Tate i kućni poslovi

odgovora

Objavljeno

kod mene muz nikad nije oribao wc solju,prozore ,promeni posteljinu asve ostalo manje vise radi...pogotovo sada kada se penzionisao i crkava od dosade..cak je postao vrstan kuvar...ekspert za skidanje fleka i ekspert za ribanje podova :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu,sta uradi to coveku!U temi ,,koliko vam tate pomazu,, si pisala da je aljkav nemaran i lenj a gle sad koja promena na bolje!Bravo Micilici ,daj savet kako da nagovorimo muskarce da sve rade u kuci!JEEEEEEEEEEEE!Ne kazu dzabe da su Vranjanke opasne! :lol:

Draga moja jako je lepo videti da neko obraca paznju na moje postove do te mere da tacno zna sta sam na kojoj temi pisala! Drago mi je da korisno provodis svoje slobodno vreme :lol:

Sto se mog dragog muza tice- nije neke stvari toliko radio sve dok je imao naporan fizicki posao a ja bila kuci sa bebom i dok je STUDIRAO a ja ga kao divna zenica podrzavala i pustala da radi dok ja na sebe preuzimam veci do kucnih obaveza. Ali od kada je diplomirao na masteru (da ga pohvalim juce smo bili na ceremoniji dodele doploma :) ) i nije imao obaveze oko ucenja, ispita i radova, otad svakog dana zenici i kceri pokazuje koliko ceni to sto smo bile pune podrske 1+2god! Posto ume, zna i moze (ko i vecina jer nije tesko kad se hoce) on je recimo resio da ja vise ne perem sudje jer to zaista ne volim. Tako da sve sto sam pre pisala stoji- i da kuva, i majstorise, i da cisti kupatilo (al ko sto rekoh i dalje ne po mojim standardima pa to ja odradim), usisa i obrise prasinu, sve to ume, sve to uradi- ponekad samoinicijativno, ponekad vidi kad ja pocnem pa se pridruzi, ponekad zvocam pa upali na gurku :lol: .

E a kesice cipsa da ume da ostavi kad uvece ode u krevet- to i dalje stoji, al stoji i da ih ujutru pokupi zajedno sa mojom casom ili ambalazom od onoga sto sam ja grickala (pa nisam ni ja andjeo :rolleyes: ). Sezona fudbala mu je zavrsena, svu sportsku opremu je preselio u supu i zato nemam trenutno zamerki na blato (al opet bolje i blato da dovuce nego karmin na kosulji ili pijani zadah :lol: ) ! A to sto je ostavio podignutu dasku- nije prosao bez kritike, sada su sve spustene (pa bila ja Vranjanka ili ne higijena je u pitanju).

Ali bilo da je daska ili kesica cipsa (ko sto rekoh uredno uvezana, pedanterija moja :P ) naspram problema koje neki ljudi imaju je meni mizerna! On je u mojim ocima svetac- i radio i studirao, i omogucivao nam luksuz divno provedenog slobodnog vremena sa njim, a to sto sam se jednom pozalila da "ume a bude aljkav" nisam ocekivala da se u kamen uklese, da me se za to proziva i da se bilo ko drzi toga ko pijan plota! :lol:

Ono sto nijednom nisam rekla jeste da je on savrsen- niti je bio niti je sad, i zaista ne ocekujem to od njega niti bilo koga.

Na pitanje o savetu kako da muz u kuci ne digne noge na sto i ocekuje sve od zene, ali i kako da bude uspesan u svom poslu (master na gradjevini + degree u business science + na korak od chartership + 3 nagrade za radove u poslednje 2god), e taj jedino mm moze dati! Ja sam samo zahvalna da ga takvog kakav je imam kraj sebe i naseg deteta!

Sad cu prestati da ga hvalim da ga ne urocim ili mi ga ne ukradu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa, zene....

Ne znam sto se Micilici iznervirala... :huh:

Normalno je da svi oni imaju faze...

Mm je katkad stvarno raspolozen da mi pomogne, i da sve od sebe da to uradi sto bolje, dok po nekad zaista ne moze da se sjeti izbaciti smece... Sve je to dio svakodnevnice, pa i nama se desava da nam je mrsko obrisati prasinu, ili usisati...

Samo bez nervoze, mislim da LAKI/LUKA nije mislila nista lose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa, zene....

