Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Suncokret ovo je prelep :) verujem da ce se duplim trudnicama jako dopasi

Jeste, ja sam se baš raznežila i morala sam da stavim ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam malopre našla na netu i baš sam htela da podelim sa vama - duplicama :)

Postoji li život poslije rođenja?

(razgovor blizanaca u majčinoj utrobi)

- Vjeruješ li u život poslije rođenja?

- Naravno, sigurno postoji nešto nakon rođenja. Možda smo ovdje baš zato da se pripravimo na život poslije rođenja.

- To je glupost. Nema života poslije rođenja. Kako bi taj život uopće izgledao?

- Ne znam točno, ali uvjeren sam da će biti više svjetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima.

- To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati i jesti svojim ustima. Pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, poslije rođenja nema života.

- Pupčana vrpca je prekratka. Uvjeren sam da postoji nešto poslije rođenja. Nešto posve drukčije od ovoga što živimo sada.

- Ali nitko se nije vratio od tamo. Život se poslije rođenja završava. Osim toga, život nije ništa drugo nego postojanje u uskoj i mračnoj okolini.

- Pa ne znam baš točno kako izgleda život poslije rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će se brinuti za nas.

- Mama?!? Ti vjeruješ u mamu! Gdje bi po tvome ta mama bila?

- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj živimo, bez nje ne bismo uopće postojali.

- Ne vjerujem. Mamu nisam nikada vidio, zato je jasno da ne postoji.

- Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako pjeva i miluje naš svijet. Znaš, uvjeren sam da naš život poslije rođenja zapravo tek počinje.

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

prelepo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima

Mi bili danas na kontroli i porasli, deckic 1100gr a devojcica 1000gr., kaze dr. sve super, oni su se oboje popeli visoko da mogu bolje da guse mamu :D , i ja se sada opustila sve je dobro, a koliko vidim i kod vas samo napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam malopre našla na netu i baš sam htela da podelim sa vama - duplicama :)

Postoji li život poslije rođenja?

(razgovor blizanaca u majčinoj utrobi)

- Vjeruješ li u život poslije rođenja?

- Naravno, sigurno postoji nešto nakon rođenja. Možda smo ovdje baš zato da se pripravimo na život poslije rođenja.

- To je glupost. Nema života poslije rođenja. Kako bi taj život uopće izgledao?

- Ne znam točno, ali uvjeren sam da će biti više svjetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima.

- To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati i jesti svojim ustima. Pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, poslije rođenja nema života.

- Pupčana vrpca je prekratka. Uvjeren sam da postoji nešto poslije rođenja. Nešto posve drukčije od ovoga što živimo sada.

- Ali nitko se nije vratio od tamo. Život se poslije rođenja završava. Osim toga, život nije ništa drugo nego postojanje u uskoj i mračnoj okolini.

- Pa ne znam baš točno kako izgleda život poslije rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će se brinuti za nas.krasan tekst,i ti si krasna drga suncokret,pusa od mene i mojih blizanaca

- Mama?!? Ti vjeruješ u mamu! Gdje bi po tvome ta mama bila?

- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj živimo, bez nje ne bismo uopće postojali.

- Ne vjerujem. Mamu nisam nikada vidio, zato je jasno da ne postoji.

- Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako pjeva i miluje naš svijet. Znaš, uvjeren sam da naš život poslije rođenja zapravo tek počinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

suncokret,hvala ti sto mislis na nas,krasni ste ne znam tko vise ti ili tekst,pusa od mene i mojih blizanaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima

Mi bili danas na kontroli i porasli, deckic 1100gr a devojcica 1000gr., kaze dr. sve super, oni su se oboje popeli visoko da mogu bolje da guse mamu :D , i ja se sada opustila sve je dobro, a koliko vidim i kod vas samo napred...

bravo za vas,tako im moj decko za 100g tezi od cure,neka samo rastu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gdije li nam je bibiribi :unsure: možda vec mazi svoje bebe jooojjj sva sam se najezila,zna li tko ista :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret predivna prica.

