Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

pozdrav i pusač svim duplicama,nadam se da ste sve dobro.Vec nam se dugo ZILIJEN nije javila,,,,,,ZILIJEN DI SI KAKO SI ??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LJUBAČ ZA TEBE I TVOJE BEBE CESTO SI MI U MISLIMA

Ljub i za vas i sve duplice...

I ja stalno mislim na vas ali ne stizem da se javim.

Anu muce grcevi, cesto je boli tiba, danas se kao smirila. Vuk spava, jede, kaki, ali je i budan pomalo tokom dana pa pricamo ;) Vec su porasli, jedva cekam kontrolu da vidimo koliki smo!

Ljubite decicu i mazite tibe a ja cu da se javnem kad ugrabim koji minut free!!!:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljub i za vas i sve duplice...

I ja stalno mislim na vas ali ne stizem da se javim.

Anu muce grcevi, cesto je boli tiba, danas se kao smirila. Vuk spava, jede, kaki, ali je i budan pomalo tokom dana pa pricamo ;) Vec su porasli, jedva cekam kontrolu da vidimo koliki smo!

Ljubite decicu i mazite tibe a ja cu da se javnem kad ugrabim koji minut free!!!:*

joj bibiribi,sram ih bilo i tvoju djecu,masala...drago mi je da si dobro,mogu misliti koliko si zauzeta ali znam da si pre sretna ,evo mi usli u 33 tjedan ,bas mi dani nesto sporo idu ali neka sad sam trudna i više nikad necu biti pa nastojim uživati u svakom trenu puno poljubaca i pozdrava,budite mi sretni zdravi i veseli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bibiribi,sram ih bilo i tvoju djecu,masala...drago mi je da si dobro,mogu misliti koliko si zauzeta ali znam da si pre sretna ,evo mi usli u 33 tjedan ,bas mi dani nesto sporo idu ali neka sad sam trudna i više nikad necu biti pa nastojim uživati u svakom trenu puno poljubaca i pozdrava,budite mi sretni zdravi i veseli :rolleyes:

Samo polako, ostalo vam je jos malo...mada, znam da tih poslidnjih par nedelja ume bas da se oduzi:)

Uzivaj sada, a tek ces da uzivas kada vidish svoje male krofnice:)))

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako volim ove teme sa dvojkama tj blizancima, trojkama itd.

Ko nam ceka jos blizance sad osim cazablanke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da gvirnem sta radite, nesto nemam volje za pisanje.....

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bibiribi...mnogo ti meden avatar! Poljubac za mališane! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bibiribi...mnogo ti meden avatar! Poljubac za mališane! :wub: :wub: :wub:

Hvala:)))

To su Ana i Vuk, 2 sata pred izlazak iz porodilista... Ona se drzi za sipku, jedva ceka da iskoci iz tog krevetica:)

A Vuk se ususkao u nju da se zagreje!:)

Ljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala:)))

To su Ana i Vuk, 2 sata pred izlazak iz porodilista... Ona se drzi za sipku, jedva ceka da iskoci iz tog krevetica:)

A Vuk se ususkao u nju da se zagreje!:)

Ljub

joj mrve male,sva sam se raznježila,pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste nam trudnice? Slabo imam vremena da piskaram ali kad stignem citkam sta ima.... Mislimo na vas, poljubac od Joce i Fice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala:)))

To su Ana i Vuk, 2 sata pred izlazak iz porodilista... Ona se drzi za sipku, jedva ceka da iskoci iz tog krevetica:)

A Vuk se ususkao u nju da se zagreje!:)

Ljub

:wub: :wub: Duse medene :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala:)))

To su Ana i Vuk, 2 sata pred izlazak iz porodilista... Ona se drzi za sipku, jedva ceka da iskoci iz tog krevetica:)

A Vuk se ususkao u nju da se zagreje!:)

Ljub

Joj koliko su slatki, dushe male.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulenjila sam se pa malo zabusavam,nego evo da vidim sta sve ima.

Ja sam dobro , bebe ok nepreduju i samo se ritaju.Ovih dana sam spremala slavu pa sam malo vise radila tako da su mi noge i ruke natecene i to mnogo.

Nego,zavrsilo se i to,sada samo odmaram i cekam februar da vidim moje duse.Jedva cekam.

Ljubim vas puno moje duplice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav duplice... kako ste.. kako napredujete...

kod nas tako sumorno vreme, po ceo dan neka magla.... :( :( :(

mi rastemo polako, sutra na kontrolu pa cemo videti koliki smo

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da gvirnem sta radite, nesto nemam volje za pisanje.....

pozdrav svima

Ivancice, jesi li ti sledeca, po terminu?

Vidim da si bezvoljna. Mogu misliti kako ti je, ali brzo ces sve to zavoraviti kad ti dan bude mnoogo kratak. :)

Citaj malo teme o dojenju, nezi, novordjencad itd. Mozda ti bude zabavnije malo...

Nemam vremena da upisem sve tikere, ali ne bi bilo lose da napravite listu termina. Ko je kad na redu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, jesi li ti sledeca, po terminu?

Vidim da si bezvoljna. Mogu misliti kako ti je, ali brzo ces sve to zavoraviti kad ti dan bude mnoogo kratak. :)

Citaj malo teme o dojenju, nezi, novordjencad itd. Mozda ti bude zabavnije malo...

Nemam vremena da upisem sve tikere, ali ne bi bilo lose da napravite listu termina. Ko je kad na redu? ;)

ja sam u 34 tj :rolleyes: termin mi je 11.01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 26.02.2012

Upisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 26.02.2012

Upisala.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim,nisam bila bas duuugooo,ali sam dolazila povremeno da vidim sta se desava sa buducim i vec sadasnjim mamama. :)

Sad sam vec u 29oj nedelji, termin mi je 9.02 ,jedan decko i jedna devojcica. :)

Ne znam kako je kod vas ali kod mene je igranka bez prestanka u stomaku. U 27oj nedelji su imai 1140gr i 1000gr. Doktorica kaze da su dobri a i ja joj verujem jer ovi udarci unutra to i dokazuju.

Do sada sam se ugojila svega 5kg,iz razloga sto sve sto pojedem kiselina me natera da povratim,jos od 5og meseca tako,pre toga nista. Jedem kao vrabac,oci mi gladne a ne smem. Ako je neka od vas imala takav problem neka mi kaze svoje iskustvo.Za sada bademi pomazu kolko tolko,ali ne svaki put.

Zadnja 2 dana mi sin igra fudbal sa mojom besikom pa nije bas ni to prijatno.

Pre mesec dana sam bila u betaniji na ispitivanju,imala sam povisen secer, 7,3. Prespavala sam jedno vece i otpratila par trudnica na porodjaj. :) Trudnicka patologija je uzasna, da znate,sve je kao iz proslog veka. Secer mi je malo pao ali ipak treba da se pazim. Dok sam bila tamo predlozili su mi serklaz i ja pristanem. Posto je bio petak odem kuci za vikend i kod moje doktorice i ona me odgovori,grlic 4cm,nema potrebe,tako da se u ponedeljak nisam ni pojavila,a bilo mi je i frka,iskreno. Ionako sam non stop kod kuce,sedim ,lezim,nista ne radim...

Pre 3 nedelje mi pozlilo,zamalo da odapnem. Gvozdje! Dobijem ampule gvozdja 3x na dan da pijem ali ni to ne mogu,pila sam koji dan i prestala,kiselina me ubija. :(

Ledja necu ni da spominjem,verujem da vas sve boli. Ja vise ni ne spavam :(

Ali jos malo i ove male duse ce doci na svet. Izdrzacu sve samo da su oni dobro.

Krajem sledece nedelje idemo na ultrazvuk,nadam se da smo malo narasli i ugojili se od proslog puta. Ova moja priceza se stalno slika a ovaj mali nece pa nece,isti na mamu i tatu! :D

Za kraj cestitam svim novim mamama i buducim naravno sve najlepse,cuvajte se , budite hrabre i strpljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice, jesi li ti sledeca, po terminu?

Vidim da si bezvoljna. Mogu misliti kako ti je, ali brzo ces sve to zavoraviti kad ti dan bude mnoogo kratak. :)

Citaj malo teme o dojenju, nezi, novordjencad itd. Mozda ti bude zabavnije malo...

Nemam vremena da upisem sve tikere, ali ne bi bilo lose da napravite listu termina. Ko je kad na redu? ;)

cazablanka je prva na redu

nama je termin 18.01.2012

mi bili juce na kontroli, bebe malo zastale u rastu sad su po oko 1650gr. inace sve drugo je ok, radili nam i prvi CTG i on je u redu, pa su nam rekli da samo lezim i bas nista ne radim (blago mm :P )

puno pozdrava i cuvajte svoje stomacice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rast bebica u stomaku je verijabilan kao i kad se rode. Imaju period intenzivnog rasta, pa malo stagniraju, pa opet rastu. To nije nista zabrinjavajuce.

Najteze od svega je sto vam svima sledi perod hladnog i sneznog vremena, pa i da hocete da prosetate, morate da dooobro razmislite o tome.

Mirovanje je skoro svim duplicama obavezno, a tako vreme sporo prolazi. Vezbajte u lezecem stavu svoje noge. Najvise se posvetite vezbama skocnih zglobova. Rotirajte svoja stopala dok lezite na ledjima, pomerajte unapred -unazad, levo- desno. Isto to radite i sa sakama. Izgleda sad smesno ,ali su ti ligamenti jako vazni za period posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim,nisam bila bas duuugooo,ali sam dolazila povremeno da vidim sta se desava sa buducim i vec sadasnjim mamama. :)

Sad sam vec u 29oj nedelji, termin mi je 9.02 ,jedan decko i jedna devojcica. :)

Ne znam kako je kod vas ali kod mene je igranka bez prestanka u stomaku. U 27oj nedelji su imai 1140gr i 1000gr. Doktorica kaze da su dobri a i ja joj verujem jer ovi udarci unutra to i dokazuju.

Do sada sam se ugojila svega 5kg,iz razloga sto sve sto pojedem kiselina me natera da povratim,jos od 5og meseca tako,pre toga nista. Jedem kao vrabac,oci mi gladne a ne smem. Ako je neka od vas imala takav problem neka mi kaze svoje iskustvo.Za sada bademi pomazu kolko tolko,ali ne svaki put.

Zadnja 2 dana mi sin igra fudbal sa mojom besikom pa nije bas ni to prijatno.

Pre mesec dana sam bila u betaniji na ispitivanju,imala sam povisen secer, 7,3. Prespavala sam jedno vece i otpratila par trudnica na porodjaj. :) Trudnicka patologija je uzasna, da znate,sve je kao iz proslog veka. Secer mi je malo pao ali ipak treba da se pazim. Dok sam bila tamo predlozili su mi serklaz i ja pristanem. Posto je bio petak odem kuci za vikend i kod moje doktorice i ona me odgovori,grlic 4cm,nema potrebe,tako da se u ponedeljak nisam ni pojavila,a bilo mi je i frka,iskreno. Ionako sam non stop kod kuce,sedim ,lezim,nista ne radim...

Pre 3 nedelje mi pozlilo,zamalo da odapnem. Gvozdje! Dobijem ampule gvozdja 3x na dan da pijem ali ni to ne mogu,pila sam koji dan i prestala,kiselina me ubija. :(

Ledja necu ni da spominjem,verujem da vas sve boli. Ja vise ni ne spavam :(

Ali jos malo i ove male duse ce doci na svet. Izdrzacu sve samo da su oni dobro.

Krajem sledece nedelje idemo na ultrazvuk,nadam se da smo malo narasli i ugojili se od proslog puta. Ova moja priceza se stalno slika a ovaj mali nece pa nece,isti na mamu i tatu! :D

Za kraj cestitam svim novim mamama i buducim naravno sve najlepse,cuvajte se , budite hrabre i strpljive.

ah i ja imam problem sa gorusicom, sincic lezi tako da nogicama pravo u moj zeludac udara, meni je dosta pomagao i pirinac, 7-8 zrnca nekuvanog pirinca i gutljaj vode obicno me drzi nekoliko sati, mada mi je i dr dala sirup pa i njega koristim kadkad,

serklaz nisu meni ni pominjali, grlic bio 4cm, sad je 3,8cm, a ostalo je slicno ledja bole, kadkad i stomak a spavanje hmm sta to bese, nego da je njima dobro pa nema veze...

pozdrav....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav,drage moje,drago mi je da je ova tema malo profunkcionirala nesto smo se sve uljenile.Yelena hvala ti na podrsci i dobrodošlim savijetima.Ivancice blizu smo nas dvije tko zna tko ce prije,ja idem u pon na kontrolu a narednih dana na utzv,jedva cekam da cujem koliko su porasli moji mali anđeli :rolleyes:

Nela nemoj brinuti ja sam vec dugo na 4 cm meni moja dok kaže da je to za blizanacku trudnocu sasvim normalno.SVIMA VELIKI PUSAČ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam koja ce pre, ma samo da ih izguramo tamo pred kraj, meni je dr. vec najavila porodjaj otprilike dve nedelje ranije, naravno ako do tada bude sve ok.

sto se tice vezbica koje je YelenaC spomenula ja ih koristim i kad me uhvate grcevi i kako kazu "nemir" u nogama i veoma pomazu, super su i mogu ih svima preporuciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.