Jelovnik u vrtiću

odgovora

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna ishranom u nasem vrticu. Nema tih stvari kao sto su virsle, salame i slicno. Imamo ujutru dorucak, danas je npr bio hleb, puter i med i solja mleka. Posle toga ide prva uzina, onda druga vocna uzina i na kraju rucak. Ruckovi su im odlicni, meso sa prilogom, riba sa prilogom itd.

E sad kod nas je problem sto Luka nece da jede u skoli. Kaze "nije ista hrana kao kod kuce". Izmislja samo da ne bi jeo, a inace je tezak za hranu strasno.

Ujutru pojede hleb i to prazan, po 2-3 kriske, i posle ako ista calabrcne za rucak. Ali kaze vaspitacica da ce ga i to proci, jednostavno vremenom ce poceti da jede sa decom, usta ja cisto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hjm, super vam je hrana. meni je bilo bitno da je voce za uzinu a ne neke grickalice, keksici i sl.

to sam i dobila, medjutim, rucak mi malo "kuva". izgleda da ne mogu sve dobiti:

- prostrano, prelepo dvoriste sa puno zelenila- a ne da idu u neki parkic blizu ili neko slicno da mi setaju po putu do tamo

- privatna kuhinja, obroci se pripremaju na licu mesta

- odlican rad sa decom pre 3 godine. rad sa plastelinom, vodenim bojicama i sl.

U vecini vrtica u kojima sam bila sam ostala bez teksta. Deca u sred "radnog" dana se vijaju po sobi bez ikakvog reda i rasporeda. U jednom sam cak videla da gledaju neki domaci film u 10 ujutru?!!?

- bitno mi je bilo da ide sa svojim vrsnjacima, a ne da su deca od 1-3 zajedno.

Takodje sam u toku razgovora sa vlasnicom jednog vrtica cula da roditelji salju deci smokije i sl gluposti, ako nece da jede da se nadje. tada i ostala deca koja bi jela nesto normalno nece. bolje da mi to nije rekla :D ili mozda bolje da jeste da znam gde da se ne petljam :)

Srecom, u mogucnosti sam da ranije dodjem po njega pa ga kod kuce nakljukam domacom pilecom supicom i dalje sve po redu kako volim da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Današnji meni u našem vrtiću - državni u Beogradu:

Doručak - namaz od sira i margarina i mleko

Užina - Kruška

Ručak - Goveđa supa, dinstane goveđe šnicle sa povrćem, kupus salata

Užina - griz sa kakaom i suvim grožđem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako je i kod nas sto je meni nebuloza potpuna. U roku od tri sata imaju 3 obroka. I to sve do spavanja koje je u 11:30.

Mi sutra krecemo u vrtic, danas se cujem sa prijateljicom i ona mi potvrdjuje ovo , mslm kako ih nakljukaju sa ta 3 obroka i to sve do 12h, pa jel deca rade nesto drugo sem sto jedu,

i ko uopste pravi raspored obroka, da znam sa kim mogu da pricam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako je i kod nas s obzirom da pripreme za spavanje krecu u 12sati. a ne znam i kako bi drugacije kad sve zavisi od spavanja. meni je to isto bzv, ali sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i u lazarevcu je hrana u vrticima skroz ok,ima nekad nesto sto mi se ne svidja kao kukuruz secerac za uzinu ali sve u svemu je super i sto je najbitnije zdrava i kvalitetna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure:

Петак

04.11.2011.

