Problemi sa stolicom kod odraslih

odgovora

Objavljeno

Član Ana* je napisala temu sa naslovom "Problemi sa stolicom kod odraslih"

----------------------------------------------------------------------

Vasi saveti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primećujem da kako starim :D imam sve većih problema oko varenja i stolice...ranije nisam obraćala pažnju na to...a sada se baš zapitam šta se dešava...manje-više se hranim isto...samo možda sada jedem više slatkiša nego obično i 2 kafe sa mlekom dnevno unazad 3 godine... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre trudnoće sam imala problema sa stolicom, ali sada sve manje. Naročito leti kada se jede puno voća, posebno lubenica. Zimi je već druga priča, ali ponekad popijem neki čaj za probavu i to mi reši problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad u zivotu nisam imala zatvor , cak sta vise dva puta dnevno sam isla uvek u wc , posle dorucka i poslepodne , kao navijena na sat . Vrlo cesto imam problem sa dijarejom , i sad da vam slikovito ne opisujem ali eto da kazem da se nikad u zivotu nisam napinjala ni najmanje da obavim nuzdu.Evo sada vec treci dan muku mucim , oci mi ispadaju :blink: od napinjanja , nista ne pomaze :wacko: Nisam jela nista novo , niti u nekoj vecoj kolicini nego inace ... Ajd sto ne znam uzrok tome , al sad bih najpre prvo da nadjem resenje a o uzroku cu posle da razmisljam -_- Ima li ko neki dobar recept , sem suvih sljiva , smokava , i puno vode ... Od juce sam na tome :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad u zivotu nisam imala zatvor , cak sta vise dva puta dnevno sam isla uvek u wc , posle dorucka i poslepodne , kao navijena na sat . Vrlo cesto imam problem sa dijarejom , i sad da vam slikovito ne opisujem ali eto da kazem da se nikad u zivotu nisam napinjala ni najmanje da obavim nuzdu.Evo sada vec treci dan muku mucim , oci mi ispadaju :blink: od napinjanja , nista ne pomaze :wacko: Nisam jela nista novo , niti u nekoj vecoj kolicini nego inace ... Ajd sto ne znam uzrok tome , al sad bih najpre prvo da nadjem resenje a o uzroku cu posle da razmisljam -_- Ima li ko neki dobar recept , sem suvih sljiva , smokava , i puno vode ... Od juce sam na tome :wacko:

Ja se spasih sa sirupom Portalak,on je cak za novorodjencad i moze da se uzima dok dojis. Meni je bio problem od totheme koju sam pil,pa hemoroidi... Sto se tice dejstva meni je gotovo momentalno ,a pise od 24-48 sati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, probaj sa čašom tople vode sa kašičicom meda na prazan stomak. Nije baš ukusno, ali i to bi moglo da pomogne.

Imaš u prodavnicama zdrave hrane da kupiš kao neke keksiće sa senom, ako se ne varam, isto za probavu. Nisam ih nikad probala, ali čujem da rade posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se spasih sa sirupom Portalak,on je cak za novorodjencad i moze da se uzima dok dojis. Meni je bio problem od totheme koju sam pil,pa hemoroidi... Sto se tice dejstva meni je gotovo momentalno ,a pise od 24-48 sati

Pokusavam jos uvek sa priprodnim receptima jer ja prvi put imam taj problem , pa ne bih odmah da se navlacin na neke lekove i sirupe , al za svaki slucaj da pitam , dali posle tog sirupa obavis i to je to ili kao kod cajeva trckas non stop ?

NSanja, probaj sa čašom tople vode sa kašičicom meda na prazan stomak. Nije baš ukusno, ali i to bi moglo da pomogne.

Imaš u prodavnicama zdrave hrane da kupiš kao neke keksiće sa senom, ako se ne varam, isto za probavu. Nisam ih nikad probala, ali čujem da rade posao.

Ovo za toplu vodu sam sad na nekom sajtu citala , ali nisu pomenuli med nego limun , pa cekam mm da dodje da mi ga donese a med imam sad pa cu odmah da umutim .. Koliko god da je loseg ukusa ne moze biti gore od ovog sad ... Poceli su jajnici da me rasturaju od jutros , pa kontam da ima veze sa zatvorom i napinjanjem vec tri dana :wacko: A keksice cu potraziti nek ih imam za ne daj Boze , nadam se da mi nece trebati vise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:Ja nisam trckala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.