Deca i bebe na plaži

odgovora

Objavljeno

Član Ana* je napisala temu sa naslovom "Deca i bebe na plaži"

----------------------------------------------------------------------

Drage članice i članovi,

šta vaša "ratna" oprema sadrži kada idete na plažu? Koje igračkice, hrana, da li je to voće i koje, noša..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde fali postova... :(

Moze li koja preporuka? Sta da nosimo na plazu osim nose, bazencica i slaufa (ukoliko ga bude prihvatio)...? Kakva su iskustva mama koje su putovale sa jednogodisnjacima? Sta su ruckali? Pretpostavljam da cemo ici u stan na klopu, posto nije daleko od plaze, ali ukoliko budemo pronasli neku dobru plazu sa debelom hladovinom, a da je daleko od smjestaja....??? Sta je ovim "velikim" bebama bilo najzanimljivije na plazi? 256775cb1bfa31fa0f56f99f3ddfb412.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo našeg iskustva:

Čamcić - ovo svima preporučujem koji idu prvi put pod OBAVEZNO da ponesu

Lopta na naduvavanje (koja je odlično iskoristila i kao jastuk :) )

Kantice, lopatice za pesak - ovo je kratko koristila, više je bila zainteresovana za kupanje

Rezevni 1 pampers

Nekoliko platnenih gaćica

Platnena pelena

Plazma

Voće par kom.

Voda

Vlažne maramice za dezinf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili čamčić, mislim da je to pun pogodak...zaleći u debelu ladovinu, čamac sa vodom pored i milina...bar se nadam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, jel' mozes da postavis sliku tog camcica? Ja sam mislila da uzmem bazencic, ali cu u njemu morati stalno da ga drzim. Je li to onaj camcic u kojem ima dovoljno mjesta za jedno dijete, taman toliko da sjedne? To vec imamo, i brckamo se na terasi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde fali postova... :(

Moze li koja preporuka? Sta da nosimo na plazu osim nose, bazencica i slaufa (ukoliko ga bude prihvatio)...? Kakva su iskustva mama koje su putovale sa jednogodisnjacima? Sta su ruckali? Pretpostavljam da cemo ici u stan na klopu, posto nije daleko od plaze, ali ukoliko budemo pronasli neku dobru plazu sa debelom hladovinom, a da je daleko od smjestaja....??? Sta je ovim "velikim" bebama bilo najzanimljivije na plazi? 256775cb1bfa31fa0f56f99f3ddfb412.gif

Boki...Baošić ili Baošići su malo mesto i ići ćete svakako u apartman i na klopu i na spavanje...bebama ali i starijoj deci (nikome) se ne preporučuje boravak na suncu od 10-11h pa do 16h :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, jel' mozes da postavis sliku tog camcica? Ja sam mislila da uzmem bazencic, ali cu u njemu morati stalno da ga drzim. Je li to onaj camcic u kojem ima dovoljno mjesta za jedno dijete, taman toliko da sjedne? To vec imamo, i brckamo se na terasi. :)

Šta će ti bazenčić...mnogo bolja varijanta je čamčić,on ti može poslužiti i kao bazenčić...a svakako ćete ga koristiti za 'plovidbu'.......

I šta bi bio moj savet kao 'primorke'...ne sputavajte decu sa pričama da je tamo duboko...udavićeš se...ne tamo...tamo je trava...stena...i svakakve gluposti! Mnoga deca se plaše vode upravo zbog takvih priča roditelja...pustite ih da se slobodno brčkaju,valjutaju po plaži i bodrite ih..pa šta i ako se malo nagutaju vode..i ako malo zagnjure (ja Anđu svaki dan 'potapam'-dobro je za sinuse)...tu ste uvek u blizini deteta i ništa loše im se neće desiti..

I još nešto...ne terajte dete da 'izlazi' iz vode...kao ono 'izađi malo da se osušiš pa opet se kupaj' :blink: ...nema logike,dete se kupa,onda ga mi 'izvadimo' da se ono lepo još ugreje...pa ga onda onako ugrejanog opet pošaljemo u vodu,dakle ne-nikako.....toliko od mene....ničim izazvana sam delila savete :lol:

jovana_st i Ivana84 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boki...Baošić ili Baošići su malo mesto i ići ćete svakako u apartman i na klopu i na spavanje...bebama ali i starijoj deci (nikome) se ne preporučuje boravak na suncu od 10-11h pa do 16h :rolleyes:

