali zapamti za HSG obican za specijalisticki pregled a za hormone onaj za lezanje u bolnici.

Znaci jedan za lezanje (verovatno zelen) i jedan obican za specijalisticki pregled za HSG

:P

Luna baš mi je žao što ti je stigla veštičara.. :( Izgleda da ćemo ti i ja sledeći mesec u isto vreme da objavimo crtice :)

Kako bi to bilo dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke necem da dans stavljam graf, vesticara je stigla

GRRRR...

A ja bas volim da virim u ovu temu! Dojurila kući s posla i prvo ovde pogledala da vidim šta se dešava, kad ono :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!!!!!
!601279_423589527664303_628491913_n.jpg

Divan :rolleyes:

Dobro jutro žene drage

chartgraphmodulephp.png

Takodje divan :rolleyes:

chartgraphmodule.png

Leeep :wub:

Drage devojke necem da dans stavljam graf, vesticara je stigla

t1943.gif

Ma tuzna sam za medalju; ovaaj moj ce tek sutra da se vrati. Hoce covek da izadje sa drustvom (i sinoc je), a sto sam ja ovde sama koga briga

t4617.gift4720.gif

Meni je danas definitivno O. Ja sve vreme imam kao neki eggwhite ali ovo belance sto se danas pojavilo je ko od bar 5 jaja

graf-pobednicki.jpg

ne znam sto je samo moj graf tako mali

Divno!!!! :rolleyes:

chartgraphmodule.png

t4716.gif

z4fdac3b081195.gif

Glitter Text Maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chartgraphmodulephp.png

Meca polako staje, pa bi trebalo sa radovima da krenemo sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

chartgraphmodulephp.png

Kako po grafu može da se skonta kad je ovulacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro e evo i mene <_<601046_424086274281295_1546444651_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna, duso, bas mi je zao, pa sto ne rece juce kad smo se dopisivale? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo žene, u gužvi sam došla sam samo na 5 min, ljubiiiim vas

chartgraphmodulephp.pnga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo žene, u gužvi sam došla sam samo na 5 min, ljubiiiim vas

chartgraphmodulephp.pnga

I dalje mi se mnogo svidja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.