Opadanje kose nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Pa da , svima isto, ja jedva namolim mm da mi pricuva malenu dok ja operem kosu sve po proceduri , jer mi treba oko 1h za sve i to ako pozzurim.

:) i meni je isto tako. A kosa mi je posle porodjala opadala bukvalno u pramenovima, to je bilo strasno, opadala mi je tako jedno pola godine a posle je sve bilo normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila ja fitoval kapsule a posto dojim nastavila da pijem mamavit, provaljujem ja da sam nesto mnogo gladna (inace sam za mesec dana vratila svoju kilazu a do skoro sam bila i 1.5 ispod moje normalne kilaze) i pocela da se gojim nesto...palo mi na pamet nije da fitoval i mamavit ne treba koristiti zajedno zbog ogromnih kolicina vitamina B tako da znate...

E da i probala sam onu masku od maslinovog ulja cimeta i meda i odlicna je, mada moja kosa i dalje opada li opada :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju ju kako ja ovde nisma napisala svoje iskustvo sa opadanjem kose

posle oba porodjaja ja sam se linjala kao zivotinja, to je bilo strasno svuda po kuci moja kosa, da me u jendom momentu strah bio kako cu skroz na skroz ocelaviti, narocito posle pranja kose, dok je samponiram osecam kako celi pramenovi se odvajaju...

to je trajalo sve dok sam dojla bebu, a posle prestanka se malo smanjilo

isla sam i kod dermatologa na klinicki, pregledala me dr nikakvo oboljenje nismam imala, i na njen savet uzmem da mazem po glavi obican pantenol rastvor, jer zbog dojenja nisma htela nikakve tabletice da pijem ( dok sam dojila, mada ni ovako ne volem lekove),

meni je bila dovoljna samo jedna flasa pantenola jednom dnevno sam utrljavala u kosu, na tufer vate nakapam pa utrljam, jes masno ali je vredelo, za nekih 7-10 dana trljanja, meni se stanje popravilo ekstra, sad opada ali ono standardno, da kazem normalno

samo da se samocitiram , probaj nista ne gubis, pantenol je nekih mozda do 200din u apoteci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu, sad sam u fazi da probam sve (sem da se gojim od vitamina B :) )....boze da ste videli kakav sam AHA momenat imala kad sam skapirala zasto ovoliko jedem...

e a koliko je masan taj pantenol, mislim jer mogu da izadjem iz kuce kad to namazem ili ne ? moja kosa je jako kovrdzava pa u vecini slucajeva sve moze da zakamuflira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o da to je bas bilo strasno stresno...opadala mi je u pramenovima!!!! Celu trudnocu sam imala fenomenalnu kosu, ponosna na nju, puna volumena ni jedna dlaka nije otpala za svih 9 meseci...a onda sok 3 meseca nakon porodjaja...u pramenovima...plasila sam se da je operem jer svaki put pune ruke kose :(

i tako sigurno jedno 4 meseca, a onda je samo od sebe prestalo cini mi se preko noci. I sad je ona stara kosa, mada sad imam puno nove kose koja me izludjuje jer strci na sve strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni i sto sad opada kosa ali kontala sam da je ono pred jesen.. videcemo nije nista strasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni i sto sad opada kosa ali kontala sam da je ono pred jesen.. videcemo nije nista strasno..

Ja sam mislila da mi se dešava nešto strašno, a onda me je umirila cimerka iz porodilišta (ona ima dvoje dece) i rekla da je to normalno.

Kod mene potrajalo duže od 3 meseca... I mm se bio uspaničio, kad je jedno jutro video šta ostaje u četki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni i sto sad opada kosa ali kontala sam da je ono pred jesen.. videcemo nije nista strasno..

ja sam se obradovala sto je opadanje proslo kada sam prestala da dojim, a evo sad opet, sto kazes, verovatno je to jesenje opadanje...nadam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je opadala 4 meseca posle porodjaja,pa prestala,a evo,vec drugi mesec kako opet opada..mozda zato sto sam se farbala po prvi put,jer je posle farbanja pocela da opada??Ili.. ko bi ga znao,ali od moje bujne,divne grive,nista nije ostalo...opet ce makaze da rade:((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro...

Dječiji šampon(npr Kosili), pakovanje Pantenola(tečnog), extrakt od koprive, AD kapi...to promućkaš i pereš kosu...obećavam :) povratak bujne kose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro...

Dječiji šampon(npr Kosili), pakovanje Pantenola(tečnog), extrakt od koprive, AD kapi...to promućkaš i pereš kosu...obećavam :) povratak bujne kose.

A u kojim proprcijama, na ono veliko pakovanje kosilija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 200 ml šampona...

Hajde napisaću kasnije kompletan recept...sada imam nekog poslića...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 200 ml šampona...

Hajde napisaću kasnije kompletan recept...sada imam nekog poslića...

Opušteno, kad god stigneš, sigurno neću sad praviti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

½ litre neutralnog (bebi) šampona

Pantenol (tekućina)

AD kapi (uljne)

Ekstrakt koprive (kapi)

Sastav sve četiri bočice se sastavi. Dobije se količina od oko 7 dl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

½ litre neutralnog (bebi) šampona

Pantenol (tekućina)

AD kapi (uljne)

Ekstrakt koprive (kapi)

Sastav sve četiri bočice se sastavi. Dobije se količina od oko 7 dl

a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jesi samo nešto citirala ili ima nešto, ne vidim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

½ litre neutralnog (bebi) šampona

Pantenol (tekućina)

AD kapi (uljne)

Ekstrakt koprive (kapi)

Sastav sve četiri bočice se sastavi. Dobije se količina od oko 7 dl

Ovo zvuci kao sampon koji je moja drugarica koristila za cerkicu i super je zadovoljna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se...pokušajte. Stvarno je odličan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jesi samo nešto citirala ili ima nešto, ne vidim?

citirala sam tvoj recept :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde da nadjem ovde sve to:(Mora mi neko posalje iz Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U taj sampon moze da se stavi malo ricinusovog ulja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno , ja uvek planiram da smuckam tako nesto, ali uvek zaboravim da kupim sastojke ili mi bude mrsko, ali jednom cu probati. Ovih dana cu se malo osisati, mozda to pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde da nadjem ovde sve to:(Mora mi neko posalje iz Srbije.

Pa jedino će ti biti kosili problem :(

Iskreno , ja uvek planiram da smuckam tako nesto, ali uvek zaboravim da kupim sastojke ili mi bude mrsko, ali jednom cu probati. Ovih dana cu se malo osisati, mozda to pomogne.

Jao Ninuska.h i ja sam se osisala i... sem što izgledam kao četka za top ništa drugo se nije promenilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se osisala i jedina prednost sto sa laminata ne skupljam duge vec kratke vlasi da ne kazem dlake :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu, znaci da se ne sisam?? Ma moram makar krajeve, valjda ce nas to proci ubrzo, pa ne zelim ni ja biti celava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.