Koliko dece???

odgovora

Objavljeno

Greška...4 je idealno...2 prema 2 uvek dobar rezultat :P

Mna mama,svaka ti cast,zaista... Znam jednu zenu koja ima 4dece,izmedju svakog deteta 2god.razlike,ona jadna ludi,iz godine u godinu izgleda starije(mislim,mnooogo starije :rolleyes: ),nista ne stize,izgleda kao da ima 50 a ne 30i nesto... Sa druge strane,moja mama ima 3 brata,ona je 4.dete,deda je umro jos kad je ona bila mala,tako da je moja baka sve sama njih odgajala,radila,... Evo je,sad je prabaka,ima 76god,a nema je vec nedelju dana,otisla malo da putuje... Drzi se kao da je mladja od moje svekrve,kao da ima 50.Stalno putuje,stalno upoznaje nove ljude,da ne kazem i muskarce :D,svojoj deci obezbedila skolovanje,kuce,... Znaci mislim da treba da si rodjena takva,jaka... A ti to definitivno jesi...

Ps:Mada bih ja 3.dete tek za 10god i stala na tome(ali ko zna,mozda se i predomislim u ko zna kom poravcu za to vreme),nadam se da cu biti kao moja baka-moj idol... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna mama,svaka ti cast,zaista... Znam jednu zenu koja ima 4dece,izmedju svakog deteta 2god.razlike,ona jadna ludi,iz godine u godinu izgleda starije(mislim,mnooogo starije :rolleyes: ),nista ne stize,izgleda kao da ima 50 a ne 30i nesto... Sa druge strane,moja mama ima 3 brata,ona je 4.dete,deda je umro jos kad je ona bila mala,tako da je moja baka sve sama njih odgajala,radila,... Evo je,sad je prabaka,ima 76god,a nema je vec nedelju dana,otisla malo da putuje... Drzi se kao da je mladja od moje svekrve,kao da ima 50.Stalno putuje,stalno upoznaje nove ljude,da ne kazem i muskarce :D,svojoj deci obezbedila skolovanje,kuce,... Znaci mislim da treba da si rodjena takva,jaka... A ti to definitivno jesi...

Ps:Mada bih ja 3.dete tek za 10god i stala na tome(ali ko zna,mozda se i predomislim u ko zna kom poravcu za to vreme),nadam se da cu biti kao moja baka-moj idol... :D

Hvala..i svaka čast tvojoj baki :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije je to drugacije bilo pa su djecu podizali i tetke i strine i babe i djedovi - cijela familija uskoci kada ti treba.

Danas postoje majke koje ni svoje roditelje ne mogu da zamole da par sati pricuvaju djecu ....

Ja bi ih imala i citavu jednu malu fudbalsku reprezentaciju klinaca sto se mene tice - SAMO KADA BI IMALA DOVOLJNO NOVACA da mogu da im omogucim normalan zivot - svakom od njih i naravno beby siterku kao i kucnu pomocnicu da mi pomognu oko klinaca, klope, kuce te da mogu da odem na posao a znam da su moja djeca OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nani po onome sto nam je baka pricala,nije ni tad bilo puno para(cak i manje nego sad),a ni rodbine(barem ona nije imala puno pomoci,duga prica...)hocu da kazem-oduvek je tesko odgajati decu,sto fizicki,psihicki,sto finansijski,treba puno truda,snage...To je barem moje misljenje... A moja baka je inace bila 13.u porodici,to je tek prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom koliko me beba izluđuje i koliko posla i obaveza imam, sve mi više izgleda da ću ostati na ovom jednom, ni sa njim ne mogu da izađem na kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Realno dvoje...u mašti 4-5... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nani po onome sto nam je baka pricala,nije ni tad bilo puno para(cak i manje nego sad),a ni rodbine(barem ona nije imala puno pomoci,duga prica...)hocu da kazem-oduvek je tesko odgajati decu,sto fizicki,psihicki,sto finansijski,treba puno truda,snage...To je barem moje misljenje... A moja baka je inace bila 13.u porodici,to je tek prica...

