Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Znači, legao je. :) Taman da odem sutra da podignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vi to svi primate dodatak, bez obzira da li ste zaposleni...

Da, taj roditeljski nema veze sa zaposlenošću...to je "materinski dodatak"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu...nema toga kod nas...ma ni blizu, od Centra za Socijalni rad se dobije jednokratna pomoć u visini od 150 eura(za rođenje) i to je to...

Pomoć primaju socijalno ugroženi...na mjesečnom nivou 25 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuuuu...nema toga kod nas...ma ni blizu, od Centra za Socijalni rad se dobije jednokratna pomoć u visini od 150 eura(za rođenje) i to je to...

Pomoć primaju socijalno ugroženi...na mjesečnom nivou 25 eura.

Pa i Roditeljsko dodatak u Srbiji je jednokratan a visina zavisi od toga da li je rec o prvom detetu, drugom ili trecem a i zavisi da li se radi o teritoriji Srbije ili Vojvodine(tu je nesto vise).

A sto se tice socijalne pomoci ona se ovde definise kao DECIJI dodatak i primaju ga socijalno ugrozene porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski dodatak za drugo dete se daje mesecno,tj.iznos,koji nemam poma koliki je sada,ali recimo oko 80000 se podeli na dvanaest mesecne rate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je to dečiji dodatak, i njega mogu da primaju i roditelji koji rade, al sa malim primanjima...

A ovaj roditeljski je valjda krenuo radi podsticanja na natalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski dodatak za drugo dete se daje mesecno,tj.iznos,koji nemam poma koliki je sada,ali recimo oko 80000 se podeli na dvanaest mesecne rate...

da...da... zaboravila sam na to da se samo za prvo daje jednokratno a za ostalu decu u mesecnim "ratama"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ide na 24 mesečne rate, a ne 12...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resenje za roditeljski je od 29.11, a para jos uvek nema. Ima li neko da je ovoliko cekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni došlo juče

jupiiiiii

kada je poštar tražio da potpišem "nešto" umalo nisam odbila... na kraj pameti mi bio dodatak :D, pomislila sam da je neka kazna ili slično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resenje za roditeljski je od 29.11, a para jos uvek nema. Ima li neko da je ovoliko cekao?

Ja sam cekala 3 meseca,ali sam vec taj treci mesec provela maltene kraj telefona.Meni se cini da se to tvoje malo oduzilo i zato ti je moj savet da pronadjes telefon i da zoves,pozoves se na broj Resenja i dobijes informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski dodatak za drugo dete se daje mesecno,tj.iznos,koji nemam poma koliki je sada,ali recimo oko 80000 se podeli na dvanaest mesecne rate...

Povecali su to na 104 ili 114 hiljada nisam sigurna sta mi pise u resenju,

a ne bih sad ni da ga trazim ko zna gde je medju ostalim dokumentima,

isplata u 24 mesecne rate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno cu jos jednom proveriti zato sto kazu da uplate idu posle 20-og u mesecu i ako opet nema moram nesto preduzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navodno jos nisu legle pare za roditeljski uopste. Jos mi nista ne vredi ciniti. Ako neko sazna da su legle pare neka javi, dobiti ih telefonom je skoro nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za prvu isplatu roditeljskog dodatka čeka se tri meseca i onda teče redovna isplata mesec za mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se stvarno ne secam koliko sam cekala na prvu uplatu, ali znam da je odjednom leglo za sve unazad, i posle redovno mesec za mesec,

posle 24-25 u mesecu bude uplata, ja cu sledece nedelje do poste da pokupim harac pa javljam jel ima nekih problema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra isplata roditeljskog dodatka za januar 2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno cu jos jednom proveriti zato sto kazu da uplate idu posle 20-og u mesecu i ako opet nema moram nesto preduzeti.

U Bg-u su do sada bile 19. pare na racunu, a danas rekose da ce sutra biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde i to sutra da vidimo, mada kako kod mene uvek sve mora da se zakomplikuje ne bi me iznenadilo da je ko zna sta u pitanju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu konacno SU PARE LEGLE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra isplata za roditeljski i dečiji dodatak za mesec februar 2011 :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra isplata za roditeljski i dečiji dodatak za mesec februar 2011 :rolleyes: :rolleyes:

jeeeeeeee....hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo predali papire za nadoknadu na drugo dete i dobili smo pre mesec dana pozitivan odgovor. Koliko se ceka dok ne pocne isplata, posto vidim da ide redovno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čeka se oko tri meseca, a onda ide redovno. Tada bi trebalo da dobiješ sve što je zaostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.