Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Ja sam danas toliko odlepila da sam sebi ukucala zeljene temp. za naredna dva dana da gledam bar u chart kako bi volela da to izgleda :DDDDDDDDDDDDD

Ti kao i ja :D znala sam i ja to da radim i lepo sam se osecala. heheh

Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta cu bar da gledam da temp raste ...XD trudim se da budem spremna na to da ciu svaki cas da dobijem (od juce sam u pripravnosti jer mi je ciklus od 28-30) al opet lepo mi je da mastam i vizualizujem da se to sa divnim razlogom nece desiti :wub:

taman osetim sveee uobicajene simptome pmsa a onda dnanas npr proverim i osetim da mi je cervix visoko, zatvoren i mekan i za cas naraste nada ko svez kvasac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta cu bar da gledam da temp raste ...XD trudim se da budem spremna na to da ciu svaki cas da dobijem (od juce sam u pripravnosti jer mi je ciklus od 28-30) al opet lepo mi je da mastam i vizualizujem da se to sa divnim razlogom nece desiti :wub:

taman osetim sveee uobicajene simptome pmsa a onda dnanas npr proverim i osetim da mi je cervix visoko, zatvoren i mekan i za cas naraste nada ko svez kvasac :D

Uvek se treba nadati čudu. Nego, ja nikako nisam znala to sa crviksom da procenim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od proslog ciklusa nasumicno proveravala. Isto kao i sa temperaturom dolazi do promena. Pred mens. bi trebalo da je cervex nisko i tvrd a ako je odoslo do oplodnje onda bude dublje i mekan. Ja sam npr odredila da mi je pola prsta merna jedinica dakle sta osetim i kako na toj dubini normalno sedeci na wc solji. Ja se izvinjavam na detaljisanju ali mozda moze da bude od pomoci ovo objasnjenje.

P.S. Slazem se za nadu zato sam otisla danas na bhcg iz krvi da se resim dileme. Spremna sam da je negativan rezultat ali ako bude drugacije necu da se bunim :DDDDDDDDD

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od proslog ciklusa nasumicno proveravala. Isto kao i sa temperaturom dolazi do promena. Pred mens. bi trebalo da je cervex nisko i tvrd a ako je odoslo do oplodnje onda bude dublje i mekan. Ja sam npr odredila da mi je pola prsta merna jedinica dakle sta osetim i kako na toj dubini normalno sedeci na wc solji. Ja se izvinjavam na detaljisanju ali mozda moze da bude od pomoci ovo objasnjenje.

P.S. Slazem se za nadu zato sam otisla danas na bhcg iz krvi da se resim dileme. Spremna sam da je negativan rezultat ali ako bude drugacije necu da se bunim :DDDDDDDDD

Ma šta se izvinjavaš sa detaljima, to je poželjno da znam kako i šta :)

Ajde, šta bude biće. Navijam svakako. A kad treba da NE dodje veštičara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnjih par ciklusa mi je bilo na 28 dana tako da je trebalo da ne dodje u nedelju, pre dva dana. Hvala za podrsku :wub:

.Naja. i Milichica87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo i mene ;) Sackili jel nas to napustas? :) ajde navijamo da odes u prvi trimestar,smori nas ovde ...bezi tamo :D salim se,ali nadam se da je + ...ja danas bila po rezultate papa testa,sve ok..inace batalila sa pusenjem ( da,da...bila sam grozna i nisam mogla da prestanem) ali sad vec par dana ne pusim...inace ovo je moj graf,mali skok T danas,i malo me kao boleli jajnici...da li se to O najavljuje :huh:838-Untitl.png

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackili kad ce biti rezultati?navijam jako...

Milcice kao da je danas O...uglavnom ima x od juce,a i danas jedan..za svaki slucaj......

Milichica87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak cemo se jos vidjati ovde! Jbt u sred Usca sam se ulogujem da javim!Mnogo mi znaci druzenje sa vama i zahvaljujuci ovom kutku osecam se jakom! Idemo dalje. Ljubim vas!

Milichica87 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kolika je beta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak cemo se jos vidjati ovde! Jbt u sred Usca sam se ulogujem da javim!Mnogo mi znaci druzenje sa vama i zahvaljujuci ovom kutku osecam se jakom! Idemo dalje. Ljubim vas!

I mi tebe :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
Sackili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico svaka cast za ixice samo tako nastavite! I ja cu veceras da imam jedan da zatvorimo ovaj mesec na lep nacin, da sacekam mecu vecu pa u nove pobede :) Alex bilo je > 1 rezultat tako da nema sumnje da toplomer ostaje pored jastuka.