�”оручак, 08.30. - Џем, маслац, хлеб, млеко

Ужина, 11.30. - Кифла, јогурт

Ручак, 14.30. - Шаргарепа са јунећим месом и павлаком, хлеб, мандарина

Ужина, 16.30. - Мандарина

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog ''sjajnog'' doručka u NBGD vrtićima, Nebojša doručkuje kod kuće kad god može, a to je u više od 50% dana. Hleb, hleb i samo hleb, namazan bilo čim, prekriven bilo kakvom plastikom od recikliranih otpadaka crknutih životinja. OČAJ!!! Ručak, užine i voćkice su uglavnom OK, ali taj nesrećni doručak... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da te ispravim - beli hleb, beli hleb i samo beli hleb. Doručak je i u celom Novom Sadu očajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ctam kako je u vrticima u Srbiji i samo da vam dam primer kako je ovde u Holandiji gde ja zivim. Ne postoji jelovnik da vidite sta ce vam dete jesti, a necete verovati ne postoji ni kuvana hrana!!! Ovde decu hrane sendvicima krekerima i vocem. Ne salim se. :blink: Ne moze da se donosi kuvano od kuce, mada sam cula da u nekim vrticima i moze, al kod nas ne tako da ja donosim kupovnu hranu najbolju koju mogu da nadjem na trzistu i trudim se da to bude sto raznovrsnije. Iz ove perspektive prihvatila bih i da im daju pilece virsle i pastetu za dorucak da imaju telecu corbu, parce mesa i varivo za rucak... da bar nesto pojede kako treba u toku dana. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ctam kako je u vrticima u Srbiji i samo da vam dam primer kako je ovde u Holandiji gde ja zivim. Ne postoji jelovnik da vidite sta ce vam dete jesti, a necete verovati ne postoji ni kuvana hrana!!! Ovde decu hrane sendvicima krekerima i vocem. Ne salim se. :blink: Ne moze da se donosi kuvano od kuce, mada sam cula da u nekim vrticima i moze, al kod nas ne tako da ja donosim kupovnu hranu najbolju koju mogu da nadjem na trzistu i trudim se da to bude sto raznovrsnije. Iz ove perspektive prihvatila bih i da im daju pilece virsle i pastetu za dorucak da imaju telecu corbu, parce mesa i varivo za rucak... da bar nesto pojede kako treba u toku dana. :(

Čoveče...ma ti se šališ sa nama?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas...

Doručak: Kačamak sa jogurtom

Užina: Mandarina

Ručak: Juneća supa, dinstana junetina sa povrćem, cvekla

Užina: Pita sa višnjama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čoveče...ma ti se šališ sa nama?! :huh:

Ne salim se :( Ja od kako zivim ovde - svaki dan imam razlog da kazem "ovde su svi ludi!". A od kad sam zatrudnela i rodila moju srecicu imala sam nezamislivih situacija na pretek... ili bar nezamislivih iz nase perspektive. Imaju svu tehnologiju mogucu a nista ne koriste. Na primer u trudnoci me ni jedan put doktor nije pregledao, masovno se poradjaju kod kuce uz babice. Ja sam se porodila u bolnici i posle porodjaja u bolnici ides kuci nakon 2-3 sata!!! Posle niza godina ovde pitam se - dal sam mozda ja luda?!?! :wacko: Tako da moje saznanje da nema toplog obroka u vrticu (jaslicama) i nije toliko sokantno koliko zvuci tebi. Na zalost se naviknes na budalastine i naucis kako da izvuces najbolje sto mozes iz date situacije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas:

Dorucak: Pita sa sirom i jogurt

Uzina: Medenjak i limunada

Rucak: Pasulj sa suvim mesom, salata od cvekle, hleb, jabuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas:

Dorucak: Med, maslac, hleb, mleko

Uzina: Pogacica, jogurt

Rucak: Varivo od buranije sa junecim mesom, kupus salata, hleb, banana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo i ja da se ubacim s obzirom da radim kao vaspitač. Mislim da je hrana u našim vrtićima jako dobra i kvalitetna. Deca nam unose sve potrebne namirnice. Uvek imaju kuvano i uvek imaju voće. Mislim da je stvar našeg ličnog ukusa da li nam se ta hrana dopada ili ne. Evo ja npr. ne volim sladak kupus i kačamak, to je hrana koju ne jedem ni kod kuće, a deca u vrtiću traže repete. Ne branim vrtiće, daleko bilo i moje dete ide u vrtić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo i ja da se ubacim s obzirom da radim kao vaspitač. Mislim da je hrana u našim vrtićima jako dobra i kvalitetna. Deca nam unose sve potrebne namirnice. Uvek imaju kuvano i uvek imaju voće. Mislim da je stvar našeg ličnog ukusa da li nam se ta hrana dopada ili ne. Evo ja npr. ne volim sladak kupus i kačamak, to je hrana koju ne jedem ni kod kuće, a deca u vrtiću traže repete. Ne branim vrtiće, daleko bilo i moje dete ide u vrtić.

