Neželjena trudnoća....

odgovora

Objavljeno

Član Vukadinka je napisala temu sa naslovom "Neželjena trudnoća...."

----------------------------------------------------------------------

Šta ako ste zatrudnile a neželite da ste trudne, a opet bojite se ili ne želite abortirati?

Ja se bojim da sam možda opet trudna a stvarno to ne bih sada voljela i nisam spremna da opet budem trudna, ali ako jesam nepada mi na pamet da abortiram. Samo ne znam kako ću to sve psihički da podnesem i pribojavam se. Sačekaću još par dana pa ću da vidim šta je i kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 4 meseca posle porodjaja umislila da sam trudna, svi simptomi, test pozitivan i naravnop, ziva sam se pojela dok nisam otisla kod ginekologa. Zasto?

Zato sto strasno zelim drugo dete ali ne tako brzo posle carskog reza, sama skoro citav dan sa hiperaktivnom bebom...ne , ne znam kako bih to podnela.

Meni se na kraju ispostavilo da je prazan mesak, nema ehoa ploda i posle 3 ultrazvuka sam morala na kiretazu, jer iako bebe nije bilo, mesak je rastao i telo je bilo u laznoj trudnoci.

Onda sam se puno puta zapitala, da li zelim to dete ili ne? Naravno, mislila sam da nosim dete ispod srca i nisam ze4lela da ga povredim, niti da abortiram, ali nisam zelela ni da se porodim tako brzo, niti da opet , ne da boze, prolazim kroz visokorizicnu trudnocu pored male bebe.

Tako da te potpuno razumem. Javi sta se desava pa cemo zajedno resavati probleme ako postoje

Aleksandrar984 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako odlucuje o svom zivotu.

JA necu nikoga kriviti ako se odluci za abortus, postoje razlozi kada sam Za to .

Ipak, pre nego sto se odluci zena da prekine trudnocu, ako nema zdravstvenih ili ogromnih razloga neka pogleda prvo sta se desava sa njihovom malenom decicom.

Poruka izmjenjena od strane moderatora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ovo i treba da bude potresno.

Ako administratori izbrisu i svi zatvore oci nad cinjenicama, ili ako zene nemaju pojma da je fetus nase malo dete, onda ce stopa abortusa rasti svake minute.

Usput, navela sam da sam ZA ako postoji opravdan razlog ili medicinska prepreka da se rodi!!

Ovo je za one koji jednostavno "hvala, ne bih dete".

Ovo je forum koji treba da podrzava radjanje dece.

Bolje neka rode i daju dete da usvoji divan par koji NE MOZE imati decu.

maja 833 i dzivdzan volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako odlucuje o svom zivotu.

JA necu nikoga kriviti ako se odluci za abortus, postoje razlozi kada sam Za to .

Ipak, pre nego sto se odluci zena da prekine trudnocu, ako nema zdravstvenih ili ogromnih razloga neka pogleda prvo sta se desava sa njihovom malenom decicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moderatori ne brisite, ne vredjam nikoga , imam pravo da iznesem svoje misljenje i da se borim za zivot!!1

zar to nije NAS cilj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazno!

Ovaj forum je postao kafana gde zene lupetaju o svemu i svacemu , a kada ja napisem nesto sto bi bilo korisno za buducu neciju odluku, bez vredjanja ili omalovazavanja, onda je to "uznemirujuce."

Bas ste nearumni, tipicni balkanci, nemate kao snage da se suocite sa stvarnoscu, e onda i treba da nam deca ne znaju nista o kontracepciji, o sexu i posledicama , nezeljenaq trudnoca, abortus, tako nam i treba.

dzivdzan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam gledala emisiju na ovu temu, i bilo je par zena koje su pak dobile "nezeljenu" decu i one koje su abortirale, e onda ih je ginekolog poceo ispitivati tipa koju vrstu kontacepcije koristite? jel imate spiralu? itd..uglavnom nijedna nije nista koristila, a on lepo njima pa nemojte onda da pricate kako je nezeljena kad niste nista poduzele..

