Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Pa sad sam na sredini, i sve vreme je cik-cak, ja sam se vec pomirila s tim da je anovulatorni <_< , a bas mi je krivo jer je trebalo da mi se poklope ovulacije <_< , mozda ova lunarna sama nesto napravi, sad sve nade polazem u nju :D

Zezam se, znam da nema nista od toga... :(

I meni se kao poklapaju samo da je ova stigla na vreme, ovako ne..

Ma nemam pojma, mislim da sto vise znam o svemu, kao da mi je sve veca misterija..

U stvari nemam pojma ni da li 100 posto ovuliram..to sto poraste temp opet nije 100 posto znak..

Tako da moguce i kad mislimo da nema ovulacije u stvari ima..ne znam vise za sigurno nista

Na nama je da se trudimo koliko mozemo, a ostalo kad dodje..doci ce.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam, Hellen, mislim da je ovo oko temperature prilicno sigurno, jer je cinjenica da progesteron koje nase telo proizvodi nakon ovulacije utice na povisenu temperaturu, tako da ako nema ovulacije nema ni progesterona i nema ni povisene temperature, ja sam to tako skontala i prilicno mi je logicno.

Mislim nisu to neke bapske price ili tako nesto, u pitanju su naucne cinjenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam, Hellen, mislim da je ovo oko temperature prilicno sigurno, jer je cinjenica da progesteron koje nase telo proizvodi nakon ovulacije utice na povisenu temperaturu, tako da ako nema ovulacije nema ni progesterona i nema ni povisene temperature, ja sam to tako skontala i prilicno mi je logicno.

Mislim nisu to neke bapske price ili tako nesto, u pitanju su naucne cinjenice.

Ma zbunila me ona doktorka od proslog meseca sto mi rece onako sigurna da nije bilo ovulacije, a ja imala skolski primer ciklusa po ff-u, skok i sve..pa zato

Znam da nisu bapske price nego eto malo sumnjam u sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zbunila me ona doktorka od proslog meseca sto mi rece onako sigurna da nije bilo ovulacije, a ja imala skolski primer ciklusa po ff-u, skok i sve..pa zato

Znam da nisu bapske price nego eto malo sumnjam u sve :)

Pricale smo vec o tome, ona je mislila da ti je ovulacija bila ranije. Ti si vadila 21. dana, zar ne? Koliko sam ja upucena vadi se 7 dana od ovulacije, nema to veze sa DC nego sa DPO, normalno da ti je bio nizak progesterom tad, i meni bi bio, meni je oko 20 dana ovulacija obicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se kao poklapaju samo da je ova stigla na vreme, ovako ne..

Ma nemam pojma, mislim da sto vise znam o svemu, kao da mi je sve veca misterija..

U stvari nemam pojma ni da li 100 posto ovuliram..to sto poraste temp opet nije 100 posto znak..

Tako da moguce i kad mislimo da nema ovulacije u stvari ima..ne znam vise za sigurno nista

Na nama je da se trudimo koliko mozemo, a ostalo kad dodje..doci ce.. :rolleyes:

I meni se tako čini, da ništa nije sigurno :(

6kl-chartg.jpg

Evo meni je ff zabeležio ovulaciju, sad je malo jasnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni Jekic taj tvoj grafik deluje skroz ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovaj mjesec prestala da mjerim <_< . Bebana se razbolila, pa ne spavam, tako da nema efekta, kad ne mjerim 5 dana, pa da nastavim. Jesam u pravu? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ивана В лепо ти је обележио овулацију.

Ево и мене, није ми нешто овај месец добра темепратура, велик је пад поосле овулације, да сам трудна почела би да се диже јер је прошло 6 дана од овулације.

Jekić možda već sutra krene da se podiže, nemoj da se tripuješ da nisi trudna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Анчи ево и тебе, можда се умири сад, мрзим што морам да кажем и што је нормално да има ановулуторних циклуса, али личи ми овај твој на то, али још увек само личи. Још увек има наде да се примири, нема одустајања.

Ево и мене, није ми нешто овај месец добра темепратура, велик је пад поосле овулације, да сам трудна почела би да се диже јер је прошло 6 дана од овулације.

