Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Jel ti ovo prvi put ovog meseca da meris temperaturu?

da,konacno sam se nakanila da spremim toplomer,zagrevam se ako vesticara dodje i ovaj mesec da od sl.ciklusa merim od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,konacno sam se nakanila da spremim toplomer,zagrevam se ako vesticara dodje i ovaj mesec da od sl.ciklusa merim od pocetka.

Hehe, koliko novih "meracica temperature" za kratko vreme :lol:

Da ne ponavljam ono sto je Jekic vec pisala na prethodnim stranicama, imas onaj odlican sajt za merenje temperature, tu se registrujes, popunjavas tabelu, pa mi ovde zajedno komentarisemo ;)

Pretpostavljam da ti je ovulacija vec prosla, ali svakako mozes da pratis kako ti se krece temperatura u ovom periodu ciklusa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kod mene raste :rolleyes: Juce sam bas osecala kuglicu u levom delu stomaka, pri svakom koraku. Veceras opet na flkm, ali pretpostavljam da je folikul pukao jer nista ne osecam

345-graf-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, koliko novih "meracica temperature" za kratko vreme :lol:

Da ne ponavljam ono sto je Jekic vec pisala na prethodnim stranicama, imas onaj odlican sajt za merenje temperature, tu se registrujes, popunjavas tabelu, pa mi ovde zajedno komentarisemo ;)

Pretpostavljam da ti je ovulacija vec prosla, ali svakako mozes da pratis kako ti se krece temperatura u ovom periodu ciklusa ;)

Znam,ali sam mislila da ne stavljam garf. sad,vec od sl.ciklusa,da,prosla mi je o,bila za vikend :)

mislila sam da li je to ok temp za drugi deo ciklusa koliko dana pred vesticu padne t?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali sam mislila da ne stavljam garf. sad,vec od sl.ciklusa,da,prosla mi je o,bila za vikend :)

mislila sam da li je to ok temp za drugi deo ciklusa koliko dana pred vesticu padne t?

Pa sve je to individualno. Videces vec, u tom drugom delu ciklusa obicno raste, dan-dva pred menstruaciju padne, bar je kod mene tako.

Aнчи како спаваш, јел се будиш, имаш велики скок, читала сам да доста утиче несаница на овакве скокове.

Ma najnormalnije nocas, kao i obicno, uopste me nije jasno sto je ovako visoka, to se do sad nije desavalo. Ne osecam se bolesno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa videcemo, mozda se jos nije smirio progesteron, a mozda mi je ovaj ciklus anovulatorni <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da napomenem onima koje su tek pocele sa merenjem temperatura. Na osnovu vase jedne (ili 2-3) temperature i dana ciklusa ne mozemo apsolutno nista da zakljucimo.

Evo mene danas...ne znam nesto taj cervikalni da odredim pa to ti je..meni uvek watery ili creamy ali malo ga ima bas..nemam nikad onaj EW

Al nesto me vec bole jajnici..a mnogo mi to rano da pocnu da bole

vxk-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, divno! Znaci tebi pokazao dve crtice pre nego sto ti je kasnila menstruacija?

Da, da, tek sutra ili za par dana je trebalo da dobijem, i sa prvom bebom je bilo tako, isto sam bila nestrpljiva pa je bila bleda crta, joj samo da sve bude ok sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fbi-1chart.jpg

Što ovako ide gore dole? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma najnormalnije nocas, kao i obicno, uopste me nije jasno sto je ovako visoka, to se do sad nije desavalo. Ne osecam se bolesno :blink:
Evo mene danas...ne znam nesto taj cervikalni da odredim pa to ti je..meni uvek watery ili creamy ali malo ga ima bas..nemam nikad onaj EW

Al nesto me vec bole jajnici..a mnogo mi to rano da pocnu da bole

A da li ste proverile vase Lunarne ovulacije, mozda se poklapa sa ovim simptomima.

Da, da, tek sutra ili za par dana je trebalo da dobijem, i sa prvom bebom je bilo tako, isto sam bila nestrpljiva pa je bila bleda crta, joj samo da sve bude ok sada...

Boco cestitam. Zelim ti da sve bude uredu i da ti trudnoca bude najlepsa moguca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što ovako ide gore dole? :huh:

Ma i moja temperatura poludela skroz, mozda zbog zime, tj ovog cas toplo cas hladno, pa nam i organizam reaguje, stvarno ne znam :blink:

A da li ste proverile vase Lunarne ovulacije, mozda se poklapa sa ovim simptomima.

Jesam, meni se ovog meseca poklapaju ovulacije, a to je pred Novu godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i moja temperatura poludela skroz, mozda zbog zime, tj ovog cas toplo cas hladno, pa nam i organizam reaguje, stvarno ne znam :blink:

Jesam, meni se ovog meseca poklapaju ovulacije, a to je pred Novu godinu.

U Anchy tvoja baš poblesavila..A možda su samo i temperature rešile da se sprdaju sa nama :lol::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Anchy tvoja baš poblesavila..A možda su samo i temperature rešile da se sprdaju sa nama :lol::huh:

Pa slicni su nam grafovi, samo kod mene malo vece oscilacije. To nije lepo od njih :angry:

Ma meni svejedno, ja ionako uvek sama odredim kad mi je bila ovulacija, ovaj FF uvek nesto zezne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ste proverile vase Lunarne ovulacije, mozda se poklapa sa ovim simptomima.

