Pregledi u blizanačkoj trudnoći

odgovora

Objavljeno

Član nena1 je napisala temu sa naslovom "pregledi u blizanackoj trudnoci"

----------------------------------------------------------------------

Ne znam da li gresim sto izdvajam ovu temu ali me interesuje vase iskustvo.

naime moj dr. mi radi uz svake 2 nedelje

Dubl i tripl-test kaze nije reprezentativan kod blizanaca.

Amniocenteza nije preporucljiva zbog rizika, nije mi radio.

4d mi je samo na kratko uradio da mi da fotku, kaze za blizance treba jos neki deo koji on nema pa ne moze da ih vidi.

Taj expertski uz nesto mi nije uradio koliko ja znam, kaze gleducka organe pomalo svaki put. Ja to nesto nisam zapazila..

Radio mi je jos toxoplazmoze i ogtt ( i "pala" sam na oba testa :angry: )

Jednom mi je radio hemoglobin i krvnu grupu i svaki put brz test urina.

Sta rade od ispitivanja kod blizanaca u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član nena1 je napisala temu sa naslovom "pregledi u blizanackoj trudnoci"

----------------------------------------------------------------------

Ne znam da li gresim sto izdvajam ovu temu ali me interesuje vase iskustvo.

naime moj dr. mi radi uz svake 2 nedelje

Dubl i tripl-test kaze nije reprezentativan kod blizanaca.

Amniocenteza nije preporucljiva zbog rizika, nije mi radio.

4d mi je samo na kratko uradio da mi da fotku, kaze za blizance treba jos neki deo koji on nema pa ne moze da ih vidi.

Taj expertski uz nesto mi nije uradio koliko ja znam, kaze gleducka organe pomalo svaki put. Ja to nesto nisam zapazila..

Radio mi je jos toxoplazmoze i ogtt ( i "pala" sam na oba testa :angry: )

Jednom mi je radio hemoglobin i krvnu grupu i svaki put brz test urina.

Sta rade od ispitivanja kod blizanaca u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Neno,ja imam bliznce od 10 meseci i secam se d su mi poslednjih mesec dana radili ultrazvuk na 2 nedelje,urin i krv jednom mesecno,plodovu vodu u 18_oj nedelji,upravo zbog nemogucnosti da se rade markeri i veruj mi nije to nista strasno,drugi expertni u 24_oj nedelji takozvani ehocardio,tu su pregledali i sve ostale organe,cak sam radila i serklaz prerventivno u 22_oj nedelji,doduse ja sam vantelesno ostala trudna pa otud i sve mere predostroznosti,ovo je sve otprilike,a da izgurala sam do 38 nedelje i 1 dan i rodila sinove od 3 870g i 3240g ;)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim budućim majkama blizanaca i želim sve ovi putem da ohrabrim po pitanju amniocinteze ukoliko su u dilemi da li ili ne...ja sam je radila pre tri nedelje i danas su mi gotovi rezultati,nosim dečaka i devojčicu odličnih rezultata,što znači- zdravi!!!! Presrećna sam zbog toga :wub::wub::D:D:D jer sam baš to i želela! Sama intervencija jeste neprijatna ali manje bolna od primanja anestezije u desni zuba, a ipak dobijete rezultate koji su vam veoma značajni! Nisam naišla na podršku sa vaše strane jer su svi skeptični po pitanju amniocinteze kad su u pitanju blizanci ali verujte da do sada nisam čula da je neko imao problema nakon intervencije(verovatno nisam čula za izuzetke). Ukoliko sam mojim svojim komentarom pomogla nekoj majci koja je u dilemi ,biću još srećnija! :D:D:D POZZZZ

