Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Sackili, iksića ima dovoljno, svaki drugi dan, odlično. I dobro je što si disciplinovana što se tiče merenja, videćeš brzo ćeš se navići a posle nećeš moći da prestaneš da meriš, čak iako zabebiš :)

Temperature su ti dobre. ;)

Želim bebu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam večeras bila užasno tužna, čak sam i koju suzu pustila :( Čak sam razmišljala da prestanem sa mjerenjem i sa trudom za bebu, al eto držalo me to kratko :) ipak je veća želja za bebom :rolleyes: i mislim da bi mi bilo neobično da se svako jutro ne budim sa toplomjerom u ustima :D Pokušat ću još koji mjesec sa mjerenjem, pa valjda nekad potrefimo :D Ja mislim da ja i moj dragi pretjerujemo sa iksićima :D

Ja nastavljam sa mjerenjem iako je glupača tu, da vidimo kakve ću biti sreće po treći put :D

Sackili graf ti je super, svu sreću ti želim, da graf na kraju pozeleni :)

Ostalim drugaricama isto želim punooo sreće, da nas bude što manje na ovoj temi, i da se ubrzo svaka od nas preseli na temu za trudnice

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim bebu, razumem te, i sama se tako osećam kada dodje veštica.. Ali kao što kažeš, želja za bebom je jača i ta želja nam daje snagu. I mislim da ne treba odustajati od pravljenja bebe, već ne razmišljati na negativan način. Svi mi znamo da je pravljenje bebe proces, i da se nikad ne zna kada nas može iznenaditi. Ali svakako iksići su najbitniji.

Želim bebu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Najom! Nije lako kad dodje v ali ta zelja zbog koje smo ovde pomogne da se ide dalje. Ja sam ceo zivot pre svega mastala da cu nekoga voleti kao sto hvala Bogu volim mm tako da kad ima ljubavi samo je pitanje vremena kada cemo sve ovde uspeti da nespavamo mesecima, lecimo grip i vicemo 'ne cesi boginje' :D toplomere u ruke i hrabro dalje! <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Najom! Nije lako kad dodje v ali ta zelja zbog koje smo ovde pomogne da se ide dalje. Ja sam ceo zivot pre svega mastala da cu nekoga voleti kao sto hvala Bogu volim mm tako da kad ima ljubavi samo je pitanje vremena kada cemo sve ovde uspeti da nespavamo mesecima, lecimo grip i vicemo 'ne cesi boginje' :D toplomere u ruke i hrabro dalje! <3

Hehe, daa :) ja jedva čekam te periode. Ma koliko nekima to teško padalo. Mnogo sam se raznežila na tvoj post. :)

Sackili i Želim bebu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo kad vi opet smete da krenete u akciju? Purple rose kakva je situacija kod tebe sa temperaturom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo kad vi opet smete da krenete u akciju? Purple rose kakva je situacija kod tebe sa temperaturom?

Mi tek od 25-og juna :angry: izbegavali smo odnose, ali od pre neki dan sa kondomom, nismo mogli vise da izdrzimo :D hahah ali one prave iksice tek mozemo od 25-og i to ako dragi bude negativan na ureapl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima da bude i tacka... :wub:

Daj Bože :) i hvala ti na podršci :wub:

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke. Evo mene danas opet isto :blink:

a1g-ttt.png

Uglavnom, doktor je na odmoru do 2-og jula i ako sve bude u redu i ako stignem sve na vreme sledeći put idem na svoju prvu inseminaciju. Taman da uhvatim odmah ovaj naredni krug ako dodje veštica. Ova vest me baš usrećila danas :)

Ljubinka, Sackili i Želim bebu, gde ste vi danas sa grafovima? B)

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah kako volim tvoja tumačenja :D

Meni doduše nikada nije za redom bila ovako visoka ali dobro, videćemo. Tek je danas 7.dpo.

Pa dobro, nije ti pala puno. Kada ti misliš da ti je bila O? Je l ima šanse da je malo kasnije?

