Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

moja i dalje stoji, sve imam utisak da nista od ovulacije ovaj mesec..i nemam snage opet da se nadam i razocaram ponovo..

Razmisljam da odem na taj hsg sledeci mesec, pa i prokleti klomifen da pijem ako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хелен нисам ти видела граф јутрос, ајде постави да видим.

Ma nervira me pa nisam ni kacila, ocekivala sam da mi se poklopi ovulacija sa lunarnom pa sam besna sto jos nema skoka..

evo ga

hjc-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хелен, па не одустај још није касно, немој да се нервираш, има женама којима се поклопи лунарна па ништа, ипак је важнија ова нормална овулација, можда ти је баш данас овулација, мери ти редовно, можда ће да ти касни овај месец.

Ma previse mi utice na psihu, juce sam bila besna na mm jer nije mogao uvece bojala sam se bas cemo propustiti opet te dane, pocinje da mi negativno utice na vezu ovo sve, i zato sam besna..ne znam koliko cu jos imati strpljenja i pozitivnosti

Nesto sam bas negativna danas, bolje i da ne pisem dok me ne prodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma previse mi utice na psihu, juce sam bila besna na mm jer nije mogao uvece bojala sam se bas cemo propustiti opet te dane, pocinje da mi negativno utice na vezu ovo sve, i zato sam besna..ne znam koliko cu jos imati strpljenja i pozitivnosti

Nesto sam bas negativna danas, bolje i da ne pisem dok me ne prodje..

Hellen, nemoj da odustajes tako rano, pa sama si rekla da ti ovulacija varira, prosli put ti je bila kasnije, mozda ce i sad. A sigurno da nije bas od presudnog znacaja da ti se poklope ovulacije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma какви до 27, удри сад ових дана је битно ;)

Ma nije mi mm tu, tj ja nisam kuci. Brali bi mi, ali nam se ne da. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma previse mi utice na psihu, juce sam bila besna na mm jer nije mogao uvece bojala sam se bas cemo propustiti opet te dane, pocinje da mi negativno utice na vezu ovo sve, i zato sam besna..ne znam koliko cu jos imati strpljenja i pozitivnosti

Nesto sam bas negativna danas, bolje i da ne pisem dok me ne prodje..

Tacno znam kako ti je,tako sam se ja osecala prethodna tri meseca,cesto nam je pravljenje bebe izgledalo kao najobicniji sex-kao odradili smo i to.I onda sam ja rekla mm kako se osecam,i bilo mi je mnogo lakse.necu da ti kazem opusti se,u tom smilslu u kojem svi govore,ali ne znam koje druge reci da koristim,pa moram tako da napisem:opustite se,uzivajte u branju tresnjica,ne gledajte na to kao na nesto sto treba da se odradi,pazite jedno na drugo,pricajte o tome koliko vas gusi to sto sto bebe nema pa nema,nervoza u vezi je jako losa..nama je razgovor bio od velikog znacaja. I pisi slobodno,bice ti lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno znam kako ti je,tako sam se ja osecala prethodna tri meseca,cesto nam je pravljenje bebe izgledalo kao najobicniji sex-kao odradili smo i to.I onda sam ja rekla mm kako se osecam,i bilo mi je mnogo lakse.necu da ti kazem opusti se,u tom smilslu u kojem svi govore,ali ne znam koje druge reci da koristim,pa moram tako da napisem:opustite se,uzivajte u branju tresnjica,ne gledajte na to kao na nesto sto treba da se odradi,pazite jedno na drugo,pricajte o tome koliko vas gusi to sto sto bebe nema pa nema,nervoza u vezi je jako losa..nama je razgovor bio od velikog znacaja. I pisi slobodno,bice ti lakse.

Sa ovim se slazem, ali i to je jako tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovim se slazem, ali i to je jako tesko...

Naravno da je tesko,ali to je jedino sto moze da se uradi kad se jedna strana tako oseca. i ja sam bila besna kad mm zaspi,a meni su plodni dani,ali besom i nervozom se nista ne resava niti ce se resiti ako sve prepustimo slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno znam kako ti je,tako sam se ja osecala prethodna tri meseca,cesto nam je pravljenje bebe izgledalo kao najobicniji sex-kao odradili smo i to.I onda sam ja rekla mm kako se osecam,i bilo mi je mnogo lakse.necu da ti kazem opusti se,u tom smilslu u kojem svi govore,ali ne znam koje druge reci da koristim,pa moram tako da napisem:opustite se,uzivajte u branju tresnjica,ne gledajte na to kao na nesto sto treba da se odradi,pazite jedno na drugo,pricajte o tome koliko vas gusi to sto sto bebe nema pa nema,nervoza u vezi je jako losa..nama je razgovor bio od velikog znacaja. I pisi slobodno,bice ti lakse.

