Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Izmerih sad temperaturu-36-9,sutra treba da ne dobijem?Jel dovoljno velika?Ustvari kolika bi trebala da bude dan pred vesticu?

Aja,a,ja? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево корак по корак, јел си се регистовала, кад се се региструјеш, онда те он пита кад ти је задњи циклус био, ти га упиши, и онда ће да ти отвори графикон да уписујеш температуру од тог датума.

Теби ће бити лакше да нашишеш да си добила јуче,напиши да си јуче добила да би ти отворио графикон и онда кликни на графикон, изаћи ће ти табела за уписивање температуре, менструације, односа и какав је секрет у питању, у десном углу табеле ти је датум, погледај да не би погрешила, ако није тај имаш стрелице да дотераш до датума где си мерила и онда упиши температуру, имаш онај падајући мени за сати у колико си мерила, испод тога за секрет, после тога ако имаш менстуацију исто тако упишеш које је јачине менструација и на крај имаш да упишеш дал си имала однос, кликнеш на Save и он ти упише на табелу.

Имаш горе објашњење како да поставиш овде графикон, цитирала сам саму себе да види Александра 32.

E super. Skontala polako. Jos nisam dobila, tako da od sutra pocinjem da mjerim. Izgleda da mi se ciklus pomjerio na 29 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,pa videcemo onda sutra?Valjda nece doci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Jekic, bolje ti ide objasnjavanje nego meni, tako da cu taj deo da prepustim tebi ;)

Meni jutros nesto skocila, izgleda da ce da me hvata neki virus <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je pala T za 0,1 stepen. Jel to normalno? Folikul od 20 mm je juce uvece jos bio na mestu, nije pukao, ocekujemo danas ili sutra O. Mada se ne zna, mozda bude jos rastao par dana.

ld-graf-1.jpg

Zasto je meni ovaj grafik tako kratak??? Kao da mi se ciklus danas zavrsava :blink: jel ce da mi se sam produzi od sutra ili ja moram nesto da uradim? I zasto mi je danasnja kuglica bela, tj. nije ispunjena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

17i-chartg.jpg

Što ovo sporo ide :(:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sta bismo mi bez Jekic? Osecam da je to razlog sto moras malo da sacekas na bebu - sve si lepo istrazila i sazvakala i sad ces da preneses na nas, mi cemo da prenosimo novim cekalicama... Sto znaci, mozda najvise jos jedan ciklus dok ne uvrdimo gradivo i bices oslobodjena svoje duznosti i preci na nov zadatak, da edukujes trudnice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oho, Jekic kakav skok :)

Evo i mene..

34e-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene neki mali skok od 0,2. Jel to nesto znaci?

fda-graf-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da pitam, posto se ne razumijem u ovo, je li tt ostaje povisena kad je trudnoca u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recimo na grafikonu na prethodnoj strani, LunaMi - ovulacija je bila kad je povucena ta crvena veritkalna crta, 11 dan ciklusa kod nje..dakle posle ovulacije su uglavnom vise temperature

A jekic ti je objasnila u postu iznad za sajt fertilityfriend.com :)

Evo i mene..

4cp-chartg.png

Puno hvala na odgovoru! Relativno sam nova i na forumu i u merenju temperature, tako da odoh odmah da izucavam dalje sve o pravljenju beba :)))) pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc i izvinjavam se ako sam dosadna, da li ako bt ne spada ni 26 dan, da li to definitivno znaci lepa vest ili ne mora da bude, meni je od ovulacije bila povisena nekoliko dana i malo pala jedan dan pa opet skocila, danas mi je 26-ti dan i cak je za 0.1 veca nego juce, s tim sto ja povremeno imam osecaj da cu dobiti pa poludeh od razmisljanja, s druge strane na trenutke mi je i muka i malaksala sam, bole grudi...Inace BT merim ujutru, a ponekad i popodne probam cisto iz radoznalosti i tada bude i 37 do 37.1 stepen.Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu da pitam, posto se ne razumijem u ovo, je li tt ostaje povisena kad je trudnoca u pitanju?

Da, ostaje povisena, moze eventualno imati male padove..

Ali ne mozes na osnovu toga zakljuctiti da li si trudna ili ne, posto temperatura bude povisena posle ovulacije i kad nisi trudna, i onda polako spadne kad je vreme da dobijes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc i izvinjavam se ako sam dosadna, da li ako bt ne spada ni 26 dan, da li to definitivno znaci lepa vest ili ne mora da bude, meni je od ovulacije bila povisena nekoliko dana i malo pala jedan dan pa opet skocila, danas mi je 26-ti dan i cak je za 0.1 veca nego juce, s tim sto ja povremeno imam osecaj da cu dobiti pa poludeh od razmisljanja, s druge strane na trenutke mi je i muka i malaksala sam, bole grudi...Inace BT merim ujutru, a ponekad i popodne probam cisto iz radoznalosti i tada bude i 37 do 37.1 stepen.Sta mislite?