Ne znam sto se Micilici iznervirala... :huh:

Normalno je da svi oni imaju faze...

Mm je katkad stvarno raspolozen da mi pomogne, i da sve od sebe da to uradi sto bolje, dok po nekad zaista ne moze da se sjeti izbaciti smece... Sve je to dio svakodnevnice, pa i nama se desava da nam je mrsko obrisati prasinu, ili usisati...

Samo bez nervoze, mislim da LAKI/LUKA nije mislila nista lose...

Ma naravno Borjana, nije ni LL nista lose mislila, nisam se ni ja iznervirala. Tesko mene moze neko da iznervira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups! Kliknula dvaput na slanje! Verovatno sto mi podsvest kaze da sam nesto zaboravila da napisem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja jako je lepo videti da neko obraca paznju na moje postove do te mere da tacno zna sta sam na kojoj temi pisala! Drago mi je da korisno provodis svoje slobodno vreme :lol:

Sto se mog dragog muza tice- nije neke stvari toliko radio sve dok je imao naporan fizicki posao a ja bila kuci sa bebom i dok je STUDIRAO a ja ga kao divna zenica podrzavala i pustala da radi dok ja na sebe preuzimam veci do kucnih obaveza. Ali od kada je diplomirao na masteru (da ga pohvalim juce smo bili na ceremoniji dodele doploma :) ) i nije imao obaveze oko ucenja, ispita i radova, otad svakog dana zenici i kceri pokazuje koliko ceni to sto smo bile pune podrske 1+2god! Posto ume, zna i moze (ko i vecina jer nije tesko kad se hoce) on je recimo resio da ja vise ne perem sudje jer to zaista ne volim. Tako da sve sto sam pre pisala stoji- i da kuva, i majstorise, i da cisti kupatilo (al ko sto rekoh i dalje ne po mojim standardima pa to ja odradim), usisa i obrise prasinu, sve to ume, sve to uradi- ponekad samoinicijativno, ponekad vidi kad ja pocnem pa se pridruzi, ponekad zvocam pa upali na gurku :lol: .

E a kesice cipsa da ume da ostavi kad uvece ode u krevet- to i dalje stoji, al stoji i da ih ujutru pokupi zajedno sa mojom casom ili ambalazom od onoga sto sam ja grickala (pa nisam ni ja andjeo :rolleyes: ). Sezona fudbala mu je zavrsena, svu sportsku opremu je preselio u supu i zato nemam trenutno zamerki na blato (al opet bolje i blato da dovuce nego karmin na kosulji ili pijani zadah :lol: ) ! A to sto je ostavio podignutu dasku- nije prosao bez kritike, sada su sve spustene (pa bila ja Vranjanka ili ne higijena je u pitanju).

Ali bilo da je daska ili kesica cipsa (ko sto rekoh uredno uvezana, pedanterija moja :P ) naspram problema koje neki ljudi imaju je meni mizerna! On je u mojim ocima svetac- i radio i studirao, i omogucivao nam luksuz divno provedenog slobodnog vremena sa njim, a to sto sam se jednom pozalila da "ume a bude aljkav" nisam ocekivala da se u kamen uklese, da me se za to proziva i da se bilo ko drzi toga ko pijan plota! :lol:

Ono sto nijednom nisam rekla jeste da je on savrsen- niti je bio niti je sad, i zaista ne ocekujem to od njega niti bilo koga.

Na pitanje o savetu kako da muz u kuci ne digne noge na sto i ocekuje sve od zene, ali i kako da bude uspesan u svom poslu (master na gradjevini + degree u business science + na korak od chartership + 3 nagrade za radove u poslednje 2god), e taj jedino mm moze dati! Ja sam samo zahvalna da ga takvog kakav je imam kraj sebe i naseg deteta!

