Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Pa vidi uradi ga ako želiš za ta 2-3 dana, ako ne dodje veštica.

Ja test neću raditi, čekam da prodje tih 14 dana lutealne faze pa ćemo videti, možda ne budem mogla da izdržim :D

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja tek sada vidjeh da sam stavila graf od juče :D

Ovaj je od jutros :P

post-66041-0-92146700-1371894385_thumb.p

MaliCrv i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam recept! :) Malo sam se izgubila kod tih grafova, jer koliko mi se čini, temperatura dosta varira. Nadam se da ću brzo ući u štos sa tim grafovima. :)

Što se tiče HSG-a, moraću to što pre da odradim da bih bila sigurna da je skoro sve u redu, jer eto kod tebe je bio problem i taj nedostatak vitamina. Imam utisak i da se, kada se urade sve analize, uvek nađe nešto što se nije proverilo. Meni je dr. rekao da neće biti bolna intervencija, jer će mi raditi pod totalnom anestezijom, ali kao što sam već napisala, ponekad' i ne valja baš puno "čeprkati" po net-u za tako neke stvari, jer sam se samo uplašila bez razloga. :rolleyes:

Jako mi je drago kada čujem takve priče kao što je tvoja, da se na kraju ipak isplati sav trud.

Reci mi, molim te, kako da napravim taj grafikon odnosno kako da ga popunjavam - preko comp-a ili ručno? :D

UVEK SE ISPLATI!!! Izvinte na vikanju ali to je od entuzijazma :) Danas je sve toliko dostupno pa i same da cackamo i obrazujemo se, razmenjujemo iskustva i misljenja, da su lekari cesto (barem sa mnom :D ) u poziciji da samo izdaju upute i recepte a mi im govorimo za sta nam trebaju -_-

I stalno ponavljam, po statistici (iako je bas ne volim) svega 5% od svih parova koje imaju problem sa zacecem stvarno i ne mogu da se ostvare kao roditelji a kod njih je sve prilicno i jasno - oni imaju bas velike i lekarima lakoucljive probleme tipa: disfunkcija oba jajnika ili potpuna azospermija, nemogucnost stimulacije folikula i sl.

Ali da ne duzim ovde, svrati na temu Cekamo plusice pa cemo tamo da te "ispregledamo" :P

*TJ* i Sackili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

post-10822-0-66981200-1371939270_thumb.ppost-10822-0-66981200-1371939270_thumb.pZelim bebu i Najo, savrseni su vam grafovi, ja bih samo volela da vidim makar mali IP, jer se do sada pokazao na svakom grafu koji je pozeleneo. Mozda nije neophodno, najvaznije je da pozelene :)

Kod mene sam primetila vec vise puta nesto cudno - kada se probudim ranije sat-sat ipo i izmerim BT bude za 0,1 stepen visa nego kad posle nastavljene dremke izmerim u tacno vreme :huh: Npr. jutros sam izmerila u 6h umesto u 7:30 i bila je 36,6 nastavila da spavam i nesto posle 7 je bila 36,5, potpuno nelogicno jer da sam koristila onaj adjuster temperature on bi izracunao da bi BT u 7:30 bila preko 36,7. E sad, mozda bi i bila da se nisam budila ali po kojoj logici budjenje spusta temperaturu :huh: i tako... smorih :ph34r::D

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istisu grafovi nego ja ne umem da prestanem da klikcem <_<:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas imala kao neki spotting, isti kao i za vreme O. Samo je bio na papiru, izvin`te na detaljima :D mislila sam da mi dolazi vestica ali nije dosla. Mozda ce doci, ne znam, videcemo.

Ljubo, i meni se to desavalo ponekad sa temp ako izmerim ranije, pa onda u isto vreme a onda na onom sajtu mi prikaze sasvim neku drugu. Uglavnom, ja u tim trenucima ostavim onu prvu, raniju ali sa promenjenim vremenom, pa mi bude ona bela tacka na grafu. Nekako mi tako ajd da kazem sigurnije. Tvoje temp bas lepo skacu.

Sto se tice mog IP i ja bih volela da ga vidim, ali i kada sam ga "kao imala" tj. kad sam mislila da je IP ustvari pokazalo se da ga nikad zapravo nije ni bilo. Videcemo. Za sada su mi samo nadute grudi i teske, ne mogu bez brusa koliko su mi teske, ali to zna da bude i kada se vestica najavljuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooooj koliko uzbudjenja...gledam postove koje sam propustila i kao na iglama sam!!! <3ja sma radila folikulometriju ako se tako zove sutra je O pa se pridruzujem grickanju noktica i merenjuuuuuuuuu:))))

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooooj koliko uzbudjenja...gledam postove koje sam propustila i kao na iglama sam!!! <3ja sma radila folikulometriju ako se tako zove sutra je O pa se pridruzujem grickanju noktica i merenjuuuuuuuuu:))))

O pa to je super sto si bila na folikulometriji. Onda akcija!!! I kaci grafove ovih dana :D

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helou svima, evo mene jutros. Nema vise spottinga, sad samo braon iscedak, ali malo. Moguce da se sprema baksuz da dodje -_-

wro-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika ti je uglavnom lut faza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika ti je uglavnom lut faza?

Zavisi, od 13 do 15 dana. Nikad ni manje ni vise nije bila.

