Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

36.5, u minusu sam za 0.1 ali to ne mora nista da znaci, nije mnogo pala :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Боцо мислим да ти је била овулација.

Хелен, није ти много пала, има још наде.

Ево и мене.

y92-1.1.png

Ali kada?Kada je prvi put skocila ili juce?I kada je najbolje imati odnose?DAn pre ovulacije?Samo smo 17-og dana preskocili, kada je prvi put skocila.Evo i danas je 36.6, kako sad ide, da li ako nam je uspelo treba da se zadrzi ta temp?Izvini, znam da sam dosadna, ali sam nestrpljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kada?Kada je prvi put skocila ili juce?I kada je najbolje imati odnose?DAn pre ovulacije?Samo smo 17-og dana preskocili, kada je prvi put skocila.Evo i danas je 36.6, kako sad ide, da li ako nam je uspelo treba da se zadrzi ta temp?Izvini, znam da sam dosadna, ali sam nestrpljiva

Evo ja cu ti odgovoriti, vidim da ti je skok bio 17-tog dana ciklusa, tako da ti je ovulacija verovatno bila 16-tog dc, temperatura skoci dan/najvise dva nakon ovulacije, i trebalo bi da ostane tako povisena do sledeceg ciklusa odnosno do pozitivnog testa ;)

Prelistaj malo onaj sajt koji ti je Jekic dala, ima puno korisnih informacija, mi ovde sve njega koristimo, lakse ti je da upisujes temperaturu direktno tamo nego da svaki dan pises na papir. Mozas i sad da se registrujes i sve podatke preneses u tabelu.

Pitaj slobodno sve sto ti nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu ti odgovoriti, vidim da ti je skok bio 17-tog dana ciklusa, tako da ti je ovulacija verovatno bila 16-tog dc, temperatura skoci dan/najvise dva nakon ovulacije, i trebalo bi da ostane tako povisena do sledeceg ciklusa odnosno do pozitivnog testa ;)

Prelistaj malo onaj sajt koji ti je Jekic dala, ima puno korisnih informacija, mi ovde sve njega koristimo, lakse ti je da upisujes temperaturu direktno tamo nego da svaki dan pises na papir. Mozas i sad da se registrujes i sve podatke preneses u tabelu.

Pitaj slobodno sve sto ti nije jasno.

Do pozitivnog testa!Iz tvojih usta u Bozije usi!Hvala ti, a za onaj sajt, ma mene sve mrzi da se registrujem, a i nadam se da mi vise nece trebati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do pozitivnog testa!Iz tvojih usta u Bozije usi!Hvala ti, a za onaj sajt, ma mene sve mrzi da se registrujem, a i nadam se da mi vise nece trebati ;)

Nadam se i ja :rolleyes:

Onda samo nastavi da pratis temperaturu, bitno je da ne padne mnogo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, kad si vec tu, ima li negde na temi tvoj grafik iz tog meseca kad si ostala trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Анчи ево и тебе, пад је занемарљив.

Иванице јел могу твој графикон да напишем у ФФ лепше се види графикон.

Ma da, ne potrisem se jos uvek ;)

Jel to onaj grafik sa prve strane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јесте, сад ћу да га пребацим у ФФ, лакше се види.

Ajd' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тек сам га сад завршила, Ивана ако има оно око иксића да се преправи исправи ме, чини ми се да си имала односе на дан кад је скочило и дан после, тако нешто било јел да.

vt4-ivanin.png

Dan pre i dan posle,znaci 13.15.17.19 dan ciklusa mozes da udaris x :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Прелеп, мали Страхиња је овако настао, мама га уловила :wub: :wub: :D

:wub: Mislim da su mozda bili presudni onih prvih 12 dana bez X,kad smo najzad dosli do X mislim da upste nismo ni mislili na taj X koliko smo se uzeleli jedno drugog :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Mislim da su mozda bili presudni onih prvih 12 dana bez X,kad smo najzad dosli do X mislim da upste nismo ni mislili na taj X koliko smo se uzeleli jedno drugog :lol:

Zamisli da mi cekamo 19 dana do moje ovulacije koja je uglavnom 20-tog dana <_< , ne bi to bilo pametno.