Pa imali smo opustenu fazu pa nije bilo nista, i onda sam pocela da pratim ovulaciju i td

Ovo sto savetujes lepo zvuci ali je neizvodvljivo, to bi bilo kao da kazes nekom kome je preminuo neko drag- ma probaj da se oraspolozis, ne smes biti tako tuzan, nasmej se i td..

Mozda je glupo poredjenje ali je tako.

Sto vreme vise odmice i vidis da ne dolazi do trudnoce to se vise bojis..

Ne mozes da uzivas u seksu kad ga imas previse (vise nego sto bi inace) i onda kad pomislim na sex bojim se on nece hteti, moci..ili ce me pogledati kao da ga teram na to

Da cekam da dodje spontano, da ne gledam na dane kad ovuliram ili ne, to ce samo usporiti proces..i produziti agoniju

Cisto da objasnim, dakle od tog opusti se samo produzavam ovaj proces. A opustena sam ja inace, danas me uhvatilo, ali prodje me, i budem ok skroz i pozitivna i sve.

Inace ne opterecujem njega sa tim, pravimo pauze pred vesticu i tokom nje pa su tu uzelimo jedno drugog ali u ovo vreme dodje do zasicenja, plus radimo oboje, imamo gomilu obaveza sa strane, nekad prosto nemas ni vremena ni volje za toliki sex

Ja sam pobesnela ne znam ni ja na koga, cesto se potrefi kad su ti neki moguci plodni dani da je mm preumoran.

A pre nego sto smo pravili bebu, nismo imali nikakvih problema po tom pitanju - uvek je moglo i bilo super..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хелен разумем те у потпуности, свима дођу управо такви тренуци, ја мрзим то што морам исто некад и кад ми се не секса и кад се мм не секса али морамо то да одрадимо јер можда је одлучујуће. Била сам и ја опуштена, нисам одила рачуна дал су плодни дани, дал је овулација, дал је добро сваки дан дали сваки други или трећи, опет није хтело :( тако да и то није толико битно...

Пиши нам и кад си негативна, нисмо овде само кад се добро дели него и кад нам је лоше и кад смо и бесни. Сачекај још само мало, до 20 дц, чини ми се да теби увек мало касни овулација.

Hvala Jekic..

Ma znas kako, nije meni problem kad mi nije do toga da ipak "odradim", ali muskarcu je drugacije, njemu ako se desi neupseh, mnogo se smori..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa imali smo opustenu fazu pa nije bilo nista, i onda sam pocela da pratim ovulaciju i td

Ovo sto savetujes lepo zvuci ali je neizvodvljivo, to bi bilo kao da kazes nekom kome je preminuo neko drag- ma probaj da se oraspolozis, ne smes biti tako tuzan, nasmej se i td..

Mozda je glupo poredjenje ali je tako.

Sto vreme vise odmice i vidis da ne dolazi do trudnoce to se vise bojis..

Ne mozes da uzivas u seksu kad ga imas previse (vise nego sto bi inace) i onda kad pomislim na sex bojim se on nece hteti, moci..ili ce me pogledati kao da ga teram na to

Da cekam da dodje spontano, da ne gledam na dane kad ovuliram ili ne, to ce samo usporiti proces..i produziti agoniju

Cisto da objasnim, dakle od tog opusti se samo produzavam ovaj proces. A opustena sam ja inace, danas me uhvatilo, ali prodje me, i budem ok skroz i pozitivna i sve.

Inace ne opterecujem njega sa tim, pravimo pauze pred vesticu i tokom nje pa su tu uzelimo jedno drugog ali u ovo vreme dodje do zasicenja, plus radimo oboje, imamo gomilu obaveza sa strane, nekad prosto nemas ni vremena ni volje za toliki sex

Ja sam pobesnela ne znam ni ja na koga, cesto se potrefi kad su ti neki moguci plodni dani da je mm preumoran.

A pre nego sto smo pravili bebu, nismo imali nikakvih problema po tom pitanju - uvek je moglo i bilo super..

Prvo,da,poredjenje je glupo.

Drugo,ja ti nisam rekla da ne gledas kad su plodni dani i ostalo.

dala sam ti ljudski savet,koji je izvodljiv,a to sto ti sa tim neces njega da opterecujes to je tvoja stvar,ja na razgovor sa mm ne gledam kao da ga opterecujem.

U svakom slucaju,zelim vam da sto pre uspete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo,da,poredjenje je glupo.

Drugo,ja ti nisam rekla da ne gledas kad su plodni dani i ostalo.

dala sam ti ljudski savet,koji je izvodljiv,a to sto ti sa tim neces njega da opterecujes to je tvoja stvar,ja na razgovor sa mm ne gledam kao da ga opterecujem.

U svakom slucaju,zelim vam da sto pre uspete.

