Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Mi smo predali papire za nadoknadu na drugo dete i dobili smo pre mesec dana pozitivan odgovor. Koliko se ceka dok ne pocne isplata, posto vidim da ide redovno?

Ako si dobila resenje o dodatku pre ove poslednje uplate,onda ti je vec uplaceno sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si dobila resenje o dodatku pre ove poslednje uplate,onda ti je vec uplaceno sve.

A kako to da proverim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odes u bilo koju postu sa licnom kartom ali moras ti ne muz..ne treba cak ni tu potvrdu da nosis, nama su danas isplatili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Bas ste me obradovale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kad ce biti isplata roditeljskog dodatka. POrodila sam se u decembru i danas sam do poste bila.. rekli su mi da nije bilo uplata... da li je jos neko cekao ovoliko? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me kad ce biti isplata roditeljskog dodatka. POrodila sam se u decembru i danas sam do poste bila.. rekli su mi da nije bilo uplata... da li je jos neko cekao ovoliko? :(

Malecka, isplata roditeljskog dodatka ne zavisi od datuma porođaja već od datuma predaje kompletne dokumentacije za dodatak. Ja sam čekala tri meseca otprilike, a to je bilo 2009...

Prvo mi je stiglo rešenje pa nakon 20 dana uplata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i Roditeljsko dodatak u Srbiji je jednokratan a visina zavisi od toga da li je rec o prvom detetu, drugom ili trecem a i zavisi da li se radi o teritoriji Srbije ili Vojvodine(tu je nesto vise).

A sto se tice socijalne pomoci ona se ovde definise kao DECIJI dodatak i primaju ga socijalno ugrozene porodice.

Anci, ja sam u februaru predala papire za deciji dodatak i dobila sam resenje. Moram da napomenem da nisam socijalno ugrozena :P Kod nas socijalnu pomoc primaju porodice koje nemaju apsulutno nikakva primanja..

A sto se tice decijeg dodatka ovo je prvi puta da sam predavala papire i odobrili su mi. Moram da napomenem da ima jako puno papira, ali izvadis ih za dva dana i prima se nekih 4000 mesecno. Dobro dodje na ovoj "skupoci" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, ja sam u februaru predala papire za deciji dodatak i dobila sam resenje. Moram da napomenem da nisam socijalno ugrozena :P Kod nas socijalnu pomoc primaju porodice koje nemaju apsulutno nikakva primanja..

A sto se tice decijeg dodatka ovo je prvi puta da sam predavala papire i odobrili su mi. Moram da napomenem da ima jako puno papira, ali izvadis ih za dva dana i prima se nekih 4000 mesecno. Dobro dodje na ovoj "skupoci" :D

Ma i 1000rsd je uvek dobro doslo.

A imaj u vidu da prilikom prihvatanja zahteva oni polaze od zvanicnih primanja cele porodice tj svih prijavljenih na toj boravisnoj adresi (babe, dede, tetke, strine, strice ....) pa mozda kada se uzme taj prosek da ispadne da ste vi zvanicno ispod granice koja je po Republickom proseku. NPR mm i ja ne bi mogli da dobijemo jer zvanicna primanja su nam u proseku tj na minimalcu :( a na nasoj adresi smo prijavljeni samo nas troje, sto znaci da nam je prosek zvanicnih primanja po clanu u skladu sa prosekom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i 1000rsd je uvek dobro doslo.

A imaj u vidu da prilikom prihvatanja zahteva oni polaze od zvanicnih primanja cele porodice tj svih prijavljenih na toj boravisnoj adresi (babe, dede, tetke, strine, strice ....) pa mozda kada se uzme taj prosek da ispadne da ste vi zvanicno ispod granice koja je po Republickom proseku. NPR mm i ja ne bi mogli da dobijemo jer zvanicna primanja su nam u proseku tj na minimalcu :( a na nasoj adresi smo prijavljeni samo nas troje, sto znaci da nam je prosek zvanicnih primanja po clanu u skladu sa prosekom

Ja zivim sa svekrom i svekrvom u kuci, ali sam u uverenju o kucnoj zajednici navela samo sebe, muza i decu, Inace, suprug nije u radnom odnosu, tako da samo ja zvanicno primam platu. U svakom slucaju, da sam pisala da zivim sa svekrom i svekrvom i jos da sam vadila njihove proseke plate, sigurno ne bih imala pravo. Takodje se i kuca vodi na svekru, ali imamo dve kuce, pa sam ja rekla da smo podstanari, sto i nije daleko od istine :blink: Bilo kako bilo, uspela sam da se snadjem kod one zene u opstini, gde se predaju ti papiri, tako da krajem meseca dobijamo i prve pare od decijeg dodatka, sto i nije tako lose, cetiri hiljade od roditeljskog i cetiri od decijeg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila resenje o roditeljskom dodatku pre dva i po meseca i jos uvek nisam dobila pare za prvo dete,a deciji nam je bio isplacen proslog meseca... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim sa svekrom i svekrvom u kuci, ali sam u uverenju o kucnoj zajednici navela samo sebe, muza i decu, Inace, suprug nije u radnom odnosu, tako da samo ja zvanicno primam platu. U svakom slucaju, da sam pisala da zivim sa svekrom i svekrvom i jos da sam vadila njihove proseke plate, sigurno ne bih imala pravo. Takodje se i kuca vodi na svekru, ali imamo dve kuce, pa sam ja rekla da smo podstanari, sto i nije daleko od istine :blink: Bilo kako bilo, uspela sam da se snadjem kod one zene u opstini, gde se predaju ti papiri, tako da krajem meseca dobijamo i prve pare od decijeg dodatka, sto i nije tako lose, cetiri hiljade od roditeljskog i cetiri od decijeg :)

