Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Samo da znate da bi ja jako voljela da moji testovi budu lažno negativni, i često se uhvatim u mislima kao ja idem na pregled i meni moja dr. kaže pa vi ste trudni 3mj. :o

Haha, mašta može svaša :D

TJ ja BT mjerim od prvog dana ciklusa, i uvijek znam koja mi je temp. na dan kada treba da dobijem, tako da, kada padne na 36.4 znam šta me čeka -_-

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da znate da bi ja jako voljela da moji testovi budu lažno negativni, i često se uhvatim u mislima kao ja idem na pregled i meni moja dr. kaže pa vi ste trudni 3mj. :o

Haha, mašta može svaša :D

TJ ja BT mjerim od prvog dana ciklusa, i uvijek znam koja mi je temp. na dan kada treba da dobijem, tako da, kada padne na 36.4 znam šta me čeka -_-

Hahaha! :D Pa ja ne mogu da verujem da nam se iste stvari motaju po glavi. :) Svaki put kada idem kod ginekologa razmišljam o tome kako će mi reći:"Pa Vi ste trudni!". Tako sam i prekjuče razmišljala kada sam išla kod nje da vidim zašto me bole jajnici i lepo ti ja legnem na taj "sto" da mi uradi UZ i čim je stavila (kako god da se to zove) kaže ona meni:"O! Pa vidim ja u čemu je problem.", a ja odmah pomislila:"Tooo!", sve me neka milina obuzela, kad' ona nastavlja:"Nije ništa strašno - pukle su Vam dve ciste". :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha! :D Pa ja ne mogu da verujem da nam se iste stvari motaju po glavi. :) Svaki put kada idem kod ginekologa razmišljam o tome kako će mi reći:"Pa Vi ste trudni!". Tako sam i prekjuče razmišljala kada sam išla kod nje da vidim zašto me bole jajnici i lepo ti ja legnem na taj "sto" da mi uradi UZ i čim je stavila (kako god da se to zove) kaže ona meni:"O! Pa vidim ja u čemu je problem.", a ja odmah opomislila:"Tooo!", sve me neka milina obuzela, kad' ona nastavlja:"Nije ništa strašno - pukle su Vam dve ciste". :angry:

Svima nam se to isto mota, kad smo u istom sosu a Neci se upravo to i dogodilo :rolleyes: cak nije ni isla kod svog ginekologa vec kod jedne iz poslovnih razloga pa je zamolila da je pogleda na uz onako usput i ova je obraduje sa bebicom :wub:

Ne znam Sackili, milion testova sam do sad uradila i samo kad sam zaista i bila trudna (3 puta) testovi su i pokazali i nikad do sad nisu bili lazno negativni. Ovaj je jos godinu dana u roku ali ajde da se jos malo nadam da ipak ne valja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jadnicak vec kljoknuo sa temp :unsure:

9tx-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackili, nije puno kljoknuo. Nemoj da brines.

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slika govori sve <_<

vida.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..baš bez veze. ajd da sledeći put pozeleni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja stvarno ne znam šta bih rekla na svoj graf!! presmiješan mi je... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja stvarno ne znam šta bih rekla na svoj graf... presmiješan mi je.... :lol: evo ovaj put i grafa...

post-66115-0-01541100-1372594546.txt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slika govori sve <_<

vida.png

:( Držimo palčeve da sledeća veštica ne dođe.

Sackili i Ljubinka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Purple rose ako ce da zeleni nek bude kakav god 'oce :D

Ljubinka sad si puna energije i osuncana ima da prste ixici i sledeca nema sanse da dodje!

Ja sam toliko buljila u ovo moje da mi se prividja da lici na jednoroga :DDD luda zena...9vo-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackili, stvarno lepo izgleda. Skocila je u nebesa kao luda :D a to moze biti nesto veeeoooma zanimljivo :wub: cutim i navijam!!!

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim po vašim grafovima, normalno je da imam 37.0 temperaturu, a trebam da dobijem 9-og. Već sam pomislila da sam se razbolela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ovako neću praviti grafikon jer nisam od početka merila temperaturu. Imala sam 15 juna, ciklus mi traje 26 dana, znači treba da dobijem 11 Jula. Kritični odnosi 24. Juna, 28. Juna i 30. Juna. Već dva dana merim bazalnu, znači juče i danas i imam 36,3 neka mi protumači neko.Da li to znači da do oplodnje nije došlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, ovako neću praviti grafikon jer nisam od početka merila temperaturu. Imala sam 15 juna, ciklus mi traje 26 dana, znači treba da dobijem 11 Jula. Kritični odnosi 24. Juna, 28. Juna i 30. Juna. Već dva dana merim bazalnu, znači juče i danas i imam 36,3 neka mi protumači neko.Da li to znači da do oplodnje nije došlo?

Ne mora značiti da nije došlo do oplodnje, meni evo već tri ciklusa temp. skoči poslije O, a opet ne dolazi do oplodnje :(

Moja preporuka je da nastaviš sa mjerenjem :)

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja stvarno ne znam šta bih rekla na svoj graf... presmiješan mi je.... :lol: evo ovaj put i grafa...

Auu al su tebi visoke BT! To je svakako dobro a videcemo sta ce se dalje desavati jer kao sto idim poslednja dva dana nisi merila u isto vreme ili sta vec?

Purple rose ako ce da zeleni nek bude kakav god 'oce :D

Ljubinka sad si puna energije i osuncana ima da prste ixici i sledeca nema sanse da dodje!