Nema sanse da je bila kasnije, odnosno bila je bas tu noc jer me je toliko boleo stomak da sam jedva hodala, a jedva sam i ixic izdrzala :D Potpuno isti osecaj kao i kad sam primila Pregnil za pucanje folikula, tako da nema dileme ili to vece ili najdalje sutra tokom prepodneva sto je za plivace dovoljno kratko vreme da prezive. E sad, ne sumnjam ja u plivace vec u svoje hormone da su to sve podrzali kako treba :unsure: Bitno je da se BT vraca gore a za nekih 5-6-7 dana ce i neki testic da padne ako Bt bude i dalje obecavajuca :)

x.png

VelNes i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da je bila kasnije, odnosno bila je bas tu noc jer me je toliko boleo stomak da sam jedva hodala, a jedva sam i ixic izdrzala :D Potpuno isti osecaj kao i kad sam primila Pregnil za pucanje folikula, tako da nema dileme ili to vece ili najdalje sutra tokom prepodneva sto je za plivace dovoljno kratko vreme da prezive. E sad, ne sumnjam ja u plivace vec u svoje hormone da su to sve podrzali kako treba :unsure: Bitno je da se BT vraca gore a za nekih 5-6-7 dana ce i neki testic da padne ako Bt bude i dalje obecavajuca :)

x.png

OPA !!!! bez pozitivnog testa te ne primamo nazad u Bg :wub:

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema sanse da je bila kasnije, odnosno bila je bas tu noc jer me je toliko boleo stomak da sam jedva hodala, a jedva sam i ixic izdrzala :D Potpuno isti osecaj kao i kad sam primila Pregnil za pucanje folikula, tako da nema dileme ili to vece ili najdalje sutra tokom prepodneva sto je za plivace dovoljno kratko vreme da prezive. E sad, ne sumnjam ja u plivace vec u svoje hormone da su to sve podrzali kako treba :unsure: Bitno je da se BT vraca gore a za nekih 5-6-7 dana ce i neki testic da padne ako Bt bude i dalje obecavajuca :)

x.png

Hehe super što temp ide gore polako. I srećno sa testom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene i mog grafa :)

Nadam se da će bar jednoj od nas graf da pozeleni :D

post-66041-0-84882500-1371796652_thumb.p

VelNes i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne bih sve čitala šta ste pisale do sada, postaviću vam jedno konkretno pitanje - da li je nekome pomoglo praćenje bazalne temperature da ostane u drugom stanju (u većini slučajeva) ili je to više gubljenje vremena? :)

Je l' ima tu neko ko je pokušavao 2-3 godine i na kraju ostao u drugom stanju prirodnim putem? Neka mi se, molim te, javi. :)

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne bih sve čitala šta ste pisale do sada, postaviću vam jedno konkretno pitanje - da li je nekome pomoglo praćenje bazalne temperature da ostane u drugom stanju (u većini slučajeva) ili je to više gubljenje vremena? :)

Je l' ima tu neko ko je pokušavao 2-3 godine i na kraju ostao u drugom stanju prirodnim putem? Neka mi se, molim te, javi. :)

TJ, svakako je dobro upoznati sebe i svoje bazalne temp. I naravno da je ima devojaka kojima je bazalna pomogla pa su tempirale po njoj odnose. Ali, organizam svake žene je različit tako i ima nekome kome je i pomoglo da uvidi da li ima problema sa hormonima, da li ima anovulatorne cikluse česće, kada ti je otprilike ovulacija itd...Svakako nije loše za početak meriti i uporedo posmatrati svoje temperature, da li skaču i kada skaču. Ali moje mišljenje je da ako nema dugo bebe, da ipak treba uključiti i doktora u sve ovo, uraditi osnovne analize i tako krenuti, i otklanjati nedoumice.

My happiness i BlueFairy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo, hvala ti na brzom odgovoru. Slažem se sa tobom da je u svakom slučaju dobro upoznati sebe i svoje bazalne temperature. Mi smo uradili sve analize koje su nam rekli da uradimo i dr. nam je rekao (bez obzira što je spermogram bio malo lošiji), da ćemo uraditi još HSG (jer su mi hormoni u redu, a mm je dobio da pije "Profertil") i da ćemo uz malu terapijicu za mm odmah ostati trudni. Malo sam skeptična po pitanju toga, s' jedne strane, a s' druge, imam strah od tog HSG-a, jer sam čitala po raznim forumima da uopšte nije prijatna intervencija.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l se ovaj moj tomplomer pokvario, ili šta?? :blink:

mns-chartg.png

Želim bebu, i ja se nadam da će bar neki da pozeleni. ;)

