Jelovnik u vrtiću

odgovora

Objavljeno

I ja sam iz BL...u koji vrtić ide dijete? :)

Filipa, vrtic se zove Zvjezdica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla... :)

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, vrtic se zove Zvjezdica.

Da...to je onaj novi, iznad MAXI-ja, jel tako? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas razgovarala sa sestrom na preventivi, zbog alergije koje ime Pavle. U neka jela ja ne mogu da znam da li ima ili nema mleka, a za neka ni vaspitacice ne znaju, pa su me one uputile kod te sestre. Cak ni ta sestra nije upoznata i ja bi ustvari SAMA trebalo da konsultujem nutricioniste koje rade u p.u. i shodno tome znala sta u kom jelu ima i na osnovu toga odobrvala vaspitacicama sta smeju a sta ne da mu daju da jede.

Dozvoljeno mi je da mu donosim hranu (za sve obroke), moram da donesem potvrdu od dr, tj izvestaj na sta je dete alergicno i da potpisem neki dokument da donosim ja svoju hranu. Skoro svaki dorucak je mlecni (cak u namazu od sardine ima mleka, tj pavlake!), uzine od pet, dve su bez mleka (tu ne racunam ako je mleko napitak) dok za rucak od pet obroka u dva se stavlja pavlaka ili mleko (ali ni za to nisu sigurni da li se pavlaka dodaje u glavnoj kuhinji ili u vrticu!!!).

Sto bi znacilo u prevodu da

1. Ili dete dovodim posle dorucka a uzimam pre rucka, i donosim mu uzinu u vrtic

2. Ili da nedeljno od 15 obroka koje bi dete jelo u vrticu, ja DONOSIM u proseku 12... a pritom placam pun iznos vrtica!

Besna sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.

Ja sam se ustvari vise danas iznervirala, zato sto je tim sestrama lakse da mi kazu da donesem jelo, nego da se one raspitaju da li u necem ima mleka, kao i da kazu kuvarici da izdvoji neki obrok, tj da ne ubacuje pavlaku ili kiselo mleko u rucak.

Da li neko zna da li u ovim stvarima ima mleka?

Kolac sa sargarepom

Integralna kifla

Krompir pire

Boranija

Premaz sa sardinom

Pikantni namaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla, ne znam kome da se obratis, da neko malo pogleda zakon i sta pise u njemu?

Ja znam da kod nas vaspitacice znaju ko je na sta alergican, to pise na tabli i ako dete ne moze da jede npr. ribu, onda se za njega donese drugi rucak. To sve znaju i kuvarice i one pripremaju i posalju i rucak bez ribe.

Bas si u nezgodnoj situaciji...

A da pronadjes negde neki mail, nekog u grdskoj upravi, neko ko je nadlezan za sve vrtice i da mu izneses problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krompir pire mogu da kažem da ima mleka ili nekog mlečnog proizvoda...u boranji ne bi trebalo da bude...kod nas u vrtiću kiselo mleko daju posebno u jelo...ne donose sa tim...Zaista da poludiš...baš ti je teško... :(

Takođe taj namaz od ribe, kod nas ga serviraju pomešanog sa pavlakom i barenim jajetom koje je izrendano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa ti drugo ne preostaje nego da odeš sa nekim nadležnim u PU i porazgovarati...vaspitačice se tu puno ne pitaju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi je alergican na ribu i ja moram njemu tim danima kada se ona sluzi donositi hranu.Prosle nedelje zaboravim da mu ponesem dorucak i pitam ga kasnije sta je doruckovao!Ni manje,ni vise-dobio je parce hleba!!!!!!!!!!Obicno parce,nicim namazano,.............e,to je vec sramota,da nemaju ni putera ili dzema,pavlake,nego detetu od 5 god.daju parce hleba!A ja taj vrtic uredno placam po punoj ceni.

Cerka mi je 1.12.krenula u vrtic.............ja sa njom prvih dana u sobi.......donose dorucak-med i hleb,skidaju im koricu,kidaju na komadice i daju im.Naravno,svako drugo dete ne jede med (to su jasle,najstarije dete ima 16 meseci),............mrljaju,unervoze se,...a onda za uzinu VOCNI SOK koji im ne daju tada nego uz rucak.I,naravno,deca od gladi pobesne!

Bilo je lakse kada smo smeli da donosimo neki keks ili tako nesto,ali je to sada zabranjeno!

I ja se posle zalim kako mi je sin mrsav!Jos plus,nekada za rucak,kaze,trazi dodatak-oni nemaju da mu daju!