36.3 :( to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stoji na 36.3, a nesto me stomak bolucka, izgleda da stize pozdrav iz Crvenke... <_<

Jekic, sredice ti se, nije opasno ako malo luduje na pocetku ciklusa ;)

Nema nam je LunaMi dugo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje, jel mogu da zamolim neku od vas da mi u dve reči objasni kako se meri BT....

počela bih da merim BT da vidim kad je meni O, ali ne razumem baš naj naj...

pa u dve reči ako bi mi neko objasnio...

kad se meri, kako, šta znači kad poraste, kad padne...

baš nemam pojma ništa o tome

hvala :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Анчи, није пала више, можда ипак постоји малецна нада.

t2618.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Биби много је лако.

Ево да ти објасним, темпертура увек мора да се мери у исто време, сваки дан без прескакања и пре тога мораш да спаваш 6 сати,и да мериш у кревету, чим се пробудиш, без померања, мени топломер стоји поред кревета и одмах га шчепам чим се пробудим, јер таква температура показује најнижу температуру у току дана, и једина је исправна температура за овулацију. У првом делу цилкуса су температуре ниже, а у другом делу после овулације температура скочи. Најбољи и најсигурнији начин хватања овулације јесте комбиновани систем коришћења лх тракица јер оне показују 12-36 сати пре овулације позитиваност, а Базална температура скаче после овуације, и њоме се потврђује да је овулације било. Без лх тракикца, БТ мериш први месец да би видела кад да је у следћем месецу да очекујеш овулацију, и да удараш на свака два дана иксеве и тако је најсигурније да је уловиш први месец.

Ево ти сајт да се региструјеш, беспалтан је, и уноси сваки дан температру у графикон, врло је једноставно, а ако зашкрипи има доста нас да ти објасни шта може да буде проблем http://www.fertilityfriend.com/

Упашћеш у штос после првих десетак дана, и после има да се навучеш, мени је навика чим устанем да ставим топломер у уста и да измерим темепературу, користи дигитални топломер, много је практичнији.

[/quote

znači ne ispod miške, nego toplomer u usta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Нема наде :(

Онда скупи снагу и кад дође немој да се нервираш. Одболуј је и крени даље.

Stigla <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тачно, Базална Температура се мери на неколико начина орално, вагинално и анално.

Наравно најпрактични је орално па зато и већина жена мери у устима :D

Иначе ко би ујутру шчепао топломер и стављао га у друге отворе :)

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ух Анчи баш ми је жао.

Грозно ми је што не знам шта да ти кажем да ти буде лакше :( :( :(

Hvala ti, dobro sam , zaista, prebolela sam prekjuce kad mi je pala temperatura, sad me nije ni malo iznenadilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Иначе ко би ујутру шчепао топломер и стављао га у друге отворе :)

:lol::lol::lol::lol::lol:

pa ovo je HIT!!!!

hvala jekic na odgovoru :-)

počeću da merim pa ćemo videti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Тачно, Базална Температура се мери на неколико начина орално, вагинално и анално.

Наравно најпрактични је орално па зато и већина жена мери у устима :D

Иначе ко би ујутру шчепао топломер и стављао га у друге отворе :)

:lol: stvarno si opich! Malo mi je problem da merim ujutru u krevetu jer Sava spava sa nama i bice mu straaasno zanimljivo sta ja to radim i maznjavace mi toplomer. U mom slucaju bi mozda i bilo bolje da upotrebim alternativne otvore jer ispod jorgana nece videti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: stvarno si opich! Malo mi je problem da merim ujutru u krevetu jer Sava spava sa nama i bice mu straaasno zanimljivo sta ja to radim i maznjavace mi toplomer. U mom slucaju bi mozda i bilo bolje da upotrebim alternativne otvore jer ispod jorgana nece videti :lol:

Bices jedina ovde, taman da podelis to svoje iskustvo sa nama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se razmisljam da pocnem da merm BT,probacu par dana da vidim kako ce to ici pored ovog mog malog zvrka,da li cu uspeti od njega. U svakom slucaju,ako to bude islo kako treba upisivacu se i ja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mај Харт имаш на предходној страници, укратко објашњено око БТ, ако ниси упућена, ако те још нешто занима питај.

Iscitala sam,i kontam da nije komplikovano,ali ako zaskripi pisem vama ekspertima. ;) videcemo kako ce ici zbog malog,moram prvo da nadjem safe place za toplomer,da ga se ne docepa on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ок, лако је видећеш, само да сакријеш топломер :D

Da,to je najveci problem.I ima jos jedan-moram ustati pre njega,a to ce biti tesko... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.