Sad cu prestati da ga hvalim da ga ne urocim ili mi ga ne ukradu :P

Sto se postova tice,ja imam samo dobru memoriju i obracam paznju na detalje.Inace,bas se pitam kako te ne mrzi da nam sve u sitna crevca opisujes i da na svaki komentar reagujes bio on pozitivan ili negativan.Joj kako te ne mrzi!Sto se mog komentara tice bio je krajnje pozitivan i saljiv. :P ALI ti se zeno bre raspali ko hepo kockica!I nemoj molim te da stalno mislis da te neko napada,mlada si,gde ti je smisao za humor?Mozda ga i imas ali na engleski nacin,a svi znamo da je malo cudan!Sala naravno!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se postova tice,ja imam samo dobru memoriju i obracam paznju na detalje.Inace,bas se pitam kako te ne mrzi da nam sve u sitna crevca opisujes i da na svaki komentar reagujes bio on pozitivan ili negativan.Joj kako te ne mrzi!Sto se mog komentara tice bio je krajnje pozitivan i saljiv. :P ALI ti se zeno bre raspali ko hepo kockica!I nemoj molim te da stalno mislis da te neko napada,mlada si,gde ti je smisao za humor?Mozda ga i imas ali na engleski nacin,a svi znamo da je malo cudan!Sala naravno!!! :lol:

A sto ti pitas o mom muzu i meni kad neces da citas? Ajde, pa valjda imas nekog blizeg da ti o braku i muzu da savet, ne treba ti moj, zar ne? ;)

Na memoriji o detaljima iz privatnog zivota 2000 clanova ovog foruma zaista skidam kapu! Svaka cast draga, mislim da bi svi trebalo da budemo polaskani jer nas tako dobro znas. Ja se stidim sto ovde ne provedem bar pola svog dana jer bi tad mozda mogla da te sustignem (izvrsne li ambicije).

A za "iskustvo" sa smislom za humor na engleski nacin mogu samo reci da iako sam tu licno se ne bih usudila o susednom selu da pricam, a kamo li iz te daljine da nagadjam! Ovde bi te samo pitali: "Jesi bila?" i "Koliko ih znas, a da nisu sa TV-a?" :lol:

Steta sto nam verovatno ne znace isto ovi smajliji, inace bi obe znale da se salimo, zar ne? :lol: No hard feelings! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ti pitas o mom muzu i meni kad neces da citas? Ajde, pa valjda imas nekog blizeg da ti o braku i muzu da savet, ne treba ti moj, zar ne? ;)

Na memoriji o detaljima iz privatnog zivota 2000 clanova ovog foruma zaista skidam kapu! Svaka cast draga, mislim da bi svi trebalo da budemo polaskani jer nas tako dobro znas. Ja se stidim sto ovde ne provedem bar pola svog dana jer bi tad mozda mogla da te sustignem (izvrsne li ambicije).

A za "iskustvo" sa smislom za humor na engleski nacin mogu samo reci da iako sam tu licno se ne bih usudila o susednom selu da pricam, a kamo li iz te daljine da nagadjam! Ovde bi te samo pitali: "Jesi bila?" i "Koliko ih znas, a da nisu sa TV-a?" :lol:

Steta sto nam verovatno ne znace isto ovi smajliji, inace bi obe znale da se salimo, zar ne? :lol: No hard feelings! ;)

Ne treba meni tvoj savet,niti bi ga poslusala.Moj komentar je bio saljive prirode a ti to nisi razumela.A sto se tice vremena provedenog na forumu,ne bih rekla da ja prednjacim.I necu da svaku tvoju recenicu posebno komentarisem,nisam zaludena tudim komentarima.Lepo ja kazem si ti kao hepo kockica!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da mi prstom da mrdnem. Od kako sam usla u 9. ne pipam nista po kuci.On brise prasinu, on pere sudove, on sprema rucak, veceru... On mi samo kaze:"Ti idi lezi, pusti neki film, uzivaj, a ja cu da radim."

Ja, naravno, ne mogu da budem mirna, pa kad je on na poslu, poradim malo po kuci. On kad vidi to, kaze mi da nisam normalna. Iskreno se nadam da ce takav biti i kad se porodim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja malo da ogovaram muza