Eto,toliko o ishrani u vrticima.Ja uvek meni procitam,ali nisam mogla da verujem da je to u tako malllllim kolicinama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi je alergican na ribu i ja moram njemu tim danima kada se ona sluzi donositi hranu.Prosle nedelje zaboravim da mu ponesem dorucak i pitam ga kasnije sta je doruckovao!Ni manje,ni vise-dobio je parce hleba!!!!!!!!!!Obicno parce,nicim namazano,.............e,to je vec sramota,da nemaju ni putera ili dzema,pavlake,nego detetu od 5 god.daju parce hleba!A ja taj vrtic uredno placam po punoj ceni.

Cerka mi je 1.12.krenula u vrtic.............ja sa njom prvih dana u sobi.......donose dorucak-med i hleb,skidaju im koricu,kidaju na komadice i daju im.Naravno,svako drugo dete ne jede med (to su jasle,najstarije dete ima 16 meseci),............mrljaju,unervoze se,...a onda za uzinu VOCNI SOK koji im ne daju tada nego uz rucak.I,naravno,deca od gladi pobesne!

Bilo je lakse kada smo smeli da donosimo neki keks ili tako nesto,ali je to sada zabranjeno!

I ja se posle zalim kako mi je sin mrsav!Jos plus,nekada za rucak,kaze,trazi dodatak-oni nemaju da mu daju!

Eto,toliko o ishrani u vrticima.Ja uvek meni procitam,ali nisam mogla da verujem da je to u tako malllllim kolicinama!

Katastrofa! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lutkice,stvarno tužno! :(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...to je onaj novi, iznad MAXI-ja, jel tako? :)

Jeste.

I sada su korigovali jelovnik, ali po mom mišljenju na još bolje, prosto se osjećam loše da napišem kako je kod njih nakon što vidim postove drugih mama.

Naime, za doručak je pet vrsta voća svako jutro. Za užinu im je sada ono što su prije imali za doručak (gibanica, palenta, omlet itd...), a prije polaska na spavanje je voćno-povrtni sok cijeđen tu na licu mjesta u sokovniku (ide kombinacija cvekla, mrkva, limun, jabuka, kruška, narandža). Poslije spavanja u 3 sata imaju ručak, kao i prije meso ili riba sa prilogom uz supicu itd..

Jednom riječju, oduševljena sam. I svako dijete koje traži još, uvijek i dobije. Jednom sam došla ranije po svog dječaka; on je još ručkao pa nisam htjela da prekidam, gledala sam sa strane (teta koja ga je hranila nije vidjela da sam došla), on je dva puta tražio još i oba puta dobio.

Te stvari toliko puno znače roditelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi je alergican na ribu i ja moram njemu tim danima kada se ona sluzi donositi hranu.Prosle nedelje zaboravim da mu ponesem dorucak i pitam ga kasnije sta je doruckovao!Ni manje,ni vise-dobio je parce hleba!!!!!!!!!!Obicno parce,nicim namazano,.............e,to je vec sramota,da nemaju ni putera ili dzema,pavlake,nego detetu od 5 god.daju parce hleba!A ja taj vrtic uredno placam po punoj ceni.

Cerka mi je 1.12.krenula u vrtic.............ja sa njom prvih dana u sobi.......donose dorucak-med i hleb,skidaju im koricu,kidaju na komadice i daju im.Naravno,svako drugo dete ne jede med (to su jasle,najstarije dete ima 16 meseci),............mrljaju,unervoze se,...a onda za uzinu VOCNI SOK koji im ne daju tada nego uz rucak.I,naravno,deca od gladi pobesne!

Bilo je lakse kada smo smeli da donosimo neki keks ili tako nesto,ali je to sada zabranjeno!

I ja se posle zalim kako mi je sin mrsav!Jos plus,nekada za rucak,kaze,trazi dodatak-oni nemaju da mu daju!

Eto,toliko o ishrani u vrticima.Ja uvek meni procitam,ali nisam mogla da verujem da je to u tako malllllim kolicinama!

Strašno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste.

I sada su korigovali jelovnik, ali po mom mišljenju na još bolje, prosto se osjećam loše da napišem kako je kod njih nakon što vidim postove drugih mama.

Naime, za doručak je pet vrsta voća svako jutro. Za užinu im je sada ono što su prije imali za doručak (gibanica, palenta, omlet itd...), a prije polaska na spavanje je voćno-povrtni sok cijeđen tu na licu mjesta u sokovniku (ide kombinacija cvekla, mrkva, limun, jabuka, kruška, narandža). Poslije spavanja u 3 sata imaju ručak, kao i prije meso ili riba sa prilogom uz supicu itd..

Jednom riječju, oduševljena sam. I svako dijete koje traži još, uvijek i dobije. Jednom sam došla ranije po svog dječaka; on je još ručkao pa nisam htjela da prekidam, gledala sam sa strane (teta koja ga je hranila nije vidjela da sam došla), on je dva puta tražio još i oba puta dobio.

Te stvari toliko puno znače roditelju.

Kako ovo dobro zvuci!!!!!!!!!!!!

Koja je cena tog vrtica?

