Opadanje kose nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

procitala sam celu temu kupicu sampon fitoval vidim da ga hvale a i caj od koprive pise da je dobar

Mozda je vec neko pominjao, ne znam, meni je pomogao sampon Nirel. malo para a delotvorno. Ja sam skoro u pramenovima izvlacila kosu (frapirala se), i posle (manje vise) dve nedelje NISTA. Jednostavno je prestala da opada. I dan danas ga koristim. Jedno pakovanje, pa kad ponestane Gliss (bilo koji mada preferiram zuti), pa opet Nirel i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je vec neko pominjao, ne znam, meni je pomogao sampon Nirel. malo para a delotvorno. Ja sam skoro u pramenovima izvlacila kosu (frapirala se), i posle (manje vise) dve nedelje NISTA. Jednostavno je prestala da opada. I dan danas ga koristim. Jedno pakovanje, pa kad ponestane Gliss (bilo koji mada preferiram zuti), pa opet Nirel i tako u krug.

srce si,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam vec duze vreme problem sa opadanjem kose u periodu dojenja,da ne bi doslo do šišanja na kratko ima li neko savet?Naime kosa bas dosta opada ima je svuda po kuci,krevetu,meni na stvarima. pijem mamavit svo vreme dojenja tako da uzimam vitamine.

Probaj fitoval dobar je sampon,malo je skuplji ali je stvarno ooodlican ! ;)

Vidim da vecini opada kosa,a meni se progustila,ne previse,ali taman...pu pu da ne ureknem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke meni je kosa skroz nekako postala jadna :lol: Nijedna snala je drzi lepo,samo klizi.Opada mi strasno,ali ajde uvek mi je i opadala,nego nekako mi je sva bezivotna,ali nije suva,ne znam kako da vam objasnim.Imate li savet neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke meni je kosa skroz nekako postala jadna :lol: Nijedna snala je drzi lepo,samo klizi.Opada mi strasno,ali ajde uvek mi je i opadala,nego nekako mi je sva bezivotna,ali nije suva,ne znam kako da vam objasnim.Imate li savet neki?

Pakovanje i češće šišanje... Par meseci posle porođaja mi je toliko opadala kosa, da je mm dolazio da me pita jel moguće da je sva kosa u WC šolji moja? :blink:

Ono je bilo strašno... Perem kosu, isperem i povučem rukom - puna šaka vlasi...

Odvratan osećaj, svašta ti prođe kroz glavu... :(

Biće ok, vratiće se sjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pakovanje i češće šišanje... Par meseci posle porođaja mi je toliko opadala kosa, da je mm dolazio da me pita jel moguće da je sva kosa u WC šolji moja? :blink:

Ono je bilo strašno... Perem kosu, isperem i povučem rukom - puna šaka vlasi...

Odvratan osećaj, svašta ti prođe kroz glavu... :(

Biće ok, vratiće se sjaj.

Hvala draga na odgovoru.Bas sam brinula.Nemam ja neku jaku kosu,ali barem mi je bila zdrava i negovana.Sada nista,mrtav konj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ocajna bila zbog kose,uzas,mislila sam da cu i celava ostati! :lol: Samo treba vremena i vremena da sve dodje na svoje!Sada je ok,prestala sam se i farbati ima neki sjaj,djeluje zdravo,samo me ubi cesto pranje,jer se masti mnogo! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se nikad nije vratio onaj kvalitet, ali ne marim...Sreća pa ima raznoraznih gumica za kosu koje sam prije jako gubila, a sada imam malog nalazača... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pakovanje i češće šišanje... Par meseci posle porođaja mi je toliko opadala kosa, da je mm dolazio da me pita jel moguće da je sva kosa u WC šolji moja? :blink:

Ono je bilo strašno... Perem kosu, isperem i povučem rukom - puna šaka vlasi...

Odvratan osećaj, svašta ti prođe kroz glavu... :(

Biće ok, vratiće se sjaj.

Uuuuuuuuuuuuu ja sam trenutno u toj fazi...

