Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Duple mame, slucajno sam naletela na neki zanimljivi sajt za mame i trudnice sa blizancima, trojkama...

Pogledajte, mozda vam bude od koristi!

234blizanci

sajt nije los, ima dosta zanimljivih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da provedim situaciju:)

Da nema nesto novo...

Ljub!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da provedim situaciju:)

Da nema nesto novo...

Ljub!!!

bibiribi jesuli ovo vase bebice prelijepe su,ja sam mama od 2 curice bliznice koje su 4 godine i 3 mjesecacestitam svima vama i zelim vam puno srece sa vasim bebama,jeste da je tesko ali je milina kad vidis skupa da rastu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

cazablanka zelim vam puno srece i bice sve ok, ;) ako imate kakvih pitanja mada su moje cure 4 godine ali napisacu vam sta vas interesuje,u vezi blizanaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bibiribi jesuli ovo vase bebice prelijepe su,ja sam mama od 2 curice bliznice koje su 4 godine i 3 mjesecacestitam svima vama i zelim vam puno srece sa vasim bebama,jeste da je tesko ali je milina kad vidis skupa da rastu

Jesu Alena, moje bebe:) Ana i Vuk...To je slicica iz porodilista.

Jedva cekam da i moji malo porastu!

Pozz!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cazablanka, misli pozitivno. Mama Bojanina sudbina je bila tragicna i surova, ali ne mozemo kroz takve stvari da gledamo na zivot.

Nisam ispratila sta se desilo na karju sa tvojom devojcicom i onim osipom ili sta je vec bilo po sredi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas sa kontrole, svi rezultati dobri, CTG smo opet radili dva puta ali su toliko bili mirni da nista nije ispalo :wub: , moramo sledece nedelje, seka i dalje lezi lepo sa glavicom na dole ali se zato bata okrenuo za 180 stepeni, sad mu je glavica ispod mog zeluca a nogice na dole, bukvalno je seo seki na glavu :rolleyes:

porodjaj su nam zakazali za 4.Januar, ako dotada ne krenu sami... jedva cekam jos deset dana... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas sa kontrole, svi rezultati dobri, CTG smo opet radili dva puta ali su toliko bili mirni da nista nije ispalo :wub: , moramo sledece nedelje, seka i dalje lezi lepo sa glavicom na dole ali se zato bata okrenuo za 180 stepeni, sad mu je glavica ispod mog zeluca a nogice na dole, bukvalno je seo seki na glavu :rolleyes:

porodjaj su nam zakazali za 4.Januar, ako dotada ne krenu sami... jedva cekam jos deset dana... :wub: :wub: :wub:

A mi smo uz tebe... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cazablanka, misli pozitivno. Mama Bojanina sudbina je bila tragicna i surova, ali ne mozemo kroz takve stvari da gledamo na zivot.

Nisam ispratila sta se desilo na karju sa tvojom devojcicom i onim osipom ili sta je vec bilo po sredi?

neku noc mi odjednom pala na pamet prica mame Bojane,usred noći nesto me natjeralo na forum,i otvorih temu blizanacke trudnoće,zadnja njena poruka u toj temi je bila 23.12.2010,rekla je cudo 37+2 ja još trudna,tada shvatim da je meni 23.12.2011 37+2,sva sam se oduzela ne mogu vam opisati osijecaj kao neka visa sila da me ošinula,možda vam zvučim ludo ali,ma ne znam možda je slučajnost,ali imala sam tako čudan nosijecaj da sam morala nekom nesto reci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas sa kontrole, svi rezultati dobri, CTG smo opet radili dva puta ali su toliko bili mirni da nista nije ispalo :wub: , moramo sledece nedelje, seka i dalje lezi lepo sa glavicom na dole ali se zato bata okrenuo za 180 stepeni, sad mu je glavica ispod mog zeluca a nogice na dole, bukvalno je seo seki na glavu :rolleyes:

porodjaj su nam zakazali za 4.Januar, ako dotada ne krenu sami... jedva cekam jos deset dana... :wub: :wub: :wub:

Bravo draga,još ces ti prije mene cini se,pusa tebi i tvojim bebama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cazablanka samo pozitivno razmisljaj, cekace tvoje bebice jos malo na sigurnom i onda ce biti sve u redu... i ja cesto sanjam ruzne stvari i prisecam prijateljica koje su izgubile bebe u devetom ali onda osetim moje kako mrdkaju i smirim se jer ipak je sve u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas sa kontrole, svi rezultati dobri, CTG smo opet radili dva puta ali su toliko bili mirni da nista nije ispalo :wub: , moramo sledece nedelje, seka i dalje lezi lepo sa glavicom na dole ali se zato bata okrenuo za 180 stepeni, sad mu je glavica ispod mog zeluca a nogice na dole, bukvalno je seo seki na glavu :rolleyes:

porodjaj su nam zakazali za 4.Januar, ako dotada ne krenu sami... jedva cekam jos deset dana... :wub: :wub: :wub:

Imenjakinjo, mislim na tebe i šaljem veliki hug. :wub: :wub:

Cazablanka, ja verujem da su ti hormoni sad na maksimumu rada i sve se približilo, bez brige i tebi hedan veliki hug - biće sve ok.:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo draga,još ces ti prije mene cini se,pusa tebi i tvojim bebama

ovde ne cekaju, cim napunis 38 nedelja poradjaju te, i tako sam se danas posle razgovora sa lekarima i babicom smirila, sve su mi lepo objasnili ceo tok porodjaja i prirodnog i carskog u slucaju da mora...

bas se radujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde ne cekaju, cim napunis 38 nedelja poradjaju te, i tako sam se danas posle razgovora sa lekarima i babicom smirila, sve su mi lepo objasnili ceo tok porodjaja i prirodnog i carskog u slucaju da mora...

bas se radujem...

Jel ti to Ivanchice ideš na prirodni, a CR samo ako bude moralo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde ne cekaju, cim napunis 38 nedelja poradjaju te, i tako sam se danas posle razgovora sa lekarima i babicom smirila, sve su mi lepo objasnili ceo tok porodjaja i prirodnog i carskog u slucaju da mora...

bas se radujem...

DRAGO MI JE ZBOG TEBE MILA,DJELIM TVOJE UZBUDJENJE I RADOST :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti to Ivanchice ideš na prirodni, a CR samo ako bude moralo...?

da na prirodni, mislim da je bolje za bebice a i za mene, brzi je oporavak, mlekce dolazi brze itd. a sto se bolova tice pa bole oba, prirodni u toku porodjaja a carski posle i to malo duze... a svaki od njih nosi svoj rizik..

lekari se slozili i ako bebe ostanu u dobrom polozaju onda prirodan,uz redovno pracenje na CTG i UZ, pa ako krene nesto da ne valja, ili se ne otvaram dovoljno brzo, nece da muce ni mene ni njih 10 sati, onda rade carski

danas pocinjemo sa pripremama i masazom da ne bih pukla i da me ne seckaju,

nadam se najboljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da na prirodni, mislim da je bolje za bebice a i za mene, brzi je oporavak, mlekce dolazi brze itd. a sto se bolova tice pa bole oba, prirodni u toku porodjaja a carski posle i to malo duze... a svaki od njih nosi svoj rizik..

lekari se slozili i ako bebe ostanu u dobrom polozaju onda prirodan,uz redovno pracenje na CTG i UZ, pa ako krene nesto da ne valja, ili se ne otvaram dovoljno brzo, nece da muce ni mene ni njih 10 sati, onda rade carski

danas pocinjemo sa pripremama i masazom da ne bih pukla i da me ne seckaju,

nadam se najboljem...

Drago mi je zbog vaše odluke. Superiška :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neku noc mi odjednom pala na pamet prica mame Bojane,usred noći nesto me natjeralo na forum,i otvorih temu blizanacke trudnoće,zadnja njena poruka u toj temi je bila 23.12.2010,rekla je cudo 37+2 ja još trudna,tada shvatim da je meni 23.12.2011 37+2,sva sam se oduzela ne mogu vam opisati osijecaj kao neka visa sila da me ošinula,možda vam zvučim ludo ali,ma ne znam možda je slučajnost,ali imala sam tako čudan nosijecaj da sam morala nekom nesto reci :(

Naravno, draga. Zato i jesmo tu da delimo sve.

Grlim te puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, draga. Zato i jesmo tu da delimo sve.

Grlim te puno!!!

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam je 33+5,pre 3 dana samo bili na UZ,decak je 2300 a devojcica 2100,mada me opet brine da li je to prava kilaza jer je prosli put drugi Dr.u Betaniji rekao da su za 300 gr manje... :( Inace u stomaku mi je haos,ne znam vise sta rade tamo unutra,cas su dole ,cas gore, cas sa strane,jedan dan mi je stomak otisao na desnu stranu bas sam se prepala,nisam mogla da se pomerim. On je od pocetka karlicno postavljen a sad i ona polako pocinje da ide vertikalno. Zeludac ne osecam vec duze od mesec dana koliko me pritiska glavicom a kozu na tom mestu ne osecam na dodir.Mislim da se bore za vise prostora,sad je vec tesno. Uvece cim legnem,kao da znaju, podignu mi se ja mislim do grla a zeludac se samo zgrci i nema nista od spavanja,sedim,setam,idem u wc,a dusa mi spava,uz to i ledja me otkidaju a noge ili otecene ili nemirne. Krenula sam u skolicu pre 2 nedelje,nije lose,svasta se moze cuti,bar sad za pocetak.

Sto se tice porodjaja,ja cu imati CR,ali ne znam da li da trazim spinalnu anesteziju ili ne,neke zene kazu da nije prijatno slusati sta se sve desava tokom operacije,neke se i onesveste :huh: a opet zelim da ih vidim cim izadju iz mene :rolleyes:

Jos malo,jedva cekam,nek prodje ta 37ma nedelja i spremna sam! :P

Ljubim vas sve! Veliki pozdrav od mene! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nela...sada će to brzo da proleti...bitno da je sve ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre Duplice moje pa vi cete sve bre mnooogooo brzo da mi se porodite...nesto ste mi sve pred kraj...neka neka samo neka ste mi vi dobro i bebe zdravo!!!!

Cazablanka draga moja nemoj molim te upadati u te misli to nije dobro ni za tebe ni za bebe,mama Bojanina prica je jako tuzna i bilo je i drugih takvih na forumu,kako i Jovanina!!!! ali isto tako ima jako puno srecnih prica ovde,takav je zivot,nekad tuzno nekad srecno......nemoj se poistovecivati nisacime,osmeh na lice da se izgura jos ovo malo sto je ostalo,pa da se radujemo tvojim bekama :)

samo pozitivno draga moja!!!!

Nela i Ivancice i vama je malo ostalo,nemojte brinuti oko kilaze,pravu kilazu ce te saznati tek kad se bekutaneri rode,samo neka sve bude dobro!!!!

Malisa sta je sa tobom javljaj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da vidimo sta ima novo, mi smo jos uvek 3u1 :D , svidja se njima u stomaku... ovde praznici pa mm ne radi i onda samo "skitamo" na moje zadovoljstvo, prija mi...

cazablanka je nema, ili slavila Bozic ili se vec druzi sa svojim bebicama...

pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nasa draga Cazablanka se porodila i rodila decaka Ivana i devojcicu Niku:)))Sve je super, i mama i bebe!:)

Samo da vam javnem ovu predivnu vest, ako bude jos novosti, eto mene opet!

Puno poljubaca!!!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nasa draga Cazablanka se porodila i rodila decaka Ivana i devojcicu Niku:)))Sve je super, i mama i bebe!:)

Samo da vam javnem ovu predivnu vest, ako bude jos novosti, eto mene opet!

Puno poljubaca!!!

:wub:

Pozdravi nam je puno i sve čestitke od srcaaa :):wub: :wub: Divno, divno, divno :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.