Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

maja.m.m videh tvoj post na " plusićima" prvo da ti čestitam duplu trudnoću, to je stvarno divno :):) a potom da ti napišem da nemaš čega da se bojiš, otkrili su ti blaži oblik Trombofilije i što je najvažnije, pokrivena si terapijom, je l' se sama bockaš ili kako? Da li su ti napomenuli da ćeš da kontrolišeš D-dimer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i bolje vas nasla::) Kakva su vasa iskustva s bolovima? Mene stalno boli s jedne, leve strane, dr kazte siri se materica. Da li ste vi imale takvo iskustvo? Kakve preglede ste obavile u blizanackoj trudnoci do sada? Veeeliki pozzz

dobro dola, nemoj da brines ja sam takodje imala bolove sve do 14 nedelje evo sad se javljaju opet, ali bebice rastu sto je meni najvaznije. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i bolje vas nasla::) Kakva su vasa iskustva s bolovima? Mene stalno boli s jedne, leve strane, dr kazte siri se materica. Da li ste vi imale takvo iskustvo? Kakve preglede ste obavile u blizanackoj trudnoci do sada? Veeeliki pozzz

U svim trudnocama imala sam u pocetku boluckanje u donjem delu stomaka upravo kao sto ti je dr rekao siri se materica.A sada me zaboli,jer su bebe nize,pa kako me udaraju. Istti dr mi vodi i ovu trudnocu,a s' obzirom da je u prethodne dve sve bilo uredu i nakon ekspertnog UZ u 12 nedelji (tada se gleda i debljina nabora koze na bebinom vratu ) i obicnih labaratorijskih analiza nista drugo nisam radila.Verovatno i zato sto imam 29 god,a preko 30e se rade ozbiljnije analize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maja.m.m videh tvoj post na " plusićima" prvo da ti čestitam duplu trudnoću, to je stvarno divno :):) a potom da ti napišem da nemaš čega da se bojiš, otkrili su ti blaži oblik Trombofilije i što je najvažnije, pokrivena si terapijom, je l' se sama bockaš ili kako? Da li su ti napomenuli da ćeš da kontrolišeš D-dimer?

Draga moje S, tebi dugujem jedno veliko HVALA!! Kroz dopisivanje s tobom i tvoje iskustvo uvidela sam koliko je znacajno da uradim test na trombofiliju, sto sam sqamoincijativno uradila posto dokrori nisu hteli da me upute na te analize, kao posle jednog spontanog se to ne radi, haos. I eto intuicija se potvrdila nalazima. Kakvu ti terapiju primas? Kako se osecas?

Hvala na cetitkama!! I ja tebi od srca cestitam maloa Sunce!!! Divno!

Moram ti reci da sam uplasena, da svaki dan ne znam da li je unutra sve u redu...ti me verovatno razumes i znas kako je.

D-dimer mi nisu trazali, samo MTFHR, RAPC i V lajden kao dodatne analize.

Hvala na svemu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dola, nemoj da brines ja sam takodje imala bolove sve do 14 nedelje evo sad se javljaju opet, ali bebice rastu sto je meni najvaznije. :*

[/quote

Pokusavam da se opustim..sto mm kaze, reagujem na svaki prdez i od toga pravim dramu :rolleyes: Da li znas kog su pola tvoje bebice? Koliko cesto ides na UZ? Veliki pozz, dupli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da se opustim..sto mm kaze, reagujem na svaki prdez i od toga pravim dramu :rolleyes: Da li znas kog su pola tvoje bebice? Koliko cesto ides na UZ? Veliki pozz, dupli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja predstavim ovde.Mama sam jednog decaka od 2,5 godine a sada sam trudna sa blizancima,takodje dva decaka.Sad sam u 31. nedelji trudnoce.Evo bas danas idem na kontrolu,nadam se da je sve OK.

Inace do sad sve je bilo u redu.Preventivno su mi stavili serklaz negde u 22. nedelji cini mi se.Nisam se otvarala nego sam radila konizaciju pre 5 godina pa je dr hteo biti oprezan.Inace se super osecam,ako izuzmemo to da sam se dosta udebljala pa sam sama sebi teska i kondicija mi je 0.Dobila sam do sad vec oko 15 kila,uzas.

