Opadanje kose nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Meni je još uvek lepa kosa..nije krenula da opada..

Tek sada sam vidjela da se ova mala hvalisala ovde... :lol: :lol: :lol: Ponovo se javi na ovu temu kada pocne da ti opada kosa! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ludim od moje kose! Vezana je i ipak je svuda ima. HAOS!!! Otićiću ovih dana da se šišam, možda će mi to, koliko toliko, pomoći jer se stvarno odavno nisam šišala, mada čisto sumnjam da će biti puno bolje. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako sam spokojnija kada citav vase postove o opadanju kose. Ja sam mislila da se ovo samo meni desava. Skoro ce cetiri mjeseca od porodjaja a poslednjih mjesec dana mi je pravi pakao od kose po kuci. Uzalud je jutarnje dugotrajno cesljanje, kada god stavim ruku u kosu izvucem saku kose. Kazu tolerantno je dnevno da vam opadne do 100 dlaka, meni opadne 700 :( stvarno sam ocajna. Istina je da imam izuzetno gustu kosu, ali stvarno mi je zao svake dlake koja opadne a mislim da vise nikada nece biti kao ranije. A sto se tice sisanja, nije upalilo vec dva puta sam je sisala za mjesec dana i od izuzetno duge kose dosla na neku varijantu do ramena i nista ona i dalje opada opada.... a jos nesto ovo mi je treci porodjaj sa prva dva nisam imala ovaj problem pa me sada ovo bas jako uplasilo. Doktorka me savjetovala da provjerim krvnu sliku sto sam i uradila i sve je ok, sto znaci "uzrok nepoznat" ili kvalifikovan kao "postporodjajno opadanje kose"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam primetila da mi je kosa nešto naročito opadala posle porodjaja i za vreme dojenja. Inače je imam mnogo, ali sam se tri meseca nakon porodjaja ošišala na kratko, jer nisam mogla da je feniram. Istog je kvaliteta kao i ranije, medjutim, pre nekoliko nedelja sam pokušala da izvučem pramenove, frizerka se trudila koliko god je mogla, dva puta mazala, prala, sušila, i ništa... Iako sam prestala da dojim pre četiri meseca, ne znam kakve to veze ima. Da napomenem, da je u trudnoći i za vreme dojenja nisam hemijski tretirala. Iako se nisam farbala, celo leto (beba je sisala) bila sam crvenokosa i pegava, sa dolaskom jeseni to se povuklo. Čudan neki organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Fitoval šampon nije pomogao.Pitala sam pedijatra da li smem,zbog dojenja,da pijem Beviplex.Kaže da smem i da je opadanje normalna pojava posle porodjaja.Ako opada u pramenovima,onda je drugi problem i treba se obratiti lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je dr rekla da pijem B vitamin ali se meni od njega takooo otvara apetit pa sam to preskocila, na srecu samo mazanje pantenolom je pomoglo, i vreme dok se sve vratilo na svoje posle porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo traje to opadanje?Meni je strasno...znam da je to normalno,al bas tesko podnosim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,MENI JE SAD POCELA DA OPADA!3 MESECA POSLE PORODJAJA!

legendo,ja jos uvek malom dajem moje mleko,dakle jos su mi zlezde aktivne,akosa je pocela da opada u tankim pramenovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sada stanje malo stabilizovalo. Doduse, ne znam da li je zbog toga sto sam se prije par dana osisala, ili zato sto je kosa definitivno prestala da mi opada. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni malo manje opada. I dalje je ima svuda, ali je bolje nego što je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o farbanju,sada dok sam u fazi opadanja kose?Nikada se nisam farbala,ali sam u trudnoci i posle nje osedela,pa bih bas zafarbala malo:)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni farbanje spriječi mašćenje kose(što mi je isto učestala pojava nakon trudnoće)...

Ali opadanje mi još ništa nije u potpunosti iskorijenilo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se neka od vas farbala kanom, ako jeste kako je ispalo, strah me da upotrebim uobicajenu farbu jer mi uzasno opada kosa, pa da ne bude jos gore? A moracu nesto uskoro primeniti inace od crvene postacu sargarepa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se neka od vas farbala kanom, ako jeste kako je ispalo, strah me da upotrebim uobicajenu farbu jer mi uzasno opada kosa, pa da ne bude jos gore? A moracu nesto uskoro primeniti inace od crvene postacu sargarepa :rolleyes:

Ja sam koristila kanu i super je. Imas bas puno nijansi, pa mozes da biras koja ti odgovara. A i odlicna je za kosu, kao neko super pakovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila kanu i super je. Imas bas puno nijansi, pa mozes da biras koja ti odgovara. A i odlicna je za kosu, kao neko super pakovanje!

Prelazim na farbanje kanom! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaista ne znam da li postoji ova tema (nisam uspela da je pronadjem) tako da molim moderatore da me prebace ukoliko je vec neko pisao na ovu temu

Devojke, meni kosa opada u pramenovima - bukvalno mi je cela kuca u dlakama, cak ih vadim iz bebine pelene :(..ne znam sta da radim, svi kazu da je to kao normalno ali ja ne mogu da zivim od dlaka..jel imao neko slicna iskustva. Kupila sam neke vitamine ali mislim da to nista ne pomaze..pomagajte

p.s. beba mi sad ima 4 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene to jos uvijek traje...znaci 17 mjeseci nakon porodjaja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci da trpimo i sutimo??? :P

Nema nam druge, zato sam se ja osisala, da bar budu krace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ljudi znaci bar nisam jedina ... moj pas se definitivno linja manje nego ja..evo bas sad sam uzela da se ocesljam iznad lavaboa i bio je pun pun dlaka dve sake, sreca pa imam grivu inace bi vec bila bez kose. Kazu da ima neko pakovanje 1 soljica maslinovog ulja, 1 kafena kasicica cimeta i 1 kasika meda i to se stavi na kosu svako vece pa se ispere i kao pomaze, ne znam javite ak oje neko probao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fleki, svako veče da perem kosu? Nemoguća misija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i dalje opada dosta,pijem pivski kvasac,i stavljam losion LaRoche-posay kerium(koji je bas skup,ovde kosta oko 45e),za koji kazu da je najbolji...videcemo,stavljam ga 10 dana vec,a kazu prvi rezultati za 3 nedelje koriscenja.Inace,napred mi je dosta opala,gde su mi zalisci skoro da nemam kose,pa sam isekla siske,da pokrijem:((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne opada kosa za divno cudo... Ali mi je zato opadala malo pre trudnoce.. Mada imam jako gustu kosu pa mi ni ne bi smetalo, osim sto je jako duga pa se te dlake vuku po kuci, uzas, svaki dan usisavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je opadala prvi put, a sad jos ne. Ali sad mi je mm dao vitamine, a posle prvog porodjaja ih nisam pila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehhehe, ja inace perem kosu jednom nedeljno, zato sam i stavila da javite ako je neko probao :)...hhehe moja kosa je inace jakooo kovrdzava i zaboli me glava kad treba da je susim a da treba da je perem svako vece tacno bih mogla lepo da se "roknem:..ne znam , ja sam kupila juce fitoval pa pijem, videcemo sta ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da , svima isto, ja jedva namolim mm da mi pricuva malenu dok ja operem kosu sve po proceduri , jer mi treba oko 1h za sve i to ako pozzurim. Danas sam usisavala , imam za 1 postenu periku nakupljenih dlaka....strasnoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.