Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

IvanaV, mozda si ti jedna od srecnica koja nema s&s bolest :P

Mogu samo da se nadam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moja jutros. Hm, sta mislite devojke?!

7r-Ovulat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je moja jutros. Hm, sta mislite devojke?!

7r-Ovulat.jpg

Odlicno izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su nesto vise temperature nego inace, posto kasljem i prehladjena sam...

Valjda ce me proci uskoro inace dzabe merenje

s3d-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene su nesto vise temperature nego inace, posto kasljem i prehladjena sam...

Valjda ce me proci uskoro inace dzabe merenje

Imas tamo opciju za prehladu, pa je obavezno cekiraj. Imas brdo nekih simptoma koji mogu da nas zadese, smrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da i ja postafim svoj prvi grafikon mada ima samo dva merenja. Juce mi je na flkm vidjen folikul od 19 mm, i ovulaciju ocekujem u svakom trenutku. Temperatura mi je od juce porasla za 0.1 sto i nije neki skok, zar ne? Sutra svakako opet idem na uz pa cemo znati da li je bila O ili ne. q1o-graf11.jpg

Moram priznati da mi je zabavno ovo merenje BT, nesto se bar desava dok cekam O a zatim i testove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad prelistavam unazad vase grafike i primecujem da je O oznacena bas u tom prvom danu kad pocne T da raste. Znam da je u mom slucaju malo nemoguce odrediti na osnovu dva merenja u sred ciklusa, ali po uz bi to moglo da bude danas. Bas mi uzbudljivo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Љубинка, скок се дешава после овулације, 1-2 дана, тако ако буде данас поподне или увече овулација, температура ће да ти скочи можда тек у уторак, тако да те не збрињава, мало варирање није ништа битно, то за 0,1 С.

Ja malo trcim pred rudu :P Nema veze, sledeci mesec ce da mi bude sve jasno, ako uopste bude potrebe za merenjem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kzl-chartg.jpg

Evo i mene za danas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto mrzim kad nisam tu ceo dan, pa propustim svasta, sad me mrzi da vas sve citiram <_<

A najvise me nervira sto necu znati sta je sa Lunom.. <_<

Ljubinka, super raste temperatura, ima i folikula, znaci sve je ok ;)

Jekic, pa i kod tebe ce svakog casa :o

Samo ja moram da cekam 15 dana... Mrzim sto su mi dugacki ciklusi! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam popila febricet juce posto sam sinoc imala 37.5 pa evo jutros mi se unormalila temperatura...

A ff me casti 5 dana vip treatment-om :rolleyes:

q8b-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, vidis, odmah spala temperatura :rolleyes:

Ma nije ti to toliko ni bitno, pred ovulaciju ce da se regulise sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, vidis, odmah spala temperatura :rolleyes:

Ma nije ti to toliko ni bitno, pred ovulaciju ce da se regulise sigurno.

Pa ako me bude drzala ova prehlada ili sta je vec jos nedelju dana necu ni znati kad je bila ovulacija jer temperatura luduje..a valjda ce se srediti, vec mi je dosta, a kasljem po celu noc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja cu ti odgovoriti, vidim da ti je skok bio 17-tog dana ciklusa, tako da ti je ovulacija verovatno bila 16-tog dc, temperatura skoci dan/najvise dva nakon ovulacije, i trebalo bi da ostane tako povisena do sledeceg ciklusa odnosno do pozitivnog testa ;)

Prelistaj malo onaj sajt koji ti je Jekic dala, ima puno korisnih informacija, mi ovde sve njega koristimo, lakse ti je da upisujes temperaturu direktno tamo nego da svaki dan pises na papir. Mozas i sad da se registrujes i sve podatke preneses u tabelu.

Pitaj slobodno sve sto ti nije jasno.

Da li ima neke veze kod merenja bazalne temperature, ako se zaspi u toku merenja? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neke veze kod merenja bazalne temperature, ako se zaspi u toku merenja? Pozdrav

:D Ma jok ;) Meni se to stalno desava, posto nakon merenja obavezno nastavljam da spavam, a nekad zaspim i u toku merenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaa, imam PMS, o neee, a i temp. je malo pala 24-ti mi je dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Ma jok ;) Meni se to stalno desava, posto nakon merenja obavezno nastavljam da spavam, a nekad zaspim i u toku merenja.

Hehe! Hvala na odgovoru! Ja redovno zaspim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno izgleda :)

Prošlog meseca sam prvi put merila bazalnu temperaturu. Nije mi baš najjasnije :) Molim te, reci mi sad po tvom grafikonu gde smatraš da su plodni dani? Meni varira gore-dole, kao i tebi, poraste mi negde na sredini ciklusa, pa padne, s tim što mi je najviša bila oko 25-26 dana. Koliko sam videla na tvom grafikonu, tako otprilike je i tebi.

Molim te za pomoć :)

I reci mi, molim te, gde si našla tu tabelu u elektronskoj formi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošlog meseca sam prvi put merila bazalnu temperaturu. Nije mi baš najjasnije :) Molim te, reci mi sad po tvom grafikonu gde smatraš da su plodni dani? Meni varira gore-dole, kao i tebi, poraste mi negde na sredini ciklusa, pa padne, s tim što mi je najviša bila oko 25-26 dana. Koliko sam videla na tvom grafikonu, tako otprilike je i tebi.

Molim te za pomoć :)

I reci mi, molim te, gde si našla tu tabelu u elektronskoj formi?

Recimo na grafikonu na prethodnoj strani, LunaMi - ovulacija je bila kad je povucena ta crvena veritkalna crta, 11 dan ciklusa kod nje..dakle posle ovulacije su uglavnom vise temperature

A jekic ti je objasnila u postu iznad za sajt fertilityfriend.com :)

Evo i mene..

4cp-chartg.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se opet vratila na 36.6, nista mi nije jasno, trebalo bi da dobijem za 3-5 dana,povremeno mi je muka, ali povremeno imam i utisak da cu dobiti....grozno je ovo iscekivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pocinjem od sutra. Ne ide vise ovako na pogadjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam skinula neku tabelu sa RR foruma. Je li nece predstavljati problem sto nisam mjerila prvi dan, iako jos nisam dobila? I koliko drzite toplomjer ispod jezika, onaj obicni, posto mi je na digiju otisla baterija, treba je zamjeniti. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmerih sad temperaturu-36-9,sutra treba da ne dobijem?Jel dovoljno velika?Ustvari kolika bi trebala da bude dan pred vesticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Трмаља иди на овај сајт, региструј се, потпуно је бесплатно, и много је лакше него на РР табела, ево ја ћу да ти помогнем ако не можеш да се снађеш, корак по корак.

http://www.fertilityfriend.com/

Није проблем што мериш живиним, само циклус који почнеш да мериш са једним топломером мораш цео да мериш са истим, за случај да има одступања између топломера.

Искрено ти препоручујем да почнеш да мериш тек када добијеш, јер ћеш овако бити збуњена због високих температура, пада па опет температура, нећеш моћи да одредиш кад ти је тачно овулација.

Надам се да нећеш да мериш следећи циклус, и да ће ипак код тебе бити плусић.

Nist ti se ja na ovom nisam snasla. Ajd ti to meni korak po korak. Samo sam skontala gdje upisujem tturu. Malo mi je engleski otupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.