Eto,za pocetak toliko,pa se kuckamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi moji, jase upravo pakujem i idem u bolnicu da zalegnem. nasli su mi klebsielu i streptokoke u brisu i moram da primam terapiju intravenski.

sta me jos nece snaci...

Cujemo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim na kratko :)

I da vam kazem da sam se ja porodila u nedelju uvece :)

U subotu u 7h mi je pukao vodenjak i primnjena sam u bolnicu,u noc izmedju subote i nedelje su mi krenuli bolovi i zbog toga mi je skinut serklaz oko 6h a u 7h su mi vec krenule kontrakcije na 5 min,bilo mi je jako tesko i bolno da sam mislila da cu da poludim sve dok mi oko 17h nisu dali epidural koji je divaaaaaaan :D porodila sam se prirodno(obe su bile okrenute glavicom na dole) bez secenja i cepanja u 19:45h u 35+3 nedelji i donela na svet prvo Eleni tesku 2150gr i 47 cm a jedan minut kasnije Dimitru 1850gr i 42 cm,tu smo se malo mazile i ljubile a onda su ih odneli u inkubator.

Ja sam danas izasla iz bolnice,super se osecam i za 9 meseci bi mogla opet i pored toga sto mi je porodjaj bukvalno trajao vise od 12 sati i bio jako tezak jer sav taj bol je nestao onog trenutka kada sam ih uzela u narucje :)

One su zbog male tezine ostale u bolnici, bice tamo neke 3 nedelje,ne primaju kiseonik,same disu ali primaju terapiju,vidjamo ih samo na 5min dnevno kad ih sestre prinesu do nekog prozora i to nam jako tesko pada ali znamo da su u dobrim rukama i da im je tamo dobro i zbog njih smo i mi snazni kad vidim kako se bore.Nadam se da cu ih za nekih nedelju dana uzeti u narucje a za 10ak da cu poceti i da ih dojim :)

Svim trudnicama zelim lepu i ugodnu dalju trudnocu i cuvajte se i mazite stomake,ljubimo vas sve :wub: i nastavicu da vas citam i ako treba neki savet slobodno pitajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja predstavim ovde.Mama sam jednog decaka od 2,5 godine a sada sam trudna sa blizancima,takodje dva decaka.Sad sam u 31. nedelji trudnoce.Evo bas danas idem na kontrolu,nadam se da je sve OK.

Inace do sad sve je bilo u redu.Preventivno su mi stavili serklaz negde u 22. nedelji cini mi se.Nisam se otvarala nego sam radila konizaciju pre 5 godina pa je dr hteo biti oprezan.Inace se super osecam,ako izuzmemo to da sam se dosta udebljala pa sam sama sebi teska i kondicija mi je 0.Dobila sam do sad vec oko 15 kila,uzas.

Eto,za pocetak toliko,pa se kuckamo.

Zdravo Tri srece, dobro nam dosla. Inace smo u slicnoj situaciji, i ja imam decaka od 2god i 4 meseca, i nosim jos 2 decaka, u 32-oj sam nedelji. Mozda se vidimo u porodilistu :)

Sto se kilaze tice o tome cu misliti kasnije, za sada sam se ugojila 20kg. Al mi je zato krvna slika fantasticna, a bebci imaju 1600 i 1700g.

Meni je kondicija bila na nuli do 7.meseca jer sam morala strogo da lezim. E posle su mi dozvolili da po malo setam, cak i da idem na more, tako da se sad osecam mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim na kratko :)

I da vam kazem da sam se ja porodila u nedelju uvece :)

micika84 od srca ti cestitam!

Tvoja prica mi je bas korisna, posto i mene planiraju da hospitalizuju u 36-oj nedelji i da poradjaju prirodno, posto su obe bebe glavicom na dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi moji, jase upravo pakujem i idem u bolnicu da zalegnem. nasli su mi klebsielu i streptokoke u brisu i moram da primam terapiju intravenski.

sta me jos nece snaci...

Cujemo se.