U svakom slucaju je izbalansirana i unose svega koliko im treba. Moja najstarija kcerka je isla u vrtic, a za ove dve me dusa boli sto ne mogu da ih upisem, i u vrticu je naucila da jede sve sto kuci nije bas volela. I boraniju i grasak i cveklu i svasta nesto, tako da je tamo lepo jela sve sto treba i ja kuci nisam morala da ratujem sa njom oko toga jer je u medjuvremenu navikla i nije vise kukala. I ako nista drugo, bar jedu kuvano, a ne suvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo i ja da se ubacim s obzirom da radim kao vaspitač. Mislim da je hrana u našim vrtićima jako dobra i kvalitetna. Deca nam unose sve potrebne namirnice. Uvek imaju kuvano i uvek imaju voće. Mislim da je stvar našeg ličnog ukusa da li nam se ta hrana dopada ili ne. Evo ja npr. ne volim sladak kupus i kačamak, to je hrana koju ne jedem ni kod kuće, a deca u vrtiću traže repete. Ne branim vrtiće, daleko bilo i moje dete ide u vrtić.

A šta se kod vas daje deci za doručak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta se kod vas daje deci za doručak?

Pa sve što inače spremamo deci kod kuće. Kačamak, sendvič sa maslacem i šunkom, popara, namaz od tunjevine, viršle, prženice... i uz to ide čaj mleko, čokoladno mleko ili jogurt. Mada ja uvek tražim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sve što inače spremamo deci kod kuće. Kačamak, sendvič sa maslacem i šunkom, popara, namaz od tunjevine, viršle, prženice... i uz to ide čaj mleko, čokoladno mleko ili jogurt. Mada ja uvek tražim.

Pa ne sprema se to baš deci kod kuće.

Šunkarica - kontervansi, namazi - konzervansi, viršle - konzervansi, soja i "meso" najgoreg kvaliteta. Beli hleb. Ništa sveže i živo ne dobiju . Meni to ne liči na izbalansiranu ishranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam danas zvala broj koji stoji na dnu jelovnika i pričala sa "upravnikom kuhinje".

Stvar je n e p o p r a v lj i v a.

To je sve što imam da kažem.

Na moja pitanja kako je moguće da se odobrava jelovnik koji sadrži salame, viršle, paštete i ostalu najgoru hranu koja nija ni za nas odrasle a ne za decu u razvoju, dobila sam samo tajac sa druge strane slušalice. Kad sam konstatovala da su to mesne prerađevine koje se prave od otpadaka, pune su konzervanasa i aditiva I TO SE DAJE DECI, on kaže - pa nije baš od otpadaka. ?!!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!

Na pitanje šta radite sa decom koja ne piju mleko i ne jedu mlečne proizvode, nisam dobila nikakav odgovor.

Dakle, nema rešenja! Prosto ga nema!

Besna sam, ogorčena i tužna.

Ovog se najvise plasim kada upisem Nikolu u vrtic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje šta vi kao mame spremate deci za doručak ali 10 različitih menia s'obzirom na to da treba voditi računa o raznovrsnosti ishrane.

Na opštini Rakovica, u vrtićima je zabranjeno koristiti margarin već se koristi maslac, zatim ne koristi se šunkarica već suvi vrat. Nemojte biti tako isključivi. Deci se ne daje konzervans u ne znam kojim količinama, jednom nedeljno namaz od tune ne može da šteti. Ne napadam nikoga već me zanima kako vi rešavate "problem" doručka i kako bi ste vi sastavili meni za vrtiće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sve što inače spremamo deci kod kuće. Kačamak, sendvič sa maslacem i šunkom, popara, namaz od tunjevine, viršle, prženice... i uz to ide čaj mleko, čokoladno mleko ili jogurt. Mada ja uvek tražim.

mene interesuje šta vi kao mame spremate deci za doručak ali 10 različitih menia s'obzirom na to da treba voditi računa o raznovrsnosti ishrane.

