Jelovnik u vrtiću

odgovora

Objavljeno

Imam izuzetno poštovanje prema vaspitači(ca)ma, ali ova tema nema veze s Vama već sa svima ostalima. Paštete i viršle koje koštaju 200-300din/kg su teško djubre napravljeno od otpadaka sa dosta bibera, soli i još više aditiva (koji svetrle u mraku) za dugotrajnost. Nikad nikakvo crno, integralno, kukuruzno pecivo, isključivo beli panj namazan nekom polumasnoćom da zavara glad do užine . NE, mi to deci kući NE SPREMAMO za doručak.

Bude proja, gibanica, kajgana, musli, corn-flakes, plazma i slično, uvek crni polubeli integralni ili kukuruzni hleb ako uopšte bude hleba u kući. Makarone raznih boja (ne bele) i punomasni jogurt kratkog roka trajanja, čaj ili kakao, tako izgleda doručak kod nas kući. Viršle i suhomesnato u tragovima... Sam hleb namazan nečim - NIKAD!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam izuzetno poštovanje prema vaspitači(ca)ma, ali ova tema nema veze s Vama već sa svima ostalima. Paštete i viršle koje koštaju 200-300din/kg su teško djubre napravljeno od otpadaka sa dosta bibera, soli i još više aditiva (koji svetrle u mraku) za dugotrajnost. Nikad nikakvo crno, integralno, kukuruzno pecivo, isključivo beli panj namazan nekom polumasnoćom da zavara glad do užine . NE, mi to deci kući NE SPREMAMO za doručak.

Bude proja, gibanica, kajgana, musli, corn-flakes, plazma i slično, uvek crni polubeli integralni ili kukuruzni hleb ako uopšte bude hleba u kući. Makarone raznih boja (ne bele) i punomasni jogurt kratkog roka trajanja, čaj ili kakao, tako izgleda doručak kod nas kući. Viršle i suhomesnato u tragovima... Sam hleb namazan nečim - NIKAD!!!

Bravo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već više puta pisala na ovu temu, ali evo još da budem dosadna. Mi takođe to kod kuće NIKAD ne dajemo deci niti mi jedemo: viršle, paštete, margarin, salame, šunkarice ili bilo šta od industrijski prerađenog mesa se ne jede. Hleb pečemo sami integralni ili kupimo integralni, beli nikad. Šećer takođe nikad - malteks se jede da se dete zasladi ili se kolači spravljaju od toga i fruktoze.

A jede razne žitarice: proso, heljdu, ječam, kukuruz itd.., pa se to kombinuje sa kakaom, malteksom, taanom, orasima, lešnicima, pšeničnim klicama itd. U slanoj varijanti ide integralni hleb, nekad i moče, namaz od masti od mangulice sa začinskim i lekovitim biljem (mm pravio!), slanina od mangulice (za dete nedimljena, samo sušena) uz obaveznu svežu salatu, bilo to parče paprike, paradajz ili nešto slično, nije važno.

Dete ide u vrtić, ali pošto je ishrana užasna, moj kompromis je bio da ustanem malo ranije i spremim mu doručak kod kuće. Meni je to jako važno. Dete koje je u fazi intenzivnog rasta i razvoja treba da se hrani kako valja. Meni nije uteha ili već mogućnost da progledam kroz prste "jednom nedeljno malo konzervansa". To za mene nije stvar kompromisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već više puta pisala na ovu temu, ali evo još da budem dosadna. Mi takođe to kod kuće NIKAD ne dajemo deci niti mi jedemo: viršle, paštete, margarin, salame, šunkarice ili bilo šta od industrijski prerađenog mesa se ne jede. Hleb pečemo sami integralni ili kupimo integralni, beli nikad. Šećer takođe nikad - malteks se jede da se dete zasladi ili se kolači spravljaju od toga i fruktoze.

A jede razne žitarice: proso, heljdu, ječam, kukuruz itd.., pa se to kombinuje sa kakaom, malteksom, taanom, orasima, lešnicima, pšeničnim klicama itd. U slanoj varijanti ide integralni hleb, nekad i moče, namaz od masti od mangulice sa začinskim i lekovitim biljem (mm pravio!), slanina od mangulice (za dete nedimljena, samo sušena) uz obaveznu svežu salatu, bilo to parče paprike, paradajz ili nešto slično, nije važno.