Duplice moje drage, evo me vec dva sata ispred racunara ne mogu da stignem da procitam sve sto sam propustila,bile ste vredne.

Mene ovih dana muci pitanje,zasto vise osecam bebu koja je gore tj osecam njene pokrete stalno u toku dana,a ovu koja je ispod manje?Plasim se i pitam da li je sve u redu sa njom,? Da li se i vama to desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas,malo smo u skripcu sa vremenom pa se ne javljamo ali vidim da je sve dobro i lepe vesti nas raduju :D Bili smo na kontroli jer sam se uspanicila kad mi je jedna drugarica rekla da su mi mozda bebe sitne jer se u sustini nisam ugojila(11kg za sad) osim sto mi je stomak ko kosarkaska lopta..ali sve je ok. devojcica ima 1950gr. a decko 1800gr. sto je sasvim u redu!

MNOOGOO me svrbi stomak,mislim koza i na i oko stomaka MOOLLIIIM vas ako imate neki savet pisite sto pre da kupim nesto sto bi bar smanjilo svrab,sve sam pokusala i nista!!! :wacko::wacko::wacko: Oko mladeza mi je crveno a javilo mi se i crvenilo u obliku ekcema na vise mesta na kozi!! Poludecu koliko me svrbi!!!! UPOMOC!!!

Malisa nema potrebe za brigu i moj decak se takodje manje pokretao tom periodu i on je glavicom okrenut dole i lezi nize od devojcice koja i dan danas vise luduje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret predivna prica.

Duplice moje drage, evo me vec dva sata ispred racunara ne mogu da stignem da procitam sve sto sam propustila,bile ste vredne.

Mene ovih dana muci pitanje,zasto vise osecam bebu koja je gore tj osecam njene pokrete stalno u toku dana,a ovu koja je ispod manje?Plasim se i pitam da li je sve u redu sa njom,? Da li se i vama to desava?

nemoj brinuti draga,to je normalno,ja sam nekad bdijela po noći ne bi li osijetila curicu,uvijek mi se cinilo da djecaka stalno čujem a nju samo nekada i skroz lagano kao leptiricu,sutra ulazim u 30u nedelju i majke mi imam hobotnicu,sad vise ni ne racunam koji je koji jer su neumorni oboje,tako ce i tvoji,kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas,malo smo u skripcu sa vremenom pa se ne javljamo ali vidim da je sve dobro i lepe vesti nas raduju :D Bili smo na kontroli jer sam se uspanicila kad mi je jedna drugarica rekla da su mi mozda bebe sitne jer se u sustini nisam ugojila(11kg za sad) osim sto mi je stomak ko kosarkaska lopta..ali sve je ok. devojcica ima 1950gr. a decko 1800gr. sto je sasvim u redu!

MNOOGOO me svrbi stomak,mislim koza i na i oko stomaka MOOLLIIIM vas ako imate neki savet pisite sto pre da kupim nesto sto bi bar smanjilo svrab,sve sam pokusala i nista!!! :wacko::wacko::wacko: Oko mladeza mi je crveno a javilo mi se i crvenilo u obliku ekcema na vise mesta na kozi!! Poludecu koliko me svrbi!!!! UPOMOC!!!

Malisa nema potrebe za brigu i moj decak se takodje manje pokretao tom periodu i on je glavicom okrenut dole i lezi nize od devojcice koja i dan danas vise luduje!

ma pusti drugaricu neke zene nabace i 30 kg pa im bebe sitne,tvoje su prave jos malo i presle su 2 kg sto je super.ja mazem stomak bademovim uljem,tako sam i u prve dve trudnoče,ne znam ovo u vezi madeža tu bi bilo najbolje da pitas doktora,kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke.

Sada sledi novo pitanje.Povecan mi je CRP kad sam imala temperaturu bio je 56 ,dozvoljeno je do 5.

ginekolog mi reko da je sa bebama ok, pila sam eritromicin 500 na 6 sati i bilo je ok.Medjutim radila redovnu kontrolu i bio mi 17.8 pa proverila posle nekoliko dana kad ono 20.1.To znaci da postoji neka upala.Plasim se za bebe,ginekolog kaze da su ok ali ipak.Da li je neka od vas imala tih problema?