Na opštini Rakovica, u vrtićima je zabranjeno koristiti margarin već se koristi maslac, zatim ne koristi se šunkarica već suvi vrat. Nemojte biti tako isključivi. Deci se ne daje konzervans u ne znam kojim količinama, jednom nedeljno namaz od tune ne može da šteti. Ne napadam nikoga već me zanima kako vi rešavate "problem" doručka i kako bi ste vi sastavili meni za vrtiće?

Moje dete ne ide u vrtic/jaslice,ali nemam nista protiv ove hrane koju si ti navela.To isto i ja dajem detetu za dorucak,i ja tako doruckujem,ne znam sta je tu nekome tragicno!Za rucak uvek imam kuvanje,supicu obavezno,izmedju obroka voce...po svemu dosad procitanom mislim da je generalno hrana ok u nasim vrticima,pogotovo kad uporedim sa pisanjem Talie011 iz Holandije-ono je tragedija,nisam sasvim sigurna,ali mislim da ni u Svajcarskoj nije puno bolje,pogotovo sto ovde brdo roditelja hrani svoju decu u McDonald`s-u,Burger Kingu...ocajno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ne ide u vrtic/jaslice,ali nemam nista protiv ove hrane koju si ti navela.To isto i ja dajem detetu za dorucak,i ja tako doruckujem,ne znam sta je tu nekome tragicno!Za rucak uvek imam kuvanje,supicu obavezno,izmedju obroka voce...po svemu dosad procitanom mislim da je generalno hrana ok u nasim vrticima,pogotovo kad uporedim sa pisanjem Talie011 iz Holandije-ono je tragedija,nisam sasvim sigurna,ali mislim da ni u Svajcarskoj nije puno bolje,pogotovo sto ovde brdo roditelja hrani svoju decu u McDonald`s-u,Burger Kingu...ocajno!!!

Pa na žalost postajemo instant domaćice. Na žalost na to nas tera ovaj ludi tempo života i ovo kretensko radno vreme od 9 do 17. Još ako ti se posao nalazi na drugom kraju grada to još dodatno otežava. Pored kuvanja majka ima još gomilu drugih obaveza. Pa pobogu moramo u svoj toj gužvi pronaći vremena i da se pomazimo sa svojim detetom. Ja na sreću radim na istoj opštini na kojoj i živim i npr. prepodnevna smena mi je do 12:30, pa imam mnogo više vremena za kućne poslove od mnogih mojih drugarica. Osuđujem društvo za ovakve nepravde. Ali nemam ništa od toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete ne ide u vrtic/jaslice,ali nemam nista protiv ove hrane koju si ti navela.To isto i ja dajem detetu za dorucak,i ja tako doruckujem,ne znam sta je tu nekome tragicno!Za rucak uvek imam kuvanje,supicu obavezno,izmedju obroka voce...po svemu dosad procitanom mislim da je generalno hrana ok u nasim vrticima,pogotovo kad uporedim sa pisanjem Talie011 iz Holandije-ono je tragedija,nisam sasvim sigurna,ali mislim da ni u Svajcarskoj nije puno bolje,pogotovo sto ovde brdo roditelja hrani svoju decu u McDonald`s-u,Burger Kingu...ocajno!!!

Pa na žalost postajemo instant domaćice. Na žalost na to nas tera ovaj ludi tempo života i ovo kretensko radno vreme od 9 do 17. Još ako ti se posao nalazi na drugom kraju grada to još dodatno otežava. Pored kuvanja majka ima još gomilu drugih obaveza. Pa pobogu moramo u svoj toj gužvi pronaći vremena i da se pomazimo sa svojim detetom. Ja na sreću radim na istoj opštini na kojoj i živim i npr. prepodnevna smena mi je do 12:30, pa imam mnogo više vremena za kućne poslove od mnogih mojih drugarica. Osuđujem društvo za ovakve nepravde. Ali nemam ništa od toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.