Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Lep poklon za novu godinu ;)

Sve najbolje drage moje! Veliki je teret blizanacka trudnoca, ali cim se porodite, procice vecina bolova. ;) ipak su to dve bebe...

kisses

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni najlepsi poklon, veoma dugo ocekivan...

dupla sreca, dupla radost, ma sve je puta dva...

jos jedno pitanjce, jel je imala neka muke sa smanjenom plodovom vodom kod jednog blizanca, dr. kaze nije alarmantno ali moramo da pratimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mališaaaa....kako si nam ti? :rolleyes:

Super se osecam,to je valjda zato sto sam dugo to i zelela.Normalno sada su poceli problemi oko spavanja,ne mogu da se namestim ,inace ostalo je sve ok.Radim sve po kuci kao i ranije,da mi ne raste stomak ja ko i da nisam trudna.Samo se nadam da ce moja deca da se rode zdrava jer sada mi je to i najbitnije.

Pozdrav za sve moje duplice i naravno Jelena hvala ti sto nas posecujes i odgovaras na pitanja,lakse nam je kad nas neko ohrabri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje nema potrebe da se ikome zahvaljujete...mi smo tu jedni za druge...ovo je prva tema koju otvorim kad god dodjem na forum...meni je omiljena i radujem se kad citam lepe vesti od vas!!!!

ako bilo kako mogu da pomognem tu sam za vas sve sto treba!!!!

Ivancice nista se ne obaziri na merenja,mada i ovo sto si napisala je odlicno...ja znam vise od 10 zena da ti nabroji koje su rodile dete maje od 2500 a nosile samo jedno...evo moja jetrva rodila sina od 2470 i 47cm...kad sam se ja porodila i rekla joj kolika su deca ona zinula zena...pa sad ti vidi nosis 2 bebe i obe zajedno imaju skoro 5kg,a imas jos pred sobom,pa ti si bre heroj!!!!!!

Cazablanka i Malisa drago mi je da se ok osecate...tj koliko je moguce....Malisa pokusaj se potporavati jastucima ili ako si u mogucnosti kupi onaj jastuk za dojenje pa ga obavijaj oko sebe kad legnes znacice ti i kasnije ako budes dojila bebe!!!!

drzite mi se :) punooo poljubaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanchice meni su u 9 mesecu rekli da sin ima manje vodice nego sto bi trebalo,nije mi bilo svejedno,ali se na kraju nista nije desili sto i tebi zelim...meni je moj ginekolog obijasnijo da se manje vise to stalno desava kao i okretanje placente ili ako postoje 2 placente moze doci do propadanja jedne...ali u sustini nije nista strasno,pratite stanje ali mislim da nemas potrebe za panikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SAMO DA MALO BACIM OKO NA VASE POSTOVE I VIDIM DA JE SVE OK........LJUBIM VAS :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja Jelena, ove stranice ovde meni puno znace, ponekad nemam reci kojima bih iskazala koliko, jednostavno vasa iskustva sa trudnocom i bebicama nemoze niko da zameni, i kada dr. kaze da ce biti sve u redu i da ne treba brinuti ipak opet ostane crv sumnje, ali onda ga sva vasa podrska ovde jednostavno pretvori u neko pozitivno razmisljanje...

ja sam se opustila i trenutno uzivam u ovim zadnjim nedeljama trudnoce... a izgleda da i mojim bebicama to prija

sto se jastuka za dojenje tice ja sam poslusala savet, i sada mogu super da se odmorim, imam dva komada

nisam ih kupila (ovde su prilicno skupi), mama mi je dva sasila, jedan normalan i jedan extra dugacak...

pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice moja znas li koliko je meni drago kad zanam da vam bar malo mogu biti od pomoci :))))) radujem se svemu lepome sto pisete!!!

ja u trudnoci nisam dolazila na forum,tako da nisam imala puno informacija od drugif trudnica,pogotovo sto nisam ni poznavala ni jednu koja je rodila blizance,svega i svacega sam se naslusala pa mi je sad drago kad mogu mojim iskustvom nekom biti od pomoci ili ga bar malo ohrabriti!!!

sto se tice jastuka jeste preskup i ja sam puno para dala za njega,ali mi ta ideja o sivenju nije pala napamet...to je super sto ti je mama napravila,sad ces moci koliko toliko udobno da se smestis u krevetu!!!!!

Cazablanka,Malisa kako ste pisite!!!!

sve vas puno puno ljubim i stalno mislim na vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice moja znas li koliko je meni drago kad zanam da vam bar malo mogu biti od pomoci :))))) radujem se svemu lepome sto pisete!!!

ja u trudnoci nisam dolazila na forum,tako da nisam imala puno informacija od drugif trudnica,pogotovo sto nisam ni poznavala ni jednu koja je rodila blizance,svega i svacega sam se naslusala pa mi je sad drago kad mogu mojim iskustvom nekom biti od pomoci ili ga bar malo ohrabriti!!!

sto se tice jastuka jeste preskup i ja sam puno para dala za njega,ali mi ta ideja o sivenju nije pala napamet...to je super sto ti je mama napravila,sad ces moci koliko toliko udobno da se smestis u krevetu!!!!!

Cazablanka,Malisa kako ste pisite!!!!

sve vas puno puno ljubim i stalno mislim na vas :)

Uzivam i cudim se kako vreme brzo prolazi.Vec sam 30+.

Beberoni mi se samo setaju u stomaku pa u nekom trenutku to i boliiiiiiiii.Onda krece prica sa njima da uspore i da me ne udaraju jako.Sta cu ,pricam im stalno,bar imam sa kim jer mi je mm po ceo dan na poslu i ubijam dosadu sa mojim bebama.

Kako ste vi danas?

Srecna slava svima koji danas slave svetog Nikolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna da boli kad udare negde, ali je tako lepo, nema veze koliko boli,

ja sam jutros do 4.30 sedela na fotelju i gledala stomak, kako se samo meskolje pa na momente i oboje odjednom :wub: :wub: :wub: , jedva cekam da ih uzmem u ruke...

juce smo bili da uzmu velicinu karlice neznam kako to kad nas rade, ovde sam bila na tkz. "dubinsko snimanje", i danas zvao dr. kaze sve je o.k. zeleno svetlo za prirodan porodjaj, nadam se da ce tako i da ostane, jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje lijepo vas pozdravljam,vidim da je sve kako treba sto me veseli,ja sam u pon bila na kontr sve je kako treba.26.12 idem na ctg,danas ulazim u 38 tj ,presretna sam ...doktorica mi veli da mi je sad preostalo samo biti strpljiva...moji bebironci kad odluce napolje to je to,LJUBIM VAS SVE :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Cazablanka...sad sitno brojis...sad se samo spremi psihicki na to da se mozes svakog trenutka poroditi...ja sam se porodila poslednjeg dana 38 nedelje...najvznije je da si pregurala 37 nedelju sad tvoji biberoni spremni cekaju na susret sa mamom !!!!

Divno!!!!javi kako je bilo na pregledu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna da boli kad udare negde, ali je tako lepo, nema veze koliko boli,

ja sam jutros do 4.30 sedela na fotelju i gledala stomak, kako se samo meskolje pa na momente i oboje odjednom :wub::wub::wub: , jedva cekam da ih uzmem u ruke...

juce smo bili da uzmu velicinu karlice neznam kako to kad nas rade, ovde sam bila na tkz. "dubinsko snimanje", i danas zvao dr. kaze sve je o.k. zeleno svetlo za prirodan porodjaj, nadam se da ce tako i da ostane, jedva cekam...

Eto,vidis kod vas moze prirodno,a kod nas,koliko znam ako sam dobro cula,mora carski rez bez izuzetka.ja bih jako volela da imam i blizance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr. i ne razmislja o prirodnom porodjaju,mada bi ja volela.

Sinoc sam se bas prepala,beberoni su se vrteli kao na vrtesci a ja pomislila gotovo sad cu da se porodim.Mm kaze da nisam normalna i da cu da dobijem pritisak od tolike nervoze.

No danas je sve ok kao i normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Cazablanka...sad sitno brojis...sad se samo spremi psihicki na to da se mozes svakog trenutka poroditi...ja sam se porodila poslednjeg dana 38 nedelje...najvznije je da si pregurala 37 nedelju sad tvoji biberoni spremni cekaju na susret sa mamom !!!!

Divno!!!!javi kako je bilo na pregledu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, Jelena draga,plakala bi od srece koja me obuzima,jesi li ti rodila prirodno?jesi li lezala u bolnici prije poroda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj, Jelena draga,plakala bi od srece koja me obuzima,jesi li ti rodila prirodno?jesi li lezala u bolnici prije poroda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr. i ne razmislja o prirodnom porodjaju,mada bi ja volela.

Sinoc sam se bas prepala,beberoni su se vrteli kao na vrtesci a ja pomislila gotovo sad cu da se porodim.Mm kaze da nisam normalna i da cu da dobijem pritisak od tolike nervoze.

No danas je sve ok kao i normalno.

zasto ne razmisljaju o prirodnom porodu ako je sve kako treba i bebe budu u povolj om položaju????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto ne razmisljaju o prirodnom porodu ako je sve kako treba i bebe budu u povolj om položaju????

to sam i ja pitala ali on kaze kao bolje je da ne rizikujemo zbog beba.Mada bi ja volela prirodan porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam celu svoju trudnocu verovala da cu se poroditi prirodno,takav je bio i dogovor sa doktorom,medjutim moj sin je bio toliko visoko postavljen i od 4 meseca se nije pomerao,doktor me je tesio u fazonu,ma ima vremena do kraja da on malo sidje medjutim on nije...ostao je do kraja visoko,visoko,bukvalno ispod grla pa sam se porodila carski,ali je bilo extra,dobila sam spinalnu anesteziju pa sam bila svesna i videla bebe...u bolnici nisam lezala ni dana dosla sam ujutru u 7 i porodila se u 9 sto i svima vama zelim :)

Malisa sto se tice tog vrtenja sad sam citajuci tvoj post crkla od smeha jer sam se setila te panike...kod mene je to pocelo krajem 8 meseca,po ceo dan su se pomerali ali tamo uvece oko 9 pocinje ludilo,meni je to izgledalo kao da imama krtice u stomaku koje jure tamo vamo...sad kako vreme prolazi mocices da vidis neku rukicu,nogicu kako brzo proleti tamo-vamo!!!!

joj jako se radujem kad vidim da ste mi sve dobro i zdravo samo tako nastavite sve vas puno ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena????Sijecas li se mame Bojane???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duple mame, slucajno sam naletela na neki zanimljivi sajt za mame i trudnice sa blizancima, trojkama...

Pogledajte, mozda vam bude od koristi!

234blizanci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duple mame, slucajno sam naletela na neki zanimljivi sajt za mame i trudnice sa blizancima, trojkama...

Pogledajte, mozda vam bude od koristi!

234blizanci

sajt je super .Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.