Da,zaboravila sam da mapisem da su mi desni jako upaljene i grebucka me grlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam bebu koja je bila dole manje osecala (retko kada) njega i sada slabije osecam, a onu gore hmmmm nemirko mali, ona bas zna dobro da sutirka :wub:

sada su se okrenuli pa su jedno pored drugog, glavicama na gore hmm, kada krenu da voze bicikl ja samo wc jurim :lol:

zilijen meni svi kazu da mi je stomak mali, ugojila sam se do sada 8kg, bebci su ok i to je vazno, a i sa dr. sam pricala ona se samo nasmejala kaze manje cu posla imati kasnije da smrsam, dok bebci rastu kako treba nema veze, tako da sad ne obracam paznju na to sta sa strane pricaju...

pozdrav drage moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam bebu koja je bila dole manje osecala (retko kada) njega i sada slabije osecam, a onu gore hmmmm nemirko mali, ona bas zna dobro da sutirka :wub:

sada su se okrenuli pa su jedno pored drugog, glavicama na gore hmm, kada krenu da voze bicikl ja samo wc jurim :lol:

zilijen meni svi kazu da mi je stomak mali, ugojila sam se do sada 8kg, bebci su ok i to je vazno, a i sa dr. sam pricala ona se samo nasmejala kaze manje cu posla imati kasnije da smrsam, dok bebci rastu kako treba nema veze, tako da sad ne obracam paznju na to sta sa strane pricaju...

pozdrav drage moje...

Ma da bespotrebno sam se sikirala,znam i sama...pa da to je to i ja sam u tvojoj nedelji imala otprilike isto kao ti ,nego znas kad ti ubace crv sumnje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma pusti drugaricu neke zene nabace i 30 kg pa im bebe sitne,tvoje su prave jos malo i presle su 2 kg sto je super.ja mazem stomak bademovim uljem,tako sam i u prve dve trudnoče,ne znam ovo u vezi madeža tu bi bilo najbolje da pitas doktora,kisss

Otici cu danas kod koznog,to je najbolje,ne mogu da izdrzim vise...obavesticu vas sta se desava :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret predivna prica.

Duplice moje drage, evo me vec dva sata ispred racunara ne mogu da stignem da procitam sve sto sam propustila,bile ste vredne.

Mene ovih dana muci pitanje,zasto vise osecam bebu koja je gore tj osecam njene pokrete stalno u toku dana,a ovu koja je ispod manje?Plasim se i pitam da li je sve u redu sa njom,? Da li se i vama to desava?

Ne brini, ja sam uglavnom osecala jednu bebicu i sve je bilo ok. I sad je devojciva nemirnija kao u stomaku..... Glavno je na uz sve ok... Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vratih se od koznog dr. imam ekcem koji je tipican za treci trimestar i sve simptome koji pisu u knjizi...dala mi je da mazem neku kremu dva puta dnevno,odmah sam doletela kuci i namazala je, jer svrab nepodnosljiv do ludila!!! Rekoh doktorki da cekam samo rogovi da mi niknu jer me sve spopalo :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vratih se od koznog dr. imam ekcem koji je tipican za treci trimestar i sve simptome koji pisu u knjizi...dala mi je da mazem neku kremu dva puta dnevno,odmah sam doletela kuci i namazala je, jer svrab nepodnosljiv do ludila!!! Rekoh doktorki da cekam samo rogovi da mi niknu jer me sve spopalo :huh: :huh:

:( jadna zilijen,mogu misliti kako ti je..bit ce bolje,dobro da si otisla kod doktora.Jesi li cula sto o bibiribi?Mora bit da se ona porodila,bas sam radoznala...e de mi reci dali kod vas zene koje cekaju blizance budu hospitalizirane oko 37tj mada je sve ok ili vas pustaju da budete kući do kraja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( jadna zilijen,mogu misliti kako ti je..bit ce bolje,dobro da si otisla kod doktora.Jesi li cula sto o bibiribi?Mora bit da se ona porodila,bas sam radoznala...e de mi reci dali kod vas zene koje cekaju blizance budu hospitalizirane oko 37tj mada je sve ok ili vas pustaju da budete kući do kraja?

