Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Ja sam 22.2.2010.god u Tirsovoj 1 predala zahtev za isplatu roditeljskog dodatka za prvo dete. Rekli su mi da ce za mesec dana da mi stigne resenje na kucnu adresu i saq tim resenjem idem u postu da podignem pare. Medjutim ja to resenje jos nisam dobila, pa me zanima da li je dovoljan samo onaj papiric koji smo dobili i licna karta za podizanje para ili bas moram da cekam to resenje?!

Cekaj,cekaj...u posti se podizu pare?A ja kreten cekam svaki dan da mi uplate na racun u banci!Meni je resenje stiglo,pare od grada su uplacene a ove i socijalnog ne.Sutra idem u postu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,cekaj...u posti se podizu pare?A ja kreten cekam svaki dan da mi uplate na racun u banci!Meni je resenje stiglo,pare od grada su uplacene a ove i socijalnog ne.Sutra idem u postu!

Aaaaaaa, pa kako je vama stiglo resenje a nama nije?

Jos januara smo predali dokumentaciju i imamo potvrde da su papairi predati i za roditeljski dodatak i za naknadu od grada. Jos nam nije ni stiglo resenje, niti su pare stigle u postu. Sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u ovom mesecu isplacena poslednja rata za roditeljski....

nema VISE.... :( :( :( :( :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaa, pa kako je vama stiglo resenje a nama nije?

Jos januara smo predali dokumentaciju i imamo potvrde da su papairi predati i za roditeljski dodatak i za naknadu od grada. Jos nam nije ni stiglo resenje, niti su pare stigle u postu. Sta da radim???

Ja sam predala decembra i resenje je stiglo brzo,posle 20 dana.Nisam znala da se podizu u posti,sluzbenica u socijalnom je mom muzu rekla da ce biti uplacene na racunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaa, pa kako je vama stiglo resenje a nama nije?

Jos januara smo predali dokumentaciju i imamo potvrde da su papairi predati i za roditeljski dodatak i za naknadu od grada. Jos nam nije ni stiglo resenje, niti su pare stigle u postu. Sta da radim???

Zovi ih ja cu da zovem da vidim zasto mi ne uplacuju ove od socijalnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovi ih ja cu da zovem da vidim zasto mi ne uplacuju ove od socijalnog

A na koji broj da zovem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,cekaj...u posti se podizu pare?A ja kreten cekam svaki dan da mi uplate na racun u banci!Meni je resenje stiglo,pare od grada su uplacene a ove i socijalnog ne.Sutra idem u postu!

Sanja89, ja sam podigla roditeljski dodatak 2 meseca posle porodjaja, u posti. Iznosio je 27000 din. Kome nije stiglo resenje, neka proveri u socijalnom. Ja sam morala da intervenisem posto su mi napravili neke greske oko broja racuna. Covek treba biti uporan kad oni ne rade svoj posao kako treba. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na koji broj da zovem?

Pasuljce, ne znam da li se u tim ustanovama iko javlja na telefon. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nisu tražili Rešenje, iako sam ga imala (stiglo je za 15-ak dana). Samo lična karta i podigla sam r.dodatak za prvo dete u Poštanskoj štedionici. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma sta da radim.

Danas sam bila do poste, da proverim racun, sad odjednom ne moze racun da se proverava u posti nego u postanskoj stedionici a rade do 16h tako da nisam ni stigla. Samo nesto izmisljaju, mlate praznu slamu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam podigla pare danas.Da mi niste rekle da se podizu u postanskoj stedionici nacekala bih se ja da mi uplate na racun u banci.I vec sam ih pola potrosila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u ovom mesecu isplacena poslednja rata za roditeljski....

nema VISE.... :( :( :( :( :( :( :( :(

Odmah krenite da radite na prinovi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xexexexe,cekaj zeno,jos je rano,mada iako mi se zakaci,super,ali je jos uvek rano.