Ajooj, ajde kad se vratš pa ćemo da se kuckamo t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj prvo da vam cestitam svima ja jedva cekam decembar bar da prebacimo trideset i tri nedelja, a posle kako Bog da, mada ja nikako da se skroz opustim i uzivam u trudnoci. nekako uvek kazem posle sledeceg pregleda sam sigurnija i opusticu se, ali oces djavola taj dan sam super,a sutra vec brinem da li ce do sledece kontrole sve biti ok. nikada nisam bila panicar i sad prosto ludim i ljutim se na samu sebe sto sam takva, ali sta da radim nemogu sama protiv sebe, najvise bi mi odgovaralo kad bih mogla svaki dan na uz :) . lekice pijem redovno ali i pored toga strepim cim me zaboli stomak. kakva su vasa iskustva pomozite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise mi se ne vidi tiker :-(

Opet sam izmenila u potpisu,ali nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj ponovo sa bb kodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kopirala sam pogresan kod :-) SAd sam uspela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamrla nam tema, nema nikog da se javi vec 2 nedelje, pa reko ajde da napisem koju.

U 35-oj sam nedelji, Bogu hvala sto smo dogurali ovoliko. Danas idem na poslednju kontrolu, a za 10. Septembar mi je zakazan prijem u bolnicu i skidanje serklaza.

U bolnici ostajem do daljnjeg, tj. drzace me do porodjaja.

Pozdrav svima, i javljam se iz bolnice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamrla nam tema, nema nikog da se javi vec 2 nedelje, pa reko ajde da napisem koju.

U 35-oj sam nedelji, Bogu hvala sto smo dogurali ovoliko. Danas idem na poslednju kontrolu, a za 10. Septembar mi je zakazan prijem u bolnicu i skidanje serklaza.

U bolnici ostajem do daljnjeg, tj. drzace me do porodjaja.

Pozdrav svima, i javljam se iz bolnice....

Odlično si izgurala! Da ti sve prođe kako treba pa da nam se javiš kad dođete kući :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U utorak sam bila na kontroli, sve je ok, doktor je bio zadovoljan pa mi je odlozio odlazak u bolnicu. Bebci su imali 2000g i 2200g.

Danas sam usla u 36-tu nedelju, jos malo da ih podgoji mama. Znam da im je tesno, i mami je ( stomak mi krece vec izmedju grudi, koje su mucenice otisle u stranu). Al jos samo malo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice,odavno vas pratim ali nikako da napisem koju rec. Ja sam majka blizanaca(dva decaka) sad vec starih 5 meseci. Trudnoca mi je prosla savrseno,porodjaj uzas...citajuci vase postove bas se cudim jer meni nisu merili grlic materice,nisam isla ni na kakve dodatne kontrole,ne znam da li je to do lekara ili zavisi od grada do grada.

Buducim mamicama zelim sve najbolje. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maja.m.m, gde si, nema te mesec dana, je l' sve u redu? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drugari! Kako ste? Mi lupkamo sve više,stomak raste,ali se mama oseća bolje nego do sad. Željno iščekujemo sledeću kontrolu,oko 3.10.....

Sve vas ljubimo i pozdravljamo Č-****************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mama blizanaca,

ja nosim dvije curice u 28 sam nedjelji trudnoce...sad za sad je sve uredu i najsretnija sam zena na planeti...ali postoji malo straha hocu li sve uspijeti obaviti kako valja...dosta toga ne znam te bi mi svi vasi savijeti dobro dosli u vezi svega od kupovine odjece za bebe, poroda, dojenja, prehrane, spavanja,...i drugih stvari koje ste prosli i iskusili na vlastitoj kozi! ili mi ovdje odgovorite ili privatno!!!

VELIKO VAM HVALA MAJKE!!!

CMOK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao drugari! Kako ste? Mi lupkamo sve više,stomak raste,ali se mama oseća bolje nego do sad. Željno iščekujemo sledeću kontrolu,oko 3.10.....

Sve vas ljubimo i pozdravljamo Č-****************

cao drugari,

mi juce bili na kontrolu prva beba je 590g, a druga 519g, dr je zadovpljan njima, mi u utorak idemo da radimo kontrolne briseve, urinokulturu i krvnu sliku sa biohemijom, pa se 3 smestamo u bolnicu da nam urade serklaz. malo sam uplasena, ali mirovacemo do tad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo napreduju drugarice :-). Nemoj se plasiti,bice sve uredu.Kad ti urade serklaz bices mirnija,mislim da ces smeti onda i da se kreces. Ja sam radila krvnu sliku...dosta parametara je ispod normale,gvozdje je dosta nisko.Pijem mamavit i uzimam sok cvekla/jabuka/sargarepa. Jos uvek sam aktivna,mozda i vise nego sto bi trebalo...Ljubimo vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.