Ma, znam ja to, nego nisam znala kakve su plaze tamo, a mozda ce bas u to vrijeme kada ne budemo u blizini apartmana biti gladan... Vjerovatno bezveze brinem, ali sve su opcije otvorene. :D A i baka ide sa nama, pa mi necemo morati na spavanje kada i klinci. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, znam ja to, nego nisam znala kakve su plaze tamo, a mozda ce bas u to vrijeme kada ne budemo u blizini apartmana biti gladan... Vjerovatno bezveze brinem, ali sve su opcije otvorene. :D A i baka ide sa nama, pa mi necemo morati na spavanje kada i klinci. :rolleyes:

:rolleyes: ..ooodlična varijanta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim kada Mna dijeli savjete. :wub:

Super za camcic, nista mi vise i ne treba, on uziva u njemu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ćeti bazenčić...mnogo bolja varijanta je čamčić,on ti može poslužiti i kao bazenčić...a svakako ćete ga koristiti za 'plovidbu'.......

I šta bi bio moj savet kao 'primorke'...ne sputavajte decu sa pričama da je tamo duboko...udavićeš se...ne tamo...tamo je trava...stena...i svakakve gluposti! Mnoga deca se plaše vode upravo zbog takvih priča roditelja...pustite ih da se slobodno brčkaju,valjutaju po plaži i bodrite ih..pa šta i ako se malo nagutaju vode..i ako malo zagnjure (ja Anđu svaki dan 'potapam'-dobro je za sinuse)...tu ste uvek u blizini deteta i ništa loše im se neće desiti..

I još nešto...ne terajte dete da 'izlazi' iz vode...kao ono 'izađi malo da se osušiš pa opet se kupaj' :blink: ...nema logike,dete se kupa,onda ga mi 'izvadimo' da se ono lepo još ugreje...pa ga onda onako ugrejanog opet pošaljemo u vodu,dakle ne-nikako.....toliko od mene....ničim izazvana sam delila savete :lol:

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta će ti bazenčić...mnogo bolja varijanta je čamčić,on ti može poslužiti i kao bazenčić...a svakako ćete ga koristiti za 'plovidbu'.......

I šta bi bio moj savet kao 'primorke'...ne sputavajte decu sa pričama da je tamo duboko...udavićeš se...ne tamo...tamo je trava...stena...i svakakve gluposti! Mnoga deca se plaše vode upravo zbog takvih priča roditelja...pustite ih da se slobodno brčkaju,valjutaju po plaži i bodrite ih..pa šta i ako se malo nagutaju vode..i ako malo zagnjure (ja Anđu svaki dan 'potapam'-dobro je za sinuse)...tu ste uvek u blizini deteta i ništa loše im se neće desiti..

I još nešto...ne terajte dete da 'izlazi' iz vode...kao ono 'izađi malo da se osušiš pa opet se kupaj' :blink: ...nema logike,dete se kupa,onda ga mi 'izvadimo' da se ono lepo još ugreje...pa ga onda onako ugrejanog opet pošaljemo u vodu,dakle ne-nikako.....toliko od mene....ničim izazvana sam delila savete :lol:

Samo ti nastavi da deliš ovako pametne i korisne savete! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas u DM-u videh pelena za kupanje. :lol:

Ima li neko iskustva sa tim i da li to uopšte radi posao?

Mi an more nećemo još neko vreme, ali me inspirisale te pelene (bože, kako ovo zvuči!)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za more ni ne trebaju pelene. ;) Uglavnom se koriste za bazene i Ok su da zadrze 'cvrst' sadrzaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas u DM-u videh pelena za kupanje. :lol:

Ima li neko iskustva sa tim i da li to uopšte radi posao?

Mi an more nećemo još neko vreme, ali me inspirisale te pelene (bože, kako ovo zvuči!)...

Za more ni ne trebaju pelene. ;) Uglavnom se koriste za bazene i Ok su da zadrze 'cvrst' sadrzaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo za sada uzeli mali bazencic i mali camac pirata..Uzecemo mu i onaj slauf kao gace sto mu nogice samo vire ..Zasad planiramo kad je vreme za spavanje da se vracamo u apartman i posle rucamo pa nazas na plazu,to je taman kad je najjace sunce...Mame pisite svoja iskustva :)imz-a.jpgn35-b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jedva cekam more :))

Mi cemo uzeti nesto gde moze da provuce nogice, camcic neki..na ovaj fazon

camac-34086.jpg

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisalo se vec, mozda na drugim temama...

Sve to sa provlacenjem nogica bolje zaobidjite. Dzabe bacene pare. Zulja, nezgodno je, deci se zavuce u guzove, klizi..

Za malo dete ili camcic ili u ruke i tako se kupati, pljuskati po vodi.

Dva puta prosla, sa oba deteta svo nosanje tih dodataka bilo je samo uzaludno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.