Jelovnik u vrtiću

odgovora

Objavljeno

Nice nije baš malo novca u pitanju da bi se popravila ishrana, samim tim bi došlo do poskupljenja vrtića... e tu bi se roditelji više bunili...

Meni je račun za vrtić mesečno 2300 dinara ( u to računaju hranu i komunalije po pola ), a ja samo toliko nedeljno potrošim na voće....

Ma sta se ti zalis, puna cena vrtica koju bih ja za Milana trebala da platim je 6000. A vidis za te pare nasoj deci uvaljuju i krem, i sardine iz konzerve, desi se cak i virsle i pastete... eto, moje dete nije primljeno u isti vrtic zato sto su se roditelji IPAK odlucili da salju dete u trovacnicu i samim tim prvo popune sva mesta u vrticima a onda se bune. Zaboravih, pa zar ne postoje i privatni vrtici, tamo mozes da platis (25000 u proseku) i da biras sta ce dete da ti radi, da jase vaspitace ili da za dorucak jede kiflu od integralnog brasna sa jogurtom sa malim procentom mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke OT ste previše .... B) ću vikam moderatore!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znaš šta, nije ni puno, već sam to pominjala, deci bi bilo zdravije da ponekad za doručak umesto tih namaza pojedu po jedno jaje, a to nije baš toliko skuplje, pogotovo na veće količine. Mislim toliki ti slatki namazi i marmelade isto nisu baš najjeftiniji a u njima realno nema ništa zdravo.

Deca u vrticima i imaju cesto na jelovniku za dorucak jaje. S' tim sto ako bi im davali malo cesce jaje, onda bi na ovoj temi bila polemika oko toga kako jaje treba da se jede jednom nedeljno a deca u vrticu jedu 2 x, sacuvaj Boze, razbolece se deca od te kolicine proteina i belancevina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znaš šta, nije ni puno, već sam to pominjala, deci bi bilo zdravije da ponekad za doručak umesto tih namaza pojedu po jedno jaje, a to nije baš toliko skuplje, pogotovo na veće količine. Mislim toliki ti slatki namazi i marmelade isto nisu baš najjeftiniji a u njima realno nema ništa zdravo.

Jaja su mi se zgadila zbog vrtica kuvana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jest ono, kako god da je, neko bi se bunio. Šalu na stranu sad, mislim da je detetu tamo negde do 18 meseci stvarno bitno paziti na ishranu, izbegavati alergene i namirnice koje nisu nutritivno vredne, zato što se njegov imunitet i organizam uopšte tada formiraju i stiče se osnova za dalji rast i razvoj. Posle kad se dete osamostali malo više i dođe do nekog kolektiva ionako nije više lako kontrolisati njegovu ishranu. Zato nemam ništa protiv da svaki roditelj kome ishrana u vrtiću ne odgovara ima pravo da zahteva da se ispoštuje ono što on traži. Na kraju krajeva, roditelji plaćaju za vrtić i to ne baš malo. To što mesta u vrtićima nema nisu krivi roditelji, to je drugi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nice nije baš malo novca u pitanju da bi se popravila ishrana, samim tim bi došlo do poskupljenja vrtića... e tu bi se roditelji više bunili...

Meni je račun za vrtić mesečno 2300 dinara ( u to računaju hranu i komunalije po pola ), a ja samo toliko nedeljno potrošim na voće....

prskano ili neprskno ?

Deca u vrticima i imaju cesto na jelovniku za dorucak jaje. S' tim sto ako bi im davali malo cesce jaje, onda bi na ovoj temi bila polemika oko toga kako jaje treba da se jede jednom nedeljno a deca u vrticu jedu 2 x, sacuvaj Boze, razbolece se deca od te kolicine proteina i belancevina!!!

JAJE !!! pa to je mnogooo jer jedno jaje je kao jedna snicla a to je previse za dete :)

Kada smo vec kod toga sta nam smeta... meni smeta sto se u vrticima koristi ulje ja sam vise za mast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prskano ili neprskno ?

Ima li danas kupiti nešto neprskano??? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko zajedljivosti i podrugljivosti u nekim postovima ima da je to zaista tužno, jadno i vrlo nisko.

Molim da se vratite na temu i ko nema šta da kaže u vezi jelovnika u vrtićima neka se suzdrži od suvišnih komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da prošlog meseca je više od pola napisanog jelovnika bilo izmenjeno, čak po dva obroka u istom danu... i to onda glavni vaspitač hemijskom prepravi jelovnik pred otvaranje vrtića za odvođenje dece.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pominjali ste spremanje hrane i donošenje u vrtić za decu koja inače ne jedu "sve redom". U našem vrtiću je to zabranjeno. Naime mora se doneti potvrda od pedijatra da je detetu zdravstveno pravdano ne davanje određenih namernica (navesti koje) i ta deca dobijaju posebnu hranu od vrtića koji oni u kuhinji spremaju dakle NIKAKO da se donosi od kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da prošlog meseca je više od pola napisanog jelovnika bilo izmenjeno, čak po dva obroka u istom danu... i to onda glavni vaspitač hemijskom prepravi jelovnik pred otvaranje vrtića za odvođenje dece.... :huh:

Pa možda im iz centrale jave da se promenilo pa zbog toga preprave. Mada mislim da je to malo glupo tako "iznenada" raditi tako da neki roditelji nisu obaešteni da li treba detetu da donesu svoj obrok ili ne. (ako je u opšte dozvoljeno donošenje obroka od kuće)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da prošlog meseca je više od pola napisanog jelovnika bilo izmenjeno, čak po dva obroka u istom danu... i to onda glavni vaspitač hemijskom prepravi jelovnik pred otvaranje vrtića za odvođenje dece.... :huh:

Koliko sam ja razumela taj problem, lokalna kuhinja tek ujutru dobije informacije iz centrale o promeni, tako da to stignu da izmene na tabli tek to jutro. Samo ponekad dobiju informacije dan ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pominjali ste spremanje hrane i donošenje u vrtić za decu koja inače ne jedu "sve redom". U našem vrtiću je to zabranjeno. Naime mora se doneti potvrda od pedijatra da je detetu zdravstveno pravdano ne davanje određenih namernica (navesti koje) i ta deca dobijaju posebnu hranu od vrtića koji oni u kuhinji spremaju dakle NIKAKO da se donosi od kuće.

I u našem vrtiću je strogo zabranjeno donošenje hrane od kuće, kod Akija je jedna devojčica alergična na ribu i njoj samo sme da se donese mala plazma da jede umesto ručka :blink::angry: ne donose joj ništa posebno :(

Koliko sam ja razumela taj problem, lokalna kuhinja tek ujutru dobije informacije iz centrale o promeni, tako da to stignu da izmene na tabli tek to jutro. Samo ponekad dobiju informacije dan ranije.

Svako jutro obavezno pogledam šta imaju na meniju da ne napravim isto kod kuće, al tek popodne kad idem po njega vidim da su izmenili jelovnik... čak se desi da nigde ni ne napišu već mi vaspitačica kaže... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pominjali ste spremanje hrane i donošenje u vrtić za decu koja inače ne jedu "sve redom". U našem vrtiću je to zabranjeno. Naime mora se doneti potvrda od pedijatra da je detetu zdravstveno pravdano ne davanje određenih namernica (navesti koje) i ta deca dobijaju posebnu hranu od vrtića koji oni u kuhinji spremaju dakle NIKAKO da se donosi od kuće.

Zavisi od vrtića do vrtića. Ja detetu nosim doručak i užinu, a nisam jedina. Ima još dece kojima roditelji donose. To je odobreno uz potvrdu pedijatra i podnetu molbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam zadovoljna ishranom u našem vrtiću,vrtić ima svoju kuhinju i raspored se nikad ne menja hoću reći ono sto ujutru pročitam to je ...jelovnik je različit ne dešava se da više dana jedu iste namirnice, kao npr pasulj u ponedeljak i sredu :) pasulj su imali zadnji put pre dve nedelje,a ručkovi su uglavnom kuvana čorbasta jela grašak buranija... sa junećim ili pilećim mesom...djuveč,pilav itd. riba jednom nedeljno ...pire krompir koji oni prave od kuvanog krompira ne onaj iz kesice ...a deca koja imaju alergiju na odredjene namirnice se sprema posebno hrana i nije dozvoljeno donositi od kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pominjali ste spremanje hrane i donošenje u vrtić za decu koja inače ne jedu "sve redom". U našem vrtiću je to zabranjeno. Naime mora se doneti potvrda od pedijatra da je detetu zdravstveno pravdano ne davanje određenih namernica (navesti koje) i ta deca dobijaju posebnu hranu od vrtića koji oni u kuhinji spremaju dakle NIKAKO da se donosi od kuće.

Blago vama. Kod nas eto nije moguće da oni sami prave jelo za decu koja su alergična na neke namirnice, već mi donosimo. I naravno na početku godine, tj u septembru mora da se potpiše zahtev kao i da potvrda od pedijatra na koje namirnice je dete alergično.

Nama se nekad desi da kad nisu sigurne vaspitačice da li Pavle nešto sme ili ne, za ručak, daju mu keks. Iako ja lepo ujutru naglasim da sme.

Moja mesečna obaveza za vrtić je 9.000 din, a moje dete jede u proseku JEDAN njihov obrok dnevno I da jede sva tri žalila bi se na njihov jelovnik zato što preteruju... evo ga JELOVNIK ZA VRTIĆE NA NBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije prijatno kad je neko bezobrazno neljubazan i grub? Jaoj ja se jako izvinjavam ako sam nekoga direktno uvredila, stvarno ne znam sta mi bi... Evo sad se javno izvinjavam svima koje sam direktno ili indirektno uvredila, nece se vise ponoviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama. Kod nas eto nije moguće da oni sami prave jelo za decu koja su alergična na neke namirnice, već mi donosimo. I naravno na početku godine, tj u septembru mora da se potpiše zahtev kao i da potvrda od pedijatra na koje namirnice je dete alergično.

Nama se nekad desi da kad nisu sigurne vaspitačice da li Pavle nešto sme ili ne, za ručak, daju mu keks. Iako ja lepo ujutru naglasim da sme.

Moja mesečna obaveza za vrtić je 9.000 din, a moje dete jede u proseku JEDAN njihov obrok dnevno I da jede sva tri žalila bi se na njihov jelovnik zato što preteruju... evo ga JELOVNIK ZA VRTIĆE NA NBGD

:( Slažem se sa tobom.Ipak to i nisu male pare za državni vrtić.Za te pare su mogli uložiti malo više u ishranu deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a kakva im je ta baklava bez kora?

ja sam alergicna na sve i svasta, dok sam isla u vrtic moja vaspitacica je znala da ja ne smem da jedem mahunarke i uvek sam kad je to za rucak dobila parce hleba namazano necim, jednom je ona bila bolesna i neka druga se nasla pametna da me na silu tera da jedem garasak...za to sam joj se posteno oduzila jer sam joj se ispovracala po garderobi :)) a posle joj je moja mama j mater jer ja stvarno nikad nisam mrljavila s hranom ali kad nesto ne smem ne smem jer ima uzasne posledice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelce, nije to u pitanju, jednostavno ti ne stoji da budes takva. Ti si fina i dobra, ja te jako volim, ali ono kao da ne pises ti :wub:

Ni meni se ne svidja ono sto sam videla u jelovniku u vrticu blizu nas. Mislim da moze zdravije i jeftinije. Narocito sada kada su poskupeli suhomesnati proizvodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni iskreno se sviđa ručak u našem vrtiću pa mogu reći da je u rangu onoga što jede kući. (mada je ona u vrtiću bila svega 1 nedelju a pri tome do ručka nikada nije ostala). Doručak je pristojan ali JEDINO što bih zamerila je što je prepodnevna užina keksići, pite i dr. testa a ne voćka a voćka se služi u popodnevnoj užini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da prošlog meseca je više od pola napisanog jelovnika bilo izmenjeno, čak po dva obroka u istom danu... i to onda glavni vaspitač hemijskom prepravi jelovnik pred otvaranje vrtića za odvođenje dece.... :huh:

I kod nas se to dešava, ali sam saznala i zbog čega, dešava se vrlo često da dobavljač ne isporuči, ono što je dogovoreno. Ili da roba bude lošeg kvaliteta, pa onda radnici moraju da se snalaze i spremaju ručak od namirnica koje već imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jednom ponavljam - za temu o ličnom karakterisanju i mišljenju o članovima postoji tema Igra mišljenja.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javno se zahvaljujem Ivanchici sto je uredila temu kako treba. :)

Imam pitanje na konto Buhlinog jelovnika u vrticu:

Da li "fida" znaci isto sto i 'zacinski dodatak jelima", tipa biozacina, zacinaC ili vegete?

Sve bih podnela u tim jelovnicima ali maragrin i te 'zacine' nikako ne bih. Nece me niko ubediti da je kiselo mleko toliko skuplje od margarina,a da su 'zacini' toliko neophodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.