Ja sam toliko buljila u ovo moje da mi se prividja da lici na jednoroga :DDD luda zena...9vo-chartg.png

Kakav skok! Divota! A ja ne da sam se osuncala nego sam presla u drugu rasu :ph34r:B)

Koliko vidim po vašim grafovima, normalno je da imam 37.0 temperaturu, a trebam da dobijem 9-og. Već sam pomislila da sam se razbolela. :)

Sasvim normalno i cak sta vise pozeljno. Visoke BT posle O samo znace dobar progesteron.

Evo, ovako neću praviti grafikon jer nisam od početka merila temperaturu. Imala sam 15 juna, ciklus mi traje 26 dana, znači treba da dobijem 11 Jula. Kritični odnosi 24. Juna, 28. Juna i 30. Juna. Već dva dana merim bazalnu, znači juče i danas i imam 36,3 neka mi protumači neko.Da li to znači da do oplodnje nije došlo?

Bt od 36,3 nista ne znaci bez ostalih temperatura. Ako ti je O bila npr. na 36,0 onda je doslo do nekog skoka. Takodje je bitno da svako jutro meris u isto vreme pre ustajanja, pricanja i ostalih aktivnosti. Jedino su tako merene BT merodavne. Takodje je i pitanje da li ti je dobro izbazdaren digitalni toplomer ako sa njim meris. Po meni je samo zivin toplomer tacan ali mi je digitalni komfomniji pa sam ih uporedila i digitalni pokazuje 0,2 stepena manju BT od zivinog pa znam da mi nisu bas toliko niske BT kao sto na grafu upisujem.

E da, i da li meris pod jezikom, to je isto bitno jer ako si samo stavila u usta (na jezik) onda su BT nize i manje pouzdane.

Sackili i Želim bebu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubo, kad' smo već kod priče o toplomerima, pitanje za sve vas: koji toplomer koristite odnosno koje marke i da li ste zadovoljni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim živin, onaj tanki, on je ustvari rektalni, ali ja merim ispod miške. Po mom mišljenju živin toplomer je najtačniji. Kod nas u EU su zabranili živine toplomere, jer kao štete okolini, ovo je ono što mi je ostalo od pre. Digitali sam koristila kada mi je dete bilo malo, ali uvek je pokazivao više. Sada ni ne znam gde mi je. Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim živin, onaj tanki, on je ustvari rektalni, ali ja merim ispod miške. Po mom mišljenju živin toplomer je najtačniji. Kod nas u EU su zabranili živine toplomere, jer kao štete okolini, ovo je ono što mi je ostalo od pre. Digitali sam koristila kada mi je dete bilo malo, ali uvek je pokazivao više. Sada ni ne znam gde mi je. Pozz.

Bazalna temperatura se nikako ne meri pod pazuhom! Ispravno je rektalno, vaginalno ili pod jezikom.

Odluci se za koju god hoces rupu ;):lol:

Videces kad izmeris kako treba da je BT visa

Želim bebu i Sunčica :) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha ne mogu a da se ne nasmijem na ovo odluči se za koju god hoćeš rupu :) ma da bitno je da je rupa :D

Želim bebu i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim neki nemacki Trogal cini mi se da se zove sa zivom i super je kad sam u proslom ciklusu uzela jer sam spavala kod mojih Romedov dobijala sam neke debilne vrednosti bas kao i sa digitalnim kad sam prvi put pocel asam merenjem probala sam digitalni i ovaj sa zivom jedan sa drugim i sa zivom je bio daleko realniji digitalni mi cak nekad promeni vrednosti bas izmedju dva uzastopna merenja tako da sam shvatila da je golo g**** :Dps sad sam uporedila grafik od ovog i proslog meseca prosli mesec sam merila u 9 ujutro a sada u pola 10 i bas su razliciti grafovi. Jel tako i vama ostalima variraju tem. ako merite u isto vreme cikluse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim neki nemacki Trogal cini mi se da se zove sa zivom i super je kad sam u proslom ciklusu uzela jer sam spavala kod mojih Romedov dobijala sam neke debilne vrednosti bas kao i sa digitalnim kad sam prvi put pocel asam merenjem probala sam digitalni i ovaj sa zivom jedan sa drugim i sa zivom je bio daleko realniji digitalni mi cak nekad promeni vrednosti bas izmedju dva uzastopna merenja tako da sam shvatila da je golo g**** :Dps sad sam uporedila grafik od ovog i proslog meseca prosli mesec sam merila u 9 ujutro a sada u pola 10 i bas su razliciti grafovi. Jel tako i vama ostalima variraju tem. ako merite u isto vreme cikluse?

I ja isto koristim živin, nema pojma ko je proizvođač :huh: a imam i digitalni, samo što mu baš nešto ne vjerujem :P

Kod mene skoro svaki graf do sada različit, al ne puno :D

Eh, sada da ja vas pitam, da li vi mjerite 5 min. ili više? Negdje sam pročitala da se pod jezikom mjeri 8 min., ja sam uvijek mjerila 5 min. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja merim 5-6 sem jednom kad sam zaspala sa istim pa je bilo 10 :D

prvi put cujem za to pravilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja znam za to da se živin toplomer mora držati bar 5 min., ali koliko se tačno drži za merenje BT, ne znam.

Ja sam prošle nedelje kupila digitalni "Microlife", jer ovaj živin što imam mi je nešto sumnjiv pošto se nekad' ni ne pomeri sa mesta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam ipak preporucujem digitalni toplomer, mislim da nije mnogo praktican za proveravanje temperature inace ali za bazalnu je ipak bolji. I naravno nikako ispod pazuha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.