Da kucnem u drvo. Makar neko da ima "vajde" od ove države. :)

Ja sam dobila resenje o roditeljskom dodatku pre dva i po meseca i jos uvek nisam dobila pare za prvo dete,a deciji nam je bio isplacen proslog meseca... <_<

Ivo, ne znam da li znaš ali čim dobiješ to rešenje (o roditeljskom dodatku) trebalo bi da odeš do pošte ili poštanske štedionice i da podigneš pare, jer uglavnom se odmah vrši i isplata (po dobijenom rešenju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila resenje o roditeljskom dodatku pre dva i po meseca i jos uvek nisam dobila pare za prvo dete,a deciji nam je bio isplacen proslog meseca... <_<

Tako su i meni govorili-nema uplate,....a resenje dobila 2 meseca pre toga.Onda sam nazvala socijalno i rekli su mi da-ako sam bilo kada imala racun u postanskoj,npr.primala nadoknadu sa biro i slicno,pare su vam tamo.Moras da odes u glavnu postu sa resenjem i licnom kartom.Meni su novac nasli na namenskom racunu koji mi je jos za prvo dete bio otvoren i to pre 5 godina!Proveri,mozda se i tebi slicno desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako su i meni govorili-nema uplate,....a resenje dobila 2 meseca pre toga.Onda sam nazvala socijalno i rekli su mi da-ako sam bilo kada imala racun u postanskoj,npr.primala nadoknadu sa biro i slicno,pare su vam tamo.Moras da odes u glavnu postu sa resenjem i licnom kartom.Meni su novac nasli na namenskom racunu koji mi je jos za prvo dete bio otvoren i to pre 5 godina!Proveri,mozda se i tebi slicno desava.

Danas sam podigla pare!! :rolleyes: Uplacene su mi na racun koji sam vec imala od ranije otvoren!! Hvala u svakom slucaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam podigla pare!! :rolleyes: Uplacene su mi na racun koji sam vec imala od ranije otvoren!! Hvala u svakom slucaju!!!

Eto,znaci bile smo u istoj situaciji!SUPER sto si podigla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se čeka za uplatu dečijeg dodatka od dana predaje dokumentacije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se čeka za uplatu dečijeg dodatka od dana predaje dokumentacije ?

Ja sam sve papire predala 28.12.resenje dobila 04.02.znaci,oko mesec dana...............a pare su mi legle oko 20.04.kada je i inace uplata dodatka.

U stvari,da li ti mislis na deciji dodatak ili na onou nadoknadu koje dobijas za prvo,drugo,.....dete?Ja sam ti dala odgovor za tu nadoknadu.(to se zove roditeljski dodatak),nadam se da ne gresim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li je pocela isplata roditeljskog i dečijeg dodatka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice decijeg,ne znam. sto se tice roditeljskog to treba tvoj poslodavac da ti redovno uplacuje a oni njemu refundiraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice decijeg,ne znam. sto se tice roditeljskog to treba tvoj poslodavac da ti redovno uplacuje a oni njemu refundiraju

Moram da te ispravim... roditeljski dodatak je onaj koji država daje, za prvo dete je jednokratan, a za ostalu decu po redu je na 24 meseca, a poslodavac isplaćuje porodiljsko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha. desava se... izvinjenje i hvala na ispravci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim sa svekrom i svekrvom u kuci, ali sam u uverenju o kucnoj zajednici navela samo sebe, muza i decu, Inace, suprug nije u radnom odnosu, tako da samo ja zvanicno primam platu. U svakom slucaju, da sam pisala da zivim sa svekrom i svekrvom i jos da sam vadila njihove proseke plate, sigurno ne bih imala pravo. Takodje se i kuca vodi na svekru, ali imamo dve kuce, pa sam ja rekla da smo podstanari, sto i nije daleko od istine :blink: Bilo kako bilo, uspela sam da se snadjem kod one zene u opstini, gde se predaju ti papiri, tako da krajem meseca dobijamo i prve pare od decijeg dodatka, sto i nije tako lose, cetiri hiljade od roditeljskog i cetiri od decijeg :)

A preko kog iznosa na koji si prijavljena ne odobravaju deciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra isplata dečijeg i roditeljskog dodatka za mart drage mame .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra isplata dečijeg i roditeljskog dodatka za mart drage mame .

Taman sam to htela da pitam,hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Nema na čemu i drugi put .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas deciji,sutra roditeljski,zvala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.