moj muz je isti onaj tip, ozenio se a ostao momak. a sve je znao da radi pre, i kada krene da prica kako je kuvao ranije, ja se pocnem smejati. kuvao je dok se nije ozenio. svadjali smo se mi...ali nista od toga. e sada ga lepo zamolim, pa onda i uradi. uglavnom preko volje ali sta ce. voli da spava ujutru sto mene najvise nervira. volela bih da se ukljuci u dorucak, normalni dnevni tok. ali i kada se budi radi to preko volje i uglavnom zavrsi ispred tv-a. tako da ga vise i nebudim. ja uzivam sa decom nije mi nista tesko. a on ako nece da razume i da vidi sta propusta njegov problem. on gubi. donekle je kriva i njegova mama i tata. tata mu je isti takav pa nije imao od koga da nauci sta je normalno ponasanje jednog oca. a mama ga vecito zali jadan njen sin, mora da radi... strasno. i vecito dolazi da vidi da li sam ustala pre njega i skuvala mu kafu i dorucak, sta sam mu spremila za rucak. nisam ga posluzila kada je dosao sa posla! strasno! a ja sam kriva sto je izasao uvece i sto nedeljom spava. ja sam mu dopustila. ja joj kazem ajde idite ga vi probudite-ne sme. nesmeta mi toliko njegovo ponasanje, vec to okrivljavanje njegove mame i ujne da sam ja kriva sto se tako ponasa. a ja bih najvise volela da sa posla dodje kuci i uziva sa mnom i decom. e to je ono sto me najvise boli od svega. on ce uvek biti jadnik a ja kriva za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako me rastuzi ovaj Mirjanin post ..... :( ..... ne znam sta da kazem, ne daj se!

MM je kao ona krava muzara sto dadne 20L mlijeka u jednom muzenju pa se onda ritne i prospe svo to mlijeko.

Nekada i skuha rucak, pospremi krevet, usisa, - uvijek izbaci smece i ide u nabavku. Zna da ostane sa mojom cerkom, da je pricuva, vodi sa sobom, trpi njene hirove bez prigovora a nekada - KAO DANAS NPR SE POSTAVI PREMA MENI KAO DA SU NEKE STVARI SAMO I ISKLJUCIVO MOJA OBAVEZA.

20-ak dana bude super pa onda zareda 5 dana sa drustvom i alkoholisanjem, svađanjem, PA OPET BUDE MANJI OD MAKOVOG ZRNA.

Iskreno, strasno me nervira takvo njegovo ponasanje.

Sta ce biti kada rodim ovu bebu nemam pojma a ako se postavi kao i prema mojoj cerki (koju stvarno obozava) ja cu biti zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mi pomaze- pomaze. Samo, ili se meni cini da to radi veoma rijetko, ili je stvarno tako. :P

On usisava, cesto napravi rucak, izbaci smece... hmm- cini mi se da su to njegova "zaduzenja". Ostalo radim ja. On je par puta presvukao bebca (na moje insistiranje, cisto da vidim da zna da to uradi, i da ga mirno mogu ostaviti sa njim), i kupamo ga zajedno, to obozava.

Ako nam neko drustvo sa djecom dodje, pa imamo haos po stanu, tada se trudi da mi sto vise pomogne i pospremi stan. Ma, ne zalim se. On placa i racune, a u nabavku idemo zajedno, jer obozavam da se muvam po marketima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi sve ume i sve hoce bez da ga pitam uopste, da postavi sto za rucak, da vikendom on ustane prvi i napravi dorucak, da opere sudove , da rasiri ves, suv da pokupi neto slozi nesto ne, ja peglam i usisavam, kad je on tu neznam kad sma zadnji put oprala sudove, isto oko kupanja dece, presvlacenja..ama bas sve hoce i zajedno uestvujemo u svemu, od kako sam se porodila tako momci zajedno idu u nabavku vikendom, u tempo, kupe sve sto treba i uzivaju u druzenju, racune placa ja nemam pojma koliki su...idemo zajedno u setnju, mada izlazi i on sma sa njima kad treba ako ja radim generalno kupatilo, pa zbog jakih hemikalija ih posaljem napolje,

cak ume i on da oriba kupatilo, ne bas kao ja al se trudi, ume da opere prozore, da obrise prasinu...ma sve

sto on kaze to je zato jer ima 3 mladje sestre koje nisu bas toliko radne, pa je on radi "mira" u kuci raspremao za njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm meni mnogo pomaže, usisa, opere sudove, oko deteta sve radi, čak je prvih meseci sam kupao dete :) , spremi ručak ( kad ja ne stignem da skuvam :lol: :lol: ).... dok sam bila trudna, on je ribao kupatilo i prao prozore ( meni nije dozvoljavao da to radim ) Jedina stvar koju do sad nije radio je peglanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj meni bas i ne pomze nesto,ali ne mogu reci ni da se ja bas ubih od posla.Zivim kod mojih,pa mi baba pere sudje(nece da koristi masinu),a mama pegla,pa meni ostane samo spremanje,ciscenje i rucak.Doduse,MM jos ne zivi sa nama,videcemo kako ce biti kada se doseli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz mi mnogo pomaze i da nije njega i njegove pomoci ne bih se odlucila za ovako malu razliku izmedju dece (21mesec).

