Tate i kućni poslovi

odgovora

Objavljeno

Pomaze koliko mu vreme to dozvoljava,posto ima takvu vrstu posla gde moze da radi od ujutru do uvece,ili da bude slobodan ceo dan,tako da mi u vecini slucajeva mnogo pomazu svekar i svekrva,svekar mi je tako dobar covek da ja nemam reci.Desavalo se mnogo puta da ih ostavim sa njim,on ih i presvuce,i spremi im da jedu,i izvede ih u setnju.sve sam...sto na primer moj tata ne bi mogao da uradi,on ih ne presvlaci,cisto se samo igra i zabavlja ih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MUZ MI JE KUVAR PO PROFESIJI :P naravno,ne kuva stalno,ali od kad sma trudna`` zajasem ga `` tipa sutra radim prepodne,`ajde skuvaj to i to... :lol: i nema problema

i moj bata je kuvar, pa je samo jednom spremio rucak :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprug mi pomaže, ma moram biti objektivna. Ponekad me čak to i izludi, stvara mi osjećaj da sam nesposobna.Bože moj, ako nešto sad ne uradim, uradiću kasnije. A kad mi krene nešto pametovati, pa najradije bih ga izmlatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj bata je kuvar, pa je samo jednom spremio rucak :(.

I moj muz je kuvar po profesiji ali reeeeetkoo kada hocce nesto da napravi, zato kada spremi super je! Kaze, nema uslova, svakojakih dodataka, zacina i sl..To ga kao koci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj muz je kuvar po profesiji ali reeeeetkoo kada hocce nesto da napravi, zato kada spremi super je! Kaze, nema uslova, svakojakih dodataka, zacina i sl..To ga kao koci :rolleyes:

Ma, verovatno je to u pitanju. :D Nego ih mrzi. A zena ima uslove, dodatke i zacine? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je vrh kulinarskog umeca kuvanje kafe i barenje virsli. Riblju corbu skuva za Veliki petak i to svi moramo da popadamo u nesvest kako je to super uradio,odlicno,mmmm ukusno..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm uglavnom zna sve da sprema. Ako kojim slučajem ja radim a on ne, uvek me sačeka spremljen ručak! Milica moja, zna sve, ali retko pristaje da uđe u kuhinju, ali je uvek raspoložen da napravi picu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam radila, mm uvijek, iako dodje umoran sa posla, spremi rucak, nikada mu nije bilo tesko. Sada, posto ja ne radim, ja i kuvam, ali vikendom se zaista potrudi, i zna da me iznenadi nekim specijalitetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, bas mi je sinoc przio palacinke. Sam je resio, sve spremio... nije mi dozvolio da budem pored njega. Kaze: "Lezi ti i uzivaj" Dusa moja najdraza!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, verovatno je to u pitanju. :D Nego ih mrzi. A zena ima uslove, dodatke i zacine? :)

Ma da, mi mozemo u bilo kojim uslovima da kuvamo, "navikle smo" :rolleyes:

A muzic ti je divan, svaka mu cast a i tebi na izboru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz zna da kuva jer je pre mene ziveo sam i sve je naucio.Ali sada kuva samo ponedeljkom kad je slobodan i to su uglavnom neki specijaliteti koje je on smislio.Uvek bude ukusno i adekvatno aranzirano.ALI,sudova bude kao da je kuvao za 20tak ljudi.Medutim,masina za sudove je u tim situacijama pravi spas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muzic je spremao rostilj pre neki dan. Prste da polizes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kad sam upoznala svog muza,sve zna da radi,i da usisa,popegla,opere sudje ama aapsolutno sve,a i voli da je sve cisto i uredno,jer kao mali on i sestra su ostali kuci sami jer su ima roditelji radili i tako su sve sami i naucili i morali :( i tako da sam prava sretnica :rolleyes: u trudnoci mi krpu nije dao da podignem a od kako sam rodila on vecinu stvari radi da bih ja bila vise sa bebom,pelene se nesjeam da li sam dva puta popeglala :D i tako ja njmu kazem nekad (covjece hoces li ti da ja zaboravim sve da radim ili sta :P ) a on se samo nasmije ,stvarno je super nemam rijeci...

0t14.jpgNku8p2.png

54D9.jpgU62Fp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od kad sam upoznala svog muza,sve zna da radi,i da usisa,popegla,opere sudje ama aapsolutno sve,a i voli da je sve cisto i uredno,jer kao mali on i sestra su ostali kuci sami jer su ima roditelji radili i tako su sve sami i naucili i morali :( i tako da sam prava sretnica :rolleyes: u trudnoci mi krpu nije dao da podignem a od kako sam rodila on vecinu stvari radi da bih ja bila vise sa bebom,pelene se nesjeam da li sam dva puta popeglala :D i tako ja njmu kazem nekad (covjece hoces li ti da ja zaboravim sve da radim ili sta :P ) a on se samo nasmije ,stvarno je super nemam rijeci...

0t14.jpgNku8p2.png

54D9.jpgU62Fp2.png

Sestro iznajmi ga po nekad :D bar jednom nedeljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekala sam 7 dana da stan bude usisan-ali sam docekala! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOj muž ne kuva, ali po potrebi dovrši ručak, ili kad je na odmoru, ja sve pripremim, a on to napravi, sam ne zna ništa, sem tih raznoraznih prženja jaja, viršli, kuvanja kafe, čaja, ali to se ne računa, to može i naša ćerka od 7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li vam i koliko muzevi pomazu oko kucnih poslova od kad ste se porodile?

