Opadanje kose nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

JA NASLA OVO:

Oni koji pate od opadanja kose i celavosti,

mogu stavljati pastu od toplog maslinovog ulja,

jedne velike kasike meda i jedne cajne kasike cimeta.

Pre odlaska u krevet naneti pastu i drzati je otprilike

15 min, zatim isprati.

Utvrdjeno je da je efektivno čak ako stoji i samo 5 min.

Dulence, beskrajno hvala! Ja sam ovo probala, i mogu da kazem iz licnog iskustva da je na nivou cudotvorne maske- posle prve upotrebe opadanje se prepolovilo, posle druge se vratilo na normalu! Koristila sam svaki put kad perem kosu jedno 2 nedelje, sad svaki drugi put! mm mi se prvo smejao sta cu ja to da stavim u kosu, a sad sam se nudi da cuva bebu dok ja stavim moju maskicu, i da ne moram da zurim :)))))

(s tim sto sam ja stavljala jednu supenu kasiku cimeta- greskom hahahahhahaha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени је коса опадала пуних пет мјесеци након порођаја, али сад како ми је почела расти нова не знам шта да радим, мале длачице вире на све стране, најгоре је што су у питање шишке, тако да никако намјестити. Нама никако угодити, не ваља када опада, не ваља када расте...хм.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 4 meseca nakon porođaja počela da opada kosa (inače je duga skoro do struka), previše se mastila i pojavila mi se perut - sve u svemu užas!!! Moja frizerka mi je rekla da je opadanje kose 3-6 meseci nakon porođaja normalna pojava, pri tom je još bilo i proleće, a ja sam i dojila što takođe ima uticaj... Malo sam se ošišala, malo sam tretirala kosu kojekakvim preparatima protiv opadanja i peruti (na kraju mi je protiv peruti pomogao Wash & Go) i nakon par meseci sve se dovelo u normalu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala isti taj problem sa NENORMALNIM opadanjem kose i pomogao mi je dermatolog tako sto mi je dala da mazem pantenol rastvor svako vece u koren kose i rekla da koristim iskljucivo bebi sampone dok to ne prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NASLA OVO:

Oni koji pate od opadanja kose i celavosti,

mogu stavljati pastu od toplog maslinovog ulja,

jedne velike kasike meda i jedne cajne kasike cimeta.

Pre odlaska u krevet naneti pastu i drzati je otprilike

15 min, zatim isprati.

Utvrdjeno je da je efektivno čak ako stoji i samo 5 min.

Fenomenalna stvar :D :D :D

Evo danas sam vec treci put primenila,skoro da nista nije opalo :)

A koliko maslinovog ulja ide otprilike?Ja stavila u jednu rakijsku casicu i zagrejala u mikrotalasnoj.Jel bi trebalo vise? :unsure:

Dulence hvala ti do neba :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kosa nije opadala dok sam dojila, ali cim sam prestla da dojim ( 4 meseca sam dojila) kosa je pocela PUNO da mi opada i evo jos opada, nema je trecina. Da li je jos nekom opadala iako je dojenje prestalo? I nakon koliko meseci pocinje da se obnavlja? Ovo je stvarno uzas, ja nisam bila pripremljena i bas tesko podnosim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kosa u trudnoci konacno prestala da se masti, pa sam uzivala u dugoj kosi, ali planirala sam da se osisam svakako. I naravno, 3 meseca posle porodjaja je pocela da se masti da moram da je perem svakog drugog dana i opadala je u pramenovima. I ja pravac kod frizera i progledala sam sa kratkom kosom. Ne brinite, kosa ce se oporaviti. Nije odmah prestala da opada, ali se smanjuje, a i dlake su kratke, pa manje smetaju. Kad prestanem da dojim, casticu se i pramenovima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto ne opadne u trudnoci (a ne opada ) opasce posle porodjaja. tako da sam i ja nagrabusila :( a i dojenje dosta utice na to.. dok se hormoni ne stabilizuju ne vredi (mal)tretirati kosu agresivnim preparatima ..

smesne cemo biti posle kada sve to krene da se oporavlja pa pocnu da rastu one bebi shishkice :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cisto da javim :rolleyes: da mi je kosa prestala opadati, po preporuci dermatologa koristim sampon ANAPHASE, a sama sam stavljala i maslinovo ulje. Obavezno masirala pre svakog pranja i u toku pranja glavu, i prestala je opadati.

