Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

mom suprugu je firma dala 20 000 hiljada za prvo dete, a zamisli od prvog marta je počela da daje 70 000 , a mi smo za toizvisili, jer je aljoša rođen 9. februara, ludilo. :blink:

Ma super kada vam firma bilo sta daje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

valjda sledeći put neće da omašimo, ha-ha :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molila bih za informaciju da li za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak treba oba roditelja da budu prijavljeni na istoj adresi? I zanima me kakav se to dokument zahteva iz Centra za socijalni rad i sta tamo pise?

Uskoro treba da se porodim pa bih da izvadim dokumenta koja mogu,ali tamo u Tirsovoj radi jedna sobica ispred koje je ogroman red a preko telefona su mi rekli da ne daju informacije. Bezobrazluk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molila bih za informaciju da li za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak treba oba roditelja da budu prijavljeni na istoj adresi? I zanima me kakav se to dokument zahteva iz Centra za socijalni rad i sta tamo pise?

Uskoro treba da se porodim pa bih da izvadim dokumenta koja mogu,ali tamo u Tirsovoj radi jedna sobica ispred koje je ogroman red a preko telefona su mi rekli da ne daju informacije. Bezobrazluk!

Ne moraju da budu oba roditelja na istoj adresi. Na uverenju iz centra za ocijalni rad se vidi da li je majka lisena strateljstva nad decom prethodnog reda (da li je dete smesteno u dom ili u hraniteljsku porodicu ili kod oca...).

Tamo nosis kopiju licne karte i izvod za dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraju da budu oba roditelja na istoj adresi. Na uverenju iz centra za ocijalni rad se vidi da li je majka lisena strateljstva nad decom prethodnog reda (da li je dete smesteno u dom ili u hraniteljsku porodicu ili kod oca...).

Tamo nosis kopiju licne karte i izvod za dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mora da se preda do bebinih 6 meseci. mi smo predali kada je imao oko 3 meseca i rekli su do kraja maja i u toku juna da stiže. d opštine smo dobili 30 000 hiljde i od republike 27 000 za prvo dete. ako nisi na birou i nemas račun preko njih, otvaraju ti u pošti račun na matični broj. tako da odeš do pošte i pitaš da li je bio roditelljski dodatak i daš ime, prezime i JMBG. tako je bar bilo kod nas.

spremi se trebaće ti dosta živaca.

roditeljski dodatak

Molim vas, da li je ova informacija da se zahtev predaje do bebinih 6 meseci proverena? Danas kad sam krenula da spremam papire videla sam na raznim mestima da je rok 3 meseca i bukvalno se od muke rasplakala. Ovo mi je drugo dete i ima 3 meseca i 2 nedelje, a pre 5 goidna kad sam rodila prvo rok jeste bio 6 meseci. Kada sam procitala da kazete da je 6 meseci rok, dobila sam nadu da mogu jos uvek to uciniti. Svakako cu porveriti zvanicno sutra, ali ne bih da me neka teta na salteru otkaci ako je stvarno 6 meseci. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

roditeljski dodatak

Molim vas, da li je ova informacija da se zahtev predaje do bebinih 6 meseci proverena? Danas kad sam krenula da spremam papire videla sam na raznim mestima da je rok 3 meseca i bukvalno se od muke rasplakala. Ovo mi je drugo dete i ima 3 meseca i 2 nedelje, a pre 5 goidna kad sam rodila prvo rok jeste bio 6 meseci. Kada sam procitala da kazete da je 6 meseci rok, dobila sam nadu da mogu jos uvek to uciniti. Svakako cu porveriti zvanicno sutra, ali ne bih da me neka teta na salteru otkaci ako je stvarno 6 meseci. Hvala

Sigurno je rok za republicki dodatak 6 meseci od dana rodjenja deteta. Nema potrebe da se nerviras. I ja sam jedna od teta koje to rade :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, ja sam debil, potpuno sam sluđena. Može neko da mi polako objasni. :blink:

Papiri su predati krajem maja. Posle 3 dana sam dobila rešenje od Republike da imam pravo. Od pokrajine (ili grada) imam potvrdu da sam predala zahtev.