Boco cestitam. Zelim ti da sve bude uredu i da ti trudnoca bude najlepsa moguca

Hvala od srca i ja svima zelim uskoro lepe vesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOja miruje..po lunarnoj ovulaciji 18-19 dec je dan ovulacije, moguce da ce da se potrefi :)

qpg-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па да, теби овај месец треба да се склопе, навијам Хелен јако, јако...

Hvala Jekic :)

Pa nadam se, valjda nece zezati ovulacija kao neki mesec sto dodje kasno..ocekujem je za par dana..

Inace sam pricala sa drugaricom koja ja imala nesto nizi progesteron, pravili su dete 2 godine....ali ipak je na kraju zatrudnela bas ikakvih lekova, jedino kad je saznala da je trudna, doktorica joj je dala progesteron u obliku vaginaleta da stavlja i evo treba da se porodi za koji dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е ја први пут да не измерим температуру после ко зна колико времена, да заборавим и то кад би ми требало данас да буде скок :angry: тек око 10.30 сам се сетила :mellow:

Jao, dobra si, pa kako to da zaboravis? Meni to ritual svako jutro ;)

Jutros je pala za 0.1 ali i to je visoko za mene, a nisam bolesna <_< , ne znam sta se desava. IvanaV, kakvo je stanje kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е ја први пут да не измерим температуру после ко зна колико времена, да заборавим и то кад би ми требало данас да буде скок :angry: тек око 10.30 сам се сетила :mellow:

E sad ima da zatrudniš, čim si zaboravila :rolleyes:

Jao, dobra si, pa kako to da zaboravis? Meni to ritual svako jutro ;)

Jutros je pala za 0.1 ali i to je visoko za mene, a nisam bolesna <_< , ne znam sta se desava. IvanaV, kakvo je stanje kod tebe?

918-2chart.jpg

Evo je moja...Samo skače, doduše nisu velike oscilacije uglavnom između 36,0-36,3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма можда се умири пред овулацију Ивана, мени тако на почетку циклуса мало варирају, рећи ће ти Анчи а ја се увек чудим.

Ето мени се десило, планирам да оставим температуру као јуче, па сутра да упишем која је, не знам ни ја сама дал да мерим даље, мало сам зезнула овај месец.

Čudno mi pogotovo što prvi put merim pa ne znam kako će da izgleda :)

Ma nastavi da meriš, šta ima veze :rolleyes: I onako je najbitnija sredina i kraj, početak manje više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :lol: sve sam odprilike shvatila sto se tice BT Ali me interesuje da li je merite obicnim toplomerom? I gde ga stavite? Hvala n

a odgovoru unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jutros nesto niza BT, 36,65 mada sam je jedva namakla. Kada sam prvi put izvadila toplomer da vidim bila je 36,5 ali nemam pojma da li sam dovoljno drzala pa vratim i namaknem na 36,65. Da li je ovaj pad posle ovulacije velik? I ustvari i ne znam da li je i bila jer se sinoc na uz i dalje video folikul, mada dr kaze da bi to moglo biti i zuto telo u ovoj fazi izgledaju isto. Na grafiku je odredjeno da je O bila u utorak, a mene je u sredu pri hodanju boleo jajnik bas kao da imam kuglicu koja poskakuje i na pritisak me je bolelo a u cetvrtak popdne sam osetila intenzivan bol u istom jajniku u trajanju od oko 3 min. AAAA poludecu :o

byj-graf-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke :lol: sve sam odprilike shvatila sto se tice BT Ali me interesuje da li je merite obicnim toplomerom? I gde ga stavite? Hvala n

a odgovoru unapred :)

Ja merim obicnim, ali devojke preporucuju digitalni zbog jednostavnosti. Bitno je samo da uvek meris sa istim zbog eventualnih odstupanja. Mi ga stavljamo u usta a moze i analno ili vaginalno, sto mu dodje u bilo koju rupu sem usiju i nosa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja merim obicnim, ali devojke preporucuju digitalni zbog jednostavnosti. Bitno je samo da uvek meris sa istim zbog eventualnih odstupanja. Mi ga stavljamo u usta a moze i analno ili vaginalno, sto mu dodje u bilo koju rupu sem usiju i nosa :lol:

Samo moras da pazis da onako sanjiva ne promasis rupu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini da ovaj grafik i nije bas obecavajuci :(

j5c-graf-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро јутро јутрос баш скочила :o

Super, Jekic, sad krece odbrojavanje ;)

Анчи, ево и тебе, умириће се температура, тек ти се завршио циклус.

Tesko, pogledaj danasnju...

Sta sve moze da utice na povisen progesteron, ako uopste on izaziva ovako visoku temperaturu kod mene? Da nije opet neka cista? <_<

Meni se cini da ovaj grafik i nije bas obecavajuci :(

Sto tako mislis? Super ti je grafik, bitno da ne pada ispod crvene linije, a male oscilacije su normalne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.