Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

pozz ja sam nova ovde i ja nosim blizance jednojajcane i djele jednu postelji.Doktor me uplasio i rekao da se plod ne razvija dovoljno,da bi na sledecem ultra zvuku ustanovio da se celija podjelila i da nosim blizance,i tada je rekao da ce sve biti uredu ali ja se opet malo plasim :unsure::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz ja sam nova ovde i ja nosim blizance jednojajcane i djele jednu postelji.Doktor me uplasio i rekao da se plod ne razvija dovoljno,da bi na sledecem ultra zvuku ustanovio da se celija podjelila i da nosim blizance,i tada je rekao da ce sve biti uredu ali ja se opet malo plasim :unsure::rolleyes:

Dobrodošla na forum :)

Opusti se koliko možeš, :) u početku se sve malko plašimo i sa dve i sa jednom bebom, DR će ti pratiti razvoj bejbija i samo odmaraaaj :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz ja sam nova ovde i ja nosim blizance jednojajcane i djele jednu postelji.Doktor me uplasio i rekao da se plod ne razvija dovoljno,da bi na sledecem ultra zvuku ustanovio da se celija podjelila i da nosim blizance,i tada je rekao da ce sve biti uredu ali ja se opet malo plasim :unsure::rolleyes:

Dobrodosla!

Bice sve uredu!Koja si nedelja?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na dobrim zeljama,a ja sam u 15 nedjelji trudnoce,a ja cak jos nemam ni 18 godina,jeste da sam udata ali me je malo strah. :unsure::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na dobrim zeljama,a ja sam u 15 nedjelji trudnoce,a ja cak jos nemam ni 18 godina,jeste da sam udata ali me je malo strah. :unsure::P

samo hrabro napred, pitaj sve sto te interesuje i plasi

ono sto dobijes na kraju je neopisivo

meni je ovaj forum mnogo pomogao kroz trudnocu a i sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas u 16h idemo na uz, a sad na komisiju pa vam javljam kako smo prosli ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

produzili su nam bolovanje do 10.VIII tako da nemoramo da brinemo mesec ipo dana.

Jedva cekam da u 16h odem na uz da vidim moje bebice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo sa uz beba 1 je levo i velika je 25mm pokrece se ko loptica u krug, srce lepo kucka, beba 2 je desno i velika je26mm isto je aktivna kao i beba 1, ali je malo veca. neka to bude bata, a ova manja seka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli smo sa uz beba 1 je levo i velika je 25mm pokrece se ko loptica u krug, srce lepo kucka, beba 2 je desno i velika je26mm isto je aktivna kao i beba 1, ali je malo veca. neka to bude bata, a ova manja seka :lol:

Divno! Odmaraj se i uzivaj!

Ja jos malo,pa odmor :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name='mala12' date='18.06.2012, 15:55' p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! Odmaraj se i uzivaj!

Ja jos malo,pa odmor :-)

joj ti i dalje radis, uh bas ti nije lako kad na ovakoj vrucini maras na posao.

posle god.otvaraj bolovanje.... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ti i dalje radis, uh bas ti nije lako kad na ovakoj vrucini maras na posao.

posle god.otvaraj bolovanje.... :*

Moj posao je super :-). jednom,dva puta nedeljno idem,ostalo sve od kuce...sve sam odradila...tako da ne planiram trudnicko.Radim na fakultetu,sad ce raspust....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj posao je super :-). jednom,dva puta nedeljno idem,ostalo sve od kuce...sve sam odradila...tako da ne planiram trudnicko.Radim na fakultetu,sad ce raspust....

blago tebi, sad ti stvarno zavidim :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi, sad ti stvarno zavidim :*

ali zato tona drugih obeveza,ali sve se moze kad se hoce :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali zato tona drugih obeveza,ali sve se moze kad se hoce :-)

ja nemogu da radim posto radim u sali na anesteziji, a onda mi je i doca zabranio sve ostalo strogo mirovanje uzassssss... tako svremena na vreme kad sam bas nervozna uzmem i sredjujem kucu po ko zna koji put ali cim me malo stomacic zaboli sve ostavljam i pravac krevet. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nemogu da radim posto radim u sali na anesteziji, a onda mi je i doca zabranio sve ostalo strogo mirovanje uzassssss... tako svremena na vreme kad sam bas nervozna uzmem i sredjujem kucu po ko zna koji put ali cim me malo stomacic zaboli sve ostavljam i pravac krevet. :*

Bice dinamicno kad stignu bebice :-) Ja imam vec dvoje,pa mi nikad nije dosadno. Koliko vidim,nas dve cemo otprilike zajedno...

Pozdrav drugari :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi samo da se javimo :) bili smo juce na uz i pregledu,serklaz drzi,sve je super,devojcice rastu,sad su obe oko 1100 gr a sa njima rastem i ja :D pocela sam da oticem pa se slabije krecem,mada izadjemo jednom dnevno jer me krevet ubija :) a i doca je rekao da mogu,takodje rekao mi je da nastavim sa utrogestanom kao i do sada i da ga pijem,nikako oralno jer oralno sada nema smisla jer imam serklaz...sledeca kontola za 3 nedelje...

pozz drugari :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice dinamicno kad stignu bebice :-) Ja imam vec dvoje,pa mi nikad nije dosadno. Koliko vidim,nas dve cemo otprilike zajedno...

Pozdrav drugari :-*

blago tebi, ti si najbogatija osoba, ja sam cetvrto dete iz blizanacke trudnoce. super je sto cemo se otprilike poroditi u isto vreme taman cemo razmenjivati iskustvo, a posto ti vec imas dvoje ja cu biti tvoj dobar ucenik. :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi samo da se javimo :) bili smo juce na uz i pregledu,serklaz drzi,sve je super,devojcice rastu,sad su obe oko 1100 gr a sa njima rastem i ja :D pocela sam da oticem pa se slabije krecem,mada izadjemo jednom dnevno jer me krevet ubija :) a i doca je rekao da mogu,takodje rekao mi je da nastavim sa utrogestanom kao i do sada i da ga pijem,nikako oralno jer oralno sada nema smisla jer imam serklaz...sledeca kontola za 3 nedelje...

pozz drugari :)))

super, svaka cast, kad cu ja da budem 29 nedelja meni sve to deluje toliko daleko da se pitam kako mi je ranije vreme brzo prolazilo, a sad dani su mi dugi ko godine.

poz i tebi :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago tebi, ti si najbogatija osoba, ja sam cetvrto dete iz blizanacke trudnoce. super je sto cemo se otprilike poroditi u isto vreme taman cemo razmenjivati iskustvo, a posto ti vec imas dvoje ja cu biti tvoj dobar ucenik. :*

Jeste tesko,ali i prelepo imati vise dece! Sigurno je prelepo imati toliko brace/sestara! Brzo se covek uhoda i navikne. Izmedju prvo dvoje mi je mala razlika 12 meseci,tako da su kao blizanci. Trudicu se da opet dojim bebe,ne znam kako to izgleda sa dvoje-snacicu se :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi samo da se javimo :) bili smo juce na uz i pregledu,serklaz drzi,sve je super,devojcice rastu,sad su obe oko 1100 gr a sa njima rastem i ja :D pocela sam da oticem pa se slabije krecem,mada izadjemo jednom dnevno jer me krevet ubija :) a i doca je rekao da mogu,takodje rekao mi je da nastavim sa utrogestanom kao i do sada i da ga pijem,nikako oralno jer oralno sada nema smisla jer imam serklaz...sledeca kontola za 3 nedelje...

pozz drugari :)))

Divno!Samo nek bebice rastu,a mi cemo posle doterati liniju :-)

Moja kontrola je za dve nedelje.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO DRAGE MAME KAKO IZDRZAVATE OVE VRUCINE?MENI KATASTROFA A NADULA SE KO KROFNA,NIKAKO DA MI SPLANU NOGE,POCELE RUKE I LICE.BILI SMO NA UZ SVE JE OK BEBICE SU SADA TESKE JEDNA 1 850 A DRUGA 1700 ZA 33 NEDELJU SU SUPER.ONE SU KARLICNO AKO SE BUDU OKRENULE MOZDA CU PRIRODNO ALI JE MALA VEROVATNOCA BICE CR KAKO KAZE DR. :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super, svaka cast, kad cu ja da budem 29 nedelja meni sve to deluje toliko daleko da se pitam kako mi je ranije vreme brzo prolazilo, a sad dani su mi dugi ko godine.

poz i tebi :*

Tako je i meni bilo,ali nekako sad kad pogledam bas mi brzo proslo :) a tek ovih 8 nedelja sto me jos ceka,bojim se da nista necu stici :)

Divno!Samo nek bebice rastu,a mi cemo posle doterati liniju :-)

Moja kontrola je za dve nedelje.

Pozdrav

Ma tako je,samo da one meni dovoljno porastu i da se rode zdrave a sve ce posle toga doci na svoje mesto samo :)

Jel ti to kontrola za double test?

CAO DRAGE MAME KAKO IZDRZAVATE OVE VRUCINE?MENI KATASTROFA A NADULA SE KO KROFNA,NIKAKO DA MI SPLANU NOGE,POCELE RUKE I LICE.BILI SMO NA UZ SVE JE OK BEBICE SU SADA TESKE JEDNA 1 850 A DRUGA 1700 ZA 33 NEDELJU SU SUPER.ONE SU KARLICNO AKO SE BUDU OKRENULE MOZDA CU PRIRODNO ALI JE MALA VEROVATNOCA BICE CR KAKO KAZE DR. :rolleyes::rolleyes:

Ja isto oteknem ali samo u stopalima,ako su ti i ruke i lice isto otekli mislim da bi trebala da obavestis doktora o tome,moj doktor mi je rekao da mu se ja javim ako pocnem bas da oticem tako da ne znam,a da smanjis unos soli?!

Divno za bebe,ti ces uskoro da brojis sitno :) a sta ti je rekao za carski? hoce li da ti zakazuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO DRAGE MAME KAKO IZDRZAVATE OVE VRUCINE?MENI KATASTROFA A NADULA SE KO KROFNA,NIKAKO DA MI SPLANU NOGE,POCELE RUKE I LICE.BILI SMO NA UZ SVE JE OK BEBICE SU SADA TESKE JEDNA 1 850 A DRUGA 1700 ZA 33 NEDELJU SU SUPER.ONE SU KARLICNO AKO SE BUDU OKRENULE MOZDA CU PRIRODNO ALI JE MALA VEROVATNOCA BICE CR KAKO KAZE DR. :rolleyes::rolleyes:

I meni jako smeta vrucina,gotovo da ceo dan ne izlazim,ako nemoram,samo ujutru i uvece kad je prijatnije.Tebi je vec 33 nedelj,pa je sigurno tesko.Ponekad sa aktivni kiseonikom(sprej) poprskam noge,hladi i prija.Jos uvek neoticem,nisam ni u prethodne dve trudnoce(mada me tada nije kacilo leto).Idem na obicnu kontrolu.dr mi nije spominjao dabl test,mozda zato sto imam nepunih 29 god...videcu na kontroli. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.