Znam, Jekic, prilicno lici na one anovulatorne grafike na FF :(

Videces vec, nemoj odmah da budes pesimisticna, ima vremena da pocne da raste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meni je ff zabeležio ovulaciju, sad je malo jasnije :)

Super, obelezio ti je iako nisi unosila sekret. Sad krece odbrojavanje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, obelezio ti je iako nisi unosila sekret. Sad krece odbrojavanje :rolleyes:

Lele ko će izdržati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lele ko će izdržati :lol:

Pa niko :P

Ja ocekujem jedan testic vec za par dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa niko :P

Ja ocekujem jedan testic vec za par dana :D

"Pokušaću" da sačekam da (ne)dobijem pa onda da radim test :rolleyes: Ustvari videću kako mi bude išla temperatura pa možda uradim i pre veštice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма не знам, имам скок али ово падање и се не свиђа, кад упоредим са прошлим циклусима температура у овом периоду ми је била 36,8 тако да мислим да ми је овај циклус ћорак..

Kad vec poredis sa proslim ciklusima da li ti je palo na pamet da je bas to sto se razlikuje dobra stvar jer u proslim ciklusima nije doslo do trudnoce :D

Evo mog nesrecnog grafika... Zanimljivo mi je da mi se BT prilicno zakucala na 36,7. Kad god sam je merila u tolku dana ona je tolika. Nije ni danas pala a dobila sam :huh: Videcemo ima li kakve promene ujutru.

zmf-graf-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da... sad gledam grafik... situacija nije najjasnija jer sam pocela da merim od 12. dc kada je izgleda i bila O. A pokrivena je sa X :( Ma najcudnije mi je sto nisam tada imala folikule a cak i da dr nije dobro videla (sto je nemoguce jer je jedan od najvecih strucnjaka bas za UZ) kako je moguce da se posle ovulacije razvijaju folikuli najnormalnije i da pucaju. Jedino ako sam ja slucaj ko Anci pa mi oba jajnika ovuliraju u istom ciklusu :blink: Onda mozda ima sanse da je iskoriscena ta druga ovulacija :huh:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA POLUDECU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма како буде девојке, не надам се превише први пут и прија ми што нисам сва луда као обично у пмс :lol:

Навијаћу за вас, Ивана за тебе да позелени на крају а Анчи теби за почетак да се смири и да имаш једну добру овулацију, па после и теби да позелени :D

I ja navijam da tebi već sutra počne da skače i da nastavi tako, pa da se raduješ 1.1. a i mi sa tobom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Љубинка и мени је сад енигма, мери следећег циклуса па можда и видимо шта је проблем, можда имаш две овулације :mellow:

A mozda nemam ni jednu kvalitetnu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, a da ti nije onaj pad implantation dip? Mozda je malo rano, ali ko zna <_<

Od mene definitivno nista... Mucak! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se definitivno zakucala na 36,7 :huh: kad misli da padne? Jel se nekom desavalo da dobije i da mu BT ne padne ni pre ni posle? Sto bas ja moram da uvek budem izuzetak <_<

6yn-graf-2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se definitivno zakucala na 36,7 :huh: kad misli da padne? Jel se nekom desavalo da dobije i da mu BT ne padne ni pre ni posle? Sto bas ja moram da uvek budem izuzetak

Meni nije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14g-chartg.jpg

Evo mene danas :)

Jekić tvoja mi izgleda super :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, Jekic, bas su vam lepi grafovi :rolleyes::D

Da, primetila sam sekret, i to u velikoj kolicini, ne znam sta bi to trebalo da znaci.

Pa ovim grafovima koje si postavila, bitan je onaj drugi deo, posle ovulacije, ako uopste do nje dodje. Videcemo, ja sam se pomirila s tim da je nece biti, pa ako bude super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, Jekic, bas su vam lepi grafovi :rolleyes::D

Da, primetila sam sekret, i to u velikoj kolicini, ne znam sta bi to trebalo da znaci.

Pa ovim grafovima koje si postavila, bitan je onaj drugi deo, posle ovulacije, ako uopste do nje dodje. Videcemo, ja sam se pomirila s tim da je nece biti, pa ako bude super ;)

Ko zna možda ti je samo kasnije ovulacija, nije još gotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko sto rekoh ova moja je totalni zakuc :huh:

mxz-graf-2.png

Danas popodne uzela da izmerim BT, cisto da vidim i ona 37,1. Nisam prehladjena ni mrvicu, da nema vesticare vec bih se ponadala <_< Evo i sad dok kuckam merim, i... da vidim kolika je.... 36,85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je - pala je! Juce sam zaboravila da unesem podatke :huh:

r2l-graf-2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.