Mješoviti brak

odgovora

Objavljeno

Član Vukadinka je napisao novu temu sa naslovom "Mješoviti brak"

Mješoviti brakovi....šta mislite o tome?Kakva su vaša iskustva? Koliko su uspješni, kako funkcionišu, da li su bolji ili lošiji od klasičnih....

Evo moj brak je recimo , na neki način mješani, ja sam ukrainka a mm srbin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam donekle mješoviti brak.Mm je porijeklom bosanac,živeo je u Srbiji a ja sam Crnogorka.Moja majka je porijeklom bosanka,al živela je u Beogradu ceo život dok se nije udala.Dakle,ja ispravljam krive drine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam donekle mješoviti brak.Mm je porijeklom bosanac,živeo je u Srbiji a ja sam Crnogorka.Moja majka je porijeklom bosanka,al živela je u Beogradu ceo život dok se nije udala.Dakle,ja ispravljam krive drine :rolleyes:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u mesovitom braku, i super funkcionisemo. Doduse , kulture su nam slicne, ali ima i razlika. Tako da smo jedno od drugog preuzeli ono najbolje i napravili skladan brak po nasim obicajima i ljubomorno ga cuvamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj brak je mesoviti. :) To smo iskoristili na najbolji moguci nacin...slavimo dva Bozica, dva Uskrsa, dve nove godine, slavu kod mojih, sa decom od pocetka pricamo na dva jezika....postujemo neke osnovne obicaje oba naroda i niko nikome nista ne namece niti uskracuje...i volimo se mnogo! :)

Trmalja i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u mesovitom braku, i super funkcionisemo. Doduse , kulture su nam slicne, ali ima i razlika. Tako da smo jedno od drugog preuzeli ono najbolje i napravili skladan brak po nasim obicajima i ljubomorno ga cuvamo.

I moj brak je mesoviti. :) To smo iskoristili na najbolji moguci nacin...slavimo dva Bozica, dva Uskrsa, dve nove godine, slavu kod mojih, sa decom od pocetka pricamo na dva jezika....postujemo neke osnovne obicaje oba naroda i niko nikome nista ne namece niti uskracuje...i volimo se mnogo! :)

Bravo!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo potpuno razliciti svetovi, i po nacioalnosti, po maternjem jeziku, po nivou obrazovanja, po obicajima koje donosimo od kuce....ma nista nam nije isto....ali u istom selu odrasli i pored milion njih koje smo sreli, ipak nas je nesto jedno drugome vuklo. Ima teskih trenutaka, nesuglasica zbog suprotnih stavova, ali kada se sve to stavi u stranu, mi smo dva tela sa jednom dusom. Imamo ljubav, i to nas drzi iznad vecine brakova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 100% srpkinja, ali moj muz je cudna mesavina mame bosanke i tate pola nemca a pola slovaka :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u mesovitom braku.

Muz srbin a ja sam polu srpkinja polu madjarica.I on i ja pricamo samo srpski,cak ga ja stalno zezam sto je ozenio madjaricu(a njegovi pa i on su zakleti srbi :) )

Mislim da takve stvari nemaju veze sa odnosom u braku,nama je tako divno u braku i tako se obozavamo,za sada :)...evo jedanaesta godina kako smo zajedno,4 u braku :).

On mene cak ni ne smatra polu-madjaricom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj brak je mesovit ja sam srpkinja mm je pola Slovak pola Bosanac (sa mamine strane) i odlicno funkcionisemo, imamo sva Bozica, dva Uskrsa i dve Nove godine :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,i mi imamo sve duplo i to je tako divno :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i ja smo potpuno razliciti svetovi, i po nacioalnosti, po maternjem jeziku, po nivou obrazovanja, po obicajima koje donosimo od kuce....ma nista nam nije isto....ali u istom selu odrasli i pored milion njih koje smo sreli, ipak nas je nesto jedno drugome vuklo. Ima teskih trenutaka, nesuglasica zbog suprotnih stavova, ali kada se sve to stavi u stranu, mi smo dva tela sa jednom dusom. Imamo ljubav, i to nas drzi iznad vecine brakova.

