Tate i kućni poslovi

odgovora

Objavljeno

Moj muz zna samo kafu da skuva i nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti i tvoj muz ste pravi tandem u kuhinji. Mozda mozete i da otvorite neki restoran? ;)

Ma jok mi- saplicemo se jedno o drugo i stalno kukamo kako nam treba veca kuhinja, posebno kad mala hoce da pomogne :lol:

A ja torte samo za rodjendane i praznike pravim, kolace usput mozda cesce, al ne isplati mi se sa mm-om koji se zasiti kolaca posle par parceta... Peciva isto- jednom nedeljeno ako bude, al vecera da mora da bude skuvana svaki dan- e to mora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj muž radi od ujutru do uveče, ali i pored toga stigne da pomogne... hoće da opere sudove, da usisa, da ispegla veš... uvek zajedno tuširamo dete, skoro uvek je on uspavljuje uveče, hoće i da je nahrani... igra se s njom i vodi je u šetnju kad može... jedini problem je sa presvlačenjem, tu se baš ne snalazi...

vidim da nam muževi i nisu tako loši... ;)

Jako mi je poznata ta ova prica,mislim da bi trebala da probas samo mirnim razgovorom i to sto ces ga pitati da malo razmisli da li ce kada ostari zaliti sto nije malo vise izlazio sa drustvom ili sto nije popio neko pice vise u zivotu ili sto nije malo vise gledao fudbal ili ce zaliti za tim sto je propustio odrastanje svog rodjenog deteta.

Mislim da si sigurno milion puta u zivotu cula od starijih ljudi,bilo zena,bilo muskaraca da jedino za cim zale je to sto nisu dovoljno ili nimalo ucestvovali u zivotu svoje dece.Bas tako trebas to da mu kazes,mozda se desi da malo razmisli i vidi sta ga ceka ako ovako nastavi.

Ako se tata ne bavi detetom dok je sasvim malo,bice tesko da se promeni ali nikada ne odustaj.Kada ih malo dirnes u pravo mesto,ali bez vredjanja,mozda ces uspeti.I nikada ne kritikuj njega vec njegove postupke!!!

Zelim ti svu srecu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od njega ne ocekujem pomoc, jer ni kuca nije samo moja, ni dijete nije samo moje, tako da on ne pomaze, nego ucestvuje u svim obavezama! Ok, naravno da ja malo vise povucem, ali on ucestvuje u svemu od pranja sudja do kuvanja.

Pogotovo mi je nezamislivo da se ne bavi djetetom!!! Mm sve radi oko malenog, i kupa ga, presvlaci, i hrani. maleni je malo vise vezan za mene, tako da u poslednje vrijeme ne dozvoljava da ga niko uspavljuje osim mene, ali ranije je mm i to radio. Da ne pominjem setnje i igranje, to se podrazumijeva. Oboje uzivamo u nasem djetetu, i zbog toga je vec i drugo na putu, jer zajedno mozemo sve i sve je manje tesko. Djeca toliko brzo rastu i evo ja vec od one majusne bebice imam malenog decaka koji sve vise stvari zeli da radi sam.