Nisam htela da budem gruba prema tebi, samo pokusavam da objasnim..pisem kako se osecam a trenutno sam besna i tuzna, skupilo mi se pa se to mozda ispoljilo i u postu

Ma zna mm sve o tome, pricali smo, a i vidi po meni, veruj mi, zna da patim, samo sam rekla da ga ne opeterecujem- u smislu ne pominjem mu sve to stalno, da ne stvaram dodatni pritisak

A ima dana kad imamo opusten sex radi sexa, ali ne moze tako u kontinuitetu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,u svakom slucaju nadam se i zelim vam da sto pre dobijete vasu bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Луна Ми, секрет је битан за одређивање овулације и мени неки пут побрљави ако га не унесем како треба.

Њубинка обично берем ја трешњице још неки дан, односно нема прекида док ми не дође страшна и погана вештица, али сад сам била код мојих без мм. И онда због тога нема иксића :(

Prekrsti me ti :lol:

Da se nadovezem na vase postove bez citiranja. Nama je u pocetku strasno tesko padalo to dirigovano seksanje, cesto smo se i svadjali jer je to bas pravilo dodatni pritisak. Vise se i ne secam sta je spontani sex :( ali uspeli smo nesto drugo da postignemo a to je da to radimo samo kad mislimo da treba zbog bebe (a to bude cesce nego mnogim parovima koji su dugo zajedno spontani sex) a da nam to ne bude stresno, cesto se u sred radnje zezamo i smejemo i na kraju oboje uzivamo (sto se neko vreme meni nije desavalo, valjda od muke). Smanjili smo ocekivanja i postigli mnogo vise nego dok smo se medjusobno optuzivali ko je kriv(lji) za nedostatak strasti i zelje. Nama su na zalost, bile potrebne godine da dodjemo do ove, prilicno relaksirajuce situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci..ja sam odlucila ako ne bude sad, jos januar cemo probati normalno, pa ako ne bude onda cu da idem na hsg i da vidim dalje sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма да, тако треба ,борбени дух.

Битно је да се не одустаје, сви прођемо кроз неке мрачне дане, Хелен имам још један саветић за тебе, пошто мало ти шета овулација и није исто сваки месец, ја сам тако скинула макар мали делић оптерећена са мене, купи лх тракице, оне показују овулацију 12-36 сати унапред, то је отприлике два обавезна дана када су трешњице, биће ти лакше да је уловиш него само помоћу базалне. Ето пробај и то следећег месеца и видећеш да ће ти бити за делић лакше него овако, јер и мени овулација никад није истог дана, и исто шета, тако сам ја мени мало помогла ;)

Uzecu ih za januar...idem sad da kuvam rucak, makar nesto pametno danas da uradim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Луна Ми, секрет је битан за одређивање овулације и мени неки пут побрљави ако га не унесем како треба.

Њубинка обично берем ја трешњице још неки дан, односно нема прекида док ми не дође страшна и погана вештица, али сад сам била код мојих без мм. И онда због тога нема иксића :(

A sto imas dve? :blink:

Interesovalo me je da li ti je temperatura pala pred menstruaciju.

Interesantno je da meni temp pred vesticu ne pada!!! Tek kada dobijem, znaci sutradan, pada.

A dve su jer sam prvo unosila onu donju i pregledam je fino i vidim da sekret fali (tako je to kada dobijas internet na kasicicu) i onda ubacim i to i dobijem potpuno novu - zgranuh se koliko razlike.

A na drugoj nemam poslednje dve temperature, izvinjavam se drage moje.

Elem, od sada ima da pazim na sekret samo tako, do detalja, a od sutra pocinjem sa lh tracicama, pa cemo videti!!

Drzite mi fige!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9jp-jj.jpg

Meni sad ovde ništa nije jasno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

9jp-jj.jpg

Meni sad ovde ništa nije jasno :unsure:

Sta je sa sekretom????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Видећемо сутра али личи ми на овулацију, види какав ти је секрет, лепо је Луна Ми рекла и унеси, па тек после три дана ће да ти обележи овулацију.

To ja videla od tebe. Dobro si me uputila. Jos kad procitam ove brosure sto sam skinula sa neta, ihaj ima da se 'oma prijavim za magistraturu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Видећемо сутра али личи ми на овулацију, види какав ти је секрет, лепо је Луна Ми рекла и унеси, па тек после три дана ће да ти обележи овулацију.

Ma ja sam ovaj mesec nešto skroz zbunjena..Videla sam oko sedmog, osmog dana onaj rastegljivi sektret, pa onda ništa pa pa juče, prekjuče ponovo taj..Pa sad je onaj valjda lepljivi..Ništa mi nije jasno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros izmerila, iako sam bila budna skoro celu noc, tako da se to ne racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moje jutros

j9r-Ovulat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moje jutros

Dobro je, miruje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je, miruje ;)

Da. Ne znam sta je bilo sa onom od prekljuce - bas je skocila.

Ne znam da li da je uklonim ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.