Svaka čast.A kako različiti po obrazovanju?Meni je muž savršio srednju,ja fakultet,plašim se što mi pričaju da to može da se odrazi jednog dana na brak.Inače dolazimo iz različitih sredina i ponekad mi zasmetaju njegova sujevjerja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je muž savršio srednju,ja fakultet,plašim se što mi pričaju da to može da se odrazi jednog dana na brak.

I kod nas je takav slucaj sa obrazovanjem...to moze da se odrazi na brak, ali i ne mora. Mislim da nema problema ukoliko kod nekog ne postoji izrazen kompleks nize, odnosno vise vrednosti.

Moj muz je ponosan zato sto ja imam fakulet i lepo zanimanje, a ja njega smatram izuzetno pametnim i sposobnim i jedino mi je zao sto nema, eto, i tu diplomu visoke skole, cisto zbog neke eventualne mogucnosti za bolji posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast.A kako različiti po obrazovanju?Meni je muž savršio srednju,ja fakultet,plašim se što mi pričaju da to može da se odrazi jednog dana na brak.Inače dolazimo iz različitih sredina i ponekad mi zasmetaju njegova sujevjerja.

I kod nas je takav slucaj sa obrazovanjem...to moze da se odrazi na brak, ali i ne mora. Mislim da nema problema ukoliko kod nekog ne postoji izrazen kompleks nize, odnosno vise vrednosti.

Moj muz je ponosan zato sto ja imam fakulet i lepo zanimanje, a ja njega smatram izuzetno pametnim i sposobnim i jedino mi je zao sto nema, eto, i tu diplomu visoke skole, cisto zbog neke eventualne mogucnosti za bolji posao.

On srednja trogodisnja, ja fakultet i jos nastavljam usavrsavanje. Njemu je to manje vazno, ali me podrzava. Nekad mu se odrazi u nekoj oblasti nize obrazovanje, ali covek je pametan, lako ja to njemu pojasnim : :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On srednja trogodisnja, ja fakultet i jos nastavljam usavrsavanje. Njemu je to manje vazno, ali me podrzava. Nekad mu se odrazi u nekoj oblasti nize obrazovanje, ali covek je pametan, lako ja to njemu pojasnim : :D

Kod nas funkcioniše zasad ok,mm je ponosan što ima obrazovanu ženu.Jedino je bio problem u početku moja majka koja je insistirala da ga nagovorim da završi bilo šta.Ali,on je zanatlija i ne znam zašto bi završavao nekakav menadžment ili bilo šta drugo.Malo mi nekad smeta što on ne može da shvati koliko sam ja živaca pogubila na fakultetu,dok sam učila i radila fizičke poslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo mesoviti:)Mm je Grk.I sto rece neko,super-dva Bozica,dva Uskrsa,i sl.Lepo.

Iako su Grci i Srbi naizgled slicnog mentaliteta,nisu;)Ja se jos uvek borim sa mm oko milion stvari da bise razumeli...Imas drugaciji "bekgraund",prvo licni,pa onda kulturni...i nekad je zeznuto,a nekad vrlo interesantno.

I pre svega,nase "interkulturalno mladunce" je mnogo lepo ispalo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo u mesovitom braku mm je musko,a ja sam zensko :P

Mm je pola srbin- pola makedonac,a ja sam srpkinja...odlicno se razumemo,obicaji su slicni da ne kazem isti i kod srba i kod makedonaca.