Ne podnosim sebicluk, ni u vezi, a ne u porodici. jednom kada dobijete djecu, vise ne mozete sebi dozvoliti luksuz da budete sebicni i mislite samo na svoje potrebe.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kuvam prilicno dobro ali mm je, moram da priznam, mnogo bolji od mene. Cesto sprema i to je uvek nesto novo i drugacije, nije 2 puta u zivotu napravio isto jelo. A ja, nikad nista ne menjam u receptu. Slatkise pravim retko, jer to niko osim mene ne jede a ja se trudim da oslabim pa...On pravi neke lagane deserte tipa voce i slatka pavlaka, peciva izbegavamo svi, zato kafu ne znam da li mi je skuvao 2 puta, jednom dok smo se zabavljali, jednom u braku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muzic voli kuhinju.. Nek mi je ziv i zdrav 150 godina! :D Voli da zamesi testo u sto varijanti! Pravi pizzu, kolace, instant slatkise.. Dusica moja.. E, jedino jela slabo pravi.. Moracemo da se malo pozabavimo i time.. hahaha.. Eh, kad bi mi napunio paprike.. :lol: mljac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne podnosim sebicluk, ni u vezi, a ne u porodici. jednom kada dobijete djecu, vise ne mozete sebi dozvoliti luksuz da budete sebicni i mislite samo na svoje potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol::lol:  Moj muz u kuhinji...sam Bog zna na sta bi to licelo!!! Moze neka salatica i nista vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muzic voli kuhinju.. Nek mi je ziv i zdrav 150 godina! :D Voli da zamesi testo u sto varijanti! Pravi pizzu, kolace, instant slatkise.. Dusica moja.. E, jedino jela slabo pravi.. Moracemo da se malo pozabavimo i time.. hahaha.. Eh, kad bi mi napunio paprike.. :lol: mljac..

Ma super ste. Ovo sa paprikama moze da bude i dvosmisleno ha,ha,ha.... Nema ljutis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne anegdote iz kuhinje mog muza: Ja nisam bila tu i on ce kao da napravi picu (i sad, ja kontam da zna sve sta treba jer kad pravimo pice, on renda sir i sece salamu, a ja redjam i pecem). Za svaki slucaj, pita on mene sta i kako, i ja mu u kratkim crtama posaljem poruku-nafilujes picu,ukljucis rernu da se greje jedno desetak minuta...stavis da se pece i kad vidis da je kora pecena stavis gore jos sira da bude onako tegljiv... I kao sve ok. Tek zove on mene posle pola sata: ''Ej,pa nesto ovde nije kako treba,uopste mi se nije ispekla...'' Sav onako tuzan. Pitam ga: ''Jesi li ukljucio rernu na 250 da se ugreje?'' Kaze jeste. ''Jesi li smanjio posle na 180?'' Jeste... I sad stvarno ne znam u cemu je stvar. ''Pa jesi izvadio ostale plehove sto stoje gore i dole u rerni?'' E,TO NISAM! I dan danas ga przim za to. Inace,bas nista ne zna da kuva,ali hoce da mi pomogne kad pravim kolace, npr kroasane, pa mi pomaze da savijem, ili kad treba nesto da se secka, za kolace, za rucak, hoce da pomogne... Tako da,samo nek on meni dobro rucka:)

:lol: :lol: :lol: Moj samo kafu zna da skuva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super ste. Ovo sa paprikama moze da bude i dvosmisleno ha,ha,ha.... Nema ljutis

Ma, napunio vec on meni tu papriku.. :D :D :D hahahahahahahahaahahh... kako smo se izbezobrazile..c,c,c.. :lol: pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, napunio vec on meni tu papriku.. :D :D :D hahahahahahahahaahahh... kako smo se izbezobrazile..c,c,c.. :lol: pozz!

au... sram vas bilo... :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, napunio vec on meni tu papriku.. :D :D :D hahahahahahahahaahahh... kako smo se izbezobrazile..c,c,c.. :lol: pozz!

Gde su mladi :D:D :D tu je i sala ;) ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju mi muzic kuva onaj njegov cuveni pasulj! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos cete me naterati da ovog mog pustim u kuhinju :lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve od mog muza naucila,i da kuvam,ukljucim masinu za ves,za pranje sudova.Sad i ja kuvam,mada najvise volim kad to radimo zajedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE MOGU DA SE POZALIM,oduvek je hteo da pomogne,a kad smo saznali da smo trudni nije mi dao ni sudje da perem-dusa moja!samo me je terao u krevet sa recima`` Ti si trudna i moras da odmaras``...verovali ili ne i takav vam tretman dosadi pa sam mu posle lepo objasnila da to sto sam trudna ne znaci da sma invalid i da je cak i pozeljno da se krecem i budem aktivna.Spustio je loptu ,ali i dalje budno pazi na to sta radim i opominje me s vremena na vreme. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne podnosim sebicluk, ni u vezi, a ne u porodici. jednom kada dobijete djecu, vise ne mozete sebi dozvoliti luksuz da budete sebicni i mislite samo na svoje potrebe.