tako da je meni ovo apsurdno,jer zene bi trebale da malo vise preuzmu odgovornost sto se tice ovakvih stvari pogotovo u danasnje vreme..a ne non stop se cuje alergicna sam na kondome,hormone ne podnosim,spiralu osecam...ovo ono...hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam gledala emisiju na ovu temu, i bilo je par zena koje su pak dobile "nezeljenu" decu i one koje su abortirale, e onda ih je ginekolog poceo ispitivati tipa koju vrstu kontacepcije koristite? jel imate spiralu? itd..uglavnom nijedna nije nista koristila, a on lepo njima pa nemojte onda da pricate kako je nezeljena kad niste nista poduzele..

tako da je meni ovo apsurdno,jer zene bi trebale da malo vise preuzmu odgovornost sto se tice ovakvih stvari pogotovo u danasnje vreme..a ne non stop se cuje alergicna sam na kondome,hormone ne podnosim,spiralu osecam...ovo ono...hmmm

Ovo potpisujem i slažem se u potpunosti sa celim postom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam gledala emisiju na ovu temu, i bilo je par zena koje su pak dobile "nezeljenu" decu i one koje su abortirale, e onda ih je ginekolog poceo ispitivati tipa koju vrstu kontacepcije koristite? jel imate spiralu? itd..uglavnom nijedna nije nista koristila, a on lepo njima pa nemojte onda da pricate kako je nezeljena kad niste nista poduzele..

tako da je meni ovo apsurdno,jer zene bi trebale da malo vise preuzmu odgovornost sto se tice ovakvih stvari pogotovo u danasnje vreme..a ne non stop se cuje alergicna sam na kondome,hormone ne podnosim,spiralu osecam...ovo ono...hmmm

Bas tako...

Zao mi je sto nisam videla taj Ninushkin post, ne znam oko cega se vodi rasprava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мислим да је безобазно од тебе такав начин обраћања, највише што мрзим јесу лажни моралисти, посебно селективни, ако је живот живот, зашто си онда за одређену ситуацију за абортус а за другу не. Постоје деца која су се родила а имају неке менталне проблеме или фички недостатак, шта би са њима радила.

slazem se u potpunosti,mislim da je strasno postavljati one linkove na najmanje pet tema,i to kakvog sadrzaja,jos uvek mi je zeludac u grcu... svako ima pravo na izbor,i ne ovaj forum uopste ne lici na kafanu,svako nek radi kako hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako...

Zao mi je sto nisam videla taj Ninushkin post, ne znam oko cega se vodi rasprava...

O, pa imaš ga u nekoliko tema...izbombardovala nas je pošteno... B) sreća za mene te ne mogu sa posla to da pogledam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VI niste normalni!

Da li iko cita tekst pre linkova???

Ako sam ja lazni moralista onda ovde ima i nepismenih.

JA SAM SE JASNO IZJASNILA DA NISAM PROTIV ABORTUSA NITI KRIVIM ZENE KOJE GA URADE, AKO JE TO IZ DOBRIH RAZLOGA.

I rekla sam da je ovo za one koji ne znaju sta da odluce jer nisu upucenu u proceduru i sam detetov razvoj.

Sta je u tome lose da se edukujemo, pa to JeSTE tako, zene!

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I fazon je bas u tome da nemam stav tipa "nemoj, ne smes, moras", vec je to trebalo da pomogne da svako sam odluci sta ce da misli o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam gledala emisiju na ovu temu, i bilo je par zena koje su pak dobile "nezeljenu" decu i one koje su abortirale, e onda ih je ginekolog poceo ispitivati tipa koju vrstu kontacepcije koristite? jel imate spiralu? itd..uglavnom nijedna nije nista koristila, a on lepo njima pa nemojte onda da pricate kako je nezeljena kad niste nista poduzele..

tako da je meni ovo apsurdno,jer zene bi trebale da malo vise preuzmu odgovornost sto se tice ovakvih stvari pogotovo u danasnje vreme..a ne non stop se cuje alergicna sam na kondome,hormone ne podnosim,spiralu osecam...ovo ono...hmmm

200% delim mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам врло писмена, молим те наведи који су то добри разлози.

ja sam npr vise puta u trudnoci bila u zivotnoj opasnosti i rekli su mi da ako se stvar pogorsa, spasavaju mene.