Amygdala voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim budućim majkama blizanaca i želim sve ovi putem da ohrabrim po pitanju amniocinteze ukoliko su u dilemi da li ili ne...ja sam je radila pre tri nedelje i danas su mi gotovi rezultati,nosim dečaka i devojčicu odličnih rezultata,što znači- zdravi!!!! Presrećna sam zbog toga :wub::wub::D:D:D jer sam baš to i želela! Sama intervencija jeste neprijatna ali manje bolna od primanja anestezije u desni zuba, a ipak dobijete rezultate koji su vam veoma značajni! Nisam naišla na podršku sa vaše strane jer su svi skeptični po pitanju amniocinteze kad su u pitanju blizanci ali verujte da do sada nisam čula da je neko imao problema nakon intervencije(verovatno nisam čula za izuzetke). Ukoliko sam mojim svojim komentarom pomogla nekoj majci koja je u dilemi ,biću još srećnija! :D:D:D POZZZZ

Cestitam zilijen. Super da su bebice zdrave i da mozes da se opustis i uzivas. Ja licno nisam radila AC jer nisam htela nista da riskiram ali volim da cujem da je kod drugih sve super proslo.

Pozz za vas troje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/codebox]

Cestitam zilijen. Super da su bebice zdrave i da mozes da se opustis i uzivas. Ja licno nisam radila AC jer nisam htela nista da riskiram ali volim da cujem da je kod drugih sve super proslo.

Pozz za vas troje :D

Ja sam radila AC iz razloga što je to postalo obaveza kod trudnica starijih od 35,a ja sam napunila 41. u julu i nisam se dvoumila oko toga niti me je neko odgovarao i plašio da to ne radim,osim što nisam naišla na podršku ovde na forumu. Iskreno nisam razmišljala da to može da bude negativno jer sam potpuno zdrava i sportski sam tip...i sad kad bi trebalo nekoga da savetujem rekla bih da treba da se radi AC i toplo bih preporučila, jer se posle toga osećaš daleko sigurnije naročito kad je zdravlje beba u pitanju! U životu moraš da budeš hrabra i ne razmišljaš o posledicama,jer rizik uvek postoji i to na mestima na kojima se najmanje nadaš. AC je u odnosu na HSG koji sam radila prošle god. prava boza-veruj mi! Ukoliko imaš manje od 35 opusti se i ne opterećuj se time...u nadi da je sve kako treba. pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[/codebox]

Ja sam radila AC iz razloga što je to postalo obaveza kod trudnica starijih od 35,a ja sam napunila 41. u julu i nisam se dvoumila oko toga niti me je neko odgovarao i plašio da to ne radim,osim što nisam naišla na podršku ovde na forumu. Iskreno nisam razmišljala da to može da bude negativno jer sam potpuno zdrava i sportski sam tip...i sad kad bi trebalo nekoga da savetujem rekla bih da treba da se radi AC i toplo bih preporučila, jer se posle toga osećaš daleko sigurnije naročito kad je zdravlje beba u pitanju! U životu moraš da budeš hrabra i ne razmišljaš o posledicama,jer rizik uvek postoji i to na mestima na kojima se najmanje nadaš. AC je u odnosu na HSG koji sam radila prošle god. prava boza-veruj mi! Ukoliko imaš manje od 35 opusti se i ne opterećuj se time...u nadi da je sve kako treba. pozzz

Teoretski imam manje od 35. Rodicu tri meseca pre nego sto napunim tih famoznih 35 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je dr u pocetku gledao na dve nedelje - naravno, UZ, osim jednom vaginalno. Sada se malo redje vidjamo, jer je 2 puta isao na odmor, a meni nije bilo hitno da odlazim kod drugih. Radila Dabl test, krv i urin analizirala 2 puta, vaginalni bris isto 2 puta, sta jos... ah, da - onaj expertski UZ (kako li ga vec zovu)... i to sve do 33. nedelje.

Znam da treba jos neki testovi da se rade neposredno pre porodjaja, a ja cu jos traziti i da mi proveri antitela u krvi, poots sam 0- krvna grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, sad citam rade se opste analize krvi. Ovde to ne rade u trudnoci, samo hemoglobin, osim ako se na nesto zalis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim buducim mamama blizanaca! Mi smo trenutno u 24 nedelji pa me zanima da li je neka radilla 4D UZ privatno u Beogradu, ako moze da mi preporuci ordinaciju a da cene nisu paprene...? :) 

Inace vodim trudnocu u Dragise Misovica al mi dr ne pominje nikakav ekspertski UZ pa ne znam da l oni to uopste rade...

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.