Koliko si samo pametnih stvari rekla...ima li gore osobine od sebicluka? Mislim da nema...

potpuno si u pravu,u vezi, a posebno u roditeljstvu ne postoji JA ,vec MI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MUZ MI JE KUVAR PO PROFESIJI :P naravno,ne kuva stalno,ali od kad sma trudna`` zajasem ga `` tipa sutra radim prepodne,`ajde skuvaj to i to... :lol: i nema problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, napunio vec on meni tu papriku.. :D :D :D hahahahahahahahaahahh... kako smo se izbezobrazile..c,c,c.. :lol: pozz!

hahahahaa,e pravnice nasa-OPASNA SI! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaa,e pravnice nasa-OPASNA SI! :lol:

:D :D :D heheheh...svi volimo punjene paprike.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od njega ne ocekujem pomoc, jer ni kuca nije samo moja, ni dijete nije samo moje, tako da on ne pomaze, nego ucestvuje u svim obavezama! Ok, naravno da ja malo vise povucem, ali on ucestvuje u svemu od pranja sudja do kuvanja.

Pogotovo mi je nezamislivo da se ne bavi djetetom!!! Mm sve radi oko malenog, i kupa ga, presvlaci, i hrani. maleni je malo vise vezan za mene, tako da u poslednje vrijeme ne dozvoljava da ga niko uspavljuje osim mene, ali ranije je mm i to radio. Da ne pominjem setnje i igranje, to se podrazumijeva. Oboje uzivamo u nasem djetetu, i zbog toga je vec i drugo na putu, jer zajedno mozemo sve i sve je manje tesko. Djeca toliko brzo rastu i evo ja vec od one majusne bebice imam malenog decaka koji sve vise stvari zeli da radi sam.

Ne podnosim sebicluk, ni u vezi, a ne u porodici. jednom kada dobijete djecu, vise ne mozete sebi dozvoliti luksuz da budete sebicni i mislite samo na svoje potrebe.

Naravno. U potpunosti se slazem sa tobom. Bake i deke mogu da priteknu u pomoc ali muz i zena su ti koji cuvaju dete. Pa zajedno smo ga pravili, zajedno cemo ga i cuvati. Naravno da je zena ta koja vise vodi brigu o detetu i to je normalno. MM hvala Bogu, nije od onih koji pokusavaju da se za sve izvuku i sto pricaju kako nista ne znaju. Cuva bebu, igra se sa njim, hrani ga.. Uvek je spreman da uskoci i da me odmeni. Po meni je nesto najlepse kada se svi zajedno setamo ili se igramo i smejemo. To je nesto sto mi ispuni srce i tada shvatam zasto zivim i da je zivot lep pored moja dva momka :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da napisem za kucne poslove.. Hoce da usisa, obrise prasinu, voli da sprema, da ode u prodavnicu.. Najcesce sve to zajedno radimo.. Npr jednom jedan usisava, a drugi cuva bepca, drugi put obrnuto.. Tako je i za sve ostale poslove. Do prodavnice se cesto svo troje prosetamo, pogotovu ako se ide u vecu nabavku namirnica, to shvatamo kao priliku da se proskitamo.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od njega ne ocekujem pomoc, jer ni kuca nije samo moja, ni dijete nije samo moje, tako da on ne pomaze, nego ucestvuje u svim obavezama! Ok, naravno da ja malo vise povucem, ali on ucestvuje u svemu od pranja sudja do kuvanja.

