Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Zakazala sam kontrolu-sutra u 19h. Iskreno,malo sam se uplasila kad sam saznala za dve bebe.Prethodne dve trudnoce sam super podnela,nisam mirovala.Oba puta sam se porodila u 37 nedelji prirodno. Ranije mi je sazrevala posteljica i moj dr mi je rekao da mi je takav organizam...Da li je sigurnije raditi carski rez u blizanackoj trudnoci? Znam da je rano da razmisljam o tome,ali......

Poz

cao i ja sam ta koja malo vise panici oko toga da li CR ili prerodnim putem.ja sam u 31 nedelji blizanacke trudnoce vec sada se brinem o tome kako ce biti,i ja imam vec dva sina i to prirodnim putem sam ih rodila a sada u ovoj trecoj blizanackoj brinem jer neznam neko mi kaze da je bolje CR zbog bebe a prirodnim zbog majke jer brzi je oporavak prirodnim putem ali kako bog odredi samo da sve bude ok jer majka ce sve izdrzati da bebe budu samo dobro.meni nisu jos rekli kako cu se poroditi,jeste malo panika ali bice sve ok ne brini pozzzzzz ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao i ja sam ta koja malo vise panici oko toga da li CR ili prerodnim putem.ja sam u 31 nedelji blizanacke trudnoce vec sada se brinem o tome kako ce biti,i ja imam vec dva sina i to prirodnim putem sam ih rodila a sada u ovoj trecoj blizanackoj brinem jer neznam neko mi kaze da je bolje CR zbog bebe a prirodnim zbog majke jer brzi je oporavak prirodnim putem ali kako bog odredi samo da sve bude ok jer majka ce sve izdrzati da bebe budu samo dobro.meni nisu jos rekli kako cu se poroditi,jeste malo panika ali bice sve ok ne brini pozzzzzz ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj

Divno! Nema veceg bogatstva-obe cemo imati cetvoro dece :-) . I ja imam dva decaka,bilo bi lepo sad bar jedna devojcica od njih dvoje da bude. Dace Bog, bice sve uredu,samo da nase bebice budu zdrave,a mi cemo se oporaviti. Prijateljica koja je prvi put imala prirodni,a posle sa blizancima porodjaj carskim rezom kaze da se tad cak i brze oporavila.

Trudim se da setam, inace jedem dosta voca i povrca,sreca sad ima svezeg!

Sve najbolje :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da 2 seke :)

serklaz se radi kad imas skracen grlic materice,uglavnom se radi do neke 19 nedelje trudnoce ali meni su eto u punoj 26 nedelji uradili i to mi je doktor rekao da sam uhvatila zadnji voz.Za mesec ipo dana meni se grlic smanjio za 3 cm i sad mi je bio pred serklaz 1,3 cm.. Meni se naglo smanjivao jer su mi obe bebe dole i bukvalno ne mrdaju odatle pa vrse pritisak :)

bravo dve devojcice.ja nosim devojcicu i decaka i nosim ih nisko ali kada mi je doktor reko da se sirklaz radi najkasnije do 16 nedelje mene bas zacudilo kako su tebi smeli to uraditi jer to je veliki rizik zbog vodenjaka da se radi podvezivanje.ali dobro vazno da je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! Nema veceg bogatstva-obe cemo imati cetvoro dece :-) . I ja imam dva decaka,bilo bi lepo sad bar jedna devojcica od njih dvoje da bude. Dace Bog, bice sve uredu,samo da nase bebice budu zdrave,a mi cemo se oporaviti. Prijateljica koja je prvi put imala prirodni,a posle sa blizancima porodjaj carskim rezom kaze da se tad cak i brze oporavila.

Trudim se da setam, inace jedem dosta voca i povrca,sreca sad ima svezeg!

Sve najbolje :-*

NARAVNO DACE BOG DA SVE BUDE UREDU,JA NOSIM DECAKA I DEVOJCICU.VEOMA SU NESTASNI TAKO DA NEKADA SE KRIJU DA NEMOZE DR DA BAS I POTVRDI KAKVOG SU POLA,VAZNO DA SU DOBRO DA NAPREDJUJU KAKO TREBA A VECEG BOGATSTVA NEMA OD DECE,NISAM BILA AKTIVNA BAS U CITANJU NEGO SAM NALETELA NA TVOJU POR I ODMAH ODG.KOJA SI SADA NEDELJA TRUDNOCE?JA JEDVA CEKAM DA DODJE I TAJ DAN KADA CU BOZE ZDRAVLJE UGLEDATI DVA ANDJELA.I NE ZABORAVI BOG DAJE BLIZANCE SAMO JAKIM ZENAMA........................POZZZZZZZZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NARAVNO DACE BOG DA SVE BUDE UREDU,JA NOSIM DECAKA I DEVOJCICU.VEOMA SU NESTASNI TAKO DA NEKADA SE KRIJU DA NEMOZE DR DA BAS I POTVRDI KAKVOG SU POLA,VAZNO DA SU DOBRO DA NAPREDJUJU KAKO TREBA A VECEG BOGATSTVA NEMA OD DECE,NISAM BILA AKTIVNA BAS U CITANJU NEGO SAM NALETELA NA TVOJU POR I ODMAH ODG.KOJA SI SADA NEDELJA TRUDNOCE?JA JEDVA CEKAM DA DODJE I TAJ DAN KADA CU BOZE ZDRAVLJE UGLEDATI DVA ANDJELA.I NE ZABORAVI BOG DAJE BLIZANCE SAMO JAKIM ZENAMA........................POZZZZZZZZZZZ

Bas tako-samo jakim zenama. Iskreno malo sam se uplasila kad sam saznala da su blizanci,ali sad je sve doslo na svoje. Znam da nece biti lako sa svim obavezama,ali vredi se boriti!Kod prvo dvoje mi je bila mala razlika,falilo je 5 dana pa da bude godina.Gurala sam ih u blizanackim kolicima :-) Jedan 12 meseci drugi tek rodjen. Sad sam u 9oj nedelji. Moji momci me maze i paze.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav buduce mame blizanaca

ma bice sve ok, a tek kada vam se dvoje smese nema vece srece, sve se zaboravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako-samo jakim zenama. Iskreno malo sam se uplasila kad sam saznala da su blizanci,ali sad je sve doslo na svoje. Znam da nece biti lako sa svim obavezama,ali vredi se boriti!Kod prvo dvoje mi je bila mala razlika,falilo je 5 dana pa da bude godina.Gurala sam ih u blizanackim kolicima :-) Jedan 12 meseci drugi tek rodjen. Sad sam u 9oj nedelji. Moji momci me maze i paze.

Pozdrav!

jao svaka vama cast jedno za drugim,ja imam sina od 8 god i 6 god, razlika 2,5 god imacu pomoc oni jedva cekaju da dodju bebe.bice sve ok i meni bila frka.Kad sam otisla da potvrdim trudnocu imala i sta da cujem kaze doktorka nosite blizance a meni ko grom iz vedra neba okrenu mi se ordinacija,sad kako cu dvoje kuci a dvoje na putu kako cu ja sad.sami posebno zivimo pa pomislis gde su finansije u ovoj krizi.a sada kako vreme ide videces boze zdravlje sve ce biti dobro,jeste malo ce trebati pomoc oko njih na pocetku a kad posle se uhodate nece biti problema.samo napred gurkaj koliko mozes radi.kaze meni dok ovako.KAD TREBA DA SEDIS TI SETAJ KAD TREBA DA SETAS TI SEDI.A ZA GURANJE U BLIZANACKIM KOLICIMA TI SI TRECU TRUDNOCU PROREKLA.SALIM SE VEL POZZZZZZZZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala 12, Jase i Georgijedimitrije aj postavite tikere pa da pratimo i vasu trudnocu :)

Posluzicu se postom od Neuhvatljive kako bi vam objasnila kako to da uradite :)

Kliknete npr. na moj tiker i otvori vam se novi prozor gde imate opciju da napravite svoj tiker. Pravljenje tikera se sastoji iz tri koraka:

1. odaberete pozadinu

2. odaberete sta ce da stoji na toj pozadini (guska, patka, slon, andjeo)

3. podesite podatke za svoje dete (datum rodjenja)

Zatim kliknete na polje gde pise ''Create my ticker and get my code'' i otvorice vam se polje gde ce pisati BB code ili URL adresa. Potrebno je da to iskopirate (desni taster misa i opcija copy) i to unesete u svoj profil u polje ''Postavi potpis'' tj. uradite paste. Na kraju kliknete na polje ''Sacuvaj izmene'' i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo dve devojcice.ja nosim devojcicu i decaka i nosim ih nisko ali kada mi je doktor reko da se sirklaz radi najkasnije do 16 nedelje mene bas zacudilo kako su tebi smeli to uraditi jer to je veliki rizik zbog vodenjaka da se radi podvezivanje.ali dobro vazno da je sve ok

Znam da se radi serklaz najkasnije do 19 nedelje(tako su meni rekli) ali meni se strahovito brzo smanjivao grlic,moj doktor koji mi vodi trudnocu je nacelnik ginekologije ovde kod nas i sto se tice rizicnih trudnoca je najbolji strucnjak kod nas u bolnici.Prosli ponedeljak mi je ustanovio jos vece skracenje( za skoro 5 nedelja skratio mi se glic 3,5 cm) i odmah u sredu me primio u bolnicu i rekao mi je da sam uhvatila zadnji voz za serklaz..mene je bas bolelo posle operacije i krvarila sam zato su me i zadrzali u bolnici malo :( sad sam ok,mirujem i odmaram,bar se trudim jer sam po prirodi jako aktivna ali me ove moje dve mrdalice sprecavaju sad i moram da ih slusam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da se radi serklaz najkasnije do 19 nedelje(tako su meni rekli) ali meni se strahovito brzo smanjivao grlic,moj doktor koji mi vodi trudnocu je nacelnik ginekologije ovde kod nas i sto se tice rizicnih trudnoca je najbolji strucnjak kod nas u bolnici.Prosli ponedeljak mi je ustanovio jos vece skracenje( za skoro 5 nedelja skratio mi se glic 3,5 cm) i odmah u sredu me primio u bolnicu i rekao mi je da sam uhvatila zadnji voz za serklaz..mene je bas bolelo posle operacije i krvarila sam zato su me i zadrzali u bolnici malo :( sad sam ok,mirujem i odmaram,bar se trudim jer sam po prirodi jako aktivna ali me ove moje dve mrdalice sprecavaju sad i moram da ih slusam :D

[/qu

naravno bice sve ok,kako ti kazu tako,miruj.da iznesemo trudnocu a posle nema nam odmora.pozzzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 9 nedelji sam trudnoce, nosim blizance, primam progesteron depo na 3 dana i pijem utrogestom 100mg 3puta dnevno, ali i pored toga imam bolove u samom grlicu kao probadanje i bolove u preponama kao i ponekad bol u pupku. kad sam to rekla svom ginekologu reko je da je to normalno s obzirom da mi je ovo prva trudnoca. sta da radim kako da se opustim. hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 9 nedelji sam trudnoce, nosim blizance, primam progesteron depo na 3 dana i pijem utrogestom 100mg 3puta dnevno, ali i pored toga imam bolove u samom grlicu kao probadanje i bolove u preponama kao i ponekad bol u pupku. kad sam to rekla svom ginekologu reko je da je to normalno s obzirom da mi je ovo prva trudnoca. sta da radim kako da se opustim. hvala puno

dobrodosla

i mene je isto sve bolelo, materica se brzo siri pa hoce i da boli, ja sam celo vreme pila cist magnezijum po preporuci i receptu lekara, jedan dnevno obavezno a po potrebi i tri... ovde ga koriste za opustanje misica a i sprecavanje kontrakcija

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 9 nedelji sam trudnoce, nosim blizance, primam progesteron depo na 3 dana i pijem utrogestom 100mg 3puta dnevno, ali i pored toga imam bolove u samom grlicu kao probadanje i bolove u preponama kao i ponekad bol u pupku. kad sam to rekla svom ginekologu reko je da je to normalno s obzirom da mi je ovo prva trudnoca. sta da radim kako da se opustim. hvala puno

CAO MAMA BLIZANACA.SVAKA TRUDNOCA JE RAZLICITA.DANAS U DANASNJE VREME VECINOM TRUDNICE PIJU LEKOVE ZA ODRZAVANJE A KAMO LI KOJA NOSI BLIZANCE.JA SA OVOM TRECOM BLIZANACKOM TRUDNOCOM SAM BOLJE PROSLA NEGO SA PREDHODNE DVE,SAMO SAM PILA UTROGESTANA I TO KAO TI 3 PUTA DNEVNO CISTO HORMONSKI I ON SE NEGDE PIJE DO 6 MESECA MENI DR PRODUZILA CISTO PREVENTIVE RADI DO 28 NEDELJE.I JA SAM IMALA BOLOVE NE TOLIKO JAKE NA POCETKU ALI TO BRZO PRODJE.I SAMIM TIM NORMALNO JE SA BLIZANCIMA KAKO TI I REKO DR,NISTA STRASNO SAMO MIROVANJE DOK BEBE NE OJACAJU JA SAM SAD U 32 NEDELJI TRUDNOCE SADA IMAM MALE BOLOVE U DONJEM DELU STOMAKA I DR MI DAO DA PIJEM PARTUSISTEM I VERAPAMIL DO KRAJA 8 MESECA.TAKO BUDI OPUSTENA I MISLI POZITIVNO BICE SVE OK.POZZZZZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od pocetka imam takve bolove koje si opisala,pojavljivali su se, pa su nestajali i tako u krug.Sve vreme koristim utrogestan(prvo vaginalno sam ga koristila i to 3x2 od 200mr a sad ga pijem 4 x1 200mg),takodje pijem i vitamine kao i magnezijum 300 mg jednu kesicu na dan,ivanchica ti je napisala zasto magnezijum.Nemoj da se brines,verovatno ti se naglo siri materica,pokusaj da odmaras sto vise.I meni je ovo prva trudnoca i u pocetku sam stalno bila u strahu(mada i sada sam ponekad iskreno) jer mi niko u porodici nema blizance kao ni u okolini pa nisam znala sta i kako,pogotovo kada sam osecala te bolove...ali posle tih bolova mi je i naglo rastao stomak i tako sve periodicno :) tako da uzivaj sto vise mozes i slusaj samo svoje telo i nadji doktora u kojeg imas poverenja i kome verujes i sve ce biti u redu :)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno devojke, jako mi puno znaci kad mi neko kaze da je i on to proso. stvarno ponekad pomislim da sam hipohondra jel od kad sam ostala trudna, kako me zaboli stomak tako se uspanicim ko da je nemam pojma ni ja sta.

HVALA VAM DO NEBA VELIKI POLJUBAC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam puno devojke, jako mi puno znaci kad mi neko kaze da je i on to proso. stvarno ponekad pomislim da sam hipohondra jel od kad sam ostala trudna, kako me zaboli stomak tako se uspanicim ko da je nemam pojma ni ja sta.

HVALA VAM DO NEBA VELIKI POLJUBAC

bice sve ok :D :D :D :D :D :D :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika, jel ti lekar savetovao da utrogestan koristis oralno ?

Inace, da, magnezijum vam je dobar za opustanje misica.

Sad si me bas bacila u razmisljanje,nije mi rekao bas izricito da ga pijem nego da nastavim da ga koristim i samo mi povecao dozu,a posto su mi radili serklaz nekako mi bilo logicno da ga pijem jer sam 3 dana posle operacije imala braon iscedak za koji su mi u bolnici rekli da je normalno.Idem sledece nedelje na kontrolu pa cu ga pitati..jel mislis da sam trebala da nastavim vaginalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala 12, Jase i Georgijedimitrije aj postavite tikere pa da pratimo i vasu trudnocu :)

Posluzicu se postom od Neuhvatljive kako bi vam objasnila kako to da uradite :)

Kliknete npr. na moj tiker i otvori vam se novi prozor gde imate opciju da napravite svoj tiker. Pravljenje tikera se sastoji iz tri koraka:

1. odaberete pozadinu

2. odaberete sta ce da stoji na toj pozadini (guska, patka, slon, andjeo)

3. podesite podatke za svoje dete (datum rodjenja)

Zatim kliknete na polje gde pise ''Create my ticker and get my code'' i otvorice vam se polje gde ce pisati BB code ili URL adresa. Potrebno je da to iskopirate (desni taster misa i opcija copy) i to unesete u svoj profil u polje ''Postavi potpis'' tj. uradite paste. Na kraju kliknete na polje ''Sacuvaj izmene'' i to je to.

Hvala na uputstu! Nadam se da sam uspela!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na uputstu! Nadam se da sam uspela!Pozdrav

Ali ne vidi se tiker :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ne vidi se tiker :-(

Uspela :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice sve ok :D :D :D :D :D :D :

da vidimo da li smo uspeli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala 12, Jase i Georgijedimitrije aj postavite tikere pa da pratimo i vasu trudnocu :)

Posluzicu se postom od Neuhvatljive kako bi vam objasnila kako to da uradite :)

Kliknete npr. na moj tiker i otvori vam se novi prozor gde imate opciju da napravite svoj tiker. Pravljenje tikera se sastoji iz tri koraka:

1. odaberete pozadinu

2. odaberete sta ce da stoji na toj pozadini (guska, patka, slon, andjeo)

3. podesite podatke za svoje dete (datum rodjenja)

Zatim kliknete na polje gde pise ''Create my ticker and get my code'' i otvorice vam se polje gde ce pisati BB code ili URL adresa. Potrebno je da to iskopirate (desni taster misa i opcija copy) i to unesete u svoj profil u polje ''Postavi potpis'' tj. uradite paste. Na kraju kliknete na polje ''Sacuvaj izmene'' i to je to.

hvala na upustvu bez tebe nikad nebih uspela :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice sve ok :D :D :D :D :D :D :

hvala ti jasa ali ja se toliko bojim, da imam osecaj da cu poludeti <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad si me bas bacila u razmisljanje,nije mi rekao bas izricito da ga pijem nego da nastavim da ga koristim i samo mi povecao dozu,a posto su mi radili serklaz nekako mi bilo logicno da ga pijem jer sam 3 dana posle operacije imala braon iscedak za koji su mi u bolnici rekli da je normalno.Idem sledece nedelje na kontrolu pa cu ga pitati..jel mislis da sam trebala da nastavim vaginalno?

Meni su rekli i nakon amniocenteze i nakon serklaza da 3 dana uzimam oralno Utrogestan, a onda da nastavim vaginalno (jer je tako efikasniji).

Mada i ako si ga uzimala oralno nije nista strasno. Ja sam u jednom momentu ostala skroz bez Utrogestana. Bila je nestasica i nismo mogli da ga nadjemo jedno 7 dana i to bas posle serklaza.

Doktor mi je rekao da nije nista strasno, da to nije od vitalnog znacaja za trudnocu, i da to nije kao sa antibiotikom. Ne mora u pravilnim vremenskim razmacima i nije strasno ako se prekine pa ponovo pocne.

Tako da nemoj da brines...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zelim da panicim ali moram da vas pitam nesto :)

Ja od pocetka trudnoce imam bolove,koji se pojave pa prestanu i nekako navikla sam se na njih,znam kakvi su i koliko ce otprilike da traju pa nikad nisam panicila.

Nakon serklaza sam lezala,odmarala,stvarno nisam uopste bila aktivna( iako mi je moj doktor rekao da mogu),imala malo bolova,malo braon iscedka i za sve mi je on to rekao da je normalno i povecao mi je dozu utrogestana i kao za 2 nedelje kontrola.

E sad,sledi moja nedoumica :)

Zadnja dva dana nemam nikakav bol aman bas nikakav,osecam se kao da mogu da trcim,devojcice osetim da se mrdaju ali ne tako aktivno i jako kao pre,nekako je sad to kad me sutiraju bezbolno tek tek osetim malu bol.

Ne zelim da panicim ali da li je to normalno?! ne bi da zvucim kao neka ludaca :lol:

mislim, ja sam toliko navikla da me od pocetka uvek nesto boli,zateze da mi je sad prosto neobicno sto nije tako pa sam se zabrinula..

E da,i jos zadnja 2,3 dana mi se uzasno spava,nikad u zivotu nisam bila ovoliko pospana,jel ima i to neke veze?!

pozz svim mamama i bebcima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.