Neželjena trudnoća....

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

tebi je to smesno? Katastrofa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh pa malo je teze za nekog ko ima dete ili radi na tome da ga dobije objektivno komentarisati abortus i razloge za njega, prva ja ako sam nekad i razmisljala o abortusu malo liberalnije, sad kad sam majka vise nisam toliko tolerantna ;) Ali to da nisam tolerantna opet ne znaci da osudjujem zene koje odluce namerno prekinuti trudnocu, zasto bih ih osudjivala, imaju one problema i bez mene ;) Neke su problema malo vise, neke malo manje svesne ali da je abortus i psihicki i fizicki ogroman stres jeste, samo se kod nekog pokaze pre, a kod nekog kajanje i preispitivanje usledi i nakon vise godina. Elem, naravno da abortus kao kontracepciju ne bih primenjivala pored toliko poznatih i jednostavnijih drugih nacina i da, ne razumem i zao mi je zena koje razmisljaju po principu "nema veze, ako se bas i desi ocisticu" :blink::wacko: ali ne osudjujem ih, njihov izbor i sto bi nasi stari rekli sebi ce. Kao sto su zene vec i rekle, nisu stvari crno bele i nije svaka koja rodi dete automatski podobna da ga i odgaja kako treba. Nek radi sa svojim zivotom i telom sta ko hoce, ja znam sta radim sa svojim.

Inama i Dragana Gaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se svadjate?! :blink:

Pa nemojmo ovaj forum i temu pretvarati u nesto za sta nije predvidjeno...

Svako ima pravo na svoje misljenje, svidjalo se to drugima ili ne.

Svi smo razliciti, zar ne?! Zamislite svet da smo svi isti, da isto izgledamo, da iste stvari radimo, volimo, ne volimo, da imamo ista misljenja, predrasude....... pa kakav bi ovaj svet bio?!

Ne mozemo nikome nametati svoja misljenja, niti ikoga mozemo naterati na nesto sto mi zelimo a sto je protiv njegove volje.

Zato, nemojte se svadjati, ovaj forum je predvidjen za druge stvari, koje su vam, sigurna sam, poznate, a svadju, rasprave i sl, batalite...

Sve smo mi divne devojke ovde i nema smisla da kvarimo ovo sto smo stvorile :)

Ljubim vas sve :wub:

Dragana Gaga i BebaR volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznato je da ljudi imaju različita mišljenja i nemožemo se svađati neko će da osuđuje neko neće al onaj ko je u toj situaciji će da uradi kako hoće,kako mora il šta već možemo mi do sutra raspravljati al niko ne zna celu priču i što se taj neko odlučio na to...njegov život ko sam ja da ga osuđujem il podržavam...ja sam uvek bila protiv toga al kad sam posle 3 meseca od porođaja ostala trudna i videla da se pitaju kako ćemo uspeti sa 4 dece od malog primanja rekla sam da je najbolje da abortiram i kad sam to prevalila preko usana bila sam ko zombi...to nikad nisam ni pomislila a kamoli rekla naglas...i odlučila sam da rodim gde ima mesta za troje dece biće i za četvrto :) ...otišla sam kod dr da mi utvrdi trudnoću i jedna žena je došla da ugovori abortus jer je svi pritiskaju ima bebu od 6 meseci i nikakvu pomoć osim svoje majke koja ima rak i ne može da joj pomaže...ta žena je odlučila to da bi mogla ovom detetu da se posveti i majci koju mor da pazi...a plčakala je nije joj svejedno...al ko smo mi da osuđujemo il ne?

Svako radi što misli da treba tako da ova tema vodi svađi ako ljjudi ne shvate da ima pravo svako da kaže svoje mišljenje a ne da se napadamo međusobno..

majat, Inama, Tangerine i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nikad nisam bila srećnija što sam odlučila da rodim i nikad ponosnija...al lagala bi da nisam razmišljala o tome jer neki nisu bili za to...onda sam rekla to je moj život i moje telo...al ne mogu da osuđujem ni d apodržavam nikog jer ne znam celu priču...mi znamo samo površno a oni znaju dublje šta se dešava u njihovim životima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nikad nisam bila srećnija što sam odlučila da rodim i nikad ponosnija...al lagala bi da nisam razmišljala o tome jer neki nisu bili za to...onda sam rekla to je moj život i moje telo...al ne mogu da osuđujem ni d apodržavam nikog jer ne znam celu priču...mi znamo samo površno a oni znaju dublje šta se dešava u njihovim životima

Potpuno se slazem sa tobom. Svako je vlasnik svog tela. Ko ce sta da radi, zavisi samo od njega samog, a mi smo tu da cujemo, damo misljenje i nista vise. Da naredimo - nemamo pravo, da se ljutimo - nemamo razloga, da osudjujemo - mozemo, imamo ljudsko pravo ali da li smo u pravu, to je vec misljenje pojedinca.