Sta je tacno pomoglo, ne znam, ali vec raste nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da je sasvim normalno da kosa posle porodjaja pocne da opada,jer ako ste primetile u trudnoci vam je kosa bila bujna i sjajna i neverovatno brzo rasla (bar meni je bilo tako)a to je sve zbog hormona koje telo luci u vecim kolicinama dok si u drugom stanju,nakon porodjaja telo se polako vraca u normalu i samim tim i taj "visak" kose koji je izrastao mora da otpadne.Meni je tako bilo sa prvom trudnocom,pa evo i sad posle 11 meseci od porodjaja jod uvek mi opada po malo,a nije mi se proredila kosa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citala sam da se to dogadja,ali i sito tako da tokom trudnoce kosa ne opada..e pa meni je sve normalo! na cetki dlaka koliko i ranije,ni vise ni manje...da li to znaci da mi nece dodatno opadati posle??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

citala sam da se to dogadja,ali i sito tako da tokom trudnoce kosa ne opada..e pa meni je sve normalo! na cetki dlaka koliko i ranije,ni vise ni manje...da li to znaci da mi nece dodatno opadati posle??? :blink:

Interesantno pitanje, ja ti ne mogu dati odgovor jer u trudnoci nisam vodila rauna o tome, jedino sigurno znam da je brze rasla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da naslov sve govori !!Ali ipak da pojasnim !! Kad god se cesljam ili prolazim rukom kroz kosu,puna mi cetka ili ruka sa dlakama,i to me mnogo nervira,jer imam decu,i oni tako kad nadju moju kosu(pogotovo mladji sin) i stavlja je u usta,.I deselo se mnogo puta da mi se lavabo zapusi od moje kose..ma uzas .Da li jos neko ima ovakav problem i kako ga resavate... ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana, pogledaj pod Posle porodjaja,pa Opadanje kose.Ima dosta predloga.Moj savet je da probas recept koji je napisala Dulence,sa medom,cimetom i maslinovim uljem.Meni je pomogao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dlake po celom stanu...posle porodjaja nisam mogla da zivim od njih...i naravno, osisala sam se i sada ima dlaka ali samo u kupatilu...

Izgleda da nas vecina ima ovaj problem.Ja sam se bila zabrinula koliko mi je kosa opadala,htela ici na snimanje korena kose :o haos,al onda se osisam skroz na kratko i verujte manje opadanja,kosa se oporavlja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam poradjala, al sam pre par godine imala ogroman problem sa opadanjem kose. Svaki put kad bih je cesljala ili se ceskala, ostajale bi mi sake pune dlaka. Dok sam se tusirala nekad je umeo i odvod da zacepi od njih. Nisam smela da pustim kosu jer mi se bas videlo da sam pocela da celavim. Gumicu, koju sad koristim kad 'vatam siske, nju sam onda koristila za rep. Cak sam se sisala na musko, mislila sam da zato sto ja ne vidim dlake, one ne padaju... Bila sam OCAJNA!!! Sve dok nisam pocela da koristim Foltene. Ampula za zene (mora da se naglasi pri kupovini). Koristi se tako sto se posle pranja utrljava u glavu i susi se kosa. Ne ispira se. Jedna sedmicno, 8 nedelja. Pa se pravi pauza od 6 meseci. Ja sam primetila znatnu razliku posle 2-ge. Pocela je sitna kosica da izbija na sve strane, i posle cesljanja sam imala 2-3 dlake na cetki. Sad mi je kosa gusca nego sto ja pamtim da mi je ikad u zivotu bila... Na svakih 6 meseci ja koristim samo jednu, cisto da dodam. 200 dinara je jedna, al' vredi i mnogo vise. P.S. odbacila sam i sve ove "lepo mirisljave i penusave" sampone i kupila Bekutan, pa u litar sampona stavljam jedne vodene A-D kapi, i jednu ampulu Beviplex kompleksa. Kosa mi raste neverovatno brzo, i jaka je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA NASLA OVO:

Oni koji pate od opadanja kose i celavosti,

mogu stavljati pastu od toplog maslinovog ulja,

jedne velike kasike meda i jedne cajne kasike cimeta.