Rucak ponekad spremi, kad se dogovorimo da rucamo ribu onda to on komplet odradi jer ja ne znam, vikendom svaki put spremi dorucak, oriba kupatilo bolje nego ja jer ima jace ruke :rolleyes: ,pere prozore, usisava kad mu kazem, izbacuje smece redovno, cak i cvece zaliva :lol: , presvlaci, kupa, cuva decu, oko njih dve je bas aktivan i nista mu nije tesko i to me odusevljava kod njega. Racune placam ja jer sam ja kod nas finansijski direktor ;)

Ne voli da ubacuje sudove u masinu, da pegla i gadi se kuhinjskog sundjera u sudoperi pa ga ni ne dira <_< ,sve u svemu ja sam zadovoljna, ponekad prezadovoljna!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi muzic puzic sve radi, nema podele na muske / zenske poslove, jedino sto ja insistiram da ja kuvam prosto zato sto volim kuvanje, a inace - da je mogao i porodio bi se umesto mene :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi sve sto je potrebno,nemam problema sa tim. Tu je da ocisti,opere,usisa... Sprema i rucak,trudi se oko Victorie. Ne bih ja ni dozvolila da se on previse opusta. Naravno,radi on na poslu,ali mora pomoci i kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam se da li ce raditi po kuci i kad se budem porodila... RADI. :) Kada nije na poslu, a ja uzmem nesto da sredim, on je tu da mi pomogne. Juce je ustao u 8 ( Aki i ja smo spavali do 11 :) ) ni napravio je burek za dorucak. :D

Oko bebe mi mnoooooogoooo pomaze. Cini mi se da ga je vise puta on presvukao nego ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sa prvim deteto je yivela i svekrva sa nama pa mm i nije bas pomagao sem usisavanja.....sada kada nam je tu i jos jedan malisa i kada svekrva NIJE sa nama :lol: sve radimo zajedno, povucem ja i dosta sama ali ne zato sto on nece nego jednostavno ja hocu sada, odmah...a on to kada mu se ugodi, mislim sta da vam kazem 4 god zaredom oravimo sami ajvar on i ja i usavrsili smo ga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a inace - da je mogao i porodio bi se umesto mene :lol:

Jao!!! Bio bi prvi! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice i kucnih poslova,pomazem zeni sve sto joj treba,jedino ne mogu da smislim pranje sudova.Inace nas klinac voli da ga ja kupam,presvlacim,uspavljujem,da ide samnom u prodavnicu(nema sanse da odem bez njega u prodavnicu inace im ispere mozak koliko se dere).Ni moja zena ne moze da sredi neku od soba onako kako ja to dobro uradim.Vikendom je moj dan za spremanje rucka,ne trazim da mi postavlja sto i sklanja za mnom. i tako dosta sam se hvalio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice i kucnih poslova,pomazem zeni sve sto joj treba,jedino ne mogu da smislim pranje sudova.Inace nas klinac voli da ga ja kupam,presvlacim,uspavljujem,da ide samnom u prodavnicu(nema sanse da odem bez njega u prodavnicu inace im ispere mozak koliko se dere).Ni moja zena ne moze da sredi neku od soba onako kako ja to dobro uradim.Vikendom je moj dan za spremanje rucka,ne trazim da mi postavlja sto i sklanja za mnom. i tako dosta sam se hvalio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bila bih nerealna kada bih rekla da ne pomaze. Ima dana kada mi sve po kuci radi, a nekada ga mrzi da ustane. Ali to je normalno, jedini on za sada zaradjuje, tako da se ne bunim. Do skoro mi je on uvek prao sudove, posto ja nisam mogla. E posto ga je to smaralo, kupio mi je masinu za sudove. :D

Ali svaki put kada ga pitam da mi nesto pomogle, prihvati, nekad rado, nekad ne, ali meni nebitno... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je kao ona krava muzara sto dadne 20L mlijeka u jednom muzenju pa se onda ritne i prospe svo to mlijeko.

veoma zanimljivo poredjenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.