Ova tema je diskutabilna i nema potrebe svadjati se jer nicemu lepom nece dovesti sve to. Mislim da mozemo i bez toga.

Svi mi imamo pravo na svoje misljenje, nekome se svidja to, nekome ne, ali svako od nas bira sta ce da radi i sta ce da misli o onome sto drugi rade.

Prema tome, devojke, osmeh na lice, mir mir mir, niko nije kriv... idemo dalje ;)

Inama i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto priznala sam da sam i na tu opciju pomislila kad su neki izjavili da je tako najbolje al plakala sam što sam i pomislila na tako nešto...i šta sad da me kamenuju...ma svako mišljenje je različito svet bi bio dosadan da svi isto razmišljamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to i kazem, svi smo mi razliciti.

Pa Boze, mislim da nema osobe kojoj bar jednom nije palo na pamet da se ubije ili ubije nekoga, laze onaj koji kaze da mu tako nesto nikada nije palo na pamet. U afektu svi svasta kazemo, pomislimo, ali to ne znaci da bismo to i uradili.

Opet kazem, svako od nas ima LJUDSKO PRAVO da radi sta hoce, misli sta hoce sa svojim telom. Sve je to normalno i to je nas izbor. Svako ima razlog za nesto sto bi rekao, pomislio, uradio... niko ne bi bez razloga, eto tako iz dosade izvrsio abortus, recimo, ili sl.

enav i BebaR volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se slazem sa Tangerine i Nice...nisi u tudjoj kozi i ne mozes znati sta ga je sve dovelo u tu situaciju, niko nema prava da osudjuje druge zbog izbora koji su napravili...

ali jednu stvar moram da primetim...cini mi se da imamo jos jednog trola na forumu :)

enav, BebaR, Inama i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se slazem sa Tangerine i Nice...nisi u tudjoj kozi i ne mozes znati sta ga je sve dovelo u tu situaciju, niko nema prava da osudjuje druge zbog izbora koji su napravili...

ali jednu stvar moram da primetim...cini mi se da imamo jos jednog trola na forumu :)

Ko je trol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je trol?

procitaj prethodnu stranu i samo ce ti se kasti :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

procitaj prethodnu stranu i samo ce ti se kasti :)))

Ah... sta da kazem... ima nas raznih :)

Ponavljam, svako od nas ima pravo na svoje misljenje i svoje postupke, za koje sam odgovara. Nema potrebe terati nekoga na nesto sto mi zelimo i zamerati mu jer misli tako kako misli... Ne znam vise sta da kazem... rekla sam sve sto sam imala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se slazem sa Tangerine i Nice...nisi u tudjoj kozi i ne mozes znati sta ga je sve dovelo u tu situaciju, niko nema prava da osudjuje druge zbog izbora koji su napravili...

ali jednu stvar moram da primetim...cini mi se da imamo jos jednog trola na forumu :)

A ko to? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Debeli lajk za sve što je Cookie napisala:

Smešan mi je tvoj pristup problematici abortusa, ne zameri. Samo nisi objasnila zašto misliš da si baš ti bogomdana da osuđuješ, da bacaš kamenje na 'grešnice' koje se odluče na abortus, i zašto podrazumevaš da tvoje mišljenje vredi više od ostalih. Jednostavno, ni svet ni abortus nisu jednodimenzionalni. Ako hoćeš da budeš shvaćena ozbiljno kad diskutuješ o kompleksnim pitanjima, moraš stvari da posmatraš iz više uglova. Mi iz svog ugla sa strane obično ne vidimo sve.

Imali smo jednu tako na forumu koja je bacala kamenje na sve žene koje su kroz istoriju abortirale, da bi se posle ispostavilo da je ona prva imala abortus jer ju je 'ostavio dečko'. I onda je shvatila da je to greh i da je njena misija u životu da popuje drugim ženama da ne rade isto to. Dakle, ne da ih dobronamerno savetuje ili šta već, nego da popuje i osuđuje. Da ostavlja neke bolesne klipove protiv abortusa ne bi li uznemirila žene koje su imale ili planiraju da imaju abortus.

Znaš, iako mi ne razumemo ni situaciju ni te žene, trebalo bi da pokušamo da shvatimo da svet ne izgleda isto iz njihovog ugla. Ja ne mislim da bi deci tih mojih cimerki iz bolnice život bio bajan uz takve majke, ali i da su rodile, to je samo njihova stvar, a ti i ja, složićeš se, nismo ni bogovi ni bezgrešne da bacimo kamen na bilo koga. To što bismo u nekim okolnostima ti ili ja postupile drugačije, ne znači da je to za svakoga prava stvar i najbolji interes. Svako nosi svoj krst i teret svoj odluke.