Pre odlaska u krevet naneti pastu i drzati je otprilike

15 min, zatim isprati.

Utvrdjeno je da je efektivno čak ako stoji i samo 5 min.

Jao i ja imam problem sa opadanjem kose koji je poceo prije mjesec dana!

Pokusacu sa ovim tvojim receptom od meda,ulja i cimeta,samo nisam shvatila da li se ta maska stavlja svako vece ili samo prije pranja kose?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa po citavom stanu,ostalo je par dlaka na glavi :(UZAS!!! Vidjela sam ovu pastu sto je Dulence predlozila sa maslinovim uljem,ali meni se i masti kosa,pa da ne bude kotraproduktivno?I da,znate li smiju li se piti Fitoval kapsule,dok dojim Bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam isti problem, ali kako kazu, u trudnoci nastradaju ili zubi ili kosa ili nokti.

Bolje i kosa, nego zubi!!! Ali kada se uspostavi normalan balans hormona, sve ce se vratiti u normalu.

zanimljivo :P

meni je kosa super, a upale desni i zubi, katastrofa, jos ne mogu da se sredim (a beba vec 4 mesec)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga i treci put :angry: znate vec, kose po celom stanu, al valjda ce se ponovo smiriti, uskoro :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u martu porodila i sto se tice opadanja kose sizela sam,ima dana kada sam mislila da cu ocelaviti,to je strasno koliko mi je kosa opadala,punih sest meseci,sad opada ali normalno kao i pre porodjaja,morala sam da se osisam i jedno veliko olaksanje ne moram svaki dan da usisavam.(svaki drugi,ali i to je nesto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je normalna pojava opadanje kose posle porodjaja.Ni meni nije opadala u toku trudnoće i baš sam se obradovala jer mi je inače opadala.A sad mogu periku da napravim koliko je ima po kući,a da ne pričam nakon pranja.Malo ste me utešile što nisam jedina.Pa,probaću sa tim Fital ,ili kako se već zove,šampon.Ako ne pomogne,onda ću u prodavnicu zdrave hrane da mi naprave mešavinu biljnog čaja za ovaj problem.Pozdrav mamicama sa manje kose :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju ju kako ja ovde nisma napisala svoje iskustvo sa opadanjem kose

posle oba porodjaja ja sam se linjala kao zivotinja, to je bilo strasno svuda po kuci moja kosa, da me u jendom momentu strah bio kako cu skroz na skroz ocelaviti, narocito posle pranja kose, dok je samponiram osecam kako celi pramenovi se odvajaju...

to je trajalo sve dok sam dojla bebu, a posle prestanka se malo smanjilo

isla sam i kod dermatologa na klinicki, pregledala me dr nikakvo oboljenje nismam imala, i na njen savet uzmem da mazem po glavi obican pantenol rastvor, jer zbog dojenja nisma htela nikakve tabletice da pijem ( dok sam dojila, mada ni ovako ne volem lekove),

meni je bila dovoljna samo jedna flasa pantenola jednom dnevno sam utrljavala u kosu, na tufer vate nakapam pa utrljam, jes masno ali je vredelo, za nekih 7-10 dana trljanja, meni se stanje popravilo ekstra, sad opada ali ono standardno, da kazem normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosa je pocela da mi opada... Osim sto me dlake koje nalazim najvise na krevetu i u kupatilu, strasno nerviraju, nista drugo mi ne smeta. Kosa mi je bila bas gusta, pa mi je drago sto ce se malo prorijediti. Druga je prica sto mi je kosa potpuno izgubila sjaj, bas izgleda ocajno. Rijesila sam da vratim svoju prirodnu boju, mozda to pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je još uvek lepa kosa..nije krenula da opada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.