P.s. Mama mi je rekla da sam i zaceta posle dosta vremena uz pomoc merenja bazalne temp i isto je tada imala 27 godina ( a posle mene je lako opet ostala trudna ) dakle ima i do genetike da nam je prvo lenjo da dodje :D Pokazivala sam joj danas kako izgleda FF kaze Ijuuuuuuu sta sve ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene graf zeza,ja upisem T od jutros on mi smanji T od juce...i sve tako...inace danas T opala...mozda ovog meseca nema O...bas su mi niske T...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak cemo se jos vidjati ovde! Jbt u sred Usca sam se ulogujem da javim!Mnogo mi znaci druzenje sa vama i zahvaljujuci ovom kutku osecam se jakom! Idemo dalje. Ljubim vas!

Sackili, je l to znači da je došla veštica? Ako jeste, nemoj da brineš, samo hrabro dalje kreni. :) A eto svaka od nas nadje podršku ovde da se krene dalje, ma koliko suludo nekad zvučalo, pored bliskih ljudi u stvarnom svetu. Grlim jako! :wub:

Miličice, O se polako priprema, važno je da su tu iksići, kao i po običaju :D navijam da ovaj bude zelen :)

Milichica87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najo dodje jutros i ubi od 6 ne idem na posao koliko me bol samleo! A da nije ovog mesta ja ne znam sta bi radila! Moji svi su u fazonu ma bice,opusteno i ne znaju koliko ja to zelim a ne mogu ni da objasnim nekome ko nikako nije u toj prici.Moje drugarice su skoro sve neudate a bas ni jedna trenutno ni od udatih nece dete tako da ste mi vi i mm jedina prava podrska i snaga! A ti Mico ne brini bice O da bude i ixica pa ce biti oxoxo :D ako te zeza chart reloaduj vise puta!

Milichica87 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drugarice,da vas pitam ovde...trazila sam temu ali nisam nasla..malo pre sam isla da piskim,i kad sam se obrisala bio je mali trag krv,blede boje...obrisala sam se jos jednom da proverim,ali nista...sta bi to moglo biti?Da napomenem da sam pre 15-tak dana bila na pregledu i da je sve ok..moj ciklus imate na grafu,vestica je kao sto vidite prosla...nije mi jasno sta je ovo...nije mi se nikad pre desavalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili je implementacijsko (daj Boze) ili ti je pukao kapilarcic unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis da je moguce da je implementacijsko vec ovako rano...? Ja ni ne vidim moju O :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino ako je bilo juce mada ja mislim da je bio ipak kapilarcic u svakom slucaju nije ništa ozbicjno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sackii, zao mi je zbog negativne bete, drzim fige da bude visa sledeceg meseca ;)

Milichice, a da nije od ovulacije? Ili ako ste imali odnos pa zbog toga? Ne verujem da je u pitanju implantacija, pre ce biti da je O ;) Nadam se da ste iskoristili :rolleyes:

Milichica87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Anchy hoce to i od O da zarozi! A sto se bete tice hvala za podrsku i bice bolje... meni nikada nista nije bilo da lako i brzo da uspem ali sam zato naucila da se borim i da cenim i da stvorim.Sve dame ovde ste veeeliki borci i svaka čast :)

.Naja., BlueFairy i Milichica87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroo meračice :)

Da se ne poveruje, meni je tek jutros obeležio O. Mada ja mislim da je bila izmedju 25. i 26.dc. Mada ne znam kakve su ove kasne ovulacije.. Videćemo.

2ow-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja bi rekla da je dan ranije ali nema veze bitno je da je x bio u pripravnosti i da sada cekamo nesto drugo na toj karti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Anchy hoce to i od O da zarozi! A sto se bete tice hvala za podrsku i bice bolje... meni nikada nista nije bilo da lako i brzo da uspem ali sam zato naucila da se borim i da cenim i da stvorim.Sve dame ovde ste veeeliki borci i svaka čast :)

Naravno, znamo za sta se borimo :wub: :wub: :wub:

Jutroo meračice :)

Da se ne poveruje, meni je tek jutros obeležio O. Mada ja mislim da je bila izmedju 25. i 26.dc. Mada ne znam kakve su ove kasne ovulacije.. Videćemo.

2ow-chartg.png

Naja, ja ne verujem u te kasne ovulacije. Mislim da ti nisi videla neke od mojih prvih grafova, ono je bilo katastrofa. Nemoj da me shvatis pogresno, ali mislim da tebi treba pomoc lekara, odnosno izazivanje ovulacije klomifenom, ili cime vec, naravno, sa tim ne smes sama da se igras. Znam da ne sedis bas skrstenih ruku, radila si i hsg, ali ne znam sta tvoji doktori vise cekaju, mislim da je vreme za korak napred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy,potpuno si u pravu. Trebala sam posle ovog ciklusa na inseminaciju,ali pre par dana smo ustanovili da dragi ima ureaplazmu,pa je počeo odmah sa terapijom,a samim tim je i inseminacija odložena da mesec dana,tj. tek posle terapije i kontrolnih rezultata.I moj doktor je primetio da su mi kasne O,tako da je spomenula da cu morati lekove da uzimam za O,tako da ja predpostavljam da cu uzimati klomifen. Ali to sve tek za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.