26 dan ciklusa? A koliko ti traje ciklus? Pa nista nije definitivno, rano je da se bilo sta zakljucuje..

Temperatura je povisena u tom delu ciklusa i ako nismo trudne, nego obicno obrnut slucaj vazi -> ako nam spadne temperatura verovatno nije trudnoca u pitanju.

Ovako ne mozes znati jos..sacekas jos malo pa uradis test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26-ti dan od prvog dana poslednje menstruacije, inace ciklus mi traje 5-6 dana, ranije sam dobijala tacno na 28 dana, sada od 28 do 30, znaci uskoro bi trebalo da dobijem, zato i pitam, temperatura je povisena, hvala Hellen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ostaje povisena, moze eventualno imati male padove..

Ali ne mozes na osnovu toga zakljuctiti da li si trudna ili ne, posto temperatura bude povisena posle ovulacije i kad nisi trudna, i onda polako spadne kad je vreme da dobijes

Meni obavezno padne dan-dva pred menstruaciju <_<

Aнчи пала је, то је добро, још сад само да се умири.

Ma juce je poblesavela zato sto sam ustajala ujutru oko pola 7, kuca mi je cvilela, morala sam da vidim sta joj je, posto je u blagoslovenom stanju :rolleyes: , bas sam skocila iz kreveta, nastavila sam posle da spavam ali eto, temperatura skocila bezveze...

Jekic, jesi li ti to ovulirala? <_<:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje je glupo,ali koliko se drzi toplomer? Spremila sam ga ispod kreveta,pa cu ujutru da merim,da se uhodam za svaki slucaj,ako opet dodje glupaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje je glupo,ali koliko se drzi toplomer? Spremila sam ga ispod kreveta,pa cu ujutru da merim,da se uhodam za svaki slucaj,ako opet dodje glupaca.

Pa ako imas digitalni on pisti kad je gotovo, a ako imas obican zivin, onda 5 minuta koliko znam.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako imas digitalni on pisti kad je gotovo, a ako imas obican zivin, onda 5 minuta koliko znam.. :)

Tako nekako, ali lakse ti je sa digitalnim, a nije ni skup ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Може да значи овулацију ако ти буде скакала или остане овако високо наредна два дана. ФФ ће сам да ти обележи овулацију.

Остану повишене, али и не мора да значи, мени температура падне два дана пред менструацију а некима се задржи високо па падне.

Исти је одговор, сутрашња температура је пресудна, ако падне вероватно нема ништа а ако скочи онда је то ок.

Ако си имала овај месец 17 дц овулацију, вреоватно ћеш да добијеш 30 дц или 31 дц. Тако да верујем да данашња температура за сад ништа не значи јер је још рано

Temperatura je jos skocila, daj Boze da si u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, drage moje, nisam mogla da izdrzim, a da ne uradim test i crta je bleda, ali je ima :rolleyes: Bleda je jer mi ne kasni jos uvek, verovavatno je rano, ali mene brinu bolovi koje osecam, pogotovo zbog prvog pobacaja i druge odrzavane i kilave trudnoce...Valjda ce sve biti ok, ako se uopste potvrdi trudnoca.Zelim vam svima drugu crtu sto pre ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,Boco,nadam se da je to-to...

Imam zivin i drzala sam ga 5min,i temp 36.7, ajde vi iskusne sta to znaci?danas mi je 22dc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, drage moje, nisam mogla da izdrzim, a da ne uradim test i crta je bleda, ali je ima :rolleyes: Bleda je jer mi ne kasni jos uvek, verovavatno je rano, ali mene brinu bolovi koje osecam, pogotovo zbog prvog pobacaja i druge odrzavane i kilave trudnoce...Valjda ce sve biti ok, ako se uopste potvrdi trudnoca.Zelim vam svima drugu crtu sto pre ;)

Jao, divno! Znaci tebi pokazao dve crtice pre nego sto ti je kasnila menstruacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,Boco,nadam se da je to-to...

Imam zivin i drzala sam ga 5min,i temp 36.7, ajde vi iskusne sta to znaci?danas mi je 22dc.

Jel ti ovo prvi put ovog meseca da meris temperaturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.