Tada su mm rekli da će pokrajina i grad uplatiti najkasnije posle 2 meseca, a republika oko 3 meseca.

E, sad, ono što mene interesuje je: da li dolazi neko dodatno obaveštenje (ček, isečak i sl.) ili treba da odem lično da pitam da li ima uplata?

I gde na kraju pitam, u pošti ili u Poštanskoj štedionici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MiAl2005, ne...

hehehe nemoj i ti kao ja da cekas to obavestenje....hehehe meni legla uplata i ja cekala to "obavestenje" i proslo 3 meseca od uplate... Ja reko da nazovem u Tirsovoj i zena se poce cepati od smeha (naravno u pozitivnom smislu) i kaze "e bleskica si, pa vama je vec uplaceno pre 3 meseca"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene sluđuje to što mi neki kažu da su dobili odsečak (kao penzioneri) da su pare uplaćene, a neki da su samo otišli sa ličnom kartom.

I neko mi kaže PŠ a neko pošta. Šta od toga?

Račun u PŠ sam otvorila i navela taj br. u zahtevima, ali mm su rekli da to nije trebalo jer će novac biti uplaćen na službeni račun (a lepo je uz zahtev bio spisak šta da se priloži i stoji da treba da se otvori račun :angry: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da tvoj muz nije u pravu... A i blize ti je sigurno da odes u postu nego u NS... (bar meni) pa prvo proveris u posti pa onda ides u NS...

Ja sam morala u NS jer nisam imala racun pa su mi sluzbeno otvorili (u tom slucaju moras ici u NS).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da tvoj muz nije u pravu...

:D:D:D Nije on rekao, već su njemu službenice rekle kad je u moje ime predavao zahteve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^

Ma idi ti opet do poste kada budes isla u setnju... Izdiktiras im samo svoj JMBG i poneses to resenje i teta na salteru ce ti sve reci ili jos bolje, zoves Postansku stedinicu i njima izdiktiras jmbg i oni ti lepo kazu i da li ti je legla uplata i gde da je podignes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila ono od opstine ili od drzava ko vec daje ne znam 20 i nesto hiljada za prvo dete... I to sve od jednom mi isplatili,Ja mislila da treba da cekam da mi nesto stigne a ono stojalo u postu !!! A za drugo dete sam isto predala ,malo sam se mucila ..ali hvala bogu imala prijateljicu koja nas vencala u opstinu ,pa malo sam pozurila,i stiglo mi posle nekoliko dana kuci pismo i da posle 20.avgusta idem u postu da dizem pare.. E sad ,pazi debile.. Ja odem , i ono na racunu oko 18 hiljada (ja sva happy ) , jer mislila da ce mi stize oko 4hiljade mesecno(sto i jeste kasnije ali prvo uplatili nekoliko rate) i dam onaj papir on ukuca tamo ,kad tamo njemu na kompu izlazi moje staro prezime BOZINOVIC,on se sad pita kako to,ja kazem nemam pojma ! Mora da nisu promenili od zadnji put,sledeci put isto tako i daju mi pare i tako nekoliko puta.E sad,odem ja opet da dignem kes,i radi isti onaj koji mi je dao pare prvi put i kaze ja tebi ne mogu da dam jer prezime ti nije isto ,(ja se razmiljam ,mogao si prvi put a sad ne mozes ) ,nista,ja odem u opstinu ,i kazem onoj sto me vencala problem ,ona mi kaze idi ovde na salter podigni pare i posle sam otisla gore da mi promene prezime... I sad mi jos stize na racun ,pa kad odemo za Srbiju imam kes da trosim .. :D Samo ne znam kolika je ukupna suma za drugo dete ???Znam da se ispacuje na 24mesecne rate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene sluđuje to što mi neki kažu da su dobili odsečak (kao penzioneri) da su pare uplaćene, a neki da su samo otišli sa ličnom kartom.