Nije se pokvario, videces sutra kad padne (IP :D )

Da ne bih sve čitala šta ste pisale do sada, postaviću vam jedno konkretno pitanje - da li je nekome pomoglo praćenje bazalne temperature da ostane u drugom stanju (u većini slučajeva) ili je to više gubljenje vremena? :)

Je l' ima tu neko ko je pokušavao 2-3 godine i na kraju ostao u drugom stanju prirodnim putem? Neka mi se, molim te, javi. :)

Ima ovde grafova koji su pozeleneli ali ne znam bas koliko im je samo merenje BT pomoglo. Neki su pozeleneli bas taj ciklus u kojem nije merena BT posle godinu dana redovnog merenja, jednu smo naterali da meri jer smo znali da ce odmah da zatrudni, sto je i bio slucaj, da bi videle kako se temperatura ponasa kod zena koje nemaju problem sa zatrudnjivanjem :) jedna je pocela da meri tek kad je posumnjala da je trudna... Mislim da je kod Hellen i malogcrva sve bilo prirodno i uz pomoc BT. Imas galeriju grafova koji su pozeleneli

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=4047

Ja sam prirodno zatrudnela posle 6 bezuspesnih godina, znaci moguce je ali to ne znaci da problem nije postojao vec da ga nikad nisu utvrdili. Tek skoro, kad mi dete ima vec 3 godine a isto toliko se mucim da napravimo drugo sam otkrila verovatno srz problema - nedostatak vitamina B12 jer bez njega nema ni ovulacije, ni implatacije a ni pravilnog razvoja ploda. Pre nego sto sam uspela da zatrudnim sam 10 meseci pila mumio koji izmedjuostalog sadrzi prirodan B12 i time svakako omogucila svom telu da izvede jedno cudo :)

Najo, hvala ti na brzom odgovoru. Slažem se sa tobom da je u svakom slučaju dobro upoznati sebe i svoje bazalne temperature. Mi smo uradili sve analize koje su nam rekli da uradimo i dr. nam je rekao (bez obzira što je spermogram bio malo lošiji), da ćemo uraditi još HSG (jer su mi hormoni u redu, a mm je dobio da pije "Profertil") i da ćemo uz malu terapijicu za mm odmah ostati trudni. Malo sam skeptična po pitanju toga, s' jedne strane, a s' druge, imam strah od tog HSG-a, jer sam čitala po raznim forumima da uopšte nije prijatna intervencija.

HSG je potpuno bezbolna intervencija ukoliko se radi u totalnoj anesteziji. Ja sam dva puta radila bez anestezije i nije nista strasno, vise je neprijatno nego sto boli a traje svega par minuta. Ipak preporucujem pod anestezijom jer bez nje postoji sansa da ne postave instrumente kako treba, sto mi se jednom i desilo a i ukoliko su jajovodi neprohodni onda je i bol veca.

Za tm a i za tebe je odlicna muckalica, evo link za recept http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=3257&st=40#entry404203

Mm je to jeo i sa 20% pokretnih digao na 65% :rolleyes:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije se pokvario, videces sutra kad padne (IP :D )

Ima ovde grafova koji su pozeleneli ali ne znam bas koliko im je samo merenje BT pomoglo. Neki su pozeleneli bas taj ciklus u kojem nije merena BT posle godinu dana redovnog merenja, jednu smo naterali da meri jer smo znali da ce odmah da zatrudni, sto je i bio slucaj, da bi videle kako se temperatura ponasa kod zena koje nemaju problem sa zatrudnjivanjem :) jedna je pocela da meri tek kad je posumnjala da je trudna... Mislim da je kod Hellen i malogcrva sve bilo prirodno i uz pomoc BT. Imas galeriju grafova koji su pozeleneli

http://www.bebac.com...?showtopic=4047

Ja sam prirodno zatrudnela posle 6 bezuspesnih godina, znaci moguce je ali to ne znaci da problem nije postojao vec da ga nikad nisu utvrdili. Tek skoro, kad mi dete ima vec 3 godine a isto toliko se mucim da napravimo drugo sam otkrila verovatno srz problema - nedostatak vitamina B12 jer bez njega nema ni ovulacije, ni implatacije a ni pravilnog razvoja ploda. Pre nego sto sam uspela da zatrudnim sam 10 meseci pila mumio koji izmedjuostalog sadrzi prirodan B12 i time svakako omogucila svom telu da izvede jedno cudo :)

HSG je potpuno bezbolna intervencija ukoliko se radi u totalnoj anesteziji. Ja sam dva puta radila bez anestezije i nije nista strasno, vise je neprijatno nego sto boli a traje svega par minuta. Ipak preporucujem pod anestezijom jer bez nje postoji sansa da ne postave instrumente kako treba, sto mi se jednom i desilo a i ukoliko su jajovodi neprohodni onda je i bol veca.

Za tm a i za tebe je odlicna muckalica, evo link za recept http://www.bebac.com...=40#entry404203

Mm je to jeo i sa 20% pokretnih digao na 65% :rolleyes:

Uzela sam recept! :) Malo sam se izgubila kod tih grafova, jer koliko mi se čini, temperatura dosta varira. Nadam se da ću brzo ući u štos sa tim grafovima. :)

Što se tiče HSG-a, moraću to što pre da odradim da bih bila sigurna da je skoro sve u redu, jer eto kod tebe je bio problem i taj nedostatak vitamina. Imam utisak i da se, kada se urade sve analize, uvek nađe nešto što se nije proverilo. Meni je dr. rekao da neće biti bolna intervencija, jer će mi raditi pod totalnom anestezijom, ali kao što sam već napisala, ponekad' i ne valja baš puno "čeprkati" po net-u za tako neke stvari, jer sam se samo uplašila bez razloga. :rolleyes:

Jako mi je drago kada čujem takve priče kao što je tvoja, da se na kraju ipak isplati sav trud.

Reci mi, molim te, kako da napravim taj grafikon odnosno kako da ga popunjavam - preko comp-a ili ručno? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, i ja sam radila HSG. Ima ta tema na forumu, pronadji, tamo sam napisala svoje iskustvo, bez anestezije. Srećom, jajovodi su mi prohodni.

A kako da popuniš grafikon? Ovako, idi na sajt www.fertilityfriend.com

I uloguj se, imaš da staviš datum poslednje menstruacije i otvoriće ti se graf. Uglavnom, na početku ove teme imaš lepo objašnjeno kako da se učlaniš na taj sajt i kako da se vodiš na tom sajtu. Videćeš, ako iole znaš engleski, nije teško snaći se. Kada ti se otvori graf, klikneš na datum i obeležavaš da li si imala odnose taj dan, ili kako se osećaš, simptome itd. Pokušaj sama da prokljuviš, nije teško, ali ako ti treba neka pomoć, tu smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog od jutros :)

Sutra moram ustati rano, pa će i mjerenje biti ranije :(

post-66041-0-52368000-1371884917_thumb.p

Ljubinka i Sackili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog jutros. Samo znam da sam se toliko skuvala u sobi, bila sam preznojena od vrućine. Da li je to uticalo, ne znam....

tvl-tttt.png

Želim bebu, baš baš lepe temp imaš. Kada će pasti neki testić? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja sviđaju mi se tvoje temp. :) Znači da doplomjer dobro radi :D

Nisi jedina koja se topi na ovom vrućinama...i kod mene je ista situacija :P sve mislim da je temp. malo porasla zbog dnevnih temp.

Ja imam kući jedan testić, i to onaj osjetljivi :D al se ne usuđujem da ga radim, jer znam da će biti minus :( Ja i ne znam kada mi ovaj mjesec glupača dolazi (molim Boga da ne dođe) jer mi ciklus varira od 26-29, al neki osjećaj imam da bi mogla doći za 2/3 dana, jer me već bole krsta i stomak....ono što mi se prije nije dešavalo je da ovaj mjesec idem svako pola sata u wc, al to pripisujem čajevima :P mada sam i prije pila čaj i nisam ovoliko piškila nikada :D

Ja mislim da ću naredni mjesec koristiti i lh trakice, pa ću vidjeti da li mi se poklapa O na njima sa FF :rolleyes: mada mi je moja doktorica rekla da imam O, a ja je svaki mjesec i osjetim...i od kako mjerim BT ni jednom se nije poklopila :wacko:

Je li ti misliš ubrzo da radiš testić? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.