Pogotovo mi je nezamislivo da se ne bavi djetetom!!! Mm sve radi oko malenog, i kupa ga, presvlaci, i hrani. maleni je malo vise vezan za mene, tako da u poslednje vrijeme ne dozvoljava da ga niko uspavljuje osim mene, ali ranije je mm i to radio. Da ne pominjem setnje i igranje, to se podrazumijeva. Oboje uzivamo u nasem djetetu, i zbog toga je vec i drugo na putu, jer zajedno mozemo sve i sve je manje tesko. Djeca toliko brzo rastu i evo ja vec od one majusne bebice imam malenog decaka koji sve vise stvari zeli da radi sam.

Ne podnosim sebicluk, ni u vezi, a ne u porodici. jednom kada dobijete djecu, vise ne mozete sebi dozvoliti luksuz da budete sebicni i mislite samo na svoje potrebe.

100% PRAVO ZBORIS :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ima faze " pomazem - ne pomazem ", tj. kad mu skrenem paznju, hoce da pomogne, a onda se zaboravi, pa neko vreme opet nista, dok opet ne sednemo da pricamo. S pocetka je bilo bas tesko. A za to krivim njegovu mamu koja ga je naucila da on ne mora nista, da sve bude na gotovo, i jelo, i sredjena kuca, i sve druge obaveze. Zato ja sad, kao majka 8-omesecnog decaka, obecavam sebi da cu ga nauciti na odredjene obaveze, da me tamo neka snaja ne bi jednog dana pljuvala. Moj savet ti je sledeci - prestani da kuvas neko vreme, kad pita zasto nema skuvan rucak, a zasmetace mu sigurno posle par dana ili nedelja, reci " ne stizem od bebe" . Isto i za sredjivanje kuce - pusti malo prasinu i usisavanje, a razlog nek ti bude isti. To zapravo nije neka laz, jer sve mi dobro znamo da nije daleko od istine, a videces, kad ti bebac jos malo poraste, pa vise bude trazio paznju, granicice se sa nemogucim da sve sama postignes. Kad dodje u fazu da hoce da ti pomogne, budi konkretna , pa reci " tvoje obaveze su to, to i to", npr. " baci djubre, idi u nabavku, obrisi podove..." Ne preteriuj, jer sigurno ne zelis muza - papucara, koji ce bas sve da radi, nisam za to, ogranici se na par stvari, ali isto tako budi spremna da nece sve uraditi isto kao sto bi i ti, ali ga ne kritikuj, vec samo blago skreni paznju, cak i to ne moras. Nije bitno kako je, vec da je ista i uradio. Ako ti pomogne oko deteta, ne zahvaljuj mu su do besvesti, jer time ne cini tebi nikakvu uslugu, vec je dete podjednako i njegova obaveza. ( sigurno mu se ne zahvaljujes kad ode i kad se vrati s posla). I jos jedna stvar. U mom slucaju se najbolje pokazalo da je varijanta da mi pomogne oko kuce onda kad zajedno radimo najefikasnija, npr. nek bude jedan dan kad odlucis da sredjujes kucu, pa nek ti on tad pomaze. Nadam se da ce ti ista pomoci. Pozz!

IMAS PRAVO,JA I BEBU SPAKOVALA U KOLICA,IONAKO JE VREME SVE LEPSE I TOPLIJE,I ZBRISALA NEGDE.OTISLA BIH KOD DRUGARICE ILI SA NJOM NEGDE NA KAFU,SETALA PO PARKU,MOZDA CAK I OTISAL U RESTORAN NA RUCAK,igreala bih na njegovu kartu,da vdi kad se njemu ne pokazuje paznja,kad su mu gace neoprane,pantalone neopeglane i kad kuci dodje da jede hladno i suvo iz frizidera.smatram da je njegov odnos krajnje nekorektan,pa kad vec ne mozes da vratis vreme i pronadjes drugog muza ,probaj ovog da opametis,ne boj se nhece se pretvoriti u papucara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.