Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Lepo napreduju drugarice :-). Nemoj se plasiti,bice sve uredu.Kad ti urade serklaz bices mirnija,mislim da ces smeti onda i da se kreces. Ja sam radila krvnu sliku...dosta parametara je ispod normale,gvozdje je dosta nisko.Pijem mamavit i uzimam sok cvekla/jabuka/sargarepa. Jos uvek sam aktivna,mozda i vise nego sto bi trebalo...Ljubimo vas

ako nisi na med alergicna ponesaj 200g meda sa 200g crne cokolade i 200g maslaca to dobro izmesaj i svako vece pre spavanja veliku kasiku poruckaj pomaze provereno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mala12 Hvala!Nisam alergicna na med,probacu! Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mama i buducim mamama :)

Ja sam u 18-oj nedelji i nosim dve devojcice, prva mi je trudnoca i mogu vam reci da je do sada sve bilo super. Bez mucnina i povracanja, i jako sam srecna sto cu biti mama.

naravno da me brinu mnoge stvari, od kupovanja stvari do porodjaja i nege beba. citam redovno ovu temu i da znate da mi bas dosta pomazete. ako bilo ko ima neki savet oko stvari ili tome slicno moze mi odgovoriti. nadam se da se jos uvek prati ova tema :)

poljubac za sve mame :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim na forumu,

nova sam pa me sve jako interesuje, izvinjavam se unaprijed ako dosadim sa pitanjima :)

Sada sam u devetoj nedelji blizanacke trudnoce. Bio je to sok za mene u pocetku jer imam decaka od 19 mjeseci:-0 Za sad je sve u redu osim uzasnih mucnina i konstantne neispavanosti al nema veze:-0 Da li bi mi nea od iskusnih mama rekla da li su osim double i triple testa morale da rade jos kakve analize?

Unaprijed zahvalna,

Lolita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila nista od testova, to je bio moj izbor, bila sam samo na ekspertskom uz. Ali koliko znam, pored dabl i tripl mozes da radis biopsiju horionskih cupica i amniocentezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje kada ste prvi put osetili pokrete svojih beba,tj u kom mesecu ili ti nedelji? Pozdrav svima.. :)

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje kada ste prvi put osetili pokrete svojih beba,tj u kom mesecu ili ti nedelji? Pozdrav svima.. :)

draga tek sad vidim da si trudna :wub: ...i cekas blizance???

cestitam i zelim ti da ovaj put sve bude uredu :wub: .....

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,ja sam nova I imam takodje mnogo pitanja vezanih za blizanacku trudnocu.. Trenutnoo sam u 18 nedelji I nosim dva decaka,mada doctor nije siguran za drugo,ali kaze 99%.. Skoro sam imala neke bolove u predelu jajnika pa me zanima im li jos koga u 18 nedelji I kakvi su vam siptomi sad? Idem na kontrolu tek za dve nedelje doctor mi zakazuje preglede na mesec dana jel kaze da je sve u redu I da ne brinem.. Mada sam ja jako mlada imam 20 godina I nema blage veze o trudnoci I svaki novi bol mi je stran I jako me olasi.. Ja jos uvek nisam ostetila svoje blizance,zanimam me kad ste vi prvi put pocele da ih osecate I da li treba da brines da nije jos rano? hvala punooo unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,ja sam nova I imam takodje mnogo pitanja vezanih za blizanacku trudnocu.. Trenutnoo sam u 18 nedelji I nosim dva decaka,mada doctor nije siguran za drugo,ali kaze 99%.. Skoro sam imala neke bolove u predelu jajnika pa me zanima im li jos koga u 18 nedelji I kakvi su vam siptomi sad? Idem na kontrolu tek za dve nedelje doctor mi zakazuje preglede na mesec dana jel kaze da je sve u redu I da ne brinem.. Mada sam ja jako mlada imam 20 godina I nema blage veze o trudnoci I svaki novi bol mi je stran I jako me olasi.. Ja jos uvek nisam ostetila svoje blizance,zanimam me kad ste vi prvi put pocele da ih osecate I da li treba da brines da nije jos rano? hvala punooo unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sma i ja bolove,ali doktor mi je rekao da je to normalno jer ti se materica sada duplo brze siri,ili moze biti da imas upalu besike ili nesto slicno,ako imas puno bakterija u urinu moze biti da je to razlog,pi caj od brusnice,meni uvek pomaze.. :) Sto se tice da li ih osetis,kazu da se u prvoj trudnoci bebe osete tek sa 4 i po meseca,mada ja sam cula slucajeve da osete i kasnije i ranije,ja sam 16 nedelja i druga mi je trudnoca i nisam ih osetila a kao po nekom pravilu trebala bih vec,ali nemoj se opterecivati oko toga,dace ti bebe do znanja da su tu kad one budu mislile da treba.. :D

Tanjiska voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru.. Bila sam kod doktora u medjuvremenu jel mi se pojavila neka usirena krv i on je konstatovao da imam neku ranicu na grlicu,pa me zanima jel ima neko jos iskustva sa tim? Ja se jako plasim jer mi je prva trudnoca i nista ne znam,a dao mi je neke vaginalete da stavljam jednom nedeljno i ako ne bude kako treba verovatno ce mi stabiti onaj serklaz,valjda se tako zove..:) Jel ima neko iskistva sa tim i jel bi mogli da mi prenesete? Hvala unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa serklazom cu ti preneti iskustva ja kad ga stavim ovih dana.. :)Danas sam bila na kontroli jer imam osecaj da ce mi ispasti deca i konstatovano je da nosim nisko,zatvorena sam ali kao preventivu uradice mi serklaz,kad se zavrsi javim ti.. Sto se tice ranice ne brini ima je svaka druga zena,to oce da nastane od sekreta,koristi vaginalete sto si dobila i bice to sve dobro.. :)

