Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Zanima me rok za predaju dokumentacije u Tirsovoj (roditeljski dodatak za prvo dete), da li je 3 ili 6 meseci nakon porodjaja? :unsure: Da li je neko od vas predao posle 3 meseca? Moze li neko da mi kaze koliko se ceka na uverenje iz Socijalnog? Unapred HVALA!

Jao, oni su bas striktni da to bude najkasnije do navrsenih tri meseca zivota bebca. Nakon toga nece da prihvate. Uverenje iz socijalnog (ako mislis na uverenje da se majka stara o detetu) ja sam dobila za dva dana (danas predas sutra dobijes) ne verujem da bi trebalo da se ceka duze od toga (mada me u ovoj zemlji nista nebi cudilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me rok za predaju dokumentacije u Tirsovoj (roditeljski dodatak za prvo dete), da li je 3 ili 6 meseci nakon porodjaja? :unsure: Da li je neko od vas predao posle 3 meseca? Moze li neko da mi kaze koliko se ceka na uverenje iz Socijalnog? Unapred HVALA!

Cao!

Sada je rok za roditeljski dodatak od Republike (za decu koja su rodjena posle 31.12.2009. godine) sest meseci.

Pozdrav! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,nadam se da sam na pravom mestu sa mojim pitanjem.01.06'10 sam se porodila po prvi put i totalno sam ne upucena.E ovako,cula sam da nam sleduje novcana nadoknada za koju imamo rok tri meseca,pa bih zamolila nekog ko je upucen da mi objasni sledece:KOLIKA NOVCANA NADOKNADA MI PRIPADA I STA MI JE SVE POTREBNO OD PAPIRA,i da li mi pripada jos neka 'pomoc novcana' s'obzirom da sam NEZAPOSLENA i DA MI JE MUZ U ZATVORU I SAMA SAD IZDRZAVAM DETE .Ako sam pitanje postavila na pravom mestu,molim vas ako znate bilo sta uputite me,HVALA UNAPRED!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uki, situacija ti je bas cupava... :unsure: Ali procice i to ;)

Sto se tice roditeljskog dodatka, ja sam zahtev podnosila u februaru mesecu i trazili su mi sledece (pisem za Beograd):

1. original izvod iz maticne knjige rodjenih bebca

2. original uverenje o drzavljanstvu Srbije za majku

3. fotokopija licne karte majke (sve strane)

4. fotokopija overene zdravstvene knjizice majke

5. uverenje centra za socijalni rad (u opstini gde su majka i beba prijavljene) da neposredno brine o detetu

6. fotokopija kartice tekuceg racuna kod postanske stedionice (ukoliko imas, a ako ne onda ce ti oni otvoriti tzv "sluzbenim putem")

7. fotokopija prijave prebivalista bebe (vadis u supu)

Nakon toga, dobijas resenje (za nekih mesec, mesec i po) i sa tim resenjem ides u postansku stedionicu da podignes parice. Meni je nadoknada za prvo bebe bila 28,790 rsd (u Vojvodini je ta nadoknada nesto veca, ako me secanje ne vara)

E sad svojevremeno je grad Beograd davao nezaposlenim porodiljama koja su prijavljene na biro (ne)rada jednokratnu pomoc (to je vazilo samo za Beograd). Za vise informacija bi mozda neko drugi mogao da ti napise ili da se obratis diretno Nacionalnoj sluzbi za (ne)zaposljavanje u mestu odakle si.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,nadam se da sam na pravom mestu sa mojim pitanjem.01.06'10 sam se porodila po prvi put i totalno sam ne upucena.E ovako,cula sam da nam sleduje novcana nadoknada za koju imamo rok tri meseca,pa bih zamolila nekog ko je upucen da mi objasni sledece:KOLIKA NOVCANA NADOKNADA MI PRIPADA I STA MI JE SVE POTREBNO OD PAPIRA,i da li mi pripada jos neka 'pomoc novcana' s'obzirom da sam NEZAPOSLENA i DA MI JE MUZ U ZATVORU I SAMA SAD IZDRZAVAM DETE .Ako sam pitanje postavila na pravom mestu,molim vas ako znate bilo sta uputite me,HVALA UNAPRED!