Svekrva mi je radila natalnu kartu,i kaze da mi je sledeca trudnoca 2011.znaci sl godine.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isplata roditeljskog dodatka pocinje sutra, utorak 20.04

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI TO IMA VEZE SA GRADOM U KOM ZIVITE? i da li neko zna koliko sve to traje u NS?znam da Novosadjanke dobijaju pare i od republike i od pokrajine i od grada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Жао ми је што имате овакве проблеме око родитељског додатка. За ћерку 2002. године нисам ништа добила,јер су у јуну те године то прекунили, а она рођена у децембру, не знам кад су опет почели са тим, а за сина добијам, рођен је 2008. После порођаја имате рок од 3 месеца да се поднесе документација и преда у Тиршовој у БГД-у( наравно за оне које су из Београда), тог датума којег предате у Тиршовој ће вам и месечно уплаћивати. Мени је решење стигло после 15 дана( како су и рекли) и са тим решењем и личном картом подижем и дан данас. А прва уплата је била после 3 месеца, а после редовно. Нисам имала рачун у пошти( а они само са њом послују), па ми га је службеница поште отворила. Месечно буде некад 3900, а некад 4100, не знам од чега то зависи, нити знам која је укупна сума. Морам да признам, да углавном заборавим да подигнем, па се то скупи за неколико месеци. Било би ми боље да се уплати одједном цела сума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI TO IMA VEZE SA GRADOM U KOM ZIVITE? i da li neko zna koliko sve to traje u NS?znam da Novosadjanke dobijaju pare i od republike i od pokrajine i od grada

Да, зависи од тога у ком граду живиш, јер то исплаћује град, а не република, и сваки град из свог буџета исплаћује, па ко колико има.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako ti ne prekinu staz onda ces imati puno bolovanje. Na primer, do 31.03.2010 si u staroj firmi a od 01.04.2010 si u novoj, onda nemas prekid staza. Mada, ne garantujem da je ovo bas tacno, ako ima neka pravnica neka se javi, i mene bas zanima.

Da, imace porodiljsko. Ako zi zaposlena poslednjih 12 meseci pre otvaranja porodiljskog, imas potreban uzlov, tj. moze ti se izvesi prosek plate za taj period. Verujem da znas da se uzima osnovica, bez ikakvih uvecavanja... :( katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li se za drugo dete isplacuje samo iznos od sto i nesto hiljada podeljen na 24 rate ili se dobija i jednokratna pomoc za drugo dete i plus ovaj dodatak?Nesto sam cula da to zavisi od opstine do opstine.Ja sam iz Bg-a,pa ako neko zna odgovor-znacilo bi mi.Hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li se za drugo dete isplacuje samo iznos od sto i nesto hiljada podeljen na 24 rate ili se dobija i jednokratna pomoc za drugo dete i plus ovaj dodatak?Nesto sam cula da to zavisi od opstine do opstine.Ja sam iz Bg-a,pa ako neko zna odgovor-znacilo bi mi.Hvala :rolleyes:

Koliko znam u Beogradu za drugo dete sa prima oko 4.000 mesecno, dve godine. A znam jer trenutno primam :) Za druge gradove ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam u Beogradu za drugo dete sa prima oko 4.000 mesecno, dve godine. A znam jer trenutno primam :) Za druge gradove ne znam

Ma,da znam za to,nego sam negde procitala ili cula da opstina Beograd daje i jednokratnu pomoc za drugo dete,pa me to interesuje.............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,da znam za to,nego sam negde procitala ili cula da opstina Beograd daje i jednokratnu pomoc za drugo dete,pa me to interesuje.............

Ja za to nisam cula. I ovo jedva daju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za to nisam cula. I ovo jedva daju ...

Joj,da znas,ali sve se,kao nesto,nadam da ce shvatiti da deca treba da se radjaju u sto vecem broju i da buducim majkama treba pomoci..kada treba punu cenu vrtica da nam naplate,tu su vrlo azurni,a za radjanje........................UZAS.Ali,ovo je Srbija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me rok za predaju dokumentacije u Tirsovoj (roditeljski dodatak za prvo dete), da li je 3 ili 6 meseci nakon porodjaja? :unsure: Da li je neko od vas predao posle 3 meseca? Moze li neko da mi kaze koliko se ceka na uverenje iz Socijalnog? Unapred HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rok je bio tri meseca (ako nisu promenili), ja sam to uverenje dobila odmah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.