Tanjiska voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi je drago sto se ova tema opet aktivirala! Lake i skolske vam trudnoce zelim, da kada dodje vreme za to grlite vase bebice! :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje kada ste prvi put osetili pokrete svojih beba,tj u kom mesecu ili ti nedelji? Pozdrav svima.. :)

Malo kasnim,ali nadan se da si ih vec osetila. Ja sam svoje bebice osetila u 12 nedelji trudnoce. To nisu bili pravi pokreti, ali sam osetila kako mi udaraju u kuk nisam mogla lepo da sedim kolko me je bolelo.Mada sve zavisi i koja ti je trudnoca kazu da prvorotke osete kasnije oko 4.-5.meaeca, drugorotke ranije,a trecorotke jos ranije. meni je bila treca trudnoca i vec sam znala sta treba da osetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala pudlice na odgovoru,puno bi mi znacilo tvoje iskustvo..Nadam se da ce sve proci kako treba kod tebe I da to nije nesto strasno,posto se ja jako plasim.. Danas idem na kontrolu pa se nadam da ce sve biti uredu.. Nemam iskustva uopste I ove forum je sjajan jer mozes da procitas I dobijes mnogo korisnih saveta. Nadam se da ce se jos neke buduce mame ukljuciti da nam prenesu svoja iskustva.. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizanci mi na zalost nisu preziveli jer sam se porodila u 5 mesecu trudnoce pre mesec dana. Ali bice jos ne gubim nadu. tebi nek je sa srecom i pazi se. Slusaj lekare i cuvaj se. Blizanacke trudnoce su jako teske i za majke i za decu. Budi prava trudnica i nemoj da se zamaras to ti je moj savet uzivaj u najlepsim danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pudlice znam jako dobro kako ti je..meni je ovo druga trudnoca,pre 8 meseci sam izgubila bebu u 7 mesecu trudnoce.. Ne gubi nadu nikad,evo mene je Bog sad nagradio sa dvoje.. :) Jel se zna uzrok smrti beba? Sta je poslo po zlu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pudlice znam jako dobro kako ti je..meni je ovo druga trudnoca,pre 8 meseci sam izgubila bebu u 7 mesecu trudnoce.. Ne gubi nadu nikad,evo mene je Bog sad nagradio sa dvoje.. :) Jel se zna uzrok smrti beba? Sta je poslo po zlu? :(

Pet meseci trudnoca. Blizanci su rodjeni zivi. Kazu da mi je krvarenje izazvao nepravilan polozaj decaka. U cetvrtom mesecu trudnoce su se obe bebe karlicno okrenule, a kako je deckic bio nize prikacen,a nogicama bio okrenut ka tome gde je prikacen kako se pomerao tako sam krvarila, mozda nebi ni do toga doslo da nisam imala serklaz. Ne znam vise sta da mislim svaki lekar kaze drugacije,a kako sam mesec dana krvarila i kako mi je zivot bio u opasnosti na kraju pre porodjaja vise i ne zelim da razmisljam. Da boli boli mnogo jer su bili zivi i mucili se da prezive, ali 270 i 300 g je jako malo za to.Nadu ne gubim i jedva cekam da se oporavim pa da mojim devojkama podarim batu ili seku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad u sredu idem na konzilijum za serklaz,da vide dal da ga stavljaju ili ne,zatvorena sam skroz i sve je ok,ali ih nosim nisko pa mi se zato preporucuje serklaz,a ja nisam pametna sta mi je bolje da ga radim ili ne.. :/ Koliko su ti rekli da moras da pauziras dok ne zatrudnis opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad u sredu idem na konzilijum za serklaz,da vide dal da ga stavljaju ili ne,zatvorena sam skroz i sve je ok,ali ih nosim nisko pa mi se zato preporucuje serklaz,a ja nisam pametna sta mi je bolje da ga radim ili ne.. :/ Koliko su ti rekli da moras da pauziras dok ne zatrudnis opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad u sredu idem na konzilijum za serklaz,da vide dal da ga stavljaju ili ne,zatvorena sam skroz i sve je ok,ali ih nosim nisko pa mi se zato preporucuje serklaz,a ja nisam pametna sta mi je bolje da ga radim ili ne.. :/ Koliko su ti rekli da moras da pauziras dok ne zatrudnis opet?

par meseci, nije mi jasno da li to znaci dva ili vise, sad mi je trenutno u poseti tetkica a u sredu imam zakazano kod ginekologa pa cu da vidim kako se stvari odvijaju i kojom brzinom mi se organizam vraca u normalu, ali s obzirom da mi je i krvna slika na kraju bila katastrofa moram i tu da vodim racuna da mi se i to normalizuje. za serklaz ne znam sta da ti kazem jel su mnoge stavljale i nista im nije bilo, a ja sam prosla katastrofa,ali svaciji organizam je drugaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto resena dilema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni su bili rekli 6 meseci,ali ja sam zatrudnela posle 3 i po.. :) Rekli su da se sve vratilo u normalu i kao bar 2,3 menstruacije da prodju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla sam da cu izvestiti o serklazu,nisu mi ga radili,a ni nece jer nisam otvorena i nema potrebe,kazu da je supoer trudnoca i da ako ne treba nece to da rade..kontrola za 2 meseca.. :) Ali su mi rekli da nosim dva mala decaka.. :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.