Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Au, Jekic, al smo opasne, gle sta je zainteresovanih :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve ste vi carice, bas ste me oraspolozile.

Evo i moje tabele. Jedva cekam vase komentare.

u9q-Ovulat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LunaMi, samo cu da kazem :rolleyes:

A koji toplomer koristis, kako ti pokazuje pola stepena? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, malo mi je pala temperatura 36.4, da li jos imam cemu da se nadam?Inace, malo se cudno osecam, ne znam da li je pms ili nesto lepse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Padaaaa! Buaaaaaaaaa, pa obicno mi skoci temperatura kada sam kod s&s, sta je sada???? Mozda razlog sto su mi prvi put kupili nesto?!

eq6-Ovulat.jpg

Anchy, koristim onaj obican, a crtica je tacno izmedju dve mere, pa eto ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Боцо не знам колико ти је пала и који ти је дпо.

Nije mnogo, 17-ti,18-ti, 19-ti,20-ti i 21-vi dan je bila 36.6, a danas 22-gi dan je 36.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па колико ти траје циклус. Ако добијаш на 28 онда ништа не мора да значи.

Ranije sam tacno na 28, a posle porodjaja (imam jednu bebu a sa drugom ide teze) se poremetio ciklus pa bude od 29 do 31 dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Онда је ништа не значи, ако добијаш на 29-30 дана, варира температура стално у лунарном делу циклуса.

Колико се трудиш са другом бебом.

sada cete reci da nisam normalna, trudimo se treci mesec, znam da je to nista, ne znam tacno tvoju situaciju, ali na ovoj temi vas sigurno ima puno koje cekate mnooogo duze i to i prvu bebu, ali ja sam oba puta ko od sale zatrudnela, pa mi je zato sad frka.Kazem oba puta jer se prva trudnoca zavrsila spontanim pobacajem, a proslog meseca sam imala sve simptome, i nista, a nesto sam se bila prehladila tada pa mi se svasta vrzmalo po glavi.Inace, muz i ja iz mnogo razloga, da vas sad ne davim, ne bismo pravili vecu razliku izmedju dece, ali kako Bog da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Луна није много пала, вероватно због поклона се мало шокирао организам, мени и даље делије фантастично, навијам драга :D :D :D

m1231.gif m1218.gif

Nadaj se za mene, ja vise ne smem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam u ponedeljak; nesto se bojim ranije.

Ona stara Luna bi do sada vec brdo testova uradila, ali ova je sva preplasena. Ako opet vidim samo jednu crtnu bice mi strasno.

Icicu u ponedeljak u upravu kod ovim iz mts-a, da vidim moze li da se ubrza vise taj prenos. Ovde kod s&s vise necemo imati adsl, ukinuli smo, a moj iz Bg-a treba da prebace. Bas mi nedostajete. Ocas posla mi uklonite sumlje i tugu. Ne mozes svakom ni da pricas sta te muci, a ljudi i ne razumeju, jos sa svojim "divnim" komentarima znaju i da naprave haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas izmerila prvi put svoju BT :D Nocas sam stavila toplomer pod jastuk, da ako se Sava prvi probudi ga ne bi video i cim sam otvorila oci ja ga stavim u usta. Niko mi nije rekao da ga nije bas tako lako i zadrzati u ustima, klizi i vise puta mi je ispao :P Dobro da se nije razbio jer je onaj stari sa zivom. Temperatura je bila 36.30 upisala sam u graf. ali necu jos da ovde postavljam kad imam samo jednu tackicu a i pocela sam da merim od skoro polovine ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas izmerila prvi put svoju BT :D Nocas sam stavila toplomer pod jastuk, da ako se Sava prvi probudi ga ne bi video i cim sam otvorila oci ja ga stavim u usta. Niko mi nije rekao da ga nije bas tako lako i zadrzati u ustima, klizi i vise puta mi je ispao :P Dobro da se nije razbio jer je onaj stari sa zivom. Temperatura je bila 36.30 upisala sam u graf. ali necu jos da ovde postavljam kad imam samo jednu tackicu a i pocela sam da merim od skoro polovine ciklusa.

Klizi. Ja obicno drzim toplomer, ovlas sa prstima, kao da pusim cigaru :-)

Nasteluj sat na isto vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Видећемо Љубинка како ће да буде овај месец, јер си мерила од средине циклуса, надам се да ћемо да ухватимо овулацију, надам се да нисмо закаснили, мада ова температура је доста ниска, и требало би да значи да овулације још није било.

Узми дигитални много је лакше за коришћење.

Ma ja ovaj mesc ni sa folikulometrijom ne mogu da je uhvatim :unsure: Nema veze, taman da se ustosim za sledeci mesec a i da vidim kakva mi je temperatura inace. Vec sam jednom spomenula da mi je godinama bila 35,7 normalna, mozda se posle porodjaja nesto promenilo (ne znam, jer inace skoro nikad ni nemerim temperaturu) a ako je i dalje ispod 36 onda je ova od 36.3 visoka. Nesto mi se ne daje 2000 din za digitalni, snacicu se i sa ovim, radila sam ja i teze stvari :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е онда је теби можда овулација прошла :(

А дигитални је око 400 динара, нису скупи сад их има лом живи па су спустили цене због конкуренције, ја их имам два, један код куће а један ако спавам негде на страну, код мојих кад одем или на пут па ми је увек у торби.

Stvarno?! Moracu malo da potrazim jer kod mene u apoteci je ta cena, zelenasi jedni :angry:

Videcemo danas na flkm ima li stogod, mozda se tek sprema pa je ovo ipak niska temperatura. Mnogo toga mi se normalizovalo posle porojaja, mozda je i temperatura. Visina temperature zavisi i od periferne cirkulacije, narocito ako se meri ispod pazuha a ja sam iskljucivo tako merila do danas, a i od stitne zlezde, pa ako ona sporije radi niska temperatura je jedan od simptoma. Da sam to znala ranije mogla sam jos pre 15 godina da povedem racuna, ali evo sad je prilicno stabilizovana situacija pa se mozda i temperatura normalizovala. Videcemo, sada cu redovno da je pratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пиметила сам да сам Љубинки писала све у множини што се тиче њене овулације-надам се да ћемо да је уловимо, да нисмо закаснили :lol: :lol: :lol:

Oko sokolovo je sve zapazilo m1223.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko sokolovo je sve zapazilo m1223.gif

Ma bitno je da je mi ulovimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bitno je da je mi ulovimo :D

Mudro zboris, dubok naklon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuhu skapirala sam kako se pravi grafikon na onom sajtu, ali ne znam kako ovde ubacite sliku :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Padaaaa! Buaaaaaaaaa, pa obicno mi skoci temperatura kada sam kod s&s, sta je sada???? Mozda razlog sto su mi prvi put kupili nesto?!

:lol: :lol: Gde su sad baš našli?! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuhu skapirala sam kako se pravi grafikon na onom sajtu, ali ne znam kako ovde ubacite sliku :huh:

Jekic je to vec pisala, odes na http://www.slikomat.com i ubacis (choose file) slicicu i samo kliknes na nalozi. On izbaci kodove. Izaberi onaj za forum i vuala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Gde su sad baš našli?! :lol:

Valjda cene da je posle godinu dana red da mi i nesto kupe :D

A inace, ako te ne mrzi mozes i pogledati u tabeli za prethodni mesec, kad sam kod njih obavezno mi skoci temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ево како сам анчи објаснила, тако и ја постављам, пробај и ти.

сад бегам идем на вечеру :rolleyes:

Kakva brzina t0813.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda cene da je posle godinu dana red da mi i nesto kupe :D

A inace, ako te ne mrzi mozes i pogledati u tabeli za prethodni mesec, kad sam kod njih obavezno mi skoci temperatura

:lol: :lol: Pa to znači da onda moja temperatura uopšte neće biti u redu jer živim sa njima :lol:

Hvala Jekić, sad ću da pokušam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaV, mozda si ti jedna od srecnica koja nema s&s bolest :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.