Ok.

Ako je silovana devojcica i imace teske traume.

Ok.

Ako neko zivi na ulici i nema s cime da hrani dete.

Ok.

Moja drugarica boluje od nekog sindroma (izvinjavam se sto ne znam naziv), i svako zensko dete se radja bolesno i ne zivi dugo. Rodila je curicu, posle teske 2 god je umrla. Ostala je opet trudna i ne bih je krivila da je abortirala u slucaju opet bolesnog detea.

Ali neka niko ne kaze da posle dvoje dece u prihvartljivim uslovima ne moze da skuva za jos jedan tanjir.

Koliko puta sam plakala posle posete lekaru, ja nisam mogla imati dete, a zena do mene se sa smeskom hvali koji joj je ovo ab. po redu jer ona ne voli decu!!

Pa zato koristi zastita!

Omane se svima jedanput ali ne vise puta.

Snimci su trebali da upute devojke u stvarnost, da bi bile svesne posledica sexa bez zastite.

Nisam nikoga vredjala, zao mi je ako neko nesto uzima na sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omane se svima jedanput ali ne vise puta.

Snimci su trebali da upute devojke u stvarnost, da bi bile svesne posledica sexa bez zastite.

Nisam nikoga vredjala, zao mi je ako neko nesto uzima na sebe.

mozda ja nisam normalna,ali NE TREBA da se omane,po meni je to neodgovorno skroz bez obzira da li nemas,ili imas 1-2-5-oro dece,svi znamo kako se deca prave,i kako se to sprecava ako ih ne zelimo...

Snimci su bili strasni,a devojke koje ne zele decu ne verujem ni da posecuju ovakve forume,tako da su bili skroz na pogresnom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, vidim da ste svi nerazumni...ili preosetljivi.

Da, mozda je najpametnije da snimke o abortusu postavim na neki komjuterski forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina, stvarno ne treba da omane....zato i jeste postavljeno, da se zene malo vise angazuju oko zastite.

A moze da se desi i sa zastitom, e to je vec druga prica, jer osim apstinencije nema 100% zastite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninuska ja ni jednog momenta nisam osporila tvoje razloge ni ZA a ni Protiv abortusa,rekla sam da svako ima pravo na svoje misljenje,i sta mu je ciniti,niti sam nepismena,mozda preosetljiva malo vise,jednostavno ono sto sam videla me je toliko potreslo da nemam reci,znajuci sebe jos mnogo dana ce mi se motati po glavi,i volela bih da to nisam ni videla... jednostavno hocu da kazem da su bili bespotrebni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su posle porodjaja tj kad je beba izasla, a posteljica jos uvek nije pitali da li sam imala abortus ikada :blink: ja nisam nikad svoj stav imam o tome, nisam za izuzev nekih bolesti i slicno...ja sam rekla da nisam onda je dosao dr.i gleda me i jos su me on i babica pitali 5 puta posle toga cak mi je jednom sapnula tiho da mm ne cuje...nije mi jos uvek jasno zbog cega :blink: cesto mi to pada na pamet i pitam se ....

Ju... :blink: Potisnuta secanja? :unsure: Misterija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reći nekome da je NERAZUMAN, NEPISMEN i slično, svakako JESTE uvreda. Znak je nekulture i neuvažavanja sagovornika i nije u skladu sa pravilima foruma.

Pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reći nekome da je NERAZUMAN, NEPISMEN i slično, svakako JESTE uvreda. Znak je nekulture i neuvažavanja sagovornika i nije u skladu sa pravilima foruma.

Pravila

sad bih stavila onaj smajli sa "bravo" ali se ja "nerazumem" u to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moonlight...7719.gif

sad me uputi na odgovarajucu temu... :P

sad bih stavila onaj smajli sa "bravo" ali se ja "nerazumem" u to

MOONLIGHT bravo.gif

marina,pasel??? ;)

Hvala! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.