Dobro ja se stvarno izvinjavam, ali ja sam svo vreme pisala kako se ne slazem sa devojkama koje ne vode racuna tokom sexa i koje abortiraju samo zbog neodgovornosti... a drugi razlozi, kao sto je silovanje ili neki medicinski problem, to je vec opravdano... Nisam imala nameru da ikoga osudjujem samo ne podrzavam takve stvari, vec sam navela... Oprosti nije mi bila namera da nekog uvredim... Trenutno sam trudna pa mi se4 i raspolozenje menja, oprosti ako sam te nesto uvredila... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja lepo kazem da su sve devojke divne ovde :) sto se vidi iz prilozenog :wub:

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo sad,kad me ne pucaju hormoni i kad me niko iz okoline nije iznervirao da kazem svoje misljenje.....

ja nisam pristalica abortusa kao kontracepcije.....danas ima hiljadu nacina da se zena zastiti od NEZELJENE trudnoce,sto je i naziv ove teme.....

a sto se tice abortusa iz medicinskih razloga ili ne daj boze kad se radi o silovanju to podrzavam bilo sta da zena odluci.....

ali ja sam jedan mali deo ogromnom sveta i ovo je samo moje misljenje i moje gledanje na stvar....

prosli put kad sam usla na ovu temu bila sam jakoo iznervirana sa postupkom svoje poznanice koja je dosla kod mene navodno da se pozali kako joj je tesko sto "mora" da abortira,da bi je nakon pola sata cula kako govori svojoj majci kako ce joj biti lakse kad ocisti to cudo,koje je nastalo sa malim trenutkom nepaznje :angry: ....osecala sam se kao budala,koja je tu nju tesila,plakala sa njom,a zasto?

od tada sa njom ne ulazim u nikakve ozbiljne razgovore...zdravo,za zdravo i gotovo....

i izvinjavam se ako sam koga povredila sa svojim prethodnim postom....nije mi bila namera...strasno sam bila ljuta i povredjena.... :(

M@r@, Palčica i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja lepo kazem da su sve devojke divne ovde :) sto se vidi iz prilozenog :wub:

:-* :-* :-*

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje volim vas sve puno.... mene pice (da izvinete :D) hormoni da to nije normalno.... :) nemojte mi zameriti.... :) :*

Inama i Palčica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje volim vas sve puno.... mene pice (da izvinete :D) hormoni da to nije normalno.... :) nemojte mi zameriti.... :) :*

hahaha ima nas jos tu sa podivljalim hormonima tako da te razumemo! Ma dosadno bi bilo da svi isto razmisljamo! Kiss!
Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мир, мир, мир, нико није крив. <3

aaaa sad se super osecaaammmm ljubiiimmmm :*

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha ima nas jos tu sa podivljalim hormonima tako da te razumemo! Ma dosadno bi bilo da svi isto razmisljamo! Kiss!

ljubiiimmmm :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za abortus i nikako i nikad ne bih mogla da abortiram.

Opravdavam abortus iskljucivo iz medicinskih razloga (bilo da je opasnost po majku,ili nesto nije u redu sa plodom),da je to plod silovanja ili incesta.

A ako se vec neko upusta u avanturu sexa bez zastite treba da bude svestan da do trudnoce moze doci.

Odvartno mi je da devojke,zene,ili tipa ove sadanje klinke koje mogu biti majke i nemaju nikakvih problema(bilo kakvih,materjalnih,finansjskih,da nisu zrtve nasilja u porodici i slicno)abortiraju bez da pomisle da ubijaju nevino zivo bice koje raste i razvija se i dise kao one,a znale su rizik i moguce posledice svog zezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za abortus i nikako i nikad ne bih mogla da abortiram.

Opravdavam abortus iskljucivo iz medicinskih razloga (bilo da je opasnost po majku,ili nesto nije u redu sa plodom),da je to plod silovanja ili incesta.

A ako se vec neko upusta u avanturu sexa bez zastite treba da bude svestan da do trudnoce moze doci.

Odvartno mi je da devojke,zene,ili tipa ove sadanje klinke koje mogu biti majke i nemaju nikakvih problema(bilo kakvih,materjalnih,finansjskih,da nisu zrtve nasilja u porodici i slicno)abortiraju bez da pomisle da ubijaju nevino zivo bice koje raste i razvija se i dise kao one,a znale su rizik i moguce posledice svog zezanja.

Apsolutno se slazem sa tobom!
Majibebac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.