Dete ide u vrtić, ali pošto je ishrana užasna, moj kompromis je bio da ustanem malo ranije i spremim mu doručak kod kuće. Meni je to jako važno. Dete koje je u fazi intenzivnog rasta i razvoja treba da se hrani kako valja. Meni nije uteha ili već mogućnost da progledam kroz prste "jednom nedeljno malo konzervansa". To za mene nije stvar kompromisa.

Ja se ne osećam napadnuto, niti ja napadam. Naravno da gledamo da svojoj deci dajemo što kvalitetniju hranu, mislim na nas kao roditelje. I ja svom detetu kod kuće ne kupujem beli hleb. To ne možemo da očekujemo od velikih institucija. Evo još jedan primer, bolnice. Ja kada sam se porodila sa prvim detetom za doručak sam dobila paštetu koja je bila nešto najodvratnije što sam probala. Jedno je šta jedemo kući, a nešto sasvim drugo u velikim institucijama. Mislim da su najveći problem pare. Sad se za svaku sitnicu raspisuju tenderi. Ako želite da se nekome žalite idite pravo u gradski sekretarijat, oni su zaduženi za sve. Jedini je problem da li će oni želeti da pomognu ili će prebaciti loptu na nekog drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mogu vaspitačice da daju neko svoje mišljenje o ishrani? Da porazgovaraju sa nutricionistom zaduženim za pravljenjem jelovnika...da ukažete na hranu koju deca masovno ne jedu...ja lično nemam problem oko ishrane mog deteta u vrtiću, koji se nalazi na Banovom Brdu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na žalost vaspitači se ne pitaju nizašta, šta više mi nemamo prava glasa osim oko izbora knjiga i radnih listova. Mada i to posle ide u psihološko pedagošku službu na odobrenje. Oni su ti svi u fazonu ti radi svoj posao, a mi ćemo naš! Tako da što se hrane tiče mi zaista ne možemo ništa. <_<<_<<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se mene tiče hrana u vrtiću je sasvim u redu. Što se tiče doručka uvek imate izbor da ga dete preskoči tako što će da doručkuje kod kuće. Jeste da možda iziskuje malo više napora, ali tako ste mirni. Ja lično tako radim, mada se nekad desi da ne stignemo da doručkujemo i ne plašim se da će konzervans ili nešto što tumor manija propoveda uspeti da načini štetu, jer nije tome izložen svaki dan.

I da ponovim, svaka čast na jelovniku u vrtićima.

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje šta vi kao mame spremate deci za doručak ali 10 različitih menia s'obzirom na to da treba voditi računa o raznovrsnosti ishrane.

Na opštini Rakovica, u vrtićima je zabranjeno koristiti margarin već se koristi maslac, zatim ne koristi se šunkarica već suvi vrat. Nemojte biti tako isključivi. Deci se ne daje konzervans u ne znam kojim količinama, jednom nedeljno namaz od tune ne može da šteti. Ne napadam nikoga već me zanima kako vi rešavate "problem" doručka i kako bi ste vi sastavili meni za vrtiće?

Moja deca klopaju i virsle i salame i pastete i poparu i palentu kacamak, i przenice i sve moguce sireve, mleko na svaki moguci nacin, mada vole i kornfleks i musli i jako vole da jedu paradajz uz svaki obrok, prosto, moja deca jedu sve, zato mi valjda i jeste bilo ok to sto se jede u vrticu jer bi i kuci isto ili slicno jele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na žalost vaspitači se ne pitaju nizašta, šta više mi nemamo prava glasa osim oko izbora knjiga i radnih listova. Mada i to posle ide u psihološko pedagošku službu na odobrenje. Oni su ti svi u fazonu ti radi svoj posao, a mi ćemo naš! Tako da što se hrane tiče mi zaista ne možemo ništa. <_<<_<<_<

A vi bi baš i bile merodavne, jer vidite šta deca vole da jedu, a šta ostaje posle njih u velikim količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vi bi baš i bile merodavne, jer vidite šta deca vole da jedu, a šta ostaje posle njih u velikim količinama.