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pre svega,nase "interkulturalno mladunce" je mnogo lepo ispalo:)

:wub:

I mi smo u mesovitom braku mm je musko,a ja sam zensko :P

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene u porodici ima mjesovitih brakova, neki su opstali neki nisu. Uglavnom, sve se svodilo (da se tako izrazim) na to ko ce sta cije da prihvati i ko ce cega da se odrekne. Jedni ne slave nista osim Nove godine, drugi slave sve, atreci su se razveli zbog nepostovanja praznika i tradicija. Naravno, ovo je sve grubo receno i okvirno, ali valjda cete skontati sta sam htjela reci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo moj brak je recimo , na neki način mješani, ja sam ukrainka a mm srbin....
И мој. Супруга Рускиња а ја Србин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hah koliko ja vidim, ovde, po mojem viđenju stvari, ima samo par MEŠOVITIH BRAKOVA

ostale - tipa bosanac, makedonac, hrvat, slovenac, ne priznajem - pa bre svi smo bili jedna država :lol:

a i primećujem da se ovde više pisalo o stepenu stručne spreme nego o ''mešovitom'' braku, kako sam već kod toga, stepen stručne spreme nema veze sa sujeverjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hah koliko ja vidim, ovde, po mojem viđenju stvari, ima samo par MEŠOVITIH BRAKOVA

ostale - tipa bosanac, makedonac, hrvat, slovenac, ne priznajem - pa bre svi smo bili jedna država :lol:

a i primećujem da se ovde više pisalo o stepenu stručne spreme nego o ''mešovitom'' braku, kako sam već kod toga, stepen stručne spreme nema veze sa sujeverjem....

Bravo Trto,stvarno svaka čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pisala, al' valjda ne skodi da ponovim ;) Mm je Italijan a ja Srpkinja. Nije to uopste lako, ljudi moji... Nije lako ni kad se ljudi vole a poticu iz istog naroda, isti im je jezik, kultura, obicaji, a tek kad je sve to razlicito... Mi svakodnevno pobijamo jedno drugom neke istine za koje smo mislili da su nepobitne i nepromenjive za sva vremena. Ali eto, guramo nekako :rolleyes:

Sto se tice vere, svako je zadrzao svoju. Stariju cerku smo krstili u pravoslavnoj crkvi, jer je ipak meni to bitnije, on nije veliki fan crkve. Sad je za mladju ipak poceo da insistira da je krstimo u katolickoj crkvi, ne toliko sto on drzi do obicaja i vere, vec zato sto ga nervira sto ne razume sluzbu :lol: A i voleo bi da je krsti njegov brat, tako to kod njih ide. A ja opet ne bih da ih delimo, to nije dobro... Do kraja smo se dogovorili da cemo je krstiti kod katolika, ali cemo obaviti obred miropomazanja u pravoslavnoj crkvi, tako da ce i on imati svoju formu i ja svoju sustinu :lol: :lol: Sad mi je zao sto se nismo i za stariju tako dogovorili, to mi je savrsen kompromis...

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je turcin ja srpkinja.Mi nemamo problema oko religije jer je on potpuni ateista i nista ga oko religije ne zanima a ni mene ne preterano ali cemo ipak krstiti boru u srbiji :) :) Ja slavim sve nase praznike pa i krsnu slavu i ponuila sam mu da podjdnako obelezavamo i bajrame ali je on to glatko odbio,ne zanima ga..!!!!Tako da cu ja Boru svaki bajram da spakujem i posaljem kod bake i deke :) jer ako mm ne zanima mene zanima jos manje.Dogovorili smo se da svako kada prica sa detetom koristi svoj jezik a kada smo zajedno da pricamo engleski.Imamo vec jedan primer,drugarica turkinja je udata za srbina a zive u americi.Njihova 8 godisnja cerka i 4 godisnji sin pricaju sva tri jezika.TEEECNO!!!!Ja sam bila odusevljena.Pa cemo i mi tako pokusati :D Ali s razlikom da su oni oboje naucnici a mi obicni smrtnici :D I kod nas postoji ogromna razlika u obrazovanju s tim da sam u ovom slucaju ja ta neobrazovana <_< ali ja to uzimam na najbolji moguci nacin i upijam sta mi mm prica,od njega sam mnogo toga naucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki mila....ja ti dajem jedno veliko BRAVO....svaka čast na razmišljanju....i pozdravi muža...

Zavoljela sam turke kroz Ljubav i Kaznu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.