Iako zivimo sa njegovom mamom, a i moja je dolazila svaki dan najvise sam volela da mi tata pomogne sto i jeste radio...peglao je prva dva meseca, prostirao ves i tako to a uvece smo obavezno zajedno kupali bebu, babe su bile tu za kuvanje rucka...mi smo tako zeleli. Mislim da je jako vazno da tate ucestvuju u kupanju jer ih to na neki nacin zblizava sa bebicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, bas mi je sinoc przio palacinke. Sam je resio, sve spremio... nije mi dozvolio da budem pored njega. Kaze: "Lezi ti i uzivaj" Dusa moja najdraza!!! :wub: :wub: :wub:

Joj..to je baš lepo bwe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj..to je baš lepo bwe :)

Jeste. :wub: Zbog takvih gestova ga jos vise volim. :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug i ja ne delimo poslove na musko-zenske i pomazemo jedno drugom, gledamo da sve radimo zajedno. Normalno je da on usisa i da prostre ves a025.gif ali i da ja sa njim betoniram i krecim... a050.gif Naravno sve u granicama normale.

Ja sam kuci, ne radim i mog supruga svaki dan kada dodje sa posla ceka rucak na stolu, to mi je nekako normalno.

Jedna moja prijateljica je skoro prokomentarisala da njoj ne pada napamet da kuva jer ona to ne zna, a on ako je gladan neka skuva, pri tome imaju dete i ona i dete rucaju kod svekrve...a muz dolazi pravo kuci sa posla i onda sam sebi pravi da jede. Takodje od njega trazi da joj pomaze oko svega, a kad on npr kreci ona ode kod svojih, da nesmeta...meni je to strasno. Mislim da takav brak ne moze da uspe.

Imam i primer da zive u svom stanu, odvojeni od roditelja a svaki dan rucaju ili kod njenih ili kod njegovih ili im se rucak donese na noge a pri tome je ona na porodiljskom( dete ima 10 meseci)

Naravno ima razlike i to velike da li se zivi u stanu ili u kuci.

Sta vi mislite o tome?

a010.gifn060.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ипак мислим да се треба знати шта ради жена, а шта мушкарац. Мада није тешко да он узме опрати суђе, а ја да оперем ауто?!Све је ствар договора...Зна се ко прави ручак, мада кад немам времена, не треба да узме за зло, увијек си може нешто на брзину припремити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ипак мислим да се треба знати шта ради жена, а шта мушкарац. Мада није тешко да он узме опрати суђе, а ја да оперем ауто?!Све је ствар договора...Зна се ко прави ручак, мада кад немам времена, не треба да узме за зло, увијек си може нешто на брзину припремити.

Pa naravno, zna se ali i treba pomoci ako se moze...zasto da jedan radi sve a drugi nista.

Ja skuvam rucak i on nekada napravi veceru, takodje on kosi travu, a ja ocistim ili on popravlja auto a ja drzim alat ili ja perem prozore a on mi drzi merdevine. Ma treba se pomagati i oko poslova i oko dece, ali naravno ja se nehvatam busenja i varenja a on ne pravi torte i kolace. Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kucnih poslova uglavnom sam ja ta koja usisava, kaci i pegla ves, sudje masina opere ali ga ja prakticki uvek i slazem i tako, na njemu je svaki dan da izbaci djubre... Ali svake nedelje imamo generalno spremanje stana gde mi suprug obavezno pomogne, a to je ili da izvede dete pa ja na miru sve sredjujem ili sredi kupatilo i prebrise podove.. Kada smo sredjivali stan, tj skidali tapete i krecili, sem majistora tu smo oboje bili angazovani.. U toku nedelje rucak spremam ja, sto mi je sasvim normalno jer on dodje s posla gladan i umoran a ja sam i ovako kuci pa sto ne bih nesto napravila, a za vikend obicno ili on sprema, posto je veoma vest u tome :rolleyes: ili odemo kod svekrve. Kada krenem i ja da radim onda cemo se nekako dogovarati, pa naizmenicno praviti.

Sto se tice Mine, tu je angazovan skroz, hoce sam i da je okupa i presvuce i nahrani i to mi je velika pomoc :rolleyes:

Nije idealan ali je moj i zato ga volim do neba i nazad! :rolleyes:

Ja sam za to da se rasporede poslovi, pa sta god muzevi radili opet je od pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kucnih poslova uglavnom sam ja ta koja usisava, kaci i pegla ves, sudje masina opere ali ga ja prakticki uvek i slazem i tako, na njemu je svaki dan da izbaci djubre... Ali svake nedelje imamo generalno spremanje stana gde mi suprug obavezno pomogne, a to je ili da izvede dete pa ja na miru sve sredjujem ili sredi kupatilo i prebrise podove.. Kada smo sredjivali stan, tj skidali tapete i krecili, sem majistora tu smo oboje bili angazovani.. U toku nedelje rucak spremam ja, sto mi je sasvim normalno jer on dodje s posla gladan a ja sam i ovako kuci pa sto ne bih nesto napravila, a za vikend obicno ili on sprema, posto je veoma vest u tome :rolleyes: ili odemo kod svekrve. Kada krenem i ja da radim onda cemo se nekako dogovarati, pa naizmenicno praviti.

Sto se tice Mine, tu je angazovan skroz, hoce sam i da je okupa i presvuce i nahrani i to mi je velika pomoc :rolleyes:

Nije idealan ali je moj i zato ga volim do neba i nazad! :rolleyes:

Baš je lepo videti dvoje ljudi koji se tako lepo dopunjuju u poslovima..svaka čast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš je lepo videti dvoje ljudi koji se tako lepo dopunjuju u poslovima..svaka čast :)

Veruj mi, nije mi bilo lako izboriti se sa njim sto se tice kucnih poslova, vidim pomak pa mi lakse. Ali dosta cesto se i buni, radi ali zvoca, sta cu mu ja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.