I neko mi kaže PŠ a neko pošta. Šta od toga?

Račun u PŠ sam otvorila i navela taj br. u zahtevima, ali mm su rekli da to nije trebalo jer će novac biti uplaćen na službeni račun (a lepo je uz zahtev bio spisak šta da se priloži i stoji da treba da se otvori račun :angry: ).

Na resenju ti sigurno pise postanska stedionica, a broj racuna 0.

Sluzbeni racun je u stvari tvoj JMBG. U slucaju da si nekad imala stednu knjizicu u posti (za pomoc, materijalno ili bilo sta drugo) moguce je da ce ti pare uplatiti na knjizicu. Inace, pare se podizu u posti, u bilo kom gradu mozes da ih podignes.

Isecak o uplati bi po pravilu trebala da dobijes, ali ne cekaj ga nego idi i podigni novac. Ako su ti u maju zavrsili resenje, pare su vec sigurno legle.

Pokrajinu podizes na tekuci racun koji si predala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas i oparila se. Pare su mi prošli mesec legle. Rekli su mi da je trebalo da mi dođe isečak, ali može i bez toga.

Informacije su sledeće:

-Kad vam dođe rešenje, posle 20. u mesecu odete u poštu da vidite da li su pare legle.

-Republički i gradski dodatak se isplaćuju preko službenog računa i znači za to idete u poštu sa ličnom kartom i tako dižete pare.

-Pokrajinski dodatak se isplaćuje preko ličnog računa u Poštanskoj štedionici. Ako ste vi otvarale račun za to, onda sa knjižicom u pošti dižete pare. Ili ideš u banku ako je taj naveden. Ako niste imale račun već vam je otvaren po sl.dužnosti, onda idete u Poštansku štedionicu da dignete pare.

Republika=27.780

Pokrajina=30.000

Novi Sad=15.000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas i oparila se. Pare su mi prošli mesec legle. Rekli su mi da je trebalo da mi dođe isečak, ali može i bez toga.

Informacije su sledeće:

-Kad vam dođe rešenje, posle 20. u mesecu odete u poštu da vidite da li su pare legle.

Ako do 5tog u mesecu dobijete resenje, onda cete pare sigurno dobiti istog tog meseca posle dvadesetog.

Ako vam je resenje radjeno posle 5tog, onda nista od isplate tog meseca.

Baza za isplatu se uredjuje do petog u mesecu i svi do tada obradjeni korisnici ce dobiti isplatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, Nanny, gde si bila pre? :D

Ja sam 31.maja predala zahtev i već 5.juna dobila rešenje, ali su mi rekli da pare ležu oko tri meseca kasnije, zato se nisam ni raspitivala ranije. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze li neko da mi kaze da li zahtev mora da preda neko od roditelja ili mogu da posaljem mog tatu npr.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka informaciju da li je pocela isplata roditeljskog dodatka? Juce sam bila u posti i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je bio rod.dodatak ai isplata sa biroa...idem posle da konacno sebi nesto kupim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jer zna neko dali su pustili roditeljski dodatak.hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je počela isplata roditeljskog dodatka..kao i dečijeg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske! Meni je termin u decembru, a vec se optercujem sa pairima ZNAJUCI NA KAKVE KLECKE MOGU DA NAIDJEM! S'toga bih molila cure iz Nisa da mi kazu  koje novcane pomoci dobijam-mogu da trazim!!! Roditeljski dodatak(u opstini) i valjda novac iz socijalnog?  I sta mi sve treba od dokumentacije!!! Unapred zahvalna 

SORRY NA GNJAVAZI!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazite mi molim,vas imam vec jedno dete sad ckamo blizance u ovom slucaju kako nama pripada taj porodiljski dodatak, jer kolko sam ja upucena taj iznos zavisi od broj deca u prorodici kako gledaju blizance

hvala na odgpovore

ps ja sam nova na forumu molim ostale mame da mi pomogne dok se ne uhodam hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.