Mislim da to šta deca vole da jedu ne treba da bude kriterijum za određivanje jelovnika!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete ide vrtic i zadovoljna sam hranom koju tamo dobijaju.Pastete,virsle i salame jede ponekad i kod kuce,ne cesto,ali jede.Imaju raznovsno povrce,meso,voce,razlicite vrste hleba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelela bih da podelim nesto sto je meni puno pomoglo. Kad sam postala majka dobila sam fantastican savet od koleginice i prijateljice, citiram: "Motherhood is as easy or as difficult as you want it to be", prevod -> materinstvo je toliko lako ili toliko tesko koliko ti to zelis da bude. Mislim da je u pravu, casa moze da bude polu prazna ili polu puna, sve je stvar kako mi gledamo na to. Ja sam se naterla da se ne nerviram jer zelim da imam pozitivnu energiju za moju Lorenu. Hranu u vrticu ne mogu da promenim, a sta bih dala za taj topli obrok!!! Al sta da se radi... ovde vrtici nisu videli nutricionistu.

Ako neko insistira na tome da dete ne treba da jede preradjevine ja se potpuno slazem, ali isto tako mogu da kazem da ako i jede boze moj, nije strasno. I ja sam jela carnex virsle i pastete kad sam bila mala i nista mi ne fali :rolleyes:

Na kraju svako ima svoje misljenje o tome sta je najbolje za njegovo dete i treba toga da se drzi bez osude prema drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi smo gledali šta deca ne jedu u vrtiću i prema tome prepravljali jelovnik ispala bi prava katastrofa. Klinci uglavnom ne jedu ono što je najzdravije: spanać, kupus, grašak. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi smo gledali šta deca ne jedu u vrtiću i prema tome prepravljali jelovnik ispala bi prava katastrofa. Klinci uglavnom ne jedu ono što je najzdravije: spanać, kupus, grašak. :rolleyes:

Zato što kući nisu naučili da to jedu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi smo gledali šta deca ne jedu u vrtiću i prema tome prepravljali jelovnik ispala bi prava katastrofa. Klinci uglavnom ne jedu ono što je najzdravije: spanać, kupus, grašak. :rolleyes:

Zato što kući nisu naučili da to jedu. ;)

Slažem se moon...moje dete sve jede u vrtiću sem mesa (koje inače obožava-pitam se kako ga to u vrtiću spremaju)...i ne jede namaz od margarina i sira, piroške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se moon...moje dete sve jede u vrtiću sem mesa (koje inače obožava-pitam se kako ga to u vrtiću spremaju)...i ne jede namaz od margarina i sira, piroške.

A sta onda on jede kad imaju na meniju ovo sto on nece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta onda on jede kad imaju na meniju ovo sto on nece?

Hleba i vode... :lol:

Za ručak pojede povrće ili šta već imaju i salatu, meso ne jede...a za doručak kada je taj margarin...namažu mu nešto drugo...a za užinu kada je piroška, ništa, samo popije šta ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dječak ide u privatni vrtić za koji sam se opredijelila upravo zato jer sam radila kao neka vrsta nadzornog organa nad vrtićima i znala sam tačno gdje koči i kako koči.

U državnim su kod nas grupe jednostavno abnormalne (po tridesetoro da, da 30 djece na jednu tetu) i ta žena jednostavno može samo da pazi da se ne poubijaju međusobno.

Ja ovo nisam htjela svom djetetu.

Privatni vrtić u koji ide tačno je duplo skuplji od državnog, ali vrijedi svakog novčića.

U tu cijenu uračunat je redovan pediojatrijski pregled, grupa od njih sedmoro na jednu tetu, spavanje svako u svom krevetu, i odlična ishrana. Istinski brinu o njima, svaka teta zna o svakom djetetu dosta jer ih je ukupno 30 u cijelom vrtiću.

Roditelj može da se odluči i za prevoz (da, da prevoz) kuća-vrtić-vrtić kuća koji košta dodatnih 30 evra.