Rok za Republicki dodatak je 6 meseci od dana rodjenja deteta. Ako zivis na teritoriji AP Vojvodina sleduje te jos i 30.000 dinara. Ostali dodaci zavise od opstine do opstine.

Deciji dodatak mozes imati kao privremeno samohrani roditelj ako prilozis i potvrdu iz zatvora. U tom slucaju, deciji dodatak mesecno iznosi 2.528,91 dinar.

Roditeljski dodatak za prvo dete iznosi 27.833,29 dinara i isplacuje se oko 20tog u mesecu.

Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ima ovde nekog iz NS-a ko prima roditeljski dodatak za drugo dete? volela bih da me malo uputi koliko para se kod nas dobija za drugo ako si zaposlen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja, e, evo na netu sam nasla brojeve telefona koje je postavila jedna devojka koja je iz Novog Sada, pa mozda mozes da dobijes neke informacije

Informacije vezano za porodiljsko 6622294

Informacije vezano za trudnicko 6614247

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti ana ali nije mi zgodno da je zovem na telefon posto trenutno ne zivim u zemlji. ovaj forum mi je zgodan jer tako mogu da komuniciram sa nasim mamama i da saznam ono sto me zanima.. verovatno ce se vec neko oglasiti uskoro, ako ne imam ja u ns jos trudnih drugarica pa cu se raspitati dok se neporodim..

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ima ovde nekog iz NS-a ko prima roditeljski dodatak za drugo dete? volela bih da me malo uputi koliko para se kod nas dobija za drugo ako si zaposlen?

Bez obzira da li si u radnom odnosu ili ne, za drugo dete se dobija 4.534,95 dinara 24 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez obzira da li si u radnom odnosu ili ne, za drugo dete se dobija 4.534,95 dinara 24 meseca.

da li neko zna kada ce uplata roditeljskog,..hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P

da li neko zna kada ce uplata roditeljskog,..hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P

Kod nas sutra pocinje isplata decijeg, sto znaci da ce i roditeljski do kraja nedelje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam informaciju da oba roditelja moraju biti na birou da bi daaobili roditeljski. Da li me je taj neko grdno prevario?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam informaciju da oba roditelja moraju biti na birou da bi daaobili roditeljski. Da li me je taj neko grdno prevario?!

naravno da to nema veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam informaciju da oba roditelja moraju biti na birou da bi daaobili roditeljski. Da li me je taj neko grdno prevario?!

Da, grdno te je prevario ili verovatno pomesao roditeljski dodatak sa decijim. Ne mora niko da bude na birou da bi ostvario pravo. Dovoljno je da su drzavljani Republike Srbije i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, grdno te je prevario ili verovatno pomesao roditeljski dodatak sa decijim. Ne mora niko da bude na birou da bi ostvario pravo. Dovoljno je da su drzavljani Republike Srbije i to je sve.

Hehe... <_< Znaci, ne verujem... :angry:

A znaci, za deciji je potrebno da je bar jedan na birou? A da li se gleda kvadratura prostora za stanovanje po clanu porodice za deciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za deciji imas grdni niz uslova za bodovanje koje moras da ispunis ali najbitniji je broj primanja po clanu porodice u domacinstvu. Evo ovo sam nasla na sajtu beograd.rs

"Građani Beograda pravo na dečji dodatak ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, Tiršova 1.

Dečji dodatak ostvaruje jedan od roditelja koji neposredno brine o detetu, koji je državljanin Srbije, ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije i ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, za prvo, drugo, treće i četvrto dete po redu rođenja u porodici, od dana podnetog zahteva.

Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak za mesec maj 2010. iznosi 6118,21, a za samohrane roditelje, roditelje dece sa smetnjama u razvoju, hranitelje i staraoce cenzus iznosi 7.341,85 dinara. Pravo na dečiji dodatak ostvaruje se ako ukupan mesečni prihod po članu porodice ostvaren u tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev ne prelazi cenzus. Sekretarijat za socijalnu zaštitu će svakog meseca, do 5. u mesecu, slati nove iznose cenzusa za ostvarivanje prava na dečiji dodatak za tekući mesec.