Chimama,lepo rečeno.....ne možemo govoriti,e i ja bi to uradila da mi je ovo-ono.....i uspešnu,karijeru,porodicu,puno dece,kućne pomoćnice,pare....u svemu treba naći pravu meru......za mene su moja deca SAV USPEH,oni su moja 'karijera' :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo mna,u pravu si. I ja bar jos dvoje ako da Bog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jedno, drugo zasad nije u planu. Bice verovatno kad malisa zatrazi batu ili seku. Sto se nas tice lepo nam je i ovako u troje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo devojčicu od 4 godine i dečaka od 8,5 meseci. Volela bi još jedno i to devojčicu!!! A ne bi se bunila da bude i dečak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcica 4 godine i decak 6.5 meseci.....za sada ne planiramo trece ali....nikad ne reci nikad,mozda kada deca porastu a nama bude dosadno :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka smo pricali o troje dece...sad imamo dvoje i mm se malo dvoumi zbog finansija...videcemo sta ce biti, mada sam ja ubedjena da cu imati jos jednu trudnocu i cetvoro dece (imam genetske predispozicije za blizance)....da li ce se ovo ostvariti :huh: ,mozda i hoce, prvi pun sam znala da je decak,a mnogo pre druge trudnoce govorila sam da ce biti devojcica...pre neki dan smo opet pricali o trecem i sta i kako a ja nesvesno pocela da govorim o dve bebe :D:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojcica 4 godine i decak 6.5 meseci.....za sada ne planiramo trece ali....nikad ne reci nikad,mozda kada deca porastu a nama bude dosadno :D :D :D

E bas tako. Nama je postalo dosadno i bas smo pozeleli bebu. Retko ko mi veruje da je Luka dosao planirano, ali mi smo ,,radili,, na njemu 5 meseci. Ja bih volela jos jedno dete. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo planski radili na Andjeli, ali kao da jesmo. Svima nam je omiljena. Inace ima jos dva starija brata Nikolu i Stefana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dvoje mi je nekako "obavezno" B) A za trece cemo da vidimo :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelela bih troje, ali zelje su jedno a mogucnosti drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP napiši nam svoja razmišljanja i na ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i drugo je stiglo :P ..

za neke dve godine nadam se da cemo i trece.. prosto sam luda za decom, smatram da je to moj zivotni poziv, da budem majka jer to me toliko ispunjava i cini me srecnom. smatram da sam dobra majka, tj mm i ja smo dobri roditelji i oboje mislimo da nam treba dosta dece da bismo funksionisali..

ima li ista lepse od buke i graje decijeg smeha..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i drugo je stiglo :P ..

za neke dve godine nadam se da cemo i trece.. prosto sam luda za decom, smatram da je to moj zivotni poziv, da budem majka jer to me toliko ispunjava i cini me srecnom. smatram da sam dobra majka, tj mm i ja smo dobri roditelji i oboje mislimo da nam treba dosta dece da bismo funksionisali..

ima li ista lepse od buke i graje decijeg smeha..

I ja se nadam trecem................ali,mm vec ima dvoje dece iz prvog braka,tako da on misli da bi peto bilo previse.

Deca su savrsena i zato bih ja jos jedno..........:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno,radim na drugom i zelim troje... :lol: al ga i srocih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo dvoje, voleli bi trece ali se ja plasim da to trece ne bude iz 0-2 , mm ima sestre bliznakinje ...sta znam mozda se i nama desi treca blizanacka kao i mojoj svekrvi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dece planirate imati?

Ja imam dvoje i od mene je dosta.

Ja imam jedno i za sad mi je i vise nego dovoljno... Mozda tamo za par godina kad Una poraste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cekamo drugo dete.Planiramo i trece dok mi njih dve malo odrastu bar do prvog razreda.Ako Bog da pa da treci put budu blizanci.I mama i tata imaju bracu i sestre blizance,sto znaci da su obe bake radjale blizance pa bih mozda mogla i ja.Ali i ako ne bude nema veze,rodice mama i cetvrto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cekamo drugo dete.Planiramo i trece dok mi njih dve malo odrastu bar do prvog razreda.Ako Bog da pa da treci put budu blizanci.I mama i tata imaju bracu i sestre blizance,sto znaci da su obe bake radjale blizance pa bih mozda mogla i ja.Ali i ako ne bude nema veze,rodice mama i cetvrto.

Bravo,Cicana!

Kazes "dve",pa jeli se to zna da je opet curica nisam propratila?Ako verujes kad sam ostala trudna treci put neizmerno sam prizeljkivala blizance,ali eto meni se nije dalo,tebi mozda hoce! :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo,Cicana!

Kazes "dve",pa jeli se to zna da je opet curica nisam propratila?Ako verujes kad sam ostala trudna treci put neizmerno sam prizeljkivala blizance,ali eto meni se nije dalo,tebi mozda hoce! :wub: :wub:

Jeste devojcica.

Zao mi je samo sto sam se porodila na carski pa sve to ima svoje,pa ne mogu bas.Inace mislim da bi do tridesete samo radjala.Ovako ako Bog da planiram kad one podju u skolu trece,pa bilo bi dobro dvoje odjednom da otarasim.Tada cu imati 28 godina,tako da za mene ima vremena jos 20 godina da radjam.

Mm zna kakva sam "ludaca" po tom pitanju i da mora da pravi hteo ne hteo :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.