Jelovnik u vrtiću

odgovora

Objavljeno

Imam pitanje na konto Buhlinog jelovnika u vrticu:

Da li "fida" znaci isto sto i 'zacinski dodatak jelima", tipa biozacina, zacinaC ili vegete?

FIDA je u junecoj supi testenina.. tj druga rec ra REZANCE i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Malko sam plavlja ovih dana :lol: Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha! Malko sam plavlja ovih dana :lol: Hvala na odgovoru.

Nisi jedina i ja sam imala svoje momente danas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi se kuci ne hranimo bas nesto zdravo, u odnosu na pojedine koje znam ali u odnosu na veliku vecinu ovih drugih koje znam itekako vodim racuna sta i kako deci spremam, pa i nama, sebi posebno!

jelovnik u vrticu mi se bas i ne svidja, posebno sto znam kako se kuva kad je to na veliko i tako to ali sta cu sad. mogu da kazem da mi je sreca sto Luka tako sporo jede da on tamo verovatno nista ne pojede.

juce kaze ovako "bio je onaj pasulj kao sa kupusom- kupus je bio, i ja sam taman probao i onda su odneli" jer je rucak pola sata pa ko je sta pojeo - pojeo je..

meni se konkretno svidja sto imaju dosta voca, ti margarini .. meni on to kuci nikad ne jede, ne voli uopste pa ne znam da li on ista pojede u vrticu. drugarica mi je uvek pricala kako je dusa boli jer joj dete dodje gladno i s vrata trazi da jede a ja ovog mog sve nesto na silu, pa hajde tamo si slabo jeo... ne znam uopste ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javno se zahvaljujem Ivanchici sto je uredila temu kako treba. :)

Imam pitanje na konto Buhlinog jelovnika u vrticu:

Da li "fida" znaci isto sto i 'zacinski dodatak jelima", tipa biozacina, zacinaC ili vegete?

Sve bih podnela u tim jelovnicima ali maragrin i te 'zacine' nikako ne bih. Nece me niko ubediti da je kiselo mleko toliko skuplje od margarina,a da su 'zacini' toliko neophodni.

Na ovo sam ja jednom prilikom i mislila.Međutim,ja mislim da je problem u tome što ni sami roditelji nisu baš najbolje informisani.A kako i da budu informisani kad su bombardovani reklamama za ove prozivode?Ja sam dugo koristila vegetu,i ne znajući šta ona sadrži.Kada smo na faksu bili upoznati sa raznoraznim pojačivačima ukusa,vještačkim bojama,i slično mic po mic,ja sam te negativne stvari izbacila iz ishrane.Problem je što kad izbaciš začine koje sadrže te pojačivače ukusa,hrana ti izgleda "bljutava" jedno vrijeme,al vremenom se to menja.Niko od nas se ne hrani apsolutno zdravo kao što su se naše bake hranile,ipak živimo u svetu industrijalizacije.Ali,unos štetnih materija možemo svesti na neki minumum koliko nam naše mogućnosti dozvoljavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javno se zahvaljujem Ivanchici sto je uredila temu kako treba. :)

Imam pitanje na konto Buhlinog jelovnika u vrticu:

Da li "fida" znaci isto sto i 'zacinski dodatak jelima", tipa biozacina, zacinaC ili vegete?

Sve bih podnela u tim jelovnicima ali maragrin i te 'zacine' nikako ne bih. Nece me niko ubediti da je kiselo mleko toliko skuplje od margarina,a da su 'zacini' toliko neophodni.

Na ovo sam ja jednom prilikom i mislila.Međutim,ja mislim da je problem u tome što ni sami roditelji nisu baš najbolje informisani.A kako i da budu informisani kad su bombardovani reklamama za ove prozivode?Ja sam dugo koristila vegetu,i ne znajući šta ona sadrži.Kada smo na faksu bili upoznati sa raznoraznim pojačivačima ukusa,vještačkim bojama,i slično mic po mic,ja sam te negativne stvari izbacila iz ishrane.Problem je što kad izbaciš začine koje sadrže te pojačivače ukusa,hrana ti izgleda "bljutava" jedno vrijeme,al vremenom se to menja.Niko od nas se ne hrani apsolutno zdravo kao što su se naše bake hranile,ipak živimo u svetu industrijalizacije.Ali,unos štetnih materija možemo svesti na neki minumum koliko nam naše mogućnosti dozvoljavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve bih podnela u tim jelovnicima ali maragrin i te 'zacine' nikako ne bih. Nece me niko ubediti da je kiselo mleko toliko skuplje od margarina,a da su 'zacini' toliko neophodni.

ubeđena sam da koriste začine poput vegete i czačina a margarin kod Eme je za doručak. Ona je čak tražila da ga jede i samog bez meda, pa su joj tete tako i napravile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su za rucak imali riblju corbu, virslu i pire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su za rucak imali riblju corbu, virslu i pire.

Искомбиновали су га ...... мука нам било од мириса чорбе, ал деца се развалила

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas, virsla dosla ko saka u nos :D stvarno je kombinacija hit :D Inace i ja sam se malo pocela zanimati ishranom u ovdasnjim vrticima, ne svidja mi se sto im za uzinu daju grickalice ili slatkis, a dorucak i rucak su pristojni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Nice okači nam i ti jelovnik.

Viršla i čorba :huh: Možda neće ljudi jedan dan da preskoče viršle.Ne valja se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je u vrticima zabranjeno koriscenje viljuske i noza, zbog mogucnosti povrede dece. koristi se samo kasika. 

otprilike si opisala i moje dete, a svako ima svoje navike,  ali se isto tako i navikne ne nove stvari u novoj sredini. neko pre  neko kasnije.

kazem to, a znam da moj sin jos uvek nece da jede u vrticu nesto na drugaciji nacin, nego sto je navikao kod kuce. -_-

ipak, ima nesto sto je "pokupio" u vrticu, pa preneo kuci, kao naviku pri jelu.

svakako sam ubedjena da mu se nece "pokvariti" to sto je steako kod kuce.

za tanjirice(i kasiku), mislim da treba da ima svako svoj, kao i casu/solju. ne svidja mi se da jedu tako kako si opisala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.