Da se vratim na hranu, znači nikada na jelovniku nije bilo margarina, pašteta, viršli i salama, a bogami ni kornfleksa ni nutele. Znači može se napraviti zdrav doručak ako se hoće. Imaju vlastitu kuhinju i kuvaricu koja im svako jutro pravi svježe integralne uštipke, lokalni specijalitet ljevuša (kukuruzno brašno sa kajmakom, sirom, jajima i tikvicama, zapečeno u rerni), domaća integralna pita, med, čaj, maslac, palenta, namaz od tune (miksaju u blenderu tunu i povrće sa začinima) itd....

Užine su dvije od kojih jedna uvijek voće a u sezoni obje voćne (ljetos su jeli kupine, šljive, dinje, lubenice itd...), a sada je jedna voćna a druga je domaći puding sa suvim voćem, sutlijaš ili šta slično.

Torte su jeli za rođendane.

Ručak je meso ili riba sa prilogom različito povrće svaki dan. Čorbe od povrća, salatice itd.

Sve u svemu, koliko para toliko muzike, mada negdje nije ni ovo pravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, koliko para toliko muzike, mada negdje nije ni ovo pravilo.

Da ovo je najtačnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne brkamo babe i žabe, moja kritika se odnosi isključivo na doručak i tvrdim da ga je moguće promeniti unutar prihvatljivog budžeta. Crni i polubeli hleb koštaju isto, ili skoro isto kao beli shit. Ne pričam o tome šta deca vole/ne vole niti šta ''jedu kod kuće''. Akcenat je na kršu od doručka koji im se u vrtiću servira svaki dan (ili skoro svaki). Naravno da se desi da pojede poneku viršlu, paštetu, itd itd, i mi smo to s vremena na vreme gutali ko deca, i naravno da im od toga ''neće biti ništa'' k'o što nama nije, poenta je da je stvarno tragično što se to dešava svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dječak ide u privatni vrtić za koji sam se opredijelila upravo zato jer sam radila kao neka vrsta nadzornog organa nad vrtićima i znala sam tačno gdje koči i kako koči.

U državnim su kod nas grupe jednostavno abnormalne (po tridesetoro da, da 30 djece na jednu tetu) i ta žena jednostavno može samo da pazi da se ne poubijaju međusobno.

Ja ovo nisam htjela svom djetetu.

Privatni vrtić u koji ide tačno je duplo skuplji od državnog, ali vrijedi svakog novčića.

U tu cijenu uračunat je redovan pediojatrijski pregled, grupa od njih sedmoro na jednu tetu, spavanje svako u svom krevetu, i odlična ishrana. Istinski brinu o njima, svaka teta zna o svakom djetetu dosta jer ih je ukupno 30 u cijelom vrtiću.

Roditelj može da se odluči i za prevoz (da, da prevoz) kuća-vrtić-vrtić kuća koji košta dodatnih 30 evra.

Da se vratim na hranu, znači nikada na jelovniku nije bilo margarina, pašteta, viršli i salama, a bogami ni kornfleksa ni nutele. Znači može se napraviti zdrav doručak ako se hoće. Imaju vlastitu kuhinju i kuvaricu koja im svako jutro pravi svježe integralne uštipke, lokalni specijalitet ljevuša (kukuruzno brašno sa kajmakom, sirom, jajima i tikvicama, zapečeno u rerni), domaća integralna pita, med, čaj, maslac, palenta, namaz od tune (miksaju u blenderu tunu i povrće sa začinima) itd....

Užine su dvije od kojih jedna uvijek voće a u sezoni obje voćne (ljetos su jeli kupine, šljive, dinje, lubenice itd...), a sada je jedna voćna a druga je domaći puding sa suvim voćem, sutlijaš ili šta slično.

Torte su jeli za rođendane.

Ručak je meso ili riba sa prilogom različito povrće svaki dan. Čorbe od povrća, salatice itd.

Sve u svemu, koliko para toliko muzike, mada negdje nije ni ovo pravilo.

Koji grad je u pitanju?Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,

grad je Banjaluka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,

grad je Banjaluka.

I ja sam iz BL...u koji vrtić ide dijete? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa,

grad je Banjaluka.

Dobro nam došla... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas...

Doručak: maslac, džem i mleko

Užina: banana

Ručak: slatki kupus sa govedinom

Užina: pizza i jogurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.