Mada mene mm nista ne pita, jer zna da mi je to najbolnija tacka i da cu ga oterati ispred ogledala da vidi koliko je njemu opalo kose, a cak se nije ni porodio :P

Filipa i ja se nadam da cu imati malog pronalazaca mojih gumica, mada jos uvek imam gomilu onih koje sam dobila od sveki pre porodjaja, pa mi se moze da ih gubim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Nemoj da si tužna...Tigrica ima dobar i isproban recept, pa je slobodno kontaktiraj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da si tužna...Tigrica ima dobar i isproban recept, pa je slobodno kontaktiraj! :)

Mhmmmm! Tigriceeeeeeeeeee upomoooooooooooooooooc! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kosa tokom cele trudnoce bila extra! I sada 4 meseca posle porodjaja pocela je da opada. Koliko dugoce to da traje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo, evo i ja da se prikljucim :-(

Cela trudnoca kosa super, a sada haos.......bukvalno nalazim dlake u sudoperi, u rucku, u vesu, a o kupatilu i pranju kose i da ne pricam. Bukvalno u pramenovima opada. Vrhunac je bio kad sam juce videla dlaku u bebinoj kaki!!!!! :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj :(

a ja nisam jos kupila sampon koji mi je Ivana preporucila, stalno su nam novci bitniji za nesto drugo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo, evo i ja da se prikljucim :-(

Cela trudnoca kosa super, a sada haos.......bukvalno nalazim dlake u sudoperi, u rucku, u vesu, a o kupatilu i pranju kose i da ne pricam. Bukvalno u pramenovima opada. Vrhunac je bio kad sam juce videla dlaku u bebinoj kaki!!!!! :angry: :angry: :angry:

Meni je mnogo opadala kosa prva tri meseca. Sada cini mi se manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je iznad pitao koliko traje otprilike to opadanje kose? Moja beba ima 4 meseca i 7 dana, pre neke dve sedmice sam primetila da mi kosa pocinje opadati, sad je katastrofa, svugde je ima :( Ne dojim vise, hormone proverila, sve ok. Imala sam uvek vrlo gustu kosu tako da taj gubitak jos nije primetan, ali ako se nastavi ovim tempom brzo ce postati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja osisala dugu kosu na paz...toliko mi je bilo mucno da gledam kosu koja toliko opada...sada samo zdrava kosa mi je ostala i ne opada mi vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila za ovaj problem sapun sa kozijim mlekom i pantenolom i otkad njega koristim, koza glave mi se ne peruta, ali definitivno moram da perem kosu svakog drugog dana. Inace je perem jednom u 3 dana posto se brzo masti.

Je l' se nirel kupuje u apoteci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, tank vlas i malo kose, i to se pocela proredjivati u pubertetu, i evo dan-danas je sve jadnija. I T-zona na licu mi je malo masnija.

Zavidim ti na takvom kosi, ja am oduvek mastala o afro frizuri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NASLA OVO:

Oni koji pate od opadanja kose i celavosti,

mogu stavljati pastu od toplog maslinovog ulja,

jedne velike kasike meda i jedne cajne kasike cimeta.

Pre odlaska u krevet naneti pastu i drzati je otprilike

15 min, zatim isprati.

Utvrdjeno je da je efektivno čak ako stoji i samo 5 min.

 

@dulence  vidim da je davno bila na forumu ali mi se sviđa njen recept. Mamike koje ste probale njen recept, koliko maslinovog ulja ste stavile? To mi se cini kao super stvar i probala bih ovih dana kada mi se umasti kosa. Žao mi sada da je perem kad već imam tu sreću da ne moram često da je perem (uglavnom je to svaki peti dan iako mi je podugačka -hip hip huraaa), mada bih što pre da probam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam prirodne stvari, i pravila sam cesto nesto slicno tj. maslinovo ulje i med samo, onako po osecaju da bude kremasto, ja sam pravila celu teglicu pa da imam uvek , otprilke mera 1:1, i stvarno se oseti razlika kad se stalno koristi, krajevi skoro da ne pucaju, i kosa brze raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad koristim cesce kokosovo ulje i za kosu i za kozu.. a i miris mi se dopada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I stavljala si to pri svakom pranju? Samo na teme ili celu vlas? Posle ispirala samo vodom ili i samponom (kapiram da bude masna ako se ne ispere i samponom posle)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pre pranja kao masku, malo kosu nakvasis, utrljas masu po temenu i duzini kose, umotas u foliju , preko peskir( mislim ne mora se umotavati ali da ne curi bolje), i mozes drzati koliko hoces dugo nije stetno , najmanje nekih 15 min. Posle normalno operes.

Ivana13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.