Uz popunjen obrazac zahteva, koji se može besplatno dobiti u Sekretarijatu, potrebno je priložiti i sledeća dokumenta:

* fotokopije izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu u porodici;

* fotokopiju uverenja o državljanstvu Srbije za podnosioca zahteva;

* fotokopije ličnih karata odraslih članova zajedničkog domaćinstva (lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje), a za decu fotokopije prijava prebivališta;

* fotokopiju overene zdravstvene knjižice za podnosioca zahteva;

* potvrdu o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva (neto prihodi);

* potvrdu o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);

* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;

* dokaz o nezaposlenosti (uverenje Republičkog fonda za tržište rada i fotokopija radne knjižice);

* školske potvrde za decu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, odnosno potvrda nadležne zdravstvene ustanove o razlozima za neredovno školovanje;

* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnjih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišćenju stana i dr.);

* fotokopiju kartice tekućeg računa.

Ako je potrebno, radi dokazivanja posebnog statusa, prilažu se i:

* akt o razvrstavanju za dete ometeno u razvoju;

* akt o produženju roditeljskog prava;

* dokazi na osnovu kojih se ostvaruje status samohranog roditelja (izvod iz matične knjige umrlih za drugog roditelja, presuda o razvodu braka, potvrda vojnog organa, potvrda kazneno-popravne ustanove);

* dokazi o starateljstvu, hraniteljstvu (akt nadležnog organa starateljstva).

Isplata dečjeg dodatka vrši se isključivo preko tekućeg računa kod Poštanske štedionice. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod Poštanske štedionice. U zahtevu se obavezno navodi tačan poštanski broj mesta prebivališta za prvu isplatu.

Pravo na dečji dodatak priznaje se u trajanju od jedne godine od dana podnetog zahteva. Zahtev za obnavljanje prava podnosi se najranije 30 dana pre isteka važnosti rešenja. Uz popunjen obrazac zahteva potrebno je priložiti dokaze o prihodima domaćinstva isplaćenim u poslednja tri meseca pre podnošenja zahteva a od drugih dokaza samo za promene koje su od uticaja na ostvarivanje prava."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno Ana. Bas si se potrudila da mi objasnis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno Ana. Bas si se potrudila da mi objasnis. :)

taki,evo ti sa bebca spisak dokumentacije koju treba da predas za roditeljski,obavi to sad pre porodjaja,da muz moze to sto pre posle porodjaja da podnese pa da sto manje cekas na isplatu.drugarica mi kaze da je ona pre to dobila nego platu.

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=619

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno Ana. Bas si se potrudila da mi objasnis. :)

Taki, nema na cemu ;) Samo ti i ja predlazem da sto vise dokumenata sad pripremis tako da kasnije sto pre predas (ne samo za deciji vec i za roditeljski dodatak).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. Divne ste drugarice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mora da se preda do bebinih 6 meseci. mi smo predali kada je imao oko 3 meseca i rekli su do kraja maja i u toku juna da stiže. d opštine smo dobili 30 000 hiljde i od republike 27 000 za prvo dete. ako nisi na birou i nemas račun preko njih, otvaraju ti u pošti račun na matični broj. tako da odeš do pošte i pitaš da li je bio roditelljski dodatak i daš ime, prezime i JMBG. tako je bar bilo kod nas.

spremi se trebaće ti dosta živaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da.... Znam da ce mi trebati zivaca. :( A vama, boga mi, i opstina daje super pare. Nasa bedna Opstina nam daje celih 10 000. Mada, od koga je, super je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mom suprugu je firma dala 20 000 hiljada za prvo dete, a zamisli od prvog marta je počela da daje 70 000 , a mi smo za toizvisili, jer je aljoša rođen 9. februara, ludilo. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, bas vas nije htelo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.