A gde je tvoj graf? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, odlican graf upotpunjen spotingom :rolleyes: ako ti se to inace ne desava pred vesticu onda znaci samo jedno :)

Želim bebu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, odlican graf upotpunjen spotingom :rolleyes: ako ti se to inace ne desava pred vesticu onda znaci samo jedno :)

Jednom mi se desio taj spoting i odmah sutradan sam tada dobila. Ne znam, bas me zbunjuje jer sam ga imala i kad je bila O. Sada imam taj braon iscedak. Svakako cekam pa kako bude.

Tvoj graf mi se svidja, pogotovo 8. i 9.dpo jer stoje gore temp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom mi se desio taj spoting i odmah sutradan sam tada dobila. Ne znam, bas me zbunjuje jer sam ga imala i kad je bila O. Sada imam taj braon iscedak. Svakako cekam pa kako bude.

Tvoj graf mi se svidja, pogotovo 8. i 9.dpo jer stoje gore temp.

Zaboravih da napomenem, moj toplomer meri 0,2 stepena nizu tempeaturu u odnosu na zivin ali zapisujem ove da se ne bih zbunila pa da ne znam da li sam dodala 0,2 stepena ili ne. Tako da su ustvari malo vise, sto je dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja temp. lagano opada što znači da se glupača priprema za dolazak :( Test neću raditi, jer sam sigurna da će doći do 29dc

post-66041-0-80532300-1372055727_thumb.p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja temp. lagano opada što znači da se glupača priprema za dolazak :( Test neću raditi, jer sam sigurna da će doći do 29dc

post-66041-0-80532300-1372055727_thumb.p

Ma sta pricas, super se drzi! Tebi je danas 13. dpo, ako je nema za dan dva nece ni doci ;)

Želim bebu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam danas dobila. Krecem sa klomifenom i prvom inseminacijom. Daj Boze da ovaj put bude sve u redu.

Ljubinka, samo da budu takve temp i dalje!

Zelim bebu, nije nista izgubljeno dok ne dodje vestica.

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, nek je sa srecom ovaj ciklus i da zavrsis vise sa ovom agonijom :)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, nek je sa srecom ovaj ciklus i da zavrsis vise sa ovom agonijom :)

Hvala, Ljubo. Ja se nadam i verujem da hoce, ma mora. Praticu vas naravno i dalje :) mora sad bar neka da pozeleni.

Nego, imam pitanje, malo ce biti off ali potreban mi je odgovor. Doktorka mi je rekla da pijem klomifen od drugog dana ciklusa, a vidim da uglavnom svi piju od trećeg, pa mi malo čudno. I pošto znam da si i ti imala hašimoto (mada čitam da ti se poboljšalo stanje) i ja ga imam, da li može slučajno negativno da utiče na tsh ili da smanji dejstvo leka koji pijem svaki dan za žlezdu? Zaboravih to da pitam doktorku, skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Ljubo. Ja se nadam i verujem da hoce, ma mora. Praticu vas naravno i dalje :) mora sad bar neka da pozeleni.

Nego, imam pitanje, malo ce biti off ali potreban mi je odgovor. Doktorka mi je rekla da pijem klomifen od drugog dana ciklusa, a vidim da uglavnom svi piju od trećeg, pa mi malo čudno. I pošto znam da si i ti imala hašimoto (mada čitam da ti se poboljšalo stanje) i ja ga imam, da li može slučajno negativno da utiče na tsh ili da smanji dejstvo leka koji pijem svaki dan za žlezdu? Zaboravih to da pitam doktorku, skroz.

Ja sam uvek pila Klomifen od 2. dc i to 2 dnevno, tj. 1 ujutru i 1 uvece i uvek sam super odreagovala. Sve je ok sa stitnom i Klomifenom jedino sto sam uvek placljiva i razdrazljiva pod njim. Ne znam zasto, ima li veze i sa hashimotom ili ne ali sve drugo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek pila Klomifen od 2. dc i to 2 dnevno, tj. 1 ujutru i 1 uvece i uvek sam super odreagovala. Sve je ok sa stitnom i Klomifenom jedino sto sam uvek placljiva i razdrazljiva pod njim. Ne znam zasto, ima li veze i sa hashimotom ili ne ali sve drugo je ok.

Aha. Hvala na odgovoru. Ako se budem tako osećala, znaću da je do toga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja žao mi je što ti je glupača stigla :( Želim ti mnogo sreće u novom ciklusu, da sve dobro prođe i da ugledaš plusić :)

Ljubinka da ti ubrzo graf pozeleni :rolleyes:

Evo mog od jutros :) Stomak me lagano boli, kao da se glupača sprema da dođe :angry:

post-66041-0-33216800-1372146266.txt

Alex91 i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao curke...

Ljubinka navijam jako....

najo zo mi je zbog vjestice...ali sad ce ti biti dobitni ciklus...

Zelim bebu...daj test zeno...kakva vjestica neces je dobiti...

Ja juce na folikulometriji 11dc endo je 8mm...a na lijevom jajniku jedan vodeci folikul od 13mm...nadam se da ce se povecati...prosli put sa klomienom mi je stao sa rastom na 11mm...a sad sam pila letrozol...odnosno femaru...doktor se nada ce da raste...a evo i grafa...sutra opet folikulometrija...

a0.png

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.