Bazalna temperatura

odgovora

Objavljeno

Imam jedno pitanje za drage moje.

Pricate stalno o tome da kada je neka ostala u drugom stanju da joj je skocila temperatura na nekih 37,2-37,2.

Ali mene interesuje, posle kog vremena od zaceca skoci temperatura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LunaMI, ja zaista ne znam odgovor na to pitanje, i ja se mucim s ovom temperaturom vec mesec dana. Preporucujem ti da se registrujes na ovaj sajt, tu mozes da upisujes podatke u ovu tabelu, videla si moj grafik, a imas i dosta korisnih informacija, zaista mozaes dosta toga da saznas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy07,hvala ti, proucicu sajt malo bolje. Javljam ako nesto doznam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LunaMI, ja zaista ne znam odgovor na to pitanje, i ja se mucim s ovom temperaturom vec mesec dana. Preporucujem ti da se registrujes na ovaj sajt, tu mozes da upisujes podatke u ovu tabelu, videla si moj grafik, a imas i dosta korisnih informacija, zaista mozaes dosta toga da saznas.

Upravo se registrovala :-)

Ako mi nesto ne bude jasno pitacu vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi, slobodno pitaj ako ti bude trebala pomoc.

Evo meni temperatura pala jutros, tako da cu verovatno da dobijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu, cisto zbog sebe, da vidim kako se krece. Samo ne znam kako da objasnim ff da imam cistu. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocinje novi ciklus, dobila sam jutros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, hvala, Jekic, pa tek je pocetak, videcemo kako ce da ide na dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, ja uopste necu da upisujem sekret, jer ocigledno ne umem da prepoznam...t1812.gif

Sta mislis, dal ce svejedno da mi obelezi ovulaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa opet imam situaciju kao proslog meseca, odmah nakon menstruacije sam pocela da stavljam vaginalete, imam jos danas. Znaci dok stavljam vaginalete ono sto je ostalo od njih izlazi ceo dan, kad budem prestala verovatno ce da bude potpuno cisto par dana, kao proslog meseca, sad necu da lupam, ako odredi na osnovu temperature ok, ako ne onda nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje Jekic i Anchy,

Kako da ovde ubacim svoju tabelu?

Volela bih da me posavetujete, jer ste majstori za ove tabele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje Jekic i Anchy,

Kako da ovde ubacim svoju tabelu?

Volela bih da me posavetujete, jer ste majstori za ove tabele.

LunaMI, idi na stranu 3 ove teme, pri kraju stranice je Jekic meni objasnjavala kako da postavim, ali ja ne mogu da kopiram sliku u komp pa mi ona izbacuje tabelu. Jeeee, konacno imamo drustvo ovde :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Anchy, odoh odmah.

Kad izucim, turam tabelu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u1l-Ovulat.jpg

Valjda ce se videti :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam da si u sredu bila kod doktorke, i da ti je rekla da bi trebalo ovulacija u petak, jel ti radila folikulometriju? Meni je proslog meseca doktor promasio ovulaciju, i to za 5 dana, isla sam samo jednom na uz , sad cu cesce. Inace ovo mi deluje dobro. Vidim da nisi uvek merila temperaturu u isto vreme, ovde mozes da prilagodis temperaturu kad ne uspes na vreme da izmeris: http://www.whenmybaby.com/basalbodytemperature.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh, zar i to treba.

Sve cu sada da precekiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Луна Ми добро дошла овде напокон ћемо да имамо друштво :D

Hvala, bolje vas nasla.

Imam, narafski odmah pitanje za vas, i to da je jedno :P

Prvo, kada ispravim ove temperature prema odgovarajucem vremenu (http://www.whenmybaby.com/basalbodytemperature.php) da li treba da menjam vreme u tabeli ili ne?

Drugo, zasto mi nije detektovao ovulaciju?? Da li nesto radim pogresno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LunaMi, u tabelu uvek unosis isto vreme, da ti se ne bi pojavljivale one bele tacke, nego da ti sve budu plave, cisto da te ne zbunjuje. Ja mislim da ce da ti obelezi ovulaciju u subotu, jer i za taj dan si upisala plodni sekret, a on prestaje odmah posle ovulacije, znaci ako ti je ovulacija bila u petak u subotu vec ne bi trebalo da imas plodni sekret, a ako si ga imala i u subotu verovatno ti je tad bila ovulacija. Ako ti je i danas povisena temperatura verovatno ce danas vec da ti je obelezi, ne brini nista ;)

Nadam se da sam ti malo pojasnila, ako te nisam jos vise zbunila... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce, pisala sam u cekalicama, folikul 1,5cm, nece jos, u cetvrtak idem ponovo, ne verujem da ce do tad da bude.

Ej, pa cim dodje ovakvo vreme, mi se razbolimo. Meni jutros normalna temperatura, ali sad osecam da me boli grlo, i da mi nesto nije kako treba, ne bi me cudilo da i meni sutra skoci ako se razbolim.

A kako me zbunio tvoj grafik dok nisam procitala da si bolesna :rolleyes:

Mozes neki lekic dok jos nije bila ovulacija, naravno cajevi, vitamini... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene i dalje nema detekcije ovulacije na tabeli.

Mora da nesto pogresno radim :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je problem u plodnom sekretu u subotu, jel si sigurna da je bio "watery"? Probaj da stavis neki drugi da vidis sta ce da se desi. Od petka imas skok temperature, ali od subote nemas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, ne verujem da ce da joj ovako obelezi jer od 12 dana nema skok, a ima plodni sekret, ja mislim da je u tome problem, ako joj je u petak bila ovulacija obelezice samo ako izbaci plodni sekret od subote.

Izgleda da ce da me zaobidje prehlada, hvala Bogu.

Ti kako si od jutros?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda sa san najzad sredila kako treba.

Problem je bila temperatura (bar tako mislim) koja je izmerena u razlicito vreme od standardnog. Kada sam to izmenila i jos jednom proverila sekret (oh Boze!) sa upisanim u svescicu, ovo je iskocilo.

E sada, da li da tipujem da je ovulacija bila u subotu ili u petak kao sto je doktorica procenila???

Jekic, nadam se da ces brzo da ozdravis. Meni je danas izasla polu-groznica na gornjoj usni. To mi se desilo i prosle nedelje, a u zivotu nikada to nisam imala. Kazem polu, jer nije izasao onaj grozni grozd.

Jekic, uplasila si me sa tim padom progesterona. Sta to sve znaci?? I kako se meri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е сад пад прогестерона са тобом нема везе јер је ово скроз другачији графикон, видиш да ти је ФФ обележио овулацију, нисам ни ја разумела баш најбоље али рецимо то овако, гледала сам на другим форумима и кад се деси пад температуре онда је обично прогестерон у питању, због њега је темепратура вишља после овулације и његова вредност показује да си имала или ниси имала овулацију, и када падне 1-2 пред менструацију то значи да до оплодње није дошло.

Вади се 7 дана после овулације, преко крви и то је то. ја сам пре два месеца вадила, и потврдио ми је да је било овулације.

Ево теби сад кад син поправила, држи се температура горе, тако да мислим да са тим немаш проблема.

Ugrejala si mi srce. Hvala ti!!!!

t1811.gif

Priznajem da sam se ufonjala.

Jekic, mogu li lekari da pogrese oko ovulacije??? Mislim, dr mi je na pregledu rekla da se cervix bas lepo otvorio, rekla je koliki je folikul i da za dva dana ocekuje ovulaciju. Cak je upisala i da je dijagnoza periovulatio.

Najsladje mi je sto je na nalazu stavila i sledece:

"Ne cuvati se kroz 2 i 3 dana."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.