Mojoj deci sam jutros nosila dorucak da ne bi dobili po parce hleba,tj.beba dobija pola!A nekada mi se cini da moze pojesti pola kila,a ne pola parceta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...juče su za užinu imali kuvani kukuruz i Aleksi je to izgleda napravilo problem oko stolice...nekoliko puta je išao da kaki i nije uspeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...juče su za užinu imali kuvani kukuruz i Aleksi je to izgleda napravilo problem oko stolice...nekoliko puta je išao da kaki i nije uspeo...

Mislis secerac, onaj u kesi ili bas pravi kukuruz?

Kako god, ne verujem da kukuruz stvara zatvor, cak sta vise, ima suprotan efekat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis secerac, onaj u kesi ili bas pravi kukuruz?

Kako god, ne verujem da kukuruz stvara zatvor, cak sta vise, ima suprotan efekat. ;)

Pisalo je kuvani kukuruz...a on kaže da je grizao, znači u klipu...njemu to stvara problem...tako je bilo jednom pre nekoliko meseci...pa posle sve ok...videćemo danas šta će biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne sprema se to baš deci kod kuće.

Šunkarica - kontervansi, namazi - konzervansi, viršle - konzervansi, soja i "meso" najgoreg kvaliteta. Beli hleb. Ništa sveže i živo ne dobiju . Meni to ne liči na izbalansiranu ishranu.

BRAVO! Potpuno se slazem. Ja svom detetu nikada virslu niti pastetu dala ne bih jer je ni sama ne bih pojela. Sve te preradjevine su obicno djubre. Narocito treba zabraniti reklamiranje tih virsli i margarina kao zdrave hrane. Smatram da bi na virslama, salamama, margarinima, pastetama trebalo da stoji upozorenje kao na cigaretama da je stetno za zdravlje jer to je istina. A za nutricioniste zaposlene u vrticima koji uvrstavaju u jelovnik gore navedene otrove nemam komentara. Ja svoje dete obavezno nahranim pre vrtica kako tamo ne bi bili gladno u vreme dorucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u vrticu je prednost to sto mi saljemo uzinu za dete.

I šta ti i ostali roditelji donosite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja saljem ono sto imam u kuci dok drugi uglavnom kupuju po pekarama. Mislila sam da je takav sistem neodrziv ali deca zaista ne traze ono sto vide kod drugog nego brzo poruckaju da bi sto pre nastavili sa igrom. Jedino sto se trazi isto od svih roditelja je da donose flasice sa vodom za svoje dete. Nikako jogurt, mleko, sokic...samo voda.

Pa zar im ne daju vodu u vrticu, cesmusu?

Jel to u pitanju privatni ili drzavni vrtic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da radim, moje dete treba da krene u vrtic u avgustu. Naravno, otisli smo da ga upisemo (posto se ceka duuugo na red, nema mesta za svu decu), i sve je super bilo dok nismo dosli do jelovnika. Kad sam videla-zgranula sam se!!! Ko jos za dorucak deci daje meso? Virsle, salame, kobasice, a onda pricaju da se deca nezdravo hrane! Pa naravno, kad ih tako uce!! Ne znam sta da radim a nema ko da ga cuva jer i mm i ja radimo pre podne... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas...

Doručak: Prženice i jogurt (8-8:30h)

Užina: Jabuka (10h)

Ručak: Slatki kupus sa govedinom (11-11:30h)

Užina: Sutlijaš od integralnog pirinča (14:30h)

Kod kuće ga oko 17h čeka ručak (jako slabo jede) i oko 19h večera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod kuće ga oko 17h čeka ručak (jako slabo jede) i oko 19h večera...

Isto i moje... Zato ponekad kad napravim laganiji rucak (spageti, neko povrce i sl) dam im da jedu oko 18 i to im bude i rucak i vecera. Posle oko 20h dobiju vocni jogurt, cokoladno mleko ili nesto slicno i spavanje.

Do 18h im dam neku vocku i onda bas ogladne i lepo rucaju/veceraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da radim, moje dete treba da krene u vrtic u avgustu. Naravno, otisli smo da ga upisemo (posto se ceka duuugo na red, nema mesta za svu decu), i sve je super bilo dok nismo dosli do jelovnika. Kad sam videla-zgranula sam se!!! Ko jos za dorucak deci daje meso? Virsle, salame, kobasice, a onda pricaju da se deca nezdravo hrane! Pa naravno, kad ih tako uce!! Ne znam sta da radim a nema ko da ga cuva jer i mm i ja radimo pre podne... :(

pastete.... provuce se med, krofna, kacamak i makarone sa sirom....sve te razumem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas:

Dorucak - krem sir, hleb, caj

Uzina - gibanica, jogurt

Rucak - varivo od graska sa junecim mesom, salata cvekla, hleb, banana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.