Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Aha, izvini ako si negde pisala a ja nisam ispratila. Brzo ce to. Dragi ima a ti nemas, jel tako? Jel vam dao oboje da pijete lekove ili samo on? Jer to je nesto sto se prenosi, mm i ja smo oboje pili, a samo ja sam se proveravala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo dragi ima ureaplazmu,ja ne. On je počeo sa terapijom,ja isto uzela antibiotike,ali sve nešto čekam za svaki slučaj da se možda nije neko čudo desilo..ne znam što se nadam.ali svakako ću za tri,četiri dana i ja krenuti sa terapijom jer nam je njegov urolog savetovao da i ja krenem sa antibioticima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog jadnika...ja milim da O nije bila...cekam samo kada ce graf da je ukine...

ja kad sam isla kod privatnika,i ja i moj muz smo pili neke lijekove,neki dovicin...moj muz je super podnoso,a ja nikako...crkavala sam povracajuci....

a2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, obicno daju dovicin za ureoplazmu, on se nikako ne uzima na prazan stomak i nikako u kombinaciji sa mlecnim proizvodima. Naja, moj ti je savet da i ti uzmes antibiotik i bez odnosa u toku terapije, ili sa kondomom, to je nesto sto se prenosi, bolje da budes mirna pred predstojecu inseminaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se otkrije ta ureoplazma? Koje su posledice ako se pored toga zatrudni? Ja sam kompletan pregled radila u februaru a moj mm 2010.Da li bi trebalo opet? P.s. Nisam radila poseban test na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se otkrije ta ureoplazma? Koje su posledice ako se pored toga zatrudni? Ja sam kompletan pregled radila u februaru a moj mm 2010.Da li bi trebalo opet? P.s. Nisam radila poseban test na to.

Pa preko brisa, ali ne kad radis klasican bris, nego moras posebno za to, obicno se radi ureoplazma, mikoplazma i hlamidija zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy,da,znam da nema odnosa íli ako ih ima,onda sa kondomom. Ja se nadam da će ipak na kraju da sve ovo urodi plodom,ali bukvalno :)

Sackili, rade se brisevi na bakterije ureaplazmu,mikoplazmu i hlamidiju. Ti iz vagíne, tvoj dragi iz uretre. To bi trebalo da se radi barem jednom u cetiri,pet meseci. Pogotovo ako se sumnja da se ima.Često ljudi nemaju simptome,neki imaju ali što je vrlo bitno da se zna je da bilo koja od tih bakterija ako je prisutna smanjuje plodnost (kod muškaraca smanjuje pokretljivost spermatozoida, a kod žene smanjuje plodnost i dolazi do spontanog..) uglavnom nisu te bakterije naivne ako se ne leče.

Izvinjavam se na off-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cim mi prodje uradicu to a i njega cu da odvucem

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj graf jutros..

5yu-chartg.png

Ne znam kad bih mogla da radim betu, nestrpljiva sam jer ne znam da li da počinjem sa antibioticima :( trebala bih što pre, ali sve se plašim da sad krenem bez da sam definitivno sigurna da nisam trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos 2-3 dana pa uradi.to je najpouzdanije i nikako antibiotici pre toga. Ne znam ni sto ih pila ako si ti negativna.Pitaj vise lekara za misljenje :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj graf jutros.. nejasan mi je skroz. Da li može neko da mi pomogne u tumačenju istog? :(

wgv-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj graf jutros.. nejasan mi je skroz. Da li može da mi pomogne u tumačenju istog? :(

wgv-chartg.png

recu samo jedno IP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

recu samo jedno IP

Hm.. a i 3.dc imam tu nižu temp od 36.5 pa ne znam koliko je to stvarno IP.

Što se tiče tvog grafa, kad ti misliš da ti je bila O? Pošto se ff predomišlja. I tebi ova niža izgleda kao IP. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je IP? Navijam da rastu temperature!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IP je implantacija odnosno usadjivanje blastociste odnosno posle bebe za zid materice koja se dešava od 7.dpo do 10.dpo najčešće. Tada može doći do malog krvarenja a i ne mora i tada temp često padne malo pa skoči opet sutradan. Imaš baš dosta primera u Galeriji na ff.

Mada nisam sigurna koliko je to tako u mom slučaju. Juče i danas me stomak boli kao da ću dobiti svaki čas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada se ne zna :) morate samo da mi obecate da cete mi praviti drustvo ovde i kada odete u prvi trimestar a da vec za koji dan grafovi pozelene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada se ne zna :) morate samo da mi obecate da cete mi praviti drustvo ovde i kada odete u prvi trimestar a da vec za koji dan grafovi pozelene!

Jooj draga naravno :wub: :wub: :wub: ček' prvo da pozelene :D heheh mada ja verujem da ćemo nekako sve tamo da se preselimo veoma uskoro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da cemo da ti pravimo drustvo....ja sam sad imala neko kao bockanje u materici...mada moj nece ovaj ciklus da pozeleni sigurno...

najo navijam jako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helou svima, malo je nešto skočila, nisam baš zadovoljna..

h1g-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neka je po malo al neka raste! Meni skroz lepo izgleda!

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo pre dok sam bila u wc-u, na papiru sam primetila tačkicu sukrvice. Hm... inače par dana me boli dole kao kad treba da dobijem. Neće valjda veštica... ali nikad mi se 9.dpo nije desio spotting niti sam dobijala tako rano. Lutealna faza mi je uvek 13-14 dana. Baš sam zbunjena. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj nadam se da nece i da ce ta tackica biti signal da vestice nece biti narednih 9 meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.