Pa neznam ni sama najiskrenije,meni je ovo prva trudnoca tako da nemam iskustva...kazu da je najbolje vreme za porodjaj sa blizancima 37 ili 38 nedelja jer su tada bebe zrele,meni je dr zakazala da se javim na kliniku u 35-oj i verovatno ce me pratiti do porodjaja,tj. odrediti najbolji termin za carski(moja trudnoca se vodi kao visoko rizicna jer imam i 41 god. i vantelesna i sve me je spopalo u trudnoci mada je dobro nosim) i ne daj boze da me puste kuci do kraja jer sam i sad vec na izmaku snage :( Ja sam sportski tip i ovo stanje me ubija,prosto ne mogu da shvatim da ne mogu da radim sve kao pre i da se krecem kao pre...jedva cekam da se rode deca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam iako mozda jos rano pocela da razmisljam o porodjaju tako da sam moju dr. pitala, isto mi je rekla da je najbolje za blizance 37. 38. nedelja, jer oni zadnje dve-tri nedelje ne dobijaju ni na cemu i da nema potrebe cekati do termina i muciti se a i rizicno je, ovde u CH blizanci se uvek vode kao rizicne trudnoce, jos ja imam uz to i povisen pritisak i pomalo i secer i vto je bio tako da im spadam u prilicno rizicnu grupu

a sto se mene tice kaze da ako se nista dalje do tada ne iskomplikuje i bebci se okrenu glavicama na dole moci cu da biram izmedju prirodnog i cr, a ja do tada bi trebalo da razmislim sta zelim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 30oj nedelji , doktori mi još nista ne govore .Od 24 nedelje kontrole obavljam u bolnici,svaka tri tjedna..za sada je sve ok ali cula sam od drugih zena da ih hospitaliziraju najkasnije do 37 tj a neke i od 35 bez obzira na povijest bolesti,mene počinje da hvata frka :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 30oj nedelji , doktori mi još nista ne govore .Od 24 nedelje kontrole obavljam u bolnici,svaka tri tjedna..za sada je sve ok ali cula sam od drugih zena da ih hospitaliziraju najkasnije do 37 tj a neke i od 35 bez obzira na povijest bolesti,mene počinje da hvata frka :huh:

Ma meni nije frka od carskog,inace se ne plasim operacija,najbitnije je da bebice budu dobro i kad se probudim da mi kazu da je sve u redu,a o tome ne mozes a da ne razmisljas,mada trebalo bi da bude sve ok. za sad dobro napreduju! Ne brini bicemo dobro svi,nema razloga da bude drugacije! pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice, gde ste??' nadam se sve jos uvek dobro...

puno pozdrava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo stigoh konacno kuci:)

Porodila sam se 28.10 carskim rezom...

U bolnicu sam otisla 24. ujutru pa je dr resio da prati sta ce se desavati, i kako se nisam ni malo otvarala, odlucili su da mi izazovu porodjaj u cetvrtak uvece. U petak ujutru oko 5 su poceli bolovi i vec oko 8 su me spustili u porodiliste. Oko pola 10 sam dobila epidural, i indukciju pa su kontrakcije krenule da se povecavaju, i oko 13h su bil vec uzasno jake, a ja se uopste nisam otvarala.

Dr. je odlucio da je najbolje da se uradi cr pa su me u pola 2 odveli u salu. U 13:40 se rodila Ana sa 2750g, a u 13:41, Vuk sa 3250g:)

Svo troje smo super, mada iskustvo iz bolnice je potpuno nezaboravno, ali o tome na nekoj drugoj temi!

Sve vam puno pozdravljam i idem da se malo opruzim, a i ove krofne ce se verovatno uskoro probuditi pa ce traziti da klopaju!

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibiribi,cestitke!

Zao mi je sto si morala da osetis i prirodan porodjaj i carski rez